Skocz do zawartości
Troc

Karta-odbiornik Nie Wykrywa Mojej Domowej Sieci Bezprzeowdowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujący problem: Zakupiłem router Edimax BR-6204 Wg i kartę bezprzewodową Edimax EW 7128g. Router rodziela(ł) mi internet na dwa komputery - na jeden kablowo, na drugi radiowo. Wszystko działało, aż tu nagle 2 dni temu włączam router, potem komputer z kartą bezprzewodową i okazuje się, że ów komputer nie widzi założonej przeze mnie sieci bezprzewodowej - widzi za to inne, np. osiedlową sieć bezprzewodową. Nie mam pojęcia co się stało, dzień wcześniej było wszystko ok. Nic w ustawieniach routera nie zmieniałem. Wszystkie lampki palą się tak, jak paliły się, gdy wszystko działało. Internet na komputerze, do którego dochodzi kabel działa. Czy ktoś może mi pomóc? Aha, dodam, że szyfrowanie WEP w routerze jest wyłączone.

Edytowane przez Troc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja zakładam, że ktoś Ciebie ukarał. Za co? Za nie zabezpieczenie sieci. Ktoś Ci do niej wlazł i namieszał w AP. Skonfiguruj wszystko od nowa i zastosuj szyfrowanie minimum WPA, przy czym zastosuj niesłownikowe hasło najlepiej 63 znaki.

 

EDIT

 

aaa i hasło na router też zmień...

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja zakładam, że ktoś Ciebie ukarał. Za co? Za nie zabezpieczenie sieci. Ktoś Ci do niej wlazł i namieszał w AP. Skonfiguruj wszystko od nowa i zastosuj szyfrowanie minimum WPA, przy czym zastosuj niesłownikowe hasło najlepiej 63 znaki.

 

EDIT

 

aaa i hasło na router też zmień...

Zresetowałem wszystkie ustawienia w routerze, skonfigurowałem i dalej nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie chciałem zakładać nowego tematu ponieważ wydaje mi się że mogę podczepić się tutaj.

 

Chciałbym połączyć jeden z komputerów stacjonarnych bezprzewodowo na razie mam go podłączonego do routera (Linksys WAG 200G-EU) lanką o długości ok. 20m ale odległość od routera w linii prostej to ok. 11m. Chciałbym połączyć to bezprzewodowo, kabel to tymczasowe rozwiązanie i trochę przeszkadza ponieważ przechodzi przez przedpokój na całej długości po ziemi, jeszcze nikt się nie przewrócił ale to już niedługo... :razz: poza tym w pokoju w którym stoi ten komputer pod drzwiami jest próg i nie można ich domknąć. Wiem że kabel jest lepszy niż "niewidzialne" połączenie ale chciałbym uniknąć wiercenia jakichkolwiek dziur w ścianach.W związku z tym mam takie pytanie czy karta sieciowa bezprzewodowa poradzi sobie z taką odległością + przeszkody: dwie ścianki działowe o gr. ok. 15cm z cegły + ściana nośna o gr. ok. 30 cm (cegła) ? Jaką kartę sieciową (do 100zł) wybrać na PCI czy USB ?

 

Karta z laptopa (Intel®/PRO Wireless 3945ABG) w tamtym pomieszczeniu wskazuje siłę sygnału niską (2 kreski).

 

Wybrałem taką kartę sieciową, bezprzewodową Edimax EW-7128g, bardzo bym prosił o jakieś opinie o tej karcie, szczególnie interesuje mnie zasięg tej karty i czy istnieje możliwość wymiany antenki na jakąś mocniejszą ? Czy ta karta poradzi sobie z przeszkodami o których pisałem ?

 

Proszę o jakiekolwiek odpowiedzi (szczególnie interesuje mnie zasięg tej karty)

Pozdrawiam

flat17c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...