Skocz do zawartości
kaczorkcx

Palit Gf 8600gt Czy Palit X2600xt Sonic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam powoli przymierzam sie do kupna karty grafiki. Poczytalem sobie jakieś testy kart w tym przedziale - podobno x2600xt jest szybsza i lepiej wyposażona, do tego jest troszke tansza. Tak wiec chciałbym dowiedziec się ile w tym jest prawdy i w jaka karte lepiej zainwestowac?

 

ponizej podaje linki do kart:

 

- x2600xt

- 8600gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

żadna

imho lepiej 7900gs

Kupisz w tej cenie porzadnego 7900GS? Watpie. <_< Do tego chyba kazdy zna ich problemy , doplacasz w sumie do czego? W nowszych grach jak to sie ma do jej architeORT: ORT: ORT: ktury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym te 8600GT jest lepsze? Przeglądałem chyba ze 2 godziny różne testy na egieldzie i mało jest gier w których 8600 dorównuje 7900, a zazwyczaj "linie wykresu" idą duuuuuużo dalej na korzyść 7900.

Co do kręcenia, to czy wszyscy muszą zaraz podkręcać?

Jak na razie jeden minus to brak jednoczesnej obsługi AA i HDR.

Edytowane przez AndiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym te 8600GT jest lepsze? Przeglądałem chyba ze 2 godziny różne testy na egieldzie i mało jest gier w których 8600 dorównuje 7900, a zazwyczaj "linie wykresu" idą duuuuuużo dalej na korzyść 7900.

Co do kręcenia, to czy wszyscy muszą zaraz podkręcać?

Jak na razie jeden minus to brak jednoczesnej obsługi AA i HDR.

 

nie bądź śmieszny w czym jest lepszy , chyba tylko w dx10 :wink:

Pewnie sugerujecie sie testami na egieldzie. Popatrzcie na jakich sterach byly robione wyniki. Potem zajrzyjcie do faq 8600gt i tam macie podane w jakich grach 8600gt jest lepszy (w zasadzie tam jest podany 8600gts, ale 8600gt od palita poleci na te 700MHz i 1800MHz ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sugerujecie sie testami na egieldzie. Popatrzcie na jakich sterach byly robione wyniki. Potem zajrzyjcie do faq 8600gt i tam macie podane w jakich grach 8600gt jest lepszy (w zasadzie tam jest podany 8600gts, ale 8600gt od palita poleci na te 700MHz i 1800MHz ).

Co za propaganda...

 

Podaj lepiej jakieś wiarygodne testy, skoro te na egieldzie są złe. Poza tym jeżli nowe stery coś poprawiają to tylko wydajnosc w nowszych grach (i to w 1024*768, dlaj karta wymięka).

 

PCo do o/c to tez zajrzyj do tematu z 8600gt i popatrz, ze jednak nie wszystkim i nie zawsze tak poleci (podobnie jak brisbane często nie robi 3GHz czy inne urban legends podkręcania powtarzane przez ludzi, ktorzy nigdy tych produktow nie mieli).

 

Prawda jest taka, że w większości gier lepszy jest 7900gs. I to nie tylko w takich, gdzie karty mają po 100fps, ale wielu innych, gdzie na 7900gs pograsz a na 8600gt zjedziesz do 800*600, zeby nie klatkowało. Oblivion, TDU i może coś jeszcze z najnowszych tytułów. Koniec przewag gt. Co do dx10 to kazdy kolejny tytuł dx10 (np. ostatno world in conflict) pokazuje, ze ta karta do dx0 sie nie nadaje.

