Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ekhm...

 

Siedze juz ze 2 godziny na tylko tym temacie na forum i sie przebijam przez te setki wiadomosci poswieconych AM2.

 

I teraz zadam pytanie! HA! ;)

Tylko blagam - nie zjedzcie mnie od razu.

 

Dlaczego te wersje F3 Windsor sa przez Was tak bardzo poszukiwane???

 

Czytalem i czytalem - owszem - moze i starsza rewizja Brisbane'a (sprzed roku) miala problemy z cache L2, ale PODOBNO wersja G2 jest juz porownywalna z F3.

A tak poza tym to same zalety - mniej pradu - mniejsza temperatura.

 

Uswiadomi mnie ktos?

Ale tak przekonujaco prosze.

 

Bo akurat tez jestem na kupnie nie rozumiem tej pogoni za F3 - wiekszym, wiecej pradu zracym i bardziej sie grzejacym :/

 

PS. Dobrnalem jakos do 16 strony tego tematu a potem przejrzalem z 3 ostatnie. Wiecej nie dalem rady O_o

Wiec jesli odpowiedz jest gdzies pomiedzy nimi to sorry, ale prosze o wznowienie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewizja G2 wcale nie jest taka świetna...nadal ma spore straty do F3. Ogólnie panuje taka opinia że na F3 można liczyć na lepsze OC. Widziałem ładne wyniki na F3,ale i widziałem 3,3ghz na def.v (Bris) Moje zdanie jest podzielone... No i przy okazji masz 2mb L2-od 52+. No ale F3 teraz ze świecą szukaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie panuje taka opinia że na F3 można liczyć na lepsze OC.

Yhm własnie sam poległem magii F3 i troche słabo tylko 3.3GHZ na agregacie... ale co mozna oczekiwac od 90nm ??

 

Stary Venice pokazał mi 3100Mhz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewizja G2 wcale nie jest taka świetna...nadal ma spore straty do F3. Ogólnie panuje taka opinia że na F3 można liczyć na lepsze OC.

Jak to?

To jednak w rewizji G2 Brisbanea nadal jest problem z Cachem?

jesli tak to jak duzy? Czy jest to zauwazalne?

 

I codo OC - to jak na razie czytam duzo na ten temat, ale nie bede chyba bardziej podkrecal niz 0.5 a moze nawe 0.3 GHz.

Myslalem bysie pobawic na BOXowym wiatraczku.

 

Wiec w takim wypadku jaki procesor wybrac?

F3 czy G2?

 

Duze ilosci F3 od bodajze wersji 5000 jest w sklepie Bit Komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo dawno tu nie zaglądałem, ale dziś z okazji pierwszych objawów zimy :lol2: /opolszczyzna -1 stopień za oknem :D/ postawnowiłem POMĘCZYĆ swojego poczciwego juz Opterona 1210. Jak widać w przestarzałej sygraturce poprzednim osiągnięciem było 3.4Ghz przy napięciu wynoszącym około 1.6V nie chciałem wtedy dawać więcej bo było ciepło już/wiosna/ no i bałem się że coś się spali :D

 

Dziś na tym samych chłodzeniu mianowicie GeminII/tak tak wiem/ i papie 1.7V /matko Milans nie bij :D/ udało mi się zrealizować 3.514Ghz co dla mnie jest całkowicie zadowalającym wynikiem :)

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=447816 tu valid

 

http://pl.ripping.org/database.php?cpuid=508 a według tego jestem juz 3-ci :) hehehe.

 

Co do wyniku. Tak 1.7V to dużo nie zaprzeczam, owszem chciałem dać i 1.725 /i tak sie szykuje na zmianę na lapka :rolleyes: /

więc pomyślałem że i tak nic nie strace a raz się żyje. Więc BIOS 1.725 i qq nie wstaje <lol> no to ja myśle :bariera: i daje 1.75 no i też qq nie wstaje. NO TO 1.8V qq nie wstaje. Ehh co chcieć od biednej DFI.

 

Co do temperatury w windzie podczas walidacji na rdzeniach po 32 stopnie /nie walniety czujnik tylko zimno na dworze/ :)

 

Narazie zrobilem tylko walida, jak będę miał więcej czasu i cierpliwości pobawię się jeszcze w S Pi ;p

 

Pozdrawiam mianiaków AMD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo dawno tu nie zaglądałem, ale dziś z okazji pierwszych objawów zimy :lol2: /opolszczyzna -1 stopień za oknem :D/ postawnowiłem POMĘCZYĆ swojego poczciwego juz Opterona 1210. Jak widać w przestarzałej sygraturce poprzednim osiągnięciem było 3.4Ghz przy napięciu wynoszącym około 1.6V nie chciałem wtedy dawać więcej bo było ciepło już/wiosna/ no i bałem się że coś się spali :D

 

Dziś na tym samych chłodzeniu mianowicie GeminII/tak tak wiem/ i papie 1.7V /matko Milans nie bij :D/ udało mi się zrealizować 3.514Ghz co dla mnie jest całkowicie zadowalającym wynikiem :)

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=447816 tu valid

 

http://pl.ripping.org/database.php?cpuid=508 a według tego jestem juz 3-ci :) hehehe.

 

Co do wyniku. Tak 1.7V to dużo nie zaprzeczam, owszem chciałem dać i 1.725 /i tak sie szykuje na zmianę na lapka :rolleyes: /

więc pomyślałem że i tak nic nie strace a raz się żyje. Więc BIOS 1.725 i qq nie wstaje <lol> no to ja myśle :bariera: i daje 1.75 no i też qq nie wstaje. NO TO 1.8V qq nie wstaje. Ehh co chcieć od biednej DFI.

