Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym że proszę ja ciebie MILANS głównym ograniczeniem HTT są procki, na am2 się to mocniej uwydatniło niż było to na 939 czy 754. A 400MHz to Abit KN9 zrobi, jeśli mu an to procek pozwoli.

 

Spookie, tego opta to chyba dużo taniej sie nie załatwi, on ma 2x1MB.

i SPD pamięci, czego najlepszy przykład miałem ostatnio (OCZ Flexx 2x1GB 6400 vs Corsair 5400C4 2x1GB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest pewne, miałem kilka procków na AM2, najgorszy A64 F2 jaki mi się trafił nie chciał na moim DFI robić powyżej 320MHz na żadnym mnożniku, dzielniku pamięci, napięciu, nawet płyta nie wstawała, ale to już wyjątkowo padakowaty proc był. A na sempku dla porównania płyta 380MHz, dalej się proc kończy. Miałem jeszcze 2 sztuki A64 F2 z odblokowanym mnożnikiem, ale żaden z tych co się trafił nie chciał powyżej 360MHz robić.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez te opki o ile sie nie myle to były "nowej generacji" czy coś takiego ;P maryo (nie pamietam dobrze nicku) sprzedawał po 700 zika :|

 

@hary

co miałes za procki z odblokowanym mnożnikiem? fx62? :P

 

edit

 

@hary

 

aaa :P

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja się orientowałem to ceny były zabójcze, a jak już się zdecydowałem to okazało się, że nie ma na stanie, ogólnie nie widziałem F3 jednordzeniowca w pl <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą.. kto powiedział ze rev. F3 ogranicza sie do Athlonów ? za 360 zł mogę załatwić Oterona 1210 AM2 CZ. jest jeden problem ;) mnożnik 9x sprawia, że potrzeba naprawde mocnej płyty głownej do krecenia

Będziesz jakiegoś opka dla siebie/na sprzedaż ściągał :?:

 

Witam,

jaki obecnie najtańszy F3 można kupić w PL(mowa zarówno o prockach dwu, jak i jednordzeniowych)?

3500+ - trudno dostępny

X2 3800+ -trudno dostępny

W sumie większość 5200+ to już "F3" ale ich cena to już trochę duża, lekko ponad 400zł.

 

*

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=160190 BOX :blink:

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaaban

udało mi sie w hurtowni wyszukać A 4000+ ale cena 240 zł to chyba troche mija sie z celem nie sądzisz?

 

Spookie

będe dla siebie ściągał 1 szt która potem trafi na sprzedaż. ale narazie czekam aż cos jeszcze sie uzbiera bo jednego proca brac to tez mi sie nie opłaca. jakbys sie pisał na zakup to zapraszam na priw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaaban

udało mi sie w hurtowni wyszukać A 4000+ ale cena 240 zł to chyba troche mija sie z celem nie sądzisz?

 

Spookie

będe dla siebie ściągał 1 szt która potem trafi na sprzedaż. ale narazie czekam aż cos jeszcze sie uzbiera bo jednego proca brac to tez mi sie nie opłaca. jakbys sie pisał na zakup to zapraszam na priw ;)

Cena 240 to za dużo, fakt.

 

 

A jaka cena takiego opka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys napewno bedą pierwsze polskie 4GHz - ale nie powiedziane ze w moim wykonaniu.

 

A tak na poważnie - postaram sie jeszcze coś tam pokombinować. narazie są problemy z organizacja dobrych pamieci (poluje na cruciale) i rury na CPU. Nie mam chillera i musze jakos sobie inaczej radzić. Nie wiem czy na proca nie założyć jakiegos solida i nie dawkować DI ostrożnie :/ albo jakiś wymiennik ciepła DI-borygo i na WC pocinać.

 

Same przeciwności ;)

 

EDIT

Kaaban

350 zł ale zastanów sie dobrze bo to OEM i mnożnik 9x wiec potrzeba dobrego mobo

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej proc nie wytrzyma, niż mobo (mowa o HTT)

:wink:

Tutaj chodzi o SPD pamięci...

 

Im mocniejsze masz pamieci, tym mniejsze HTT wyciagniesz.

Prowadziłem na ten temat badania ostatnio.

 

OCZ Flexx -> 280HTT

Corsair XMS2 5400 -> 340HTT

GoodRAM PRO D9 -> 355HTT.

 

Wszystko na jednej płycie, jednakowych ustawieniach biosu i w ogole.