 

8600gt kup gdy - duzo grasz w tdu i obliviona, a nieco starsze, wymagajace pozycje odlozyles na polkę. Poza tym nie widzę zastosowania, zwlaszcza, ze za 350zl jest 7900gs by evga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że w większości gier lepszy jest 7900gs. I to nie tylko w takich, gdzie karty mają po 100fps, ale wielu innych, gdzie na 7900gs pograsz a na 8600gt zjedziesz do 800*600, zeby nie klatkowało. Oblivion, TDU i może coś jeszcze z najnowszych tytułów. Koniec przewag gt. Co do dx10 to kazdy kolejny tytuł dx10 (np. ostatno world in conflict) pokazuje, ze ta karta do dx0 sie nie nadaje.

 

.

Prawda jest taka ze bzdury wypisujesz.DIRT,LOST PLANET,S.T.A.L.K.E.R,Oblivion,TDU,Colin Dirt,NFS Carbon,Quake Wars,World in Conflict.We wszystki tych grach 7900GS jest slabszy od 8600GT.A co do DX 10 przeciez 8600GT to karta do DX9,DX 10 w jej przypadku to czysty marketing

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Kto frajer niech kupuje 7900. Jego sprawa.

Hehe , fajnie powiedziane.

 

Dodam jeszcze cos : grzanie sie 7900 , zasilanie przez dodatkowego molexa...

 

Generalnie co do tych cen wyzej ze Skapca. Za 360 i 370 zl mamy je w dziwnych sklepach , do tego jest to wysylkowe a 8600GT zapewne bedzie w kazdym sklepie bo teraz to 7900 jest ciezej kupic. A po ostatnich padach kazdy bedzie przeczulony , do tego idzie o zaufanie do sklepu....A te maja je w niskiej cenie czyli do tych 380 zl, ale ktos tam bral? Wie jak z gwara , podejsciem do klienta? Ja podziekuje za ta oferte. Cos jeszcze. Nie na darmo nagle cos sklepy wyprzedaja 7900...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 360 i 370 zl mamy je w dziwnych sklepach , do tego jest to wysylkowe a 8600GT zapewne bedzie w kazdym sklepie bo teraz to 7900 jest ciezej kupic. A po ostatnich padach kazdy bedzie przeczulony , do tego idzie o zaufanie do sklepu....A te maja je w niskiej cenie czyli do tych 380 zl, ale ktos tam bral? Wie jak z gwara , podejsciem do klienta? Ja podziekuje za ta oferte. Cos jeszcze. Nie na darmo nagle cos sklepy wyprzedaja 7900...

No nie tylko wysyłkowo, w lokalnym sklepie widziałem EVGA 7900GS za 389zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

No nie tylko wysyłkowo, w lokalnym sklepie widziałem EVGA 7900GS za 389zł.

No nie przecze , ale to jest u Ciebie , nie u kazdego :wink: A same 390 zl to juz raczej bez problemow na 8600.

 

Ale aby nie byc goloslownym to taki przyklad z Wroclawia...:

7900GS za 395

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...104&katid=5

(i to moze i jest blad w zegarach , mniejsza o to)

8600GT za 395

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...708&katid=5

 

W tym zestawieniu nie ma sie nad czym zastanawiac > 8600GT , podobnie bedzie w reszcie sklepow. A sam wysylkowo to moge proca kupic , a nie grafe czy mobasa :wink:

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie co do tych cen wyzej ze Skapca. Za 360 i 370 zl mamy je w dziwnych sklepach

w ulubionym kupowałem już 2 rzeczy i sklep nie jest wirtualny.

 

Nie na darmo nagle cos sklepy wyprzedaja 7900...

7900 wychodzi ze sprzedaży więc cena idzie w dół dlatego imo warto się nim zainteresować, a nie na siłe pchać się w średnio wydajne nowości

Dodam jeszcze cos : grzanie sie 7900 , zasilanie przez dodatkowego molexa...

oczywiście :mur:

2708352[/snapback]

Jedno jest pewne. Napewno nie HD2600. To czy 7900gs czy 8600gt to już kwestia tego w co grasz. Ja wybrałem 8600GT i ani trochę nie żałuję.

