Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

No namarudziłem na oficjalnym forum foxconna o ograniczonym OC procków na szynie 800Mhz:

http://forum.foxconnchannel.com/TitleDetai...+Bus+processors

 

Jak byście chcieli mnie wspomóc w unaocznieniu tego problemu to logujcie się na to ich forum i wpiszcie do tego posta, że to prawda....

Bo w jedności tkwi siła i może to ich ruszy w poprawieniu biosów jeśli technical support nas olewa!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziala Wam to forum...?

Bo u mnie "Bad Request (Invalid Hostname)" tak juz od tygodnia...

Wiesz u mnie jak wczoraj zebrało mi się do nich na pisanie też nie chciało działać to ich forum, ale dziś już działało to szybko coś skrobnąłem. A teraz jak chcętam wejść to znów nie działa :damage_wall:

Więc co jakiś czas próbój tam wejść, i wesprzyj mnie tam jakimś swoim komenterzem :wink:

 

No oczywiście poszedł kolejny post do supportu:

 

Dear Foxconn,

 

Your bioses for Foxconn P35a are better with every next edition, but there are still some things to improve:

1.Recently Asus and MSI announced that their motherboards with P35 chipset supports CPU FSB 1600Mhz so that would be great if your motherboard would support it too.

2. You could add to new bios version settings of alpha timings of RAM memory (because company make efforts to be seen as supporting overclockers).

3.You could add the regulation of VTT and GLT (AGTL+) voltages for better overclocking opportunity of 45nm Penryn architecture based processors.

4. I'm owner of pentium dual core E2140 and i don't know why this processor has worse overclocking on Foxconn P35a than on other motherboard on the same chipset as "P35 MSI NEO2-FR" and "Abit IP35-E" ?

I've checked overclocking of my E2140 on Foxconn P35a and Abit IP35-E and it was worse on Foxconn with about 200mhz of FSB. On Foxconn I can hardly reach 3100mhz with 1.24V core and nothing more vs. 3300Mhz on Abit with 1.38V core (so this is not CPU's wall). I've checked this on many forums about P35a and P35a-s limited overclocking with 800mhz bus procesors (people write it's impossible to cross the border of 387 FSB)so this is not only problem of mine but wider issue about bios I suppose.

That would be very nice if you could modify new bios to minimize this difference (and don't block the overclocking).

On many forums people write about this difference in overcolcking with this motherboards on CPU's with 800mhz FSB, so people adwice to each other and they will rather buy MSI or Abit motherboards (which are in very similar price or even motherboards on p31 chipset which are cheaper and their overclocking is better) to this processors and Foxconn will loose this segment of market...Not everyone could afford MARS and 1066 Bus processor...

I apologise for this mayby too long post, but these are things that many people are looking forward from You :)

 

thank you in advance

 

kipps

więc jak już napisałem gotowca, to chłopaki "Ctrl +C" i "Ctrl+V" i do

http://www.foxconnchannel.com/support/online.aspx

Edytowane przez Kipps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich poraz pierwszy.pisze odnosnie biosu Mars.Jest mozliwosc powrotu do wersji orginalnej.Ja tak zrobilem i mam z powrotem orginal.Moja plytka to foxconn P35A-S.Mam namiary na czlowieka ktory zajmuje sie programowaniem kosci biosu. Ja zlecilem mu to i jestem zadowolony ze moja nowa plyta jest w 100%sprawna. :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra przekopiowałem gotowca Kipps'a i zobaczymy co odpiszą :) niczego nadzwyczajnego się nie spodziewam. Tylko ciekawi mnie jedna rzecz, czy mój procesor przy 3ghz się kończy czy może płyta mi nie pozwala na wyższe O/C :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra przekopiowałem gotowca Kipps'a i zobaczymy co odpiszą :) niczego nadzwyczajnego się nie spodziewam. Tylko ciekawi mnie jedna rzecz, czy mój procesor przy 3ghz się kończy czy może płyta mi nie pozwala na wyższe O/C :lol2:

Proc Ci się skończył, przecież my robimy ponad 3ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc Ci się skończył, przecież my robimy ponad 3ghz

 

Wiem wiem, ale żyję tą nadzieją, że może troszkę jeszcze coś się z niego wyciągnie :D najzabawniejsze jest to, że nie mogę się przebić przez 3ghz czy to 9x333 czy 8x375 <_<

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No namarudziłem na oficjalnym forum foxconna o ograniczonym OC procków na szynie 800Mhz:

http://forum.foxconnchannel.com/TitleDetai...+Bus+processors

 

Jak byście chcieli mnie wspomóc w unaocznieniu tego problemu to logujcie się na to ich forum i wpiszcie do tego posta, że to prawda....

Bo w jedności tkwi siła i może to ich ruszy w poprawieniu biosów jeśli technical support nas olewa!!!

