Skocz do zawartości
adamus2001

Acer As5920g-1a1g16n Vs Compal Fl90

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zakupić jeden z tych laptopów. Mój maksymalny budżet to ok 4 tys zł, z wielką chęcią wydałbym jednak mniej.

 

Zastanawiam się konkretnie na Compal FL 90 w takiej konfiguracji:

 

- Core 2 Duo T7100 1,8

- 2 GB RAM

- 160 GB HDD

- Geforce 8600M GT

 

Acer miałby następujące parametry:

 

- Core 2 Duo T5250 1,5

- 2 GB RAM

-160 GB HDD

-Geforce 8600M GT

 

Cena przemawia oczywiście na korzyść Compala ( ok 3800 zł) vs Acer 3920 zł + pewnie z 200 zł na rozszerzenie pamięci do 2 GB)

 

Na obecną chwilę największą niewiadomą jest wydajność tego acera w 3d. Nigdzie nie znalazłem testu tego sprzętu z procesorem 1,5 Ghz. W każdym razie wersja 2 Ghz osiąga w 3dmark 2006 3174 pkt (http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Acer-Aspire-5920G.4098.0.html). Compal też daje rade bo wyciąga 3078 pkt (http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Compal-FL90.4123.0.html)

Współczesne gry wydajnościowo często w większym stopniu zależą od karty graficznej niż od procesora, jednak z chęcią bym się tu upewnił. Nie lubię wydawać kasy w ciemno ;) może ktoś ma tu takiego acera i mógłby podać wyniki (najlepiej nie tylko 3d marka, szczególnie chętnie zobaczyłbym wyniki obliviona)?

 

 

Z tego co do tej pory przeczytałem w necie:

 

Zalety acera vs compal:

 

- lepszy czas pracy baterii

- lepsze głośniki

- HDMI

- Vista Home Premium w cenie sprzętu plus sporo innego ciekawego softu

- dodatkowe wsparcie ze sterownikami itp.

 

Zalety compal vs acer:

 

- sporo lepszy procesor (duża zaleta)

- tańszy ( w praktyce ok. 500 zł - duża zaleta)

 

 

Ciekawa sprawa który sprzęt ma lepszy serwis:

 

Compal:

 

Compal FL90 objęty jest 24 miesięczną gwarancją. Nie wiem jak to jednak jest w praktyce. Co jeśli sklep gdzie go kupiłem zbankrutuje? Czy sprzęt i tak mogę wysłać do Intela? Czy jest gdzieś blisko serwis Intela? Jeśli tak to jak sobie radzą z laptopami?

Czy będzie to serwis door to door?.

 

Acer:

 

Acer oferuje na dzisiaj 12 miesięcy gwarancji. Możliwe jest jej rozszerzenie do dwóch (ok 250 zł) lub trzech (ok 500 zł) lat. W obecnej chwili jestem posiadaczem acera 3023 wlmi i mój sprzęt 2 razy był w serwisie w Brnie. Musze powiedzieć, że osobiście uważam, że serwis ten jest bardzo dobry. Ostatnio jak wysyłałem sprzęt okazało się, że konieczna jest wymiana całej płyty głównej z przylutowaną do niej kartą graficzną. Naprawa wraz z dostarczeniem i odbiorem sprzętu - 6 dni roboczych. Pisałem nawet o tej awarii na forum. Sprawa była tajemnicza, serwis mógł robić problemy z wymianą a nie robił. Sprzęt chodzi teraz idealnie i jest gotowy do sprzedaży :). Kiedyś ten serwis był znacznie gorszy (niechlubne wspomnienie firmy Blasc). Dodam jeszcze że jest to serwis door to door. Jednym słowem kupując acera byłbym pewny serwisu.

 

Podsumowując sprawę serwisu:

 

-serwis acera jest pewny ale droższy ( na pewno bym dokupił co najmniej pakiet 2 lata ale na to jest czas 360 dni od zakupu więc nie trzeba się spieszyć; niestety 3 letni pakiet trzeba zarejestrować 90 dni od zakupu)

- Serwis Compala - plus że od razu wliczone w cenę 24 miesące, jeśli chodzi o solidność serwisu to naprawdę nie mam pojęcia - liczę na pomoc forumowiczów (czy ktoś miał z nim jakieś doświadczenia?)

