Skocz do zawartości
nrl

Rage

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie na nich gram i u mnie wszystko zaczęło działać bez problemu. A było ich wcześniej sporo, znikające tekstury, freezy itp. W tej chwili da się grać bez żadnych configów, opcji uruchmiania itp. Gra oczywiście z patchem.

Gram na Vista Home, C2D e6320, Radeon 6850, 4GB RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się kompletnie zignorować te gó****ne wyścigi czy też bez nich utknę w grze? Jakoś od biedy udało mi się przebrnąć przez czasówkę i dalej wymiękam. Bardziej od ścigałek nie znoszę tylko przygodówek i nie wiem po cholerę pakowali te wyścigi do FPS-a.

 

A tak przy okazji najnowsze stery pod Rage do Ati w zasadzie u mnie usunęły wszystkie problemy jakie miałem z działaniem gry.

 

Nie da się, mocniejsze autka potrzebne do eksploracji innych terenów dostępne są tylko po wygraniu wyścigu (trudnego:D)

Mi na padzie gra się świetnie, nie wiem czemu narzekasz. Bardziej od wyścigów nie cierpię notorycznych starć z bandytami w czasie podróży między lokacjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starcia z bandziorami w najgorszym wypadku są dla mnie co najwyżej irytujące. Zawsze da się przed nimi zwiać. Kosztuje to tylko trochę kasy by naprawić auto.

Zobacze czy da się zejść z poziomem trudności niżej tylko na czas wyścigów, może to wystarczy. Bo jeśli utknę na dłużej na wyścigach to wywalę grę w *****. Ostatnio do szału doprowadziła mnie inna gra i nie mam ochoty na powtórkę. A szkoda by było, bo po za tym Rage jest całkiem niezłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo upnij na jakiś host swoje save, wrzuć tu linka do niego i ktoś z forum pewnie z przyjemnością ci ten fragment przejdzie. Później sam wrzuci ten ukończony save i sobie go ściągniesz.

Dużo ludzi tu siedzi więc pewnie raz dwa by to poszło zamiast polować na kumpli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zszedłem z poziomem z Hard na Easy na czas wyścigu i po paru próbach udało się to przejść. Gra ewidentnie "oszukuje" wtedy na korzyść gracza. Przeciwnicy nie odjeżdżają zbyt daleko do przodu i po paru chwilach na dopalaczu można ich dorwać.

A co do innych rzeczy to nieco rozczarowujące jest, że po rozwaleniu tych dużych i trudniejszych gostków (tych ze strzelankowych partii) nie ma żadnej nagrody, jakieś kasy, upgrejdu czy broni.

Gostek w końcu pada i nie ma nic po za ewentualną satysfakcją z ubicia go. Przynajmniej tak było w przypadku tych kilku na których natknąłem się do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomas13 swoja drogą gdzieś ty się uchował....jak pomyślę o dobrych FPS tytułach to akcje z prowadzeniem pojazdów/rozwałką pojawiały się w wielu , zarówno sieciowych, jak i stricte single (UT2/3, BF, Halo, HL2 etc.) Sam, Rage swoim poziomem wypada tu bardzo fajnie, z idealnie dopracowanym arcadowym modelem.

Imho zaciśnij zęby i działaj :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowadzenie pojazdów w grze jako takie mi zupełnie nie przeszkadza o ile nie jest jakoś kompletnie zwalone. Ale zupełnie czymś innym jest konieczność brania udziału w wyścigach tylko po to żeby móc kontynuować grę w coś co podobno ma byś FPS-em. Gdyby cała zabawa z pojazdami ograniczała się do tych rozwałek z bandytami na pustkowiach, albo wyścigi były by tylko opcjonalne to byłaby zupełnie inna bajka. Pamietam np. pojazdy z HL2 i epizodów, i tam było to rozwiazane w taki sposób w jaki oczekiwał bym tego w Rage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy *.cfg na stronie

 

[Major Performance and GFX Fix]Custom Config Files With V-SYNC & FOV!!! - Steam Users' Forums

 

Na sprzęcie z sygnaturki śmiga aż miło, jedynie musiałem zmienić wpisy:

 

seta r_aspectRatio ""
- pod swój monitor

 

oraz

 

seta r_multiSamples "32"
na 8, bo inaczej miałem kiepskiej jakości tekstury

 

TUTAJ są screeny na których widać poprawę obiektów na które patrzymy z bliska i mogę to potwierdzić, że jest duża poprawa

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

screeny już nie działają. Strasznie dużo zabawy jest aby polepszyć grafikę w grze. Z tego co zrozumiałem to musiałem stworzyć plik rageConfig.cfg z wklejonymi danymi z "configu"

