Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy procki rev. F3 jeszce się gdzieś dostanie czy już lipa totalna, mam na mysli 3800+. I jeszce jedna sprawa miałem wcześnij jakiś czas temu antka 3800 f3 i na 3000mhz biegal na 1,25 v czyli standart bez problemu ful stabilnie, przyszlo do skladania kompa jakies zamiany chlodzenia itp i po tych zamianach colerka i powrocie do tego co byl wczesniej lipa procek na 300 mhz chce 1,275 v i grzeje sie znaczniej i to jakieś 35 % wiecej niż wcześniej ! Co to mogło sie stać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spookie

 

w faq to chyba blad jest, chodzi o 6k+ BE ja takiego nie widziałem, wiem, że BE sa tylko dwa procki x2 5000+ oraz 6400+. Warto też zaznaczyć,że nie mają one w zestawie chłodzenia mimo iż są to boxy ;)

Fakt, w PN powinno być poprawione.

 

Witam,

Czy procki rev. F3 jeszce się gdzieś dostanie czy już lipa totalna, mam na mysli 3800+. I jeszce jedna sprawa miałem wcześnij jakiś czas temu antka 3800 f3 i na 3000mhz biegal na 1,25 v czyli standart bez problemu ful stabilnie, przyszlo do skladania kompa jakies zamiany chlodzenia itp i po tych zamianach colerka i powrocie do tego co byl wczesniej lipa procek na 300 mhz chce 1,275 v i grzeje sie znaczniej i to jakieś 35 % wiecej niż wcześniej ! Co to mogło sie stać ?

Ja tu nie widzę innej opcji jak źle rozsmarowana pasta termo, czy niepoprawnie zamontowane chłodzenie...

 

A max stable MHz to ile masz na CPU ? - w ogóle testowałeś CPU z napięciem 1,5V lub większym :> :?:

---

 

1. "Googlując" zauważyłem że "Opki" nie mają c'n'q (przynajmniej w specyfikacji tego nie zauważyłem) i mnie nurtuje pytanie czy w tych prockach można choć obniżyć mnożnik ?

 

2. "Zwykłe" X2 mają TDP na poziomie 89W a "Opki" 103W te dodatkowe 14W to "z powietrza chyba się nie wzięło" ktoś potrafi wytłumaczyć wyższe TDP Opterona :?: - może to się wiąże z brakiem c'n'q :?:

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. "Zwykłe" X2 mają TDP na poziomie 89W a "Opki" 103W te dodatkowe 14W to "z powietrza chyba się nie wzięło" ktoś potrafi wytłumaczyć wyższe TDP Opterona :?: - może to się wiąże z brakiem c'n'q :?:

A może z cache? czy też zwykłe X2 z 2x1MB mają 89W? Z c'n'q to raczej nie ma nic wspólnego, bo TDP definiuje maksymalną moc wydzielaną przez procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dla chetnych znalazlem 4800CZ

http://cgi.ebay.co.uk/AMD-Athlon-64-X2-480...1QQcmdZViewItem

ja jzu jedn sztuke kupilem :) czekam wychodzi taniej niz w Polsce

Wg mnie opis jest zły ponieważ nie ma takiego procka tj. AMD 4800+ Windsor z oznaczeniem ADO4800IAA5CZ i na dodatek z połówkowym mnożnikiem "jak z Brisbane".

 

Z 4800+ to mamy:

 

4800+ "EE" 90nm F2 | 2400 MHz | 2x1 cahe | 65W | ADA4800IAA6CS | 1,2V-1,25V

4800+ 90nm F2 | 2400 MHz | 2x1 cahe | 89W | ADA4800IAA6CS | 1,3V-1,35V

4800+ 65nm G1 | 2500 MHz | 2x512 cahe | 65W | ADO4800IAA5DD |1,25V-1,35V

4800+ 65nm G2 | 2500 MHz | 2x512 cahe | 65W | ADO4800IAA5DO | ???

 

Procesorów z ratingiem 3600+/4000+/4200+/4400+/4800+ wogóle nie uświadczym w rev F3.

F3 to zawsze: 5600+/6000+/6400+

Często: 5200+

Żadko: 3800+

Takie które niby są w rev F3 ale ich nie widziałem: 4600+ (mam na myśli tylko AMD Athlon X2)

 

 

Jak coś pomieszałem to mnie poprawcie :P

 

@Paechu patrz na tabelkę z pierwszej strony tam wszystko jest :P

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i połówkowy mnożnik, 90nm AMD i połówkowy, takich wynalazków chyba ni ma.