 

Niezawodność:

 

Myślę, że tu będzie remis

 

Jakość wykonania:

 

Szczerze mówiąc nie jestem pewny. Chyba Acer. Ktoś wie?

 

Moje wymagania względem przyszłej maszyny:

 

- dobra wydajność w aplikacjach (photoshop, FL Studio, VMware, dreamweaver, office, flash), kodowanie filmów

- dobra wydajność w grach (szczególnie oblivion, przyszły Fallout 3 ( nie mogę się doczekać ;), jakieś FPSy (może da rade z Crysis kto wie?)

- dobry serwis

- przyzwoita bateria

- szybki i duży twardy dysk

- duże możliwość podłączania dodatkowych akcesoriów itp.

- jak największa niezawodność

 

W sumie obie maszyny spełniają je w większym lub mniejszym stopniu. Pytanie, która jest lepsza? Co polecacie i dlaczego?

 

W moim prywatnym rankingu przy założeniu że compal ma dobry serwis a wydajność acera w 3d nie jest znacząco niższa od compala jest remis.

Edytowane przez adamus2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie w szukajce na forum acer i przeczytaj co o nim ludzie piszą :?

 

Lepiej sobie odpuść tego acera. Na pewno zaoszczędzisz dużo stresu i czasu.

 

Ja proponuję HP - dobre i sprawdzone :D

Najlepiej tego.

Ino se 1GB ramu w jednej kości dokupić musisz.

 

Jak będziesz potrzebował dokładnych informacji to wal śmiało :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie w szukajce na forum acer i przeczytaj co o nim ludzie piszą :?

 

Lepiej sobie odpuść tego acera. Na pewno zaoszczędzisz dużo stresu i czasu.

 

Ja proponuję HP - dobre i sprawdzone :D

Najlepiej tego.

Ino se 1GB ramu w jednej kości dokupić musisz.

 

Jak będziesz potrzebował dokładnych informacji to wal śmiało :D

 

Pozdrawiam

Intel Graphics Media Accelerator X3100 - to odpada, zdecydowanie. Zresztą jeśli chodzi o kartę - tylko geforce 8600M GT< lub =. Według zgodnej opinie graczy na całym świecie, kart zintegrowanych nie należy dotykać nawet patykiem ;) Jakbym kupił tego HP to bym dopłacił dużo kasy za kompa gorszego (przynajmniej wg moich wymagań, czyt. względnie gorszego) od tego którego mam obecnie - acer 3023 z radeonem X700. Tu (http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html) porównanie wydajności kart graficznych w tym wspomnianego Intela i Radeona. Intel ma 1726 w 3dmark 2003 Radeon 6000 pkt - oczywiście przy najlepszych konfiguracjach. U mnie radeon wyciąga 4700 pkt. Tak czy inaczej przepaść. Oczywiście solidności HP nie kwestionuje. W każdym razie dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam!

Edytowane przez adamus2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

compal też ma express card...

 

poza tym również nie polecam acerów, a jeśli chodzi o compala to z jego wykonaniem nie jest tak źle. przy takim wyborze jaki przedstawiłeś nie wachałbym się - compal.

 

tu masz jego reckę http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Compal-FL90.4123.0.html

 

w 4 tyśkach znajdziesz na pewno jakiś hp toshibę czy asusa. jednak jak już wspomniałeś za compalem przemawia cena.

 

co do gwaracji jeśli sklep upadnie to gwarancja razem z nim. intel nie przyjmie juz lapka. dlatego trzeba brać w jakimś sprawdzonym sklepie.

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

compal też ma express card...

 

poza tym również nie polecam acerów, a jeśli chodzi o compala to z jego wykonaniem nie jest tak źle. przy takim wyborze jaki przedstawiłeś nie wachałbym się - compal.

 

tu masz jego reckę http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Compal-FL90.4123.0.html

 

w 4 tyśkach znajdziesz na pewno jakiś hp toshibę czy asusa. jednak jak już wspomniałeś za compalem przemawia cena.

