Skocz do zawartości
w00tz

Jak Zyskac Pare Fpsów W Wowie Niskim Kosztem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moj obecny rig to amd athlon 2200+@1800mhz na plycie asrock k7s8x, 2x512 Corsair Value Select DDR, radeon 9200se. Na tym konfigu wyciagam w World of Warcraft ~10 fps, nie mowie nawet o raidach czy shattrah bo wtedy naprawde jest tragicznie. Przy takiej ilosci fpsow po prostu nie da sie grac, moje reakcje sa bardzo opoznione prezz co nie mam szans ani w pve ani pvp.

 

Chcialbym podniesc liczbe fpsow dokupujac cos do mojego peceta, moj budzet to cos kolo 200zl, ale jesli wydajnosc naprawde skoczy to moge dac i 300, ale ani nie wyzej. Nowy rig nie wchodzi w gre. Wg mnie sa dwie opcje, powiedzcie co myslicie:

 

1. Dokupic giga ramu

2. Dokupic gf6600 + zasilacz (mam L&C 230V, nawet nie chce pytac czy uciagnie)

 

Da to jakis odczuwalny skok? Ogolnie rzecz biorac - gra jest warta swieczki? I czy wreszcie bede mogl pograc na tych powiedzmy 30 fpsach? I jaki jest sens zycia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj tego gruchota(bez obrazy) którego masz.

Za tego athlona XP 2200+ ze 100zł dostaniesz

Za płytę główną ok. 80zł

Za radeona 50zł

Za ram ok 150zł.

Więc masz za stary sprzęt ok 400zł.Dokładasz do tego 300 zł,które chcesz przeznaczyć na bezsensowną modernizację, i kupujesz:

płytę główną foxconna na 690(ma zintegrowaną grafikę) (ok 230zł)

Procesor Athlon X2 3600+ Brisbane (205zł)

1GB DDR2 667 Goodram (ok 120zł)

zasilacz: Delta 400W (60zł)

I do tego,jesli wystarczy Ci 7300GT za ok 170zł.

I masz sprzęt nowy, sporo wydajniejszy,na gwarancji.

 

P.S. dysk,napęd,obudwę zostawiasz ze starego komputera.

Edytowane przez Sz.K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuje przy tym PC, takze nie moge go sprzedac i zyc bez zastepstwa przez jakis tam czas, takze niestety to nie wchodzi w rachube.

 

Co do opcji nr. 2 - moze jednak r9800? I odczuje w ogole jakis skok? czy reszta komponentow bedzie go dusic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,że nie możesz.Chociaż spróbuj ,moze ktoś ma jakiegoś starocia na strychu,pożyczyłby Ci na ten tydzień,zanim zmienisz sprzęt.Zastanów sie nad tym,bo naprawdę warto.

Co do Twoich propozycji:

Na pewno nie opłaca dokupywać Ci się giga ramu-to strata pieniędzy.Kup sobie jakiegoś 6600/6600GT z allegro , i do tego wyżej wspomniany zasilacz(delta)lub jakiegoś fortrona FSP 300,350W MDN. (to te z silną linią +5V,to twojego starego konfigu.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie patrzyłem się na wymagania sprzętowe tej gry(rozumiem,że chodzi o World of Warcraft),wynika z tego,że po zmianie na 6600GT powinna działać płynnie bez problemu.Niemniej jednak nie licz na to,że nowsze gry pójdą Ci na tym konfigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprocz karty ram jednak by sie przydał(np dodatkowe 512) ,bo wow to gra gdzie sie duzo doczytuje ,areny,bg,smierc gdzie przerzuca ciebie na cmentarz ,a jak grasz na serwerze pvp kazda sekunda sie przydaje :wink:

Ale zmiana grafiki to podstawa w twoim przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tyle kasiory zeby kupic i to i to, albo karta + zasilka albo ram.

 

Czy ktos kto zna sie na sprzecie i jednoczesnie gra w wowa, moglby pobawic sie we wrozke i powiedziec mi ile wyciagne fpsow z takim 6600 czy r9800? (wszystko na low, powylaczane wszystkie wodotryski, rozdzialka widescreen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między radeonem 9200se (pewnie 64bit) a chociażby radkiem 9800 jest tak olbrzymia przepaść że nie potrafię tego wyrazić :D Wymiana da Ci bardzo dużo, jednak kartę może blokować procek.

 

To tyle co mialem do powiedzenia. Ale imo najlepsza bylaby przesiadka na am2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilka i grafika. Ram dalby Ci jednynie plynniejsze ladowanie i wykluczyl rzniecie dyskiem.

Przepasc miedzy 9200se a 9800? Hmm wielki kanion. Chociaz osobiscie ladowalbym sie w 6600. Mialem zwykle i skok z radka 9550 na 6600 kopal po nerkach. Wszystko oczywiscie podkrecone :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samolot, z ciekawosci, mozesz podac reszta twojego riga i roznice w fpsach w wowie? : >

 

Najprawdopodbniej pod koniec tego tygodnia zaopatrze sie w jakiegos uzywanego 6600 i nowy zasilacz, dzieki wielkie za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj konfig tak naprawde roznil sie od twojego karta graficzna a mianowicie 6200TC - i pograc na tym mozna plynnie - o ile pracujesz na winzgrozie po przy uzyciu wine jednak jakis narzut jest.... takze jezeli chcesz wydac naprawde nieduzo kasy i grasz tylko w wowa to twoje wydatki moga zamknac sie w ok 80zl :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...