Skocz do zawartości
dazon

Problem Z Vistą ? Czy Ze Sprzętem ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takiego lapka jak w opisie...

 

Niestety ale pojawił się pewnien problem w sumie zauważalny odkąd zacząłem zostawiać lapka na okres dłuższy niż około 20 minut bez jakiej kolwiek ingerencji z mojej strony. Mianowicie np: kiedy odejde od kompa na wspomniany okres czasu... i np: wracam po 20 minutach na matrycy jest już wygaszacz.... więc nastepnie jak dotknę czy to pada czy nacisnę enter, spacje itd. system juz nie może sie wybudzić i poprostu jest zwiecha... Musze restartować kompa itd.

 

Czy ktoś z forumowiczów miał już z takim tworem do czynienia?? Nie mam pojecia dlaczego tak sie dzieje... Stawiałem już nowy system. Wyłączałem nawet opcje zasilania wszystkich parametrów na NIGDY. Tak aby system nie przechodził w stan spoczynku ale to tez nic nie dawało rezulatatu... i po okresie tych 15 czt 20 m bez jakiejkolwiek czynności system znów miał zawieche... Może to coś z dyskiem?? że jak się wyłączy to nie może wstac ?? Z tym ze nie wiem gdzie w viście home premium ustawia sie aby dysk się nigdy nie wyłączał ...

 

Nie wiem teraz czy jest to wina VISTY o której tu mowa, czy też samego sprzętu.

 

Proszę o pomoc.

 

EDIT:

 

PS: jeśli nie znacie odp na moje pytanie to chociaż powiedźcie gdzie w viście wyłącza się opcję przejścia dysku w stan hibernacji... Moze w tym tkwi problem...

Edytowane przez dazon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie praktycznie kilka razy dziennie podchodzę do komputera i budzę go z wygaszacza ruchem myszki. Może chodzić non stop przez tydzień i nie robi to na nim wrażenia.

Możliwe, że masz coś opcjami zasilania. U mnie np. jak pomieszam coś w opcjach to czasami przy wybraniu "uruchom ponownie" system się zamyka ale brakuje impulsu resetującego. Zostaje mi czarny ekran oraz przymusowy reset. Wszystko zależy od tego co pozmieniam w zaawansowanych opcjach zasilania pod przyciskami.(na klawiaturze mam obok ESC przycisk uśpienia i chciałem to wyłączyć :D)

Ty niby pozmieniałeś wszystko na "nigdy" chociaż jest tam tylko miejsce na nigdy w zasilaniu dysków i wyłączeniu monitora. A reszta? Zazwyczaj wszystko chodzi bez problemu na zrównoważonym po przywróceniu opcji domyślnych i zmienieniu tylko w zasilaniu dysków na "nigdy".

 

P.s. Chyba po wgraniu tych łatek, wcięło mi opcje ustalania poziomu procka w % w zaawansowanych opcjach zasilania.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak inteligentna pomoc.

Po co próbować rozwiązać problem (prawdopodobnie przyczyna jest banalna, bo nie widzę innej możliwości) przecież lepiej system zmienić.

Kolega ma bardzo dobrego lapka i Vista powinna na nim śmigać jak Kubica w F1 :).

 

@dazon

A może masz jakieś dodatkowe opcje od zasilania w Biosie albo zainstalowany dodatkowy programik do zasilania (coś tam Asusy chyba miały dodatkowego z tego co wiem) i coś się gryzie, jak próbujesz go obudzić ze snu wygaszaczowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś wcisnąć "power"?

 

przerabiałem to już z notebook'iem ojca, klikanie czy to w klawisze na klawiaturze, czy myszy nic nie dawało, więc spróbowałem przycisk "power" i poszło [:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Jednak problem tkwił w systemie.... zainstalowałem te 2 łatki testowe "Vista Performance and Reliability Pack" oraz "Vista Compatibility and Reliability Pack" i problem zniknął :) System śmiga już tak jak powinien. Mój system to vista home premium . W interencie znalazłem między innymi co owe łatki naprawiają i mój problem także znalazł się w tym spisie:

 

- Problem ze stabilnością pracy USB;

- Informacja o błędzie "Restricted Content - Display Driver" wyświetlana podczas próby oglądania telewizji w Windows Media Center,

- Ograniczenie do 4 liczby sieci widocznych w menu "Połączenia sieci bezprzewodowej" w przypadku korzystania z adaptera USB WiFi

- Spowolnienie pracy komputera w przypadku korzystania w IE7 z filtra antyphishignowego

- Problem ze wznowieniem pracy po hibernacji systemu;

- Dyski optyczne SATA nie są widoczne w systemie

- Znaczne wydłużenie uruchamiania się system Vista na komputerach IBM i Lenovo

- Problem z obsługa kart PCI ExpressCard

- Urządzenia Bluetooth nie działają poprawnie po przywróceniu systemu ze stanu uśpienia

- Problem z instalowaniem Visty na komputerach wyposażonych w więcej niż 3 GB pamięci RAM

- Problem ze współpracą z urządzeniami firmy Sony

- Nadmierna "prądożerność" niektórych komputerów przenośnych z Vistą

- Problem z odtwarzaniem plików .mov

- Wyciek pamięci w odtwarzaczu Windows Media Player.

 

Oto link do łatek pod system 32b

 

Pozdrawiam

Edytowane przez dazon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma bardzo dobrego lapka i Vista powinna na nim śmigać jak Kubica w F1 :).

Ale to i tak nie zmienia faktu ze vista jest wolniejsza od xp... glownie chodzi o 3d :) Zreszta o wydajnosci visty w porownaniu do xp/2003 nie raz bylo poruszane w temacie przyklejonym i nie warto rozpoczynac tej gadki jeszcze raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...