Skocz do zawartości
Gość Pussik

Radiatorki Na Kandziorki :p

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pussik

Hejka

 

Miałam pomysł i możliwość wykonania, więc poświęciłam kilka godzinek i zrobiłam kilka projektów w 3ds max8.

 

 

A skoro poświęciłam na to troche czasu, to chciałabym komuś pokazać.

 

Więc:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Kolega też zlapał bakcyla i zrobił swoją wersje z heat pipe`em. ;]

 

 

 

generalnie cała ta robota i topic mają charakter FUN i nie należy się dopatrywać głębszego znaczenia w zastosowaniu iwykonaniu.

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

Raczej nie ma sensu montowania tego. Pozatym w praktyce, montaż lekko utrudnia stożkowa budowa kondensatora. U góry jest jakies 0,3mm szerszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S Czy kondensatory aż tak się grzeją żeby wymagały chłodzenia?

Nie te 105 C na nich napisali tak dla jaj.

 

Radiatorki fajne, ale ktoś pomyślał może jak je w praktyce wykonać ? Szczególnie v1

 

Grzeją się tylko doprowadzenia i styki w środku

Styki w środku ????

Edytowane przez _maniak_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

Wszystko da się wykonać.

 

 

Z 1 lub więcej elementów. z odlewów lub przez modelowanie (to ma tez inną nazwę), mozna nawiercac i odginac. :)

 

Akurat te pierwsze to bierzesz tube i frezujesz i nawiercasz, albo bierzesz bloczek, frezujesz i owijasz. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerost formy nad treścią. Zwykły nawiew rozwiązał by problem. Choć właściwie problem nie istnieje, bo kondensatory nie są elementami wymagającymi chłodzenia ;) Poza tym nie łatwo było by zaaplikować ten wynalazek w miejscu gdzie kondy są gęsto upakowane (patrz - sekcja zasilania CPU). IMO bajera dla miłośników świecidełek i innej maści pierdółek w obudowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerost formy nad treścią. Zwykły nawiew rozwiązał by problem. Choć właściwie problem nie istnieje, bo kondensatory nie są elementami wymagającymi chłodzenia ;) Poza tym nie łatwo było by zaaplikować ten wynalazek w miejscu gdzie kondy są gęsto upakowane (patrz - sekcja zasilania CPU). IMO bajera dla miłośników świecidełek i innej maści pierdółek w obudowie ;)

Mądry post by janio, co się dzieje ;)

 

Kondy w pc grzeją się zazwyczaj przez to, że są blisko gorących mosfetów i innych ciepłych elementów. PCB jest dosyć dobrym przewodnikiem ciepła i kondy się nagrzewają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moral z tego taki ze nastepna rewolucja w chlodzeniu bedzie 11 warstwowe PCB gdzie 2 wartstwy beda robily za radiator a na krawedziach beda blowery 40mm? :wink:

 

Edit

Tak wlasciwie StackCool robi za radiator, tak? Nie chce mi sie przegladac google ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł średni, bo pomijając już sens takich radiatorków, to na większość kondensatorów nie idzie ich założyć, gdyż te ostatnie są zbyt blisko siebie.

 

Nie mniej jednak pomysł ciekawy i warte pochwalenia są zdolności w 3DS.

Może jakieś fajne logo PPC zrobisz? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

Pomysł średni, bo pomijając już sens takich radiatorków, to na większość kondensatorów nie idzie ich założyć, gdyż te ostatnie są zbyt blisko siebie.

 

Nie mniej jednak pomysł ciekawy i warte pochwalenia są zdolności w 3DS.

Może jakieś fajne logo PPC zrobisz? :D

 

Ta...

 

 

MOżna też zrobić radiator na 2 kandziorki naraz. :D I dołożyć mu pipke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura totalna ......

Po pierwsze kondensatory się nie grzeją

Po drugie taki radiator miałby odwrotny efekt , proste zbierał by temp z otoczenia kumulował i skutecznie przekazywał na obudowę kondensatora podgrzewając go a nie chłodząc.

