Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym ncq w domowych zastosowaniach raczej nie odgrywa istotnej roli, skoro WD nie dało go do swojego relatywnie nowego dysku WD3200AAKS na przykład.

To że WD nie zastosowało NCQ w swoim nowym dysku nie musi od razu oznaczać, że NCQ nie odgrywa istotnej roli.

Oczywiście przyrost wydajności wynikający z posiadania NCQ nie jest odczuwalny we wszystkich typach działań, jakie wykonuje dysk, jednakże w tych wypadkach w których NCQ daje przyrost wydajności, ów przytost wynosi średnio 10%. Dla jednych to mało, dla drugich dużo, dla mnie wystarczająco dużo aby szukać płyt głównych obsługujących NCQ, takich jak omawiany Foxconn P35-S lub konkurencyjne Msi P35 Neo2-FR/FIR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój typ na hit P35 w kategorii value

2715031[/snapback]

Od razu zadaję standardowe pytanie: kto mógłby zmierzyć wysokość radiatora NB na Foxconn P35a/-s ? :wink:

Jak mierzyłem to wyszło 30mm. Tacens Gelus Pro na przykład bez problemu wchodzi.

 

Czytałem recenzje tej płyty i jest tam napisane, że płyta Fox'a ma problem z pamięciami firmy OCZ. A jak wygląda sprawa z ramem 1gb Kingstona 667mhz, wie ktoś może?

Myślę, że każda pamięć typu 667/800 z niskim taktowaniem[1.8-1.9V] powinna bez problemu działać. Więc kingston powinien śmigać ;] Imo jedyne problemy mogą być z pamiątkami potrzebującymi wyższego napięcia, żeby wogle odpalić... Moje a-data 800 cl4 , co wg specyfikacji powinny być na 2.0-2.1V chodzą bez problemu ;]

 

 

 

Po bliższym zapoznaniu się z Foxconnem P35A stwierdzam, że płyta wydaje mi się bardzo fajna, chociaż nie jest oczywiście idealna. Max napięcie na RAM to 2.340V, co dla niektórych może być minusem. Jedną z wad jest wspomniany przez Was brak NCQ, chociaż dla mnie nie jest wielkim minusem. Kolejnym mankamentem jest, że przy wyłączeniu z prądu niby bios sie resetuje, w moim wypadku po odłączeniu prądu podczas pracy komputera, i ponowym włączeniu jest czarny ekran i potrzebne jest użycie cmos...

Słyszałem, że nie ma podwójnych restartów przy uruchamianiu (jak na np. abicie ip35) nawet przy maksymalnym o/c, trudno mi narazie to zweryfikować, bo e6420 wykręciłem narazie jedynie do 2.8ghz i płyta startuje idealnie.

Temperatura mostka północnego, bez podniesienia napięcia, wynosi więcej o 4-5stopni w stosunku do temperatury na procesorze. Południowy mostek nie grzeje się zbytnio, około 40stopni maksymalnie.

 

UPDATE:

vMem max to 3.0, hmm ciekawe czemu mam w BIOSIE 2.340 max. Muszę to jeszcze sprawdzić :lol2:

Edytowane przez aka_rock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam już tego Fox'a i zastanawiam się jak podkręcać proca bo tego jakoś nie mogę rozgryźć i nie mogę. Jak przestawiam fsb z 800 na 1066 to komp w ogóle się nie włącza. Kingston działa jak na razie bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam już tego Fox'a i zastanawiam się jak podkręcać proca bo tego jakoś nie mogę rozgryźć i nie mogę. Jak przestawiam fsb z 800 na 1066 to komp w ogóle się nie włącza. Kingston działa jak na razie bez problemu.

Bo ram nie wytrzymuje. Jak zwiększasz FSB to ram się także kręci. Musisz też ustawić Fox ratio select (pierwszy dzielnik RAMu) oraz DRAM Frequency (drugi dzielnik RAMu). Żeby uzyskać najniższy dzielnik czyli 1:1 należy w fox ratio select dać 1:1[jak go nie ma to najpierw wybierz 1:1.2 i przy następnym wejściu do BIOSa ustaw 1:1] oraz w DRAM Frequency 667. Np. przy FSB 1600 z ustawieniem powyższym RAM będzie chodził z szybkością 800Mhz. Pamiętaj też o napięciu dla pamięci.