Co dalej ? jakiś odnośnik do skrótu aby ładował ten plik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo ?, chwila roboty i mamy dużo lepszą grafikę ;)

 

plik wrzuć do folderu

 

"Steam\steamapps\common\rage\base"

 

tylko uważaj aby plik nie wyglądał tak, rageconfig.cfg.txt bo tak nie zadziała, plik musi mieć rozszerzenie cfg

 

 

Faktycznie link padł, ale może autor przerzuci screeny gdzie indziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę moich screen'ów:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Nie są one jakieś nadzwyczajne bo nie skupiałem się za bardzo na uchwyceniu najładniejszych lokacji a ciekawych i klimatycznych miejsc nie brakuje. Akcja mnie bardzo pochłaniała i skupiałem się na grze. Pomijając część tekstur słabej jakości reszta wypada bardzo dobrze. Przynajmniej w moim odczuciu. Podtrzymuję swoją poprzednią ocenę, że to jedna z lepszych fpp ostatnich czasów.

 

 

Wrzuciłem screen'y na Imageshack. Powinno być lepiej.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten konfig polepsza dogrywanie się tekstur przy szybkim obrocie o 180 stopni? Bo cały czas mnie to trochę irytuje mimo iż się już przyzwyczaiłem - to największa bolączka rage'a.

 

 

- ten portal otofotki to jakiś żart - zdjęcie się wgrywa strasznie długo nawet na 30mb łączu -_-

- wypróbowałem konfig - w zasadzie nie widzę różnicy między moim poprzednim i krótkim

 

vt_pageimagesizeuniquediffuseonly2 8192vt_pageimagesizeuniquediffuseonly 8192vt_pageimagesizeunique 8192vt_pageimagesizevmtr 8192vt_restartvt_maxaniso 16image_anisotropy 16

a tym ze stronki.

 

Polecam włączyć sobie w ustawieniach karty graficznej wygładzanie krawędzi 'przezroczystości' - teraz gra ma pełny aliasing a nie tylko na niektórych obiektach a śmiga tak samo płynnie (ustawiłem próbkowanie x 2)

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem w pełni przekonany do tej gry dla tego postanowiłem poczekać z jej zakupem, teraz nie tknę tego tytułu nawet kijem. Na doom'a 4 też już nie czekam, właściwie po stwierdzeniu Carmacka że PC nie jest już ich głównym targetem id Software jest dla mnie martwe.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem w pełni przekonany do tej gry dla tego postanowiłem poczekać z jej zakupem, teraz nie tknę tego tytułu nawet kijem. Na doom'a 4 też już nie czekam, właściwie po stwierdzeniu Carmacka że PC nie jest już ich głównym targetem id Software jest dla mnie martwe.

 

Jeśli się nie myle to on powiedział że PC NIE BYŁO główną platformą przy RAGE i jak sam przyznał to był bląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol - gram sobie gram, myslalem ze mnie wyslali na kolejna misje a tu koniec gry o-O czuję pewien niedosyt tym bardziej ze ta gra nie jest trudna (szczegolnie jak sie ma pociski dum dum do shotguna). Kiedys gry byly trudne a teraz widac ze wszystko jest robione pod casuali konsolowych ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma grafikę ze stajni ATI to sterownik 11.10 Załatwia sprawę. Przynajmniej u mnie. Nie ma już żadnych doczytywań tekstur, oraz brak jakichkolwiek migotań, zacinek itp.

Moja grafa to Asus HD 5970

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Pliki_AMD_Catalyst_-_sterowniki_dla_kart_graficznych_wer._11.7-35293.html

Edytowane przez zingo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z tych zakupów o których chcesz jak najszybciej zapomnieć że wywaliłeś 100zł w błoto. Podczas gry brak textur na obiektach. Gra najpierw nie chciała się w ogóle uruchomić dopóki nie zainstalowałem sterów 11.9 no ale wtedy to z kolei textur brak. Korzystam z rady i instaluje 11.10 i mam blue screen i nawet mi się windows nie ładuje. Na szczęście przełożyłem kartę do drugiego slotu PCI. Jakbym go nie miał to bym się pochlastał. Następnej gry od ID już na pewno nie kupię... chyba że na konsolę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już tydzień ciągnę na sterach 11.10 i nie zauważyłem w żadnej grze, żadnych problemów. RAGE chodzi bardzo stabilnie, bez żadnych baboli. Moja konfiguracja to:

System Windows 7 Home Premium 64bit.

Grafa Asus, ATI Radeon HD 5970.

Procesor Intel Core i7 930 2,80Ghz,

Pamięć ddr3 3 x2GB Kingston.

Płyta Asus Rampage II Gene.

Dysk SAMSUNG (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Edytowane przez zingo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...