Skocz do zawartości
QbaS

Epox 8KHAL+ czy ma dzielnik 1/5

Rekomendowane odpowiedzi

niestety ale nie zgodze sie

moja plyta ma dzielnik 1:5 i po vmodzie mam nadzieje ze bedzie stabilnie chodzila na fsb 166 co przy dzielniku 1:4 jest troche trudne do pomyslenia

a w planie ma jeszcze zmiane procka na axp 1700 wiec taki dzielnik bedzie jeszcze bardziej przydatny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety ale nie zgodze sie

moja plyta ma dzielnik 1:5 i po vmodzie mam nadzieje ze bedzie stabilnie chodzila na fsb 166 co przy dzielniku 1:4 jest troche trudne do pomyslenia

a w planie ma jeszcze zmiane procka na axp 1700 wiec taki dzielnik bedzie jeszcze bardziej przydatny

KT266A ma ten dzielnik zablokowany, wiec to raczej mało prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety ale nie zgodze sie

moja plyta ma dzielnik 1:5 i po vmodzie mam nadzieje ze bedzie stabilnie chodzila na fsb 166 co przy dzielniku 1:4 jest troche trudne do pomyslenia

a w planie ma jeszcze zmiane procka na axp 1700 wiec taki dzielnik bedzie jeszcze bardziej przydatny

Ciekawe skad bierzesz swoje dane. Z tego co wiem to dopiero SiS745FX ma mnoznik 1/5 (wspiera 166MHz FSB).

A co do mnznika 1/4 i jego stabilnosci na 166MHz to pogadaja z wlascicielami EPoXa 8KHA+ (np ze mna ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile razy jeszcze to poworze na k7s5a nie da sie wyciągnąc fsb 166 !!!

da się. oby nie spod biosu tylko np. speedfan-em w win. mi się udało (na chwilę - ram nie wyrobił), aha k7s5a ma firmowo dzielnik 1/5 od fsb 150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy dokladnie poczytac to forum a nie oceniac plyte po tym ze wiekszosc mowi ze to gowno i do niczego sie nie nadaje

 

a pod wzgledem obslugi dzielnika 1:5 bije VIA 266a na glowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to co ze epox nie ma jak u mnie fsb200 poszlo

ta 8khal+ powinna wysmarowac fsb166 ,a ecsa bije regulacja napiecia na proc , pamiec ,zmiana mnoznika i fsb co 1MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wtedy ma juz PCI 50mhz a tego nie jest w stanie wytrzymac na dluzszy okres zaden dysk

 

juz przy 166mhz magistrala pci ma 41,5 a to juz jak dla mnie zdecydowanie za duzo

 

83mhz dla grafy to zabojstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wtedy ma juz PCI 50mhz a tego nie jest w stanie wytrzymac na dluzszy okres zaden dysk

 

juz przy 166mhz magistrala pci ma 41,5 a to juz jak dla mnie zdecydowanie za duzo

 

83mhz dla grafy to zabojstwo

no co ty .Przy agp 83MHz dobra grafa sie dopiero rozkreca

jak moja wytrzymala 100MHz (moja tez jest dobra) :D

na dyski jest sposob: trzeba obnizyc udma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko czy to ma sens??

obnizenie dma spowoduje spadek wydajnosci a jednak nie powinno sie przekrac 40mhz PCI a przy 80mhz AGP dobiera jak to dobrze okresliles grafa sie rozkreca (tzn ze srobki sie zluzowuja)

 

50 pci to juz chyba samobojstwo, a raczej zabijanie wlasnego kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja powiedzialem ze jade na pci 50?

nie martw sie 8khal+ nie poleci tyle

 

jak sie obnizy udma do 66 na pci 41,5 to przepustowosc wynosi 83mb/s ,a tyle na razie zaden dysk nie wyciska

 

wogole 166 na 1/4 to bardzo znosna szyna(jezeli nie ma sie duzo kart pci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da się. oby nie spod biosu tylko np. speedfan-em w win. mi się udało (na chwilę - ram nie wyrobił), aha k7s5a ma firmowo dzielnik 1/5 od fsb 150.

nie uwierze puki nie zobacze. i chyba nie k7s5a, a SiS 735 ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile razy jeszcze to poworze na k7s5a nie da sie wyciągnąc fsb 166 !!!

 

radze poczytac troche na www.ocworkbench.com

dziwne jak ja wyciągałem już ponad rok temu! na jednej z pierwszych rev tej płyty D600@1000 (6x166) Vcore 2.0V WC i 256mb SDRAM 6ns RAMOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...