Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Brać lepiej windsora EE czy zwykłego ? Pytam bo juz kupiłem brisa ktory nie chciał robic wiecej niz 2,5 ghz i nie chce kolejnej wpadki.

Nie pomyliłeś tematów? :blink:

 

 

Dobra! Mrozimy pokój i zaraz zobaczymy czy da się coś jeszcze osiągnąć [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT2:

Duży jest drop na Infinity przy ~1.7V-1.8V?

Ja na swojej sztuce żadnego dropa nie stwierdziłem, ani na jedno- ani an dwurdzeniowcu, wręcz przeciwnie, w idle zazwyczaj napięcie jest lekko wyższe niż ustawione w biosie (około 0.01-0.02V), w stresie podbija je o następne 0.01-0.02V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, procek zrobił 3400mhz (3dmark stable :lol:) przy napięciu 1.65v i wymrożonym pokoju;]

Niestety plik z walidacją jest skorumpowany i nie chcę się umieścić na stronce [;

To dopiero przymiarki do dalszej zabawy, dzisiejszy mecz jest jednak ważniejszy więc nie mam czasu na dalszą zabawę ;]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyliłeś tematów? :blink:

Dobra! Mrozimy pokój i zaraz zobaczymy czy da się coś jeszcze osiągnąć [;

Nie bede zakładał nowego tematu soro moge uzyskac tu odp w jedym zdaniu. Sorry za OT ale imo tak bedzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare przyslowie mowi : jak sie skaluje, to sie laduje :wink:

a jak się nie skaluje i na 1,6V komp gaśnie po załadowaniu się jednego paska przy logo? :D

dam z wieczora 1,65 na sam koniec, po co mam trzymać jak ktoś może mieć zabawę. Mnie i tak się 3GHz nie przydaje, niech korzysta ktoś inny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kret upomnij się na gg, zobacze co da się zrobić.

No i jednak mam CCB6F, czyli to słabsze F3 ;/ i dalej powyżej 1,6 V wyłączał się sam.

Nie długo zawita na allegro.

Do gadu i menadżera to 1GHz wystarczy.. :P

Przy jakiej czestotliwości?

z biosu 3100Mhz bodajże, co później clockgejem go pojechał.

Nic kompletnie nic nie idzie, pewnie coś źle robie ale nie wiem co. Już nerwów nie mam do tego proca, inni niech się cieszą lepszymi czasami w spi :D

Edytowane przez wigrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie ma nic innego włączonego to przecie nie ma różnicy prio 1 a prio 10. Jak się ma prio 1 i się gra to owszem, ale to głupota tak robić.

Nomps :)

 

btw.

 

Z biosu 1,25V; temp itp co widoczna na scr to stress.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=268495

 

4x1GB / CL4 @ 1090 MHz / 2.3V

 

Dołączona grafika

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marne WC...

 

EDIT:

 

Opteron vs Windsor 2x512 vs Orelens vs Windsor 2x1024 i inne

 

Dziś dodałem X2 z 2x1024 kb cahe i wyszło tak jak miało być czyli widać dokładnie że Opteron z serwera to ma chyba tylko nazwę... :lol2:

 

KLIK

 

 

AMD rev. G1: Memory Read: G1 - 82xx MB/s | Read L2 Cache: 94xx MB/s Athlon X2 - G1

AMD rev. F3: Memory Read: F3 - 85xx MB/s | Read L2 Cache: 13xx MB/s Athlon X2 - F3 / 2x512 | Athlon X2 - F3 / 2x1024 | Opteron - F3

AMD rev. F2: Memory Read: F2 - 89xx MB/s | Read L2 Cache: 13xx MB/s Athlon 64 - F2

 

hmm chyba że coś pomieszałem... ;)

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała próbka, procek Kaabana, czas to może nie jest jakiś overkill ale chyba jak na te taktowanie proce całkiem w miarę, zwłaszcza że nie był dopracowywany i tak z biegu.