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś dać flex'om spd identyczne jak w goodramach? Mnie się nie wydaje żeby to od spd zależało, prędzej od PCB albo użytych chipów.

Nie próbowałem, bo te kości są na testach.

 

Gdyby to był problem chipów to kostki, które nie chcą zrobic 450MHz CL5 (Corsairy) dawały by najniższe HTT.

 

Tutaj chodzi tylko i wyłącznie o SPD. Zaniedługo będę robił obszerniejsze testy porównawcze AM2 i Intela.

Będę testował na Reaperach - nie sądzę, zeby było lepiej. One mają ultra ciasno ustawione SPD.

 

Badałem z 15 kompletów pamięci. To może wydawać się dziwne, ale do największych taktowań procesora, albo wybierzemy GoodRAM'y, albo coś taniego. Nie można się pakować w drogie kości na AM2.

 

Będę badał dużo więcej kości, ale to co jest popularne nie jest dostepne w sklepach przez co będzie to dośc utrudnione. Np takie Cruciale. Ewentualnie poproszę pare osób o SPD i zaprogramuję Goody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to był problem chipów to kostki, które nie chcą zrobic 450MHz CL5 (Corsairy) dawały by najniższe HTT.

Ale tu chodzi o to jak proc reaguje na parametry elektryczne chipów, a nie o to jak się kręcą. Naprawdę to mało prawdopodobne żeby to była wina spd, tym bardziej że jak piszesz miałeś w biosie wszystko poustawiane na sztywno.

 

Spd poza timingami i częstotliwością zawiera tylko informacje na temat kości, nr. seryjne, opis, tam nic więcej nie ma.

 

U mnie na Patriotach LLK spokojnie HTT leciało na 370, tak samo jak na jakiśch marnych D9DCD.

 

Pozatym spd jest używane tylko przy włączeniu komputera, później nie ma na nic wpływu.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co pisałem, pamięci inaczej obciążają kontroler i wtedy pada HTT. Max Async Latency ustawiało na tych wszystkich trzech pamięciach oczywiście identycznie?

Podczas badania max HTT ustawienia różnych pamięci były identyczne.

 

A o alpha timingach nie slyszeliscie? Te dostepne w memsecie to dopiero wierzchołek gory lodowej

 

Zobaczcie ile ustawien w biosie dotyczacych tylko pamieci ma np taki asus m2n-e i pochodne. DFI wymieka

O tym własnie mówię. SPD = alpha timingi. Niektórych nie da się zmienić, są one na sztywno przypisywane dzielnikom. I to one odgywają kluczową rolę na AM2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas badania max HTT ustawienia różnych pamięci były identyczne.

Ale MAL nie ustawisz w biosie na KN9. tylko memset/systool

 

O tym własnie mówię. SPD = alpha timingi. Niektórych nie da się zmienić, są one na sztywno przypisywane dzielnikom. I to one odgywają kluczową rolę na AM2.

Alphy w SPD w większości przypadków są pomijane przez biosy płyt głównych, i ustawione przez płyte, tym bardziej że na intelu masz inne alpha timingi niż na AMD. Często w SPD masz zapisane tylko 4 głowne timingi, CPC, TRC i tyle. reszta jest wyzerowana.

 

Masell w biosie asusa nie znajdziesz niczego czego nie ma w systool'u jeśli chodzi o timingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale MAL nie ustawisz w biosie na KN9. tylko memset/systool

Alphy w SPD w większości przypadków są pomijane przez biosy płyt głównych, i ustawione przez płyte, tym bardziej że na intelu masz inne alpha timingi niż na AMD. Często w SPD masz zapisane tylko 4 głowne timingi, CPC, TRC i tyle. reszta jest wyzerowana.

 

Masell w biosie asusa nie znajdziesz niczego czego nie ma w systool'u jeśli chodzi o timingi.

1) Kto powiedział, że do badania HTT używałem KN9? Akurat mam Foxconna C51XEM2AA

2) Ja jak patrzyłem to w SPD do każdego z dzielników były przypisane inne timingi. Bóg wie jakich timingów taki SPD Tool nie widzi, a jakie widzi bios płyty i jakie ustawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FAQ uaktualnione min. o "AMD Opteron", jutro parę błędów jeszcze chyba się poprawi. :P; jak czegoś jeszcze brakuje możecie pisać co "tam" wrzucić...

 

A co do SPD to faktycznie tam jest mas timingów których "normalnie" nie idzie zmienić <_<

 

W następnym tygodniu powinny być jakieś wyniki @ "Opków" :)

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...