Skocz do zawartości
Des666

Twardy dysk - seagate czy IBM?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakis czas temu mialem bardzo nieprzyjemne przygody z dyskami firmy IBM. Konkretnie modele 40GB Erricson oraz 46GB DTLA czy jakos tak.

W ciagu 1,5h roku dyski te padly 3x! Szlag mnie trafil i sprzedalem oba, kupilem Barracude IV 80GB. Fakt ze jest wolniejsza, ale jest za to CICHA i mam nadzieje mniej awaryjna.

 

Mam jednak dylemat - bede pewnie kupowal drugi dysk i ten powinien byc SZYBKI. Widze ze sa nowe juz 2 generacje wyzej chyba IBMy Vancouver II o rewelacyjnej predkosci

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=5928

Maja nawet 36 miesiecy gwarancji i cene ponizej 500zl w komputroniku...

No tak - ale na co mi nawet taka gwarancja, skoro dyski beda sie psuly co pol roku? MA ktos z nimi jakies wieksze doswiadczenia?

 

Alternatywa jest niewiele wolniejsza Barracuda 7200.7

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6060

z tym ze ma ona zaledwie rok gwarancji...

 

Bylbym wdzieczny za wszelkie opinie - jaki dysk najlepiej kupic, zeby byl zarowno SZYBKI jak i (to nawet wazniejsze) bezawaryjny. Zaznaczam ze komp chodzi wlaczony praktycznie 24h na dobe, a dyski sa chlodzone 2 wentylatorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: jezeli chcesz miec naprawde wydajnie to bierz Western Digital Caviar. co do pojemnosci to wedlug uznania ;) na Caviar'y, jak wspomnial juz twin, rowniez nie slyszalem zadnego zlego slowa.

 

IBM odradzalbym. troche slyszalem o awariach w tymi twardymi w roli glownej. moze Vancouver II tego juz nie maja, ale mi uraz pozostal do dzis.

 

Seagate Barracud'y nie naleza do najwydajniejszych, ale za to najcichszych. ja postawilem na nie i teraz ciesze sie z ich posiadania.

 

wybor nalezy do ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jakis czas temu mialem podobny problem. szukalem dobrego dysku, w koncu wybor padl na WD. jak na razie jestem zadowolony. u mnie komp chodzi tez 24/h, i jak na razie zadnej niespodzianki nie bylo. takze polecilbym tobie WD. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym wybrał Seagate jest wolniejszy ale najpewniejszy,sam mam Seagate od 4 lat i nie moge powiedzieć złego słowa o nim.A co do IBM to słyszałem że padają jak mrówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych to IBM. Mam jeszcze tego araryjnego.. lecz juz nei wariuje, niewiem co to spowodowao(ustabilizowanie napiecia - słaba zasiłka była.. , czy obniżenie PCI do 38mhz). Grde nic a nic nie szaleje :) Już przez dłuzszy czas :)

 

Ach dobra!! Bierz najlepeij tego WDC!! :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam maxtora 60GB dokladnie od roku i wszystko jest ok. komp chodzi non-stop.

 

pozdrawiam.

Wielu z was pisze że te dyski są głośne, właśnie bawie się tym dyskiem i jak dla mnie jest on cichutki i bardzo wydajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zostalem przekonany do WD z 8MB cache'u :-)

 

Mam tylko watpliwosci czy moj zasilacz to pociagnie - baraq 80GB, WD 80GB, RAdek 9500 pro, procek 1,8@2,4, karta video, sblive... a zasilka 300W z obudowy Cyber Mirror Modecoma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie maxtor 60gb padl po 3 miechach. Wczesniej zabilem tez 6 innych hdd :/ Wszystkie dosc szybko , jedyny ktory dzialal prawie pol roku to barracuda IV 80gb , potem stracilem kompa i [gluteus maximus]...

 

Ale polecam WD wydaje mi sie najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Western Digital Caviar 8 mb cache jest głośniejszy od baracudy ale napewno szybszy i pewniejszy. Ja osobiście mam urazę do Seagate'a i nigdy więcej tego <span style="color:red;">[ciach!]</span>a nie kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam maxtora 60GB dokladnie od roku i wszystko jest ok. komp chodzi non-stop.

 

pozdrawiam.

Wielu z was pisze że te dyski są głośne, właśnie bawie się tym dyskiem i jak dla mnie jest on cichutki i bardzo wydajny.

No, niektórym tak, mimi ze mają volcano 7+ ustawionego na HIGH to tam marudza jak głośne sa te inne dyski niż baracudy.. ph cierpia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam barracude V i jestem zadowolony

jest w miarę szybka i jest bardzo cicha :)

Miałem też wdc 80GB 8mb i był szybszy

ale głośniejszy. Każdy z tych dysków ma

swoje wady jak i zalety.Jeszcze jedno

żadna Barracuda mi jeszcze nie padła.

Jak widać magistrala 209 to dość dużo

na płycie jest dzielnik 1/5 i taktowanie pci wynosi 42

i dysk chodzi już 1.5 miesiąca na takim taktowaniu

i wszystko chodzi spox.

 

Amd Athlon Xp 1700+ @ 3000+ (11.5X209) (JIUHB302) 1.95V WC,EPOX 8K3A+ WC , GF4TI 4600 (350,700) WC ,512 DDR KINGSTON 333 (2.7) SB AUDIGY,CDRW LITEON 48X12X48 ,DVD 16X48 LG. Seagate V Barracuda 80GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...