Dołączona grafika

 

I jakoś mnie ten proc nie lubi, na mnożniku x10 się kręcić nie chce jakbym nie próbował, nawet na 10x300 wstać nie chce :lol:

 

Edit:

Mała poprawka, ale jakoś mi nie idzie to Pi1M. System jakiś cinki chyba.

Dołączona grafika

 

W ogóle to dopiero po całej dzisiejsze zabawie zobaczyłem że maxmema nie miałem, wpisałem w boot.ini 'mamem' zamiast 'maxmem' :lol: jak ustawilem maxmema nie przyniosło to pozytywnego skutku.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zna ktos może jakiś sklep gdzie można kupic x2 f3? bo własnie chcę kupić sobie x2 i najlepiej byłoby rev. f3 :E

 

Sorki za OT, ale co lepsze jeżeli będę podkręcał x2 3800+ (windsor) czy x2 4000(brisbane ) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pytać o oznaczenia procesora sprzedawców innych opcji za bardzo nie ma. Jeżeli będziesz pytał o X2 3800+ F3 to się nastaw na to że raczej go nie dostaniesz...pozostaje allegro ale trafienie tam takiego procka jest dość trudne :P

 

Co do X2 3800+ Windsor F3 vs Brisbane 4000+ to ten pierwszy jest lepszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz pytał o X2 3800+ F3 to się nastaw na to że raczej go nie dostaniesz...pozostaje allegro ale trafienie tam takiego procka jest dość trudne :P

ja jestem na etapie sprzedaży x2 3800+ F3, więcej na PW ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://images34.fotosik.pl/52/28b8dc3c6d2daa1b.png

Niestety testów stabilności, ani większego oc nie zrobiłem bo po 10 minutach od postawienia kompa, Tracer pociągnął do piachu czwartą już kostkę GoodRAMów ;] Temperatury o dziwo były znośne, ale znów - nie zdążyłem dokładnie sprawdzić. Po kilku testach SPI 1M i resecie w BIOSie miałem 35*C (a płyta i tak zawyża w porównaniu do diody procesora).

 

Chłodzenie to AC Freezer 64 PRO, 2 wiatraki 120mm wciągające z boku, 1 wyciągający 92mm z tyłu i 1 wyciągający 120mm u góry. Wszystkie przy ~1500RPM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem go za niedługo wymienić na coś lepszego, ale na Orleansie dobrze trzymał napięcia - po włączeniu obciążenia napięcie spadało z 12,06V do 11,92V (mierzone firmowym miernikiem) dlatego do tej pory nawet nie podejrzewałem, że to jego wina. Dwie pierwsze kości padly bez obciążenia, trzecia przy wypakowywaniu archiwum w WinRARze, a ostatnia z procem na 3650MHz w SPI. Przy dwóch pierwszych komp zamierał, a dwóch kolejnych wywalał BSODy. W każdym razie i tak miałem kupić 2x1GB, a kostki prędzej czy później wyśle się na gwarancję. Z testami wrócę na początku grudnia, a do tej pory będę jechał na kompie z 2xPentium PRO ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lista:

1. suchyjastrzab i od niego pójdzie w świat :P

2. kretfr

3. Spookie

4. hary (?)

5. MILANS (niepotwierdzony)

6. Tomasz76 (niepotwierdzony)

7. DaRoN (?) (jako że ma co innego do testu to na końcu :P) (niepotwierdzony)

8. Ktoś jeszcze?

Czy ktoś z listy jeszcze chce procka Kaabana do zabawy czy mam dla kreta wysyłać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kret ma juz jednego F3 u siebie ;P

hee mojego :P też pożyczonego :P

a w sumie ja bym z chęcią spróbował, bo ten mój to jakiś taki nie mrawy, albo ja tam nie mam skilla.(no jeżeli Kaaban się zgodzi) :)

 

Edit:

nie wiem czy ma jak chce tego ;]

ojś no jutro do niego dojdzie, gołosłowny nie jestem. Edytowane przez wigrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...