Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czekamy na więcej :twisted2:. Napisałem do emarket czy posiadają tego procka, tylko jak zapewne nie dostane odpowiedzi :mur: już kiedyś 2 razy pisałem do nich i jakby ich tam nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłem poczekać z kupnem kompa :D ale powiedzcie, komuś z Was nie styka x2@2,7ghz? [a na bri spoko dużo więcej]

Czy to tak dla sportu chcecie się przesiadać?

Może byc problem sprzedać te wszystkie brisbany, zbyt tanio w sklepach są :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

produkcja procesorow pod wspomniana przez ciebie podstawke, zostala zakonczona.

Too bad ;]. Myślałem ze dojadę na takim 3ghz do K10 bez zmiany płyty i ramu. W takim razie zmienie ram,mobo i proc ale na c2d. Szkoda amd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie tyle chodzi o różnicę w taktowaniu (choć F3 kręcą sie ładniej od Brisbane), ale tez o cykle L2, a to w niektórych zastosowaniach jest dość istotne

Będe upierdliwy, ale powiedz mi w jakich? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spooki już kiedyś wlepiał interesujące porównanie w temacie L2 w bri

 

2707994[/snapback]

Będe upierdliwy, ale powiedz mi w jakich? :unsure:

 

w sumie to w każdych :lol2: ...najbardziej cierpią takie aplikacje które mocno odnoszą sie do pamięci podręcznej, czyli choćby takie PS czy edycja video ale i gierce, choć tu wiele zależy od silnika gry (ale tu już nie ma aż tak sporej różnicy...5-10% to raczej max. Kiedyś linkowałem szczegółową recke )

 

EDIT :

znalazlem :)

 

http://www.matbe.com/articles/lire/366/ath...-90nm/page1.php

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moje maile do nich nie dochodzą czy co? pisałem do emarketu i komputronika i 0 odpowiedzi do was odrazu wysylają :?. Myślałem jeszcze na sprzedaniem dfi(ponad 200zł bym dostał, po niecałe 300zł widziałem, że używki ostatnio też chodziły) i sempa i kupnem abita ip35-e + e2140, ogólnie musiał bym czekać jak ktoś kupi dfi i dołożyć jakieś 150zł, a na tą x2 mam w tej chwili kasę(w tej samej cenie jest ten pentium). W tego k10 zaczynam wątpić, a jak już wyjdzie to żadna rewelacja w porównaniu do intela i pewnie na podstawce am2 stracę trochę w wydajności i na tego abita już chyba peryna w przyszłości mógłbym włożyć. Tak swoją drogą tym pentiumem zmiótł bym każdego procka AMD tylko czy jest sens wkładania tych 150zł i bycia bez kompa parę jak nie paręnaście dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale mógłbyś pisać troszkę jaśniej. Chodzi mi o to, jak to się przekłada w praktyce. Bo takie wyszukane słowa, mogą (bezpodstawnie) odstraszyć potencjalnych kupujących.

 

W praktyce czyli, co występuje w tej grze przy tym zjawisku? Spadki FPS, zacinki itp.?

 

Edit: Literówka.

Edytowane przez miras19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dylatacja czasu. To takie dziwne pojęcie, któe wyjasnia zjawisko zachodzące w tym silniku gry na Brisbane.

Bezpośredni związek z L2.

co Ty gadasz. Wczoraj z nudów przeszedłem jeszcze raz carbona na max detalach i gra chodziła idealnie. 0 przycinek czy coś. sprzęt jak w sigu. jeszcze nawet nie kręcony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W praktyce czyli, co występuje w tej grze przy tym zjawisku? Spadki FPS, zacinki itp.?

Tak w skrócie to: gry chodzą szybko. Nawet za szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale mógłbyś pisać troszkę jaśniej. Chodzi mi o to, jak to się przekłada w praktyce. Bo takie wyszukane słowa, mogą (bezpodstawnie) odstraszyć potencjalnych kupujących.

 

W praktyce czyli, co występuje w tej grze przy tym zjawisku? Spadki FPS, zacinki itp.?

 

Edit: Literówka.

Zdecydowanie nie to po prostu ciut mniejsza wydajność zależnie od aplikacji. Można to tak określić X2 90nm 2x512 L2 = X2 65nm 2x512 L2 + ~50-250 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co Ty gadasz. Wczoraj z nudów przeszedłem jeszcze raz carbona na max detalach i gra chodziła idealnie. 0 przycinek czy coś. sprzęt jak w sigu. jeszcze nawet nie kręcony.

To teraz zbuduj sobie komputer w podłożu o takie same elementy z wyjątkiem procesora. I wsadź tam Windsora czy jakiegokolwiek innego - byle by to nie był Brisbane.

TIP: ]leborg potwierdził.

TIP2: Stary - nie musisz mi wierzyć, mnie to nie interesuje. Ja wiem co ja sprawdzałem mając dostęp do ogromnej ilości sprzętu swego czasu. Zbudowaliśmy dwa takie kompy, postawiliśmy jeden obok drugiego i wiem co się działo.

 

BTW- dobrym testem jest stoper. Weź se stoper, i włącz go na poczatku jakiegoś wyścigu. Skończ wyścig i kuknij na stoper :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Windsor ma takie same problemy z czujnikiem temperatury jak Brisbane? W Evereście np. wychodziło.

I czy już na nim nie problemów z tzw. "przyspieszaniem gier" ?

 

Takie 2 pytania mi się nasunęły :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Windsor ma takie same problemy z czujnikiem temperatury jak Brisbane? W Evereście np. wychodziło.

I czy już na nim nie problemów z tzw. "przyspieszaniem gier" ?

 

Takie 2 pytania mi się nasunęły :?

 

1. tzn ? ..Pomiar temperatury to zazwyczaj problem plyty glownej (a dokladnie kalibracji czujnika).Jedne podaja bardziej realne pomiary, a inne mniej :) ...dobrze jest pokombinowac z biosami, u mnie najnowszy bios wreszcie podaje realne temperatury, poprzedni zaniżał o 10'C :)

 

2. W temacie dylatacji czasu mogę powiedzieć tyle, ze nigdy tego problemu nie zauważyłem na swoim Windsorku (Vista 32bit. bez jakichkolwiek optmalizerow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo na Windsorze gra się normalnie w każdą grę (abstraciach!ąc od problemów dostępu do pamięci obu rdzeni).

Dopiero w Brisbanie coś nakombinowali i tego nie idzie rozwiązać programowo.

 

BTW - Krakowskie NTT procki będzie miało 13stego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...