W najgorszym wypadku zablokują Polakom dostęp do forum :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nasmarowałem do supportu Foxa. Jakby nie było olewają za bardzo temat biosów. A temat pomijania alph to już totalne przegięcie. A może by im tak podesłać informacje o tym, że skoro support Foxa olewa użytkowników P35a/s to trwają prace nad przystosowaniem biosu od Marsa, to może by sami się ruszyli....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc powinniśmy się cieszyć ze wyszły biosy P36 i P37, które naprawiają chyba wszystkie problemy z poprzednich biosów. Mnie się wydaje, że i tak nas oleją przecież nie będą robić dla "garstki" ludzi z Polski biosu podobnego go tego z MARSA :) zresztą czym się tu przejmować intel niebawem robi procki z kontrolerem pamięci i LGA 775 zacznie odchodzić powoli do lamusa :P

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy płyty Foxconn P35A-S oraz procesorów serii E2xxx

 

Przy wersji biosu P36 czasem zacina się na "CMOS checksum Errror" przy starcie (uwaga dotyczy tylko procesorów E21xx)

A jak jest z najnowszą wersją biosu P37 ? Czy ktoś z taką konfiguracją już to testował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy płyty Foxconn P35A-S oraz procesorów serii E2xxx

A jak jest z najnowszą wersją biosu P37 ? Czy ktoś z taką konfiguracją już to testował ?

 

Nie spotkałem sie z żadnym zacięciem, wgrałem ostatnio bios P37 i wszystko działa stabilnie tak jak mam w sygnaturce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc powinniśmy się cieszyć ze wyszły biosy P36 i P37, które naprawiają chyba wszystkie problemy z poprzednich biosów. Mnie się wydaje, że i tak nas oleją przecież nie będą robić dla "garstki" ludzi z Polski biosu podobnego go tego z MARSA :) zresztą czym się tu przejmować intel niebawem robi procki z kontrolerem pamięci i LGA 775 zacznie odchodzić powoli do lamusa :P

No jeszcze kilka rzeczy mogą poprawić :)

Nie ma co się jeszcze poddawać, tylko tą ich opieszałość piętnować, najlepiej na ich własnym forum:

http://forum.foxconnchannel.com/TitleDetai...+Bus+processors

bo przez takie olewanie to nowych klientów stracą. Jak im rozpętamy burze na ich forum, to może coś jeszcze poprawią w biosach!!!

Trzeba o swoje walczyć bo oni są pogrążeniu w samozachwycie po dostaniu kilku nagród, ale jak im się dobitnie nie przedstawi swoich oczekiwań to du** nie ruszą!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cały czas jeszcze czekam na maila od nich...

Może mają teraz jakąś burzę mózgów (może poprawiają dla nas bios :), albo majstrują coś na p45) i dlatego nie odpisują.

Wciąż czekam z nadzieją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawy ciag dalszy.

 

Bawiłem się dziś w OC chcąc zobaczyć czy mam fsb wall czy juz koniec procka, komp się zresetował ale już sygnał do karty graf do monitora żaden nie wychodzi. Pobawiłem się w wyciagnie ramu i wkładania i sprawdzanie - kiedyś w ten sposob uruchomiłem kompa i było ok. Zresetował bios i teraz kiedy włączam kompa on zaraz się wyłącza, po czym włąca i znowu wyłącza i tak w kółko (czasy "działania" takie na oko jak przy dual bocie). Ktoś natrafił się na taki kaprys tej płyty?

Wyjmowałem ram, wyciagałem karte graficzną a ona w kółko tylko sie włącza i wyłącza (bez zadnego sygnału dźwiękowego jak nie ma grafy nawet).

 

AKTUALIZACJA

Już działa, pamiętajcie że najlepszym sposobem do zmuszenia tej mobo do działania jest zagrożenie pozbycia się jej ;)

Edytowane przez OneHotMinute

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy pamięci OCZ Platinum rev 2 cl4.

Czy wam też po resecie biosu nie wstaje komputer na tych pamięciach?

Nuży mnie już pożyczanie od kumpla pamięci żeby podnieść napiecie :mur:

Czy któryś z dostępnych bios'ów eliminuje ten problem?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy pamięci OCZ Platinum rev 2 cl4.

Czy wam też po resecie biosu nie wstaje komputer na tych pamięciach?

Nuży mnie już pożyczanie od kumpla pamięci żeby podnieść napiecie :mur:

Czy któryś z dostępnych bios'ów eliminuje ten problem?

Pozdro

 

Nie mam takich problemów, zmień bios na nowszy np P36, jak kupiłem płytę to miałem bios P32 i płyta wstawała bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy pamięci OCZ Platinum rev 2 cl4.

Czy wam też po resecie biosu nie wstaje komputer na tych pamięciach?

Nuży mnie już pożyczanie od kumpla pamięci żeby podnieść napiecie :mur:

Czy któryś z dostępnych bios'ów eliminuje ten problem?

Pozdro

 

Lub spróbuj edytować SPD każdej pamięci i zmień jej domyślną wartość z np. 800mhz na 667mhz :) . Ktoś to już przerabiał na patriotach i teraz już nie ma problemu z wstawaniem kompa po resecie biosu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ciekawie to nie wiem :unsure:

Najciekawsze jest to, że po odpakowaniu płyty i podpieciu wszystkiego było cacy. Clear cmos i kicha <_< Zmienił bym bios ale nie mam pewności czy komp wstanie po tym zabiegu.

Ogólnie warto zmieniać bios na nowszy(P32)?

Korci mnie update ale w razie padaki mniej uśmiecha mi sie spacer do kumpla :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale serio jesteś pierwszą osobą co ma te OCZ i problem ze wstawaniem na 1,8v, dzieje się tak za każdym razem? ile razy robiłeś tego clear cmosa ? tzn ile razy miałeś tak, że komp działał zrobiłeś clear i nie wstawał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...