 

co do gwaracji jeśli sklep upadnie to gwarancja razem z nim. intel nie przyjmie juz lapka. dlatego trzeba brać w jakimś sprawdzonym sklepie.

 

pozdrawiam

m

Zgadza się ma express card (dzięki za info). Trochę zmartwiłeś mnie ta gwarancją - ze sklepami to różnie bywa, szczególnie w internecie gdzie konkurencja jest tak duża. Co do HP, Toshiby czy Asusa - znalazłbym ale ze znacznie słabszą kartą graficzną a to odpada. Mimo tych negatywnych opinii ciągle ciekawi mnie wydajność tego Acera. BTW ten model jest z nowej linii obudowa podobno jest bardzo solidna. Co do awaryjności. Wszystkie laptopy są składane w tych samych fabrykach, z podobnych, często identycznych komponentów- dlatego wszędzie, moim zdaniem, awaryjność jest podobna.

Edytowane przez adamus2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie laptopy są składane w tych samych fabrykach, z podobnych, często identycznych komponentów- dlatego wszędzie, moim zdaniem, awaryjność jest podobna.

nie sa skladane w tych samych fabrykach i nie sa z tych samych komponentow, te same moga byc procki czy grafiki, ale jak kupujesz lapa to nie wiesz jaki jest producent: plyty glownej, pamieci, hdd, dvd, matrycy. im tanszy laptop tym gorszej klasy te komponenty i gorzej zlozony (kiepsko zaprojektowany), acer jest pod tym wzgledem kiepski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ma express card (dzięki za info). Trochę zmartwiłeś mnie ta gwarancją - ze sklepami to różnie bywa, szczególnie w internecie gdzie konkurencja jest tak duża. Co do HP, Toshiby czy Asusa - znalazłbym ale ze znacznie słabszą kartą graficzną a to odpada. Mimo tych negatywnych opinii ciągle ciekawi mnie wydajność tego Acera. BTW ten model jest z nowej linii obudowa podobno jest bardzo solidna. Co do awaryjności. Wszystkie laptopy są składane w tych samych fabrykach, z podobnych, często identycznych komponentów- dlatego wszędzie, moim zdaniem, awaryjność jest podobna.

I tu się mylisz. Różnica w awaryjność poszczególnych marek potrafi być bardzo duża.

Negatywna opinia o acerach nie wzięła się znikąd.

 

Jeżeli potrzebujesz dobrej grafiki to polecam kadłubki.

Jakość wykonania porównywalna i często bardzo przewyższająca acery.

 

Jeżeli chodzi o gwarancję to nie jest tak źle.

Gwarę dostajesz na podzespoły. Sam kadłubek ci raczej nie siądzie. Najczęściej nawalają dyski twarde i to na nie powinieneś zwrócić największą uwagę.

 

 

Ja na twoim miejscu bym brał jakiegoś kadłubka a acera omijał szerokim łukiem.

Zaufaj mi, zaoszczędzisz sobie dużo nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz. Różnica w awaryjność poszczególnych marek potrafi być bardzo duża.

Negatywna opinia o acerach nie wzięła się znikąd.

 

Jeżeli potrzebujesz dobrej grafiki to polecam kadłubki.

Jakość wykonania porównywalna i często bardzo przewyższająca acery.

 

Jeżeli chodzi o gwarancję to nie jest tak źle.

Gwarę dostajesz na podzespoły. Sam kadłubek ci raczej nie siądzie. Najczęściej nawalają dyski twarde i to na nie powinieneś zwrócić największą uwagę.

Ja na twoim miejscu bym brał jakiegoś kadłubka a acera omijał szerokim łukiem.

Zaufaj mi, zaoszczędzisz sobie dużo nerwów.

Generalnie zgodzilbym sie gdyby to dotyczylo Acerow pol roku czy rok temu. 5920 nadal mam na biurku u siebie i mimo ze sam wszystkim odradzalem tego producenta to ten konkretny model nie ma absolutnie nic wspolnego z poprzednikami. Jakosc zbudowania ulegla zdecydowanej poprawie, konfig i wyposazenie jak zwykle u Acera bardzo dobre (w stosunku do ceny). Generalnie bardzo fajny multimedialny lapek. Co do wydajnosci to sie niestety nie wypowiem bo testuje ten model z C2D 1,8 i 8600GT a on juz kosztuje ponad 5k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz. Różnica w awaryjność poszczególnych marek potrafi być bardzo duża.