 

Moim zdaniem pomylony opis.

 

Spookie, co do procków masz racje, nie ma 4800+ F3, jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości http://www.amd.com/us-en/assets/content_ty..._docs/33954.pdf :P

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może z cache? czy też zwykłe X2 z 2x1MB mają 89W? Z c'n'q to raczej nie ma nic wspólnego, bo TDP definiuje maksymalną moc wydzielaną przez procesor.

Cahe też nie; są AMDki X2, 2x1mb cahe i 65W/89W/125W

 

 

2769449[/snapback]

Były ath 3800, ale się zbyły. Chyba w PL juz nie do kupienia będą niestety :sad:

Ale będą nowe tańsze F3 na dodatek z 1mb cahe szkoda tylko że "1" core mi to wygląda na odpady po tych szybszych X2... <_<

 

Athlon LE-1600 i Athlon LE-1620 odpowiednio 2200 MHz i 2400 MHz z 1 mb cahe i TDP na poziomie 45W :)

 

W zagranicznych sklepach już teoretycznie można kupować...

 

KLIK KLIK

 

info tpc

 

Możliwe że za niedługo potanieją nam AMDki od 5000+

 

KLIK

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniczek robiony na ASUS M2N32-SLI Deluxe i na WC. Temperatury na pcozatku dochodziły do 60*C i procek sie wykrzaczył ale po załozeniu wentylatora na chłodnice temp spadła o 10*C i efekty widac.

 

Kolejna sprawa - niewidzialna ściana. albo proc albo płyta mnie ewidentnie blokuje bo o ile 360x9 przy znosmym napieciu daje rade o tyle 370 juz sie anwet nie chce botowac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniczek robiony na ASUS M2N32-SLI Deluxe i na WC. Temperatury na pcozatku dochodziły do 60*C i procek sie wykrzaczył ale po załozeniu wentylatora na chłodnice temp spadła o 10*C i efekty widac.

 

Kolejna sprawa - niewidzialna ściana. albo proc albo płyta mnie ewidentnie blokuje bo o ile 360x9 przy znosmym napieciu daje rade o tyle 370 juz sie anwet nie chce botowac :/

Właśnie tego się najbardziej obawiałem :mur:

Moj Brisbane ma "HTT walla" przy 360...

 

No ale wyniki i tak OKi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku zaznaczę, że to nie jest prowokacja. Pytam z czystej ciekawości.

Przeglądam ten temat od samego początku i przyznam, że F3 to chyba najlepsza rzecz jaka wyszła pod AM2. Ładnie się kręci przy znośnym napięciu. Chciałem złożyć drugiego kompa i wypróbować własnie F3, jednak odpuściłem.

Kupowanie procków F3 w cenie powyżej 400zł, jednojajowców za 239 zł, szukanie po zagranicznych stronach aukcyjnych to imho jakaś pomyłka.

Pomijam już model x2 3800+, który kosztował w okolicach 250zł i był w miarę opłacalną inwestycją.

Przecież taniej wychodzi e2140 , nawet selekt będzie kosztował 300-380zł. Ja odpuszczam F3 i kupię drugiego e2100.

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<ziew> ide spać. zobaczymy czy sie wywali do rana ;)

 

EDIT

Wywaliło. Podniosłem delikatnie napięcie i proszę

SCREEN

Słaba sztuka :-| Oby Spooki'ego była lepsza :P

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dzieki za sms'a :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z opkami 1212, 1214, 1216 też tak dobrze się kręcą czy tylko 1210 ?

Oprócz wyższego mnożnika, co ma ogromne znaczenie w przypadku HTT-wall'a (chyba już możemy tak o tym mówić :wink:) mają lepszy stepping.

 

no i czy 2x1024 daje niezłego kopa w spi i cinebench ?

W SPI daje dosyć dużo. Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem po kolejnym molestowaniu F3 na DFI... :/ Fatalnie.. :/ Wciąż nie chce przejść HTT=250MHz z BIOSu! Próbowałem wszystkie Biosy i napięcia od 1.2V do 1.7V i 250 to ściana nie do przebicia. Żeby było ciekawie DFI z Orłem sprawuje się dobrze... :|

Edytowane przez McDracullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...