Skocz do zawartości
paladyn

Buczenie Atmana 304

Rekomendowane odpowiedzi

W piątek złożyłem swoje pierwsze WC oparte na pompce atman 304 ,bloku misiego 15 cube i nagrzewnicy z nysy(czysta w środku).Wszystko nawet działa ,ale jest duży problem z pompą otóż, gdy miałem samą pompkę w wannie ,to chodziła cichutko ,a w układzie jest cholernie głośna.Czy wszystkie atmany tak mają? Jest jakaś pomysł żeby z ciszyć pompkę?

Dodam ,że pompka siedzi w litrowym banioku po lodach ,a na dodatek jest otulona gąbką

 

 

Panowie pomocy ,bo już Box intela jest cichszy :mur: :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz to samo co ja miałem. Otóż okazuje się że wyszła felerna seria Atmanów 304 i podczas podłączenia samych węży (bez bloków w wiaderku lub wannie) buczy i się trzęsie niczym człowiek podczas ataku padaczki. Niestety musisz się pogodzić z faktem że pompkę możesz wyrzucić. Ja w swojej wymieniłem wirnik, majstrowałem i w ostatecznym rozrachunku musiałem ją wyrzucić. Gwarancja Ci tego nie uzna z powodu że pompka bez węży chodzi ok, sam to przerabiałem w sklepie...

Pozdrawiam

rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie znalazłem sposób ,ale może ktoś wyjaśni mi jak on działa :damage_wall:

Jak ścisnąłęm węża którym woda wraca do pojemnika tak przez 5 sec żeby pompa się zdusiła ,to później jak puściłem pompka była już cichutka jak ręką odjął! Co jest grane? bo układ jest dobrze odpowietrzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie znalazłem sposób ,ale może ktoś wyjaśni mi jak on działa :damage_wall:

Jak ścisnąłęm węża którym woda wraca do pojemnika tak przez 5 sec żeby pompa się zdusiła ,to później jak puściłem pompka była już cichutka jak ręką odjął! Co jest grane? bo układ jest dobrze odpowietrzony

No raczej dzięki tej operacji ona się dobrze odpowietrzyła ... Jakieś powietrze było jak widać w środku pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak to nie powietrze :mad: Gdy ponownie uruchomiłem pompkę ,to brzęczy od nowa.Dopiero za którymś razem podczas załączania działa prawidłowo.Podejrzewam jakieś luzy

Co myślicie o tym? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać kolejnego tematu zadam kolejne pytanie w tym.

 

Moje WC składa się z pompki atman 304,nagrzewnica nysa,rezerwuar 1L i blok cube1

Mam procka celerona 2530@3500 stock voltage i w 20 minutowym stresie mam 49*C na procku.

Na nagrzewnicy niema żadnego wiatraka ,choć robiłem test z 3 wiatrakami 80*80 i temperatura była 47*C

 

Ile może mi spaść temperatura przy 2 lub 1 delcie 120*120 puszczonej na 5v ?

Nie chcę kupować ,a później sprawdzać ,bo jak wiadomo zakup związany jest z kosztami,a zapewne ktoś już to sprawdzał. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...