Negatywna opinia o acerach nie wzięła się znikąd.

 

Jeżeli potrzebujesz dobrej grafiki to polecam kadłubki.

Jakość wykonania porównywalna i często bardzo przewyższająca acery.

 

Jeżeli chodzi o gwarancję to nie jest tak źle.

Gwarę dostajesz na podzespoły. Sam kadłubek ci raczej nie siądzie. Najczęściej nawalają dyski twarde i to na nie powinieneś zwrócić największą uwagę.

Ja na twoim miejscu bym brał jakiegoś kadłubka a acera omijał szerokim łukiem.

Zaufaj mi, zaoszczędzisz sobie dużo nerwów.

Cóż nie mówię nie Compalowi to bardzo przyzwoity sprzęt. Jeśli chodzi o Acery, cóż trzeba pamiętać, że dwa lata temu jak wybuchł boom cenowy na laptopy wszyscy kupowali acery więc troch ich sprzedano. Zawsze jest tak, że jakiś procent sprzętu jest wadliwy. Podobno 5% to standard w branży. Jeśli sprzedano np. 100 000 acerów i 20000 asusów to oczywiście będzie więcej wadliwych acerów.

Nie znaczy to jednak, acery są bardziej awaryjne. Prawda jest taka, że nikt poza producentami nie wie jak to naprawdę jest. Być może acery są faktycznie bardziej awaryjne. Sam jestem posiadaczem acera i zaliczyłem wymianę płyty wraz z przylutowaną do niej kartą graficzną. Co do Compala uważam, że za krótko jest na rynku by powiedzieć jak to z nim faktycznie jest. Co by jednak było gdyby (jak w moim acerze) poszła płyta od compala, a sklep zbankrutował? Tak czy inaczej zawsze warto mieć tą polisę ubezpieczeniową w postaci serwisu. Nikt nie chce zostać ze złomem za 4 tys. Dlatego sprzedaje swojego acera. Kończy się gwarancja - adios. Muszę tą sprawę dokładnie przemyśleć. Ktoś wie może jak długo Blue Mobility jest na rynku? Miał ktoś kontakt z tym sklepem kiedy już wydał swoje ciężko zarobione pieniądze i trzeba było serwisować sprzęt? Może ktoś miał problem ze starszym kadłubkiem którego już nie składają - długo trzeba było czekać na części?

 

to podaj producenta, model plyty glownej, hdd, dvd i pamieci, matrycy bez rozbierania sie nie da

Da się. Wystarczy cpu-z i sisoft sandra (są za friko). Poza tym można użyć strony laptop parts (http://www.laptopparts.com). Tam szukamy naszego modelu wskazujemy część np. wiatrak dostajemy nr części (uniwersalny nadany przez producenta) i... wrzucamy w googla szukając najniższych cen jeśli akurat coś się popsuło i jest po gwarancji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż nie mówię nie Compalowi to bardzo przyzwoity sprzęt. Jeśli chodzi o Acery, cóż trzeba pamiętać, że dwa lata temu jak wybuchł boom cenowy na laptopy wszyscy kupowali acery więc troch ich sprzedano. Zawsze jest tak, że jakiś procent sprzętu jest wadliwy. Podobno 5% to standard w branży. Jeśli sprzedano np. 100 000 acerów i 20000 asusów to oczywiście będzie więcej wadliwych acerów.

