Skocz do zawartości
syso

Który Vbi Do Gier?

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że to mój pierwszy post, witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

 

Chcę kupić laptopa z jak najlepszą grafiką do 4k, siłą rzeczy więc wybór pada na jakiegoś barebone'a z GF8600. Skłaniam się ku temu:

 

http://www.karen.com.pl/KatItem.asp?id=18&...KatItemCId=4704

 

Pytanie jest następujące: czy warto ładować kasę w zakup GF8600 512mb? Z tego co wiem to w Polsce tylko California Access daje taką możliwość. Czy nie lepiej jednak te same pieniądze ulokować w RAMie i procku, który w tym modelu troszkę ssie przy założeniu, że konfiguracja jest pod gry? I czy w związku z tym nie lepiej wybrać ten model:

 

http://www.allegro.pl/item221347130_vbi_co...20_8600_gt.html

 

2x większy RAM i cache procka, no i trochę tańszy...

Edytowane przez syso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dokladnie ten sam komputer z lepsza konfiguracja, drugie 256 mb przydzielane jest z Turbo Cashu, sam sie czaje na tego notka i troche o nich poczytalem wiec smialo bierz tego 2giego :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wyglądało mi to podejrzanie. Ale w sumie 8600GT sprzedawany jest w wersji 512mb dla komputerów stacjonarnych, w sklepie koleś zapewniał, że 512 to pamięć własna karty graficznej, na stronie Karena też jest napisane "512 vram"... Gdzie przeczytałeś, że to TurboCache?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawią, VBI Compal FL90 ma 256 VRAM (ram na karcie graficznej) natomiast CA M160S (czyli Compal IFL90) ma 512VRAM (ram na karcie graficznej). Aczkolwiek dużo lepszą wydajność uzyskasz kupując lepszy procek (T7100 to troszkę za mało dla 8600GT) i 2GB RAMu, niż przepłacać za CA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...