 

Co do temperatury w windzie podczas walidacji na rdzeniach po 32 stopnie /nie walniety czujnik tylko zimno na dworze/ :)

 

Narazie zrobilem tylko walida, jak będę miał więcej czasu i cierpliwości pobawię się jeszcze w S Pi ;p

 

Pozdrawiam mianiaków AMD :D

zdrajca ;)

 

hmm, jak co wymagać od dfi ?

 

ja dawałem max vcore jak tylko mozna dac i nic sie nie stało ;)

 

czego Ty masz sie bać? :P

 

tylko wiej na sekcje zasilania :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz Pepek nikt tego nie gwarantuje :) a co jeśli mój eqz łapie coldbuga przy powiedzmy bardzo wykokiej temp np. 0 stopni? :D Albo przy niższej temp łapie walla wcześniej :D

 

Szkoda że tak dalego mieszkasz to byśmy wspólnie mogli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko loko sam kilkanaście procków brałem pod SUBzero z tego ponad połowa CB w okolice -5 -15 ( tak wiem znafffcy CB jest to funkcja zależna od HTT)

Miło by było zobaczyć WR tego proca ale nie jest to warunek konieczny.

Najważniejsze są chęci no i cierpliwość przy AMD w SUBzero :)

 

jeśli jesteś zainteresowany nadal rurką to wal na PM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Razan_r gdzie mieszkasz :?:

 

btw. Twój procek również od MILANSa ? - jak tak to w "zimnie" może zachowywać się podobnie do mojego Opka czyli całkiem OKi...

 

btw2. Jak już stestujesz na wszystkie sposoby w/w CPU a chciałbyś go "oddać w dobre ręce za rozsądne pieniądze" to pewnie się kiedyś tam zgłoszę ;)

 

Miałem ~12 CPU AM2 które testowałem z niższymi temp...

 

I ogólnie to wtedy dziwne rzeczy się robią...

 

Semprony 2800 & 3000+ przy -10 potrafią śmigać nawet z HTT 350 szkoda że potem "ściana"

Athlony 3xxx+ rev F2 - koło 0 idzie HTT ponad 320

Athlon X2 rev F2 - j/w lub ciut słabiej ;)

Athlon X2 G1 65nm - totalna porażka przy biosowych -35 zasilanie się zawsze "odłączało" aby odpalić kompa trzeba było wyłączyć chłodzenie poczekać aż będzie w granicach -10 i wtedy dopiero komp wstawał

Athlon X2 5200+ świetnie się zapowiadało wyszło marnie; potrafił przejść PI ~3600 MHz 1,52V przy temp jakieś "-15" niestety od 1,6V to mu "odwalało" przy 1,85V to ledwo 3000 MHz robił...widziałem ~3800 MHz w "Windzie" i boota przy 4 GHz szkoda że validate wtedy nie robiłem...najwyższe walidate na WC które zapisałęm to tylko 373x MHz <_<

Opteron 1210 - przy -30 potrafił stabilnie pracować z HTT 300 szkoda że ten procek do "rozsądnych MHz potrzebuje HTT 400+ którego nawet lekko powyżej 0 nie mogłem osiągnąć; a na AC HTT 400+ to nie był problem... w sumie validate max 3403 MHz na FC zrobiłem i ciut niżej na WC... jakby procek miałby wyższy mnożnik to byłby fajny na FC

 

Sumując na żadnym z procków które miałem pod FC nie poprawiłem swojego wyniku w MHz które osiągałem na WC, nie licząc tego że min. widziałem boota 4Ghz na X2 5200+ ale nie ma potwierdzenia to nie ma wyniku ;) ...myślę że mając 5600+/6000+/6400+/ czy ewentualnie 5000+BE / 5400+BE ta sytuacja prawdopodobnie uległa by zmianie ;)

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=268495 na FC było ciut więcej ale brak validate ;/

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=260805 na FC max 3401 ;)

 

Dołączona grafika

 

A co do żywotności procków AMD to jest naprawdę nieźle, żadnego nie uwaliłem mimo przekraczania norm z temp i napięć...Widziałem dobrze ponad 80 stopni na X2 a "parę" CPU testowałem nawet z 1,85V :). Przez 4 mc "Brisbane" pracował mi na AC z 1.575V na codzień a Sempron ponad 6 mc i 1.6V :)

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam niedaleko Opola, więc troche daleko od Ciebie :)

 

Fajnie że to wszystko tak opisujesz, ja max HTT tak i nie sprawdziłem nigdy. Teraz przed próbą normlanie potrafił prawcować przy 420HTT pod Orthosem, ale wiadomo niższa temp niżej wall. Cóż zobaczymy jak to będzie, ale będę testować nie teraz tylko gdzieś tak za miesiąc. Mam bardzo napięty harmonogram :)

 

BTW wybacz że Cię wycisnąłem z 3-go miejsca :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jakby zamarł, a może F3 pochowały się po szufladach.

 

Razan_r miała byś z twojej strony próba podejścia do zmrożenia Opka. Jak posunięcie w planach?

 

Czy te Opki na s.940 (nie AM2) działają normalnie na DFI NF4 ?? Bo nieraz czytam że one są tylko przeznaczone do specjalnych mobo 940 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...