Nie znaczy to jednak, acery są bardziej awaryjne. Prawda jest taka, że nikt poza producentami nie wie jak to naprawdę jest. Być może acery są faktycznie bardziej awaryjne. Sam jestem posiadaczem acera i zaliczyłem wymianę płyty wraz z przylutowaną do niej kartą graficzną. Co do Compala uważam, że za krótko jest na rynku by powiedzieć jak to z nim faktycznie jest. Co by jednak było gdyby (jak w moim acerze) poszła płyta od compala, a sklep zbankrutował? Tak czy inaczej zawsze warto mieć tą polisę ubezpieczeniową w postaci serwisu. Nikt nie chce zostać ze złomem za 4 tys. Dlatego sprzedaje swojego acera. Kończy się gwarancja - adios. Muszę tą sprawę dokładnie przemyśleć. Ktoś wie może jak długo Blue Mobility jest na rynku? Miał ktoś kontakt z tym sklepem kiedy już wydał swoje ciężko zarobione pieniądze i trzeba było serwisować sprzęt? Może ktoś miał problem ze starszym kadłubkiem którego już nie składają - długo trzeba było czekać na części?

Da się. Wystarczy cpu-z i sisoft sandra (są za friko). Poza tym można użyć strony laptop parts (http://www.laptopparts.com). Tam szukamy naszego modelu wskazujemy część np. wiatrak dostajemy nr części (uniwersalny nadany przez producenta) i... wrzucamy w googla szukając najniższych cen jeśli akurat coś się popsuło i jest po gwarancji :D

Serwis acera jest uważany za jeden z najgorszych.

Czekanie po pół roku na naprawę lapka nie jest rzadkością :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem Acer, ale obecna seria to już zupełnie inny sprzęt. Wyglądem różni się zdecydowanie od lapków innych firm, a czy na korzyść to już sprawa gustu (współpraca z BMW) .Konfiguracja niezła ,obudowa solidna.Co do długosci gwarancji to i tak nie ma znaczenia, ponieważ przez 2 lata odpowiada sprzedawca na mocy ustawy o zgodnosci towaru. Ja wolę tego Acera od bezbarwnego kadłubka. Serwis w Brnie spisuje się zupełnie przyzwoicie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis acera jest uważany za jeden z najgorszych.

Czekanie po pół roku na naprawę lapka nie jest rzadkością :-|

Tak było ale już nie jest. Pisałem o tym wyżej. Serwis jest w Brnie i uważam, że jest bardzo profesjonalny (na podstawie osobistych doświadczeń, o czym również pisałem wyżej)

 

Serwis w Brnie spisuje się zupełnie przyzwoicie .

100% prawda

 

Co do długosci gwarancji to i tak nie ma znaczenia, ponieważ przez 2 lata odpowiada sprzedawca na mocy ustawy o zgodnosci towaru.

Nie do końca. Sprzedawca odpowiada jeśli niezgodność towaru miała miejsce już w momencie zakupu i ujawniła się w ciągu tych dwóch lat. Powiem wam, że czasem udowodnienie tego faktu może być bardzo kłopotliwe, jeśli w ogóle możliwe. Ustawa na którą się powołujesz to Ustawa o o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. Termin dwu letni jest zastrzeżony w art. 10. W art 4 par. 1 jest potwierdzenie tego co napisałem o momencie powstania niezgodności. Oczywiście jest tam napisane również, że przed upływem 6 miesięcy (od sprzedaży) domniemuje się, że niezgodność towaru miała miejsce już w chwili jego wydania, ale to i tak nie ma znaczenia bo jest to okres objęty gwarancją. Edytowane przez adamus2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Sprzedawca odpowiada jeśli niezgodność towaru miała miejsce już w momencie zakupu i ujawniła się w ciągu tych dwóch lat. Powiem wam, że czasem udowodnienie tego faktu może być bardzo kłopotliwe, jeśli w ogóle możliwe.

Każde popsucie sie sprzetu w ciągu 2 lat praktycznie świadczy o jego niezgodności z umową. Przerabiałem to już dwukrotnie i po kupnie w przyzwoitym sklepie sprzedawcy załatwili reklamację bezproblemowo i szybciej niż trwałaby naprawa gwarancyjna. Gwarancja jest dobrowolnym zobowiazniem producenta, ustawa już nie, trzeba ją tylko wyegzekwować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pocieszające co piszesz o praktyce sprzedawców. Jednak jeśli chodzi o kwestie

Każde popsucie sie sprzetu w ciągu 2 lat praktycznie świadczy o jego niezgodności z umową