Radiatory stosuje się na elementach generujących temperaturę większą niż temperatura otoczenia po to aby element poprzez niego oddawał ją na zewnątrz a tutaj byśmy mieli efekt odwrotny .... byśmy zbierali i przekazywali temperaturę otoczenia na element .... wielka głupota............ no ale rysunek fajny :) jeszcze radiatorki na rezystorki i będzie git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konio68

Kiedys bzdura totalna nazywalo sie radiator na nb [; Pozniej byly mosfety chyba [;

Nie rozumiesz tematu odprowadzania ciepła i prostych zasad elektroniki.

Mosfety , Fety , Stabilizatory , przetwornice , microprocesory , Tranzystory mocy ... to wszystko podczas pracy wydziela ciepło - opisując tak ogólnie ....... ale nie kondensatory ........ skoro coś nie wydziela ciepła podczas pracy - to nie potrzebuje chłodzenia w celu jego odprowadzenia. ...

opisując to przykładowo :

Masz przepływającą przez rurę wodę np 15C , świeci na nią słońce , oczywiście woda się będzie podgrzewać w jakimś stopniu , ale zakładając na nią radiator będzie miała o wiele większą powierzchnię wystawioną na słońce a co za tym idzie bardziej podgrzeje wodę w środu , taki sam efekt zrobimy z kondensatorem tyle że zamiast słońca mamy ciepłe powietrze i kondensator będzie się podgrzewał do temperatury panującej w jego pobliżu .

 

Czyli kondensatory maja niższą temp niż otoczenie :D ? A to ciekawostka :D

nie mają ... to oczywiste , ale nie mają też wyzszej więc po co chłodzenie .

Ale np w momencie gdy układ zasilania będzie pracował momentami pod większym obciążeniem i wydzielał więcej ciepła to stosując taki radiator mocniej go podgrzejemy i dłużej będzie trzymał ciepło. oczywiście te róznice będą minimalne........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mają ... to oczywiste , ale nie mają też wyzszej więc po co chłodzenie .

A teraz przeczytaj mój pierwszy post w tym temacie.

 

Dziwne jest takze to, ze wielokrotnie dotykalem bardzo cieplych, a wrecz goracych kondensatorow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konio68 ma racje , kondesatory się nie grzeją. Może najwyżej kondesatory pracujące przy wysokich częstotliwościach w nadajnikach większej mocy. Kondesatory nagrzewają się od innych elementów wytwarzających ciepło i od pcb. Także grzejący się kondesator to nie jest nic normalnego tylko objaw zazwyczaj zbyt dużego napięcia na okładzinach , taki kondesator długo nie popracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

Robiłam już logo dla uznanego serwisu komputerowego. Konkurencja PurePc. ;)

 

 

 

Ja tam sie nie znam na kondensatorach (tutak taka prośba.. gydby ktoś mógł mi wyjaśnić zasade działania na gg..).

 

 

Ale wiem jedno. Mam termometr na kabelku i szukałam pretekstu by dąc chłdozenie na mosfetach/kondensatorach. ;]

 

Laminat w stresie ma jakies 40stopni, a czubek kondensatorow i mosfetów dochdozi do 50 stopni. Podbicie napiec na gpu i mem, napewno mocno wpłynęło an to. Tak cyz siak, cała ta zgraja elementów z tyłu pcb wydziela prawie tyle ciepła co gpu. :D

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak cyz siak, cała ta zgraja elementów z tyłu pcb wydziela prawie tyle ciepła co gpu. :D

Nie bardzo , układ zasilający mem i gpu ma min 80% sprawności. Mosfety stosowane na kartach grafiki mają bardzo małą rezystancje przewodzenia , co wiąże z małymi stratami na ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłam już logo dla uznanego serwisu komputerowe. Konkurencja PurePc. ;)

Ja tam sie nie znam na kondensatorach (tutak taka prośba.. gydby ktoś mógł mi wyjaśnić zasade działania na gg..).

Ale wiem jedno. Mam termometr na kabelku i szukałam pretekstu by dąc chłdozenie na mosfetach/kondensatorach. ;]

 

Laminat w stresie ma jakies 40stopni, a czubek kondensatorow i mosfetów dochdozi do 50 stopni. Podbicie napiec na gpu i mem, napewno mocno wpłynęło an to. Tak cyz siak, cała ta zgraja elementów z tyłu pcb wydziela prawie tyle ciepła co gpu. :D

PClab ?

 

Respect - niezły warsztat w 3D

Podejściem inżynierskim to już mi w ogóle zaimponowałaś :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...