Dokładnie. Warto przejrzeć wyniki testów i do tego dopasować kartę. Tylko z tymi testami to różnie wygląda. Ja opieram się na tych z egieldy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma uniwersalnych rozwiązań. Dla siebie na przykład wolałbym 7900GS, dlatego że wolę najlepsze działanie starszych gier, a granie w nowości tylko od święta.

Co kto lubi, nie można wszystkim wciskać 8600GT bez względu na preferencje danej osoby.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Rawaja, awanturawaja" :D

 

Jako niedawny posiadacz Palit 7900 620/1600 oraz obecny 8600GE 700/2000 mogę stwierdzić że nowsze gry chodzą jednak pare % lepiej niz na 7900GS. Ludzie po co powoływać sie na fakt że Fear czy FarCry śmiga wolniej niz na 7900GS? Płynnośc i tak jest zachowana więc w czym problem? Gracie non stop w takie "zabytki"? Ja generalnie nastawiłem się na nowsze produkcje dlatego zmieniłem kartę, i było warto.

 

Stery 162.18 podciągnęły wydajność GT/GTS ale testów na nich nie widziałem jeszcze na żadnym porządnym portalu bo widocznie nie chce im się powtarzać procedur ...

 

Specjalnie jak zmieniałem Gpu robiłem mini testy wydajności na 7900GS, a później ten sam save odpalałem na 8600GE, i jasno trzeba stwierdzić że następujące tytuły działają lepiej:

 

- Stalker (1280x1024 Dx9 ANx4) – po wyjściu z bunkra mam 25-26 fps - GS sprawował się znacznie gorzej mając 21-22 fps

- Lost Planet

- Test Drive Unlimited (1280x1024 HDR) – oscyluje w granicach 30 – na GS potrafiło do 20 dojechać ....

- Overlord (1280x1024 AAx2) - spokojnie 4-5 fps więcej

- Oblivion (1280x1024 AAx2 HDR ANx4) - mniej niz 20 fps nie idzie zobaczyć nawet w bardzo gęstej trawce, na GS było 15 i mniej ....

- CmR: Dirt

- Call of Juarez

 

Wybór nalezy do Ciebie ....

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pality latają, z tego co patrzyłem w temacie o 8600 spokojnie 680, a czy pamięci mają 1800 czy 2000 to juz wielkiej różnicy tym układom nie robi. W sumie to na dwoje babka wróżyła między 7900GS a 8600GT :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caleb

Wszystko ok. Tylko zobacz takty Twoich kart. 620/1600 zrobi prawie każdy (no może 80%) 7900, natomiast dla 8600gt 700/2000 to już b. dużo (przynajmniej ram)

Uj kolego, to cię zmartwię. Te "ostatnio" produkowane 7900GS od Galaxy chociażby, nie wyrabiają się już przy 600Mhz na rdzeniu i 1500Mhz na memkach, wiem bo miałem. To był max możliwości a i tak zdarzały mi się ładne krzaki.

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uj kolego, to cię zmartwię. Te "ostatnio" produkowane 7900GS od Galaxy chociażby, nie wyrabiają się już przy 600Mhz na rdzeniu i 1500Mhz na memkach, wiem bo miałem. To był max możliwości a i tak zdarzały mi się ładne krzaki.

To prawda ten tani galaxy to kiepska seria.

Ale ja zainteresowany jestem evga 7900gs, który kosztuje sporo mniej niż sonic palita a dodatkowo kręci się do ok 600/1900 (zobacz kartę BArt_X)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ludzie po co powoływać sie na fakt że Fear czy FarCry śmiga wolniej niz na 7900GS? Płynnośc i tak jest zachowana więc w czym problem?

Trafna uwaga , to samo pare razy pisalem. Nie ma roznicy jesli jedna bedzie miec 80 , druga bedzie miec 65-70. Wolniejsza w starych ale plynnosc jest :wink:

 

Natomiast jesli autor ma cos wybierac : to na pewno nie 7900GS od Galaxy , ten za cos kolo 400 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...