. Nie jest to takie oczywiste. Gdyby było inaczej ustawodawca nie chroniłby dodatkowo konsumenta domniemaniem (przez okres 6 miesięcy), że sprzęt już w momencie zakupu był niezgodny z umową. Wg mnie uznanie takiego roszczenia zależy tylko od dobrej woli sprzedawcy. Jeśli jej zabraknie zaczynają się schody, bo jedyne co pozostaje, to droga sądowa, przy czym to na kupującym spoczywa ciężar dowodu. Uważam, że gwarancje jest po prostu łatwiej wyegzekwować. Piszesz także, że

Gwarancja jest dobrowolnym zobowiązaniem producenta, ustawa już nie, trzeba ją tylko wyegzekwować

. To nie ma znaczenia czy gwarancja jest dobrowolna. Jeśli już jej się udzieli to jest ona dla stron zobowiązania takim samym prawem jak ustawa (oczywiście o ile warunki gwarancji są z ustawą zgodne tzn. jeśli np. ustawodawca wyznacza pewne minimalne standardy to muszą być one zachowane). Jednym słowem i ustawa i gwarancja mają dla stron stosunku taką samą moc prawną. Jeśli jednak praktyka, o której piszesz, jest powszechna, to nie ma się co martwić. Edytowane przez adamus2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja zawsze staram się kupować w renomowanych sklepach, gdzie towar jest trochę droższy, ale postepowanie reklamacyjne prostsze i klient jest lepiej traktowany, ponieważ reklamacje stanowią u nich promil obrotu i staraja sie dbać o własny wizerunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja zawsze staram się kupować w renomowanych sklepach, gdzie towar jest trochę droższy, ale postepowanie reklamacyjne prostsze i klient jest lepiej traktowany, ponieważ reklamacje stanowią u nich promil obrotu i staraja sie dbać o własny wizerunek.

Nie sposób się nie zgodzić. To teraz pytanie za 100 punktów. Jaki sklep, z tych co sprzedają compala, można uznać za renomowany?

Ważne by tak jak piszesz towar był tylko

trochę droższy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sposób się nie zgodzić. To teraz pytanie za 100 punktów. Jaki sklep, z tych co sprzedają compala, można uznać za renomowany?

Ważne by tak jak piszesz towar był tylko

No o tym też juz było, sam o tym pisałem, chyba w wątki kadłubek argumenty przeciw, czy jakoś tak. Sprawdź sklep najlepiej z Twojego miasta i poszukaj info od kiedy istnieje, mneijsze prawdopodobieństwo że sklep który działa np od 96 roku nagle upadnie i Twoja dwuletnia gwarancja idzie się gonić, niż w sklepie na peryferiach, w garażu od roku. Ja akurat na allegro znalazłem sklepy z Krk jak podawałem ten przykład i starałem się znaleźć taki który znam, no i akurat trafiłem na dość znany z solidną opinią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem, że pojawiają się powoli na allegro lapki dell serii vostro. imho mają dobrą konfigurację w dobrej cenie. oczywiście w srodku to nie to co compal, ale za to dell to dell ;) no i design... vostro jest śliczne!

zastanawiam się jaka sytuacja zapanuje w październiku na rynku lapków. compale drożeją, bo jest duży popyt na nie. czasami trzeba czekać 2 tygodnie na realizację zamówieniadelu IFL90 praktycznie jeszcze nie ma (w sumie jest, ale chyba tylko california access je sprzedaje w dość wysokiej cenie).

w tej chwili wybierałbym między dellem a compalem :)

 

pozdrawiam

m

 

ps. linki

http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=220257239

http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=222841882

 

omg jakie ceny vostro poza allegro :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem, że pojawiają się powoli na allegro lapki dell serii vostro. imho mają dobrą konfigurację w dobrej cenie. oczywiście w srodku to nie to co compal, ale za to dell to dell ;) no i design... vostro jest śliczne!

zastanawiam się jaka sytuacja zapanuje w październiku na rynku lapków. compale drożeją, bo jest duży popyt na nie. czasami trzeba czekać 2 tygodnie na realizację zamówieniadelu IFL90 praktycznie jeszcze nie ma (w sumie jest, ale chyba tylko california access je sprzedaje w dość wysokiej cenie).

w tej chwili wybierałbym między dellem a compalem :)

 

pozdrawiam

m

 

ps. linki

http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=220257239

http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=222841882

 

omg jakie ceny vostro poza allegro :blink:

Fajne sprzęty, ale słaba karta i nie wiem jak z gwarancją, nic nie piszą to pewnie nie ma.

 

UPDATE:

 

Ups jest jednak fantastyczna możliwość. Wchodzimy na strony della UK tam zamawiamy Della Vostro 1500 z Geforcem 8600M GT gwarancją na 4 (!) lata. Płacimy ok 4100 zł (do 15 sierpnia transport free) wysyłamy do znajomych/rodziny w Anglii ( nie mówcie, że nie macie, teraz wszyscy mają ;) ) I we wrześniu mam sprzęt. PODOBNO dell daje europejską gwarancje. Jak jest? Jutro dzwonie do della w Polsce. A jak wszystko będzie ok to do siostry w Anglii. Kurcze normalnie nie wieże patrząc na cenę. Oto konfig:

 

- Intel® Core™ 2 Duo T7100 Processor (1.8GHz,800MHz,2MB L2 cache)

- 2048MB 667MHz Dual Channel DDR2 SDRAM (2x1024)

- 160GB (5400RPM) SATA Hard Drive

- 8X DVD+/-RW Drive

- 256 MB NVIDIA® GeForce® 8600M GT

- 15.4" Wide Screen WXGA (1280 x 800) Display

- Windows Vista™ Business

- Primary 9-cell Lithium-Ion Battery (85 WHr)

- 4 Year Hardware Support - Next Business Day

 

Cena? £714.40 (z Vatem) Czyli 714.4x 5.56 (średni kurs funta wg. onet.pl 8 sierpnia)= 3972 BRUTTO

Aha Dell Vostro ma magnezową obudowe

 

Shit.... Jakieś pytania co jest najlepszym laptopem ogólnego przeznaczenia?

Edytowane przez adamus2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ciekaw jestem jak adamus2001 załatwił sprawę z Dellem - czy udało Ci się go zakupić

i ściągnąć, nie ukrywam że mnie również kręci ta oferta :-P.

 

Ja uderzyłem dziś do della naszego i wysłałem zapytanie cytując w treści ofertę z UK

zobaczymy co mi odpiszą - jak coś będę miał to podzielę się na forum informacją.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wolał tego della

 

http://www.mm-notebooks.pl/product/1720c2d15.html

 

zarzucasz grafike GF 8600M GT i dysk za 100zł zmieniasz na 7200obr/sek - masz wydajną maszynę za 4000zł

 

17 cali jest ok

możliwość wsadzenia 2 dysków

dla mnie dobre rozwiązanie że część usb jest na tynej części (kable nie będą na widoku)

znacznie ładniejszy

DELL

 

porównaj do compala - Pc i 3dMarki bardzo podobne

co prawda testowany Dell miał c2d 2,0 Ghz ale za to wolniejszy dysk 5400obr/sek

dysk szybszy można dać bo ponoć konstrukcja obudowy dobrze tłumi - wszystko będzie śmigać znacznie szybciej.

 

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-...720.4347.0.html

http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=3904

http://www.notebookcheck.com/Test-Dell-Ins...ook.4338.0.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vostro w uk jest w ofercie dla firm tylko...

 

A w irlandzkim dellu ? Tam jest też w dobrej cenie ten sam model cen w EUR.

 

A tak na marginesie dostałem od Della polskiego ofertę, na firmę, za ten sam konfig (gorsza wersja windowsa)

ich cena to ponad 4200 netto czyli 5140 brutto - a żeby dodać poprawić wszystkim humor dopisali w uwagach

pozycja transport obejmuje transport z Irlandii do klienta.

 

Normalnie dziadostwo za to że kupujesz ten sam sprzęt w bogatym kraju Polska Płacisz 2000 zł więcej niż w biednej

Irlandii. Coraz bardziej rozumiem tych co wyjechali zarabiają więcej a kupują taniej.

Ja spróbuję kupić sprzęt w Irlandii zobaczę co mi napiszą.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...