 

Czy ktoś tu użył słowa bisotar :unsure: ??

Nie, nie użył, ale w tym temacie zaczął pisać o Biostarze dając linka do niego. Przeczytaj dokładniej zamiast się pytać...

Edytowane przez aka_rock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra udało mi się puścić swojego E4300 na 2,7ghz tylko teraz pytanie gdzie tu się V proca podnosi? Bo jakoś nie widze takiej opcji tylko jakiś przelicznik 12,5mV x coś i na końcu wynik.

 

 

aaaa.... i jeszcze jedno przy fsb 266 (1066) jakbym nie ustawił ramu to i tak komp nie wstaje - jakaś dziura w fsb?

 

 

 

dobra już powoli kapuje ten prosty acz zawiły bios tego Fox'a. Zauważyłem że nie wszystkie dzielniki pamięci u mnie działają. Właśnie testuje teraz V podniosłem. Ciekawe co z tego wyjdzie :D

 

 

edit1:

Właśnie instaluje Gothica3 i mam pewien problem <_< otóż system tak spowolnił jakbym miał procesor jednordzeniowy - strasznie mi spowolnił. Kursor myszki zamiast płynnie się przesuwać po ekranie to widać, że się przesuwa ale skokowo.

 

edit2:

po raz kolejny: po ustawieniu taktów domyślnych też wszystko spowalnia przy instalaciji G3. W jakie wyjście sATA podłączyć dysk? ja wsadziłem kabelek od dysku w sATA1. Według Cpuz napięcia procesora waha się od 1,050v do 1,368v w spoczynku!!! Coraz mniej mi się ta płyta podoba <_<

 

edit3:

zmieniłem opcję w biosie PCI IDE BusMaster z DISABLED na ENABLED i już nie mam żadnych spowolnień kompa przy kopiowaniu z płyty czy instalowaniu.

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra udało mi się puścić swojego E4300 na 2,7ghz tylko teraz pytanie gdzie tu się V proca podnosi? Bo jakoś nie widze takiej opcji tylko jakiś przelicznik 12,5mV x coś i na końcu wynik.

Wpisując daną liczbę zwiększasz napięcie na procesor. Nie wpisuj odrazu tylko jakiejś liczby z kosmosu ;]. Zacznij od 1 i stopniowo zwiększaj, żebyś zobaczył ile to mniej więcej dodaje napięcia. Możesz sprawdzać jakie jest napięcie na procesor np. w speedfanie[vcore]. Pamiętaj także, że procesor musi być w trakcie pracy, czyli np. na chwilę włączyć orthosa. W przeciwnym razie podane będzie napięcie niższe, z tego względu, że masz w BIOSie włączone C1E czyli oszczędzanie energii, i gdy procesor nic nie robi to dzielnik spada[taktowanie zmniejsza się] oraz napięcie jest obniżane.

 

aaaa.... i jeszcze jedno przy fsb 266 (1066) jakbym nie ustawił ramu to i tak komp nie wstaje - jakaś dziura w fsb?

Może, albo coś nie tak w BIOSie miałeś ustawione. Procki z szyną 1066 chodzą bez problemu w każdym bądź razie :rolleyes:

 

 

 

dobra już powoli kapuje ten prosty acz zawiły bios tego Fox'a. Zauważyłem że nie wszystkie dzielniki pamięci u mnie działają. Właśnie testuje teraz V podniosłem. Ciekawe co z tego wyjdzie :D

U mnie wszystkie chodzą. Ale czasem potrzebne jest jeszcze jedno wejście do BIOSA z odpowiednim DRAM Frequency, aby dzielniki jakie chcemy były[bo praktycznie w fox ratio tylko 3dzielniki się pokazują, ale są inne w zależności od ustawienia DRAM Frequency, ale każdy dzielnik można uzyskać, potrzebny tylko resik po ustawieniu innego DRAM Frequency].

 

 

Według Cpuz napięcia procesora waha się od 1,050v do 1,368v w spoczynku!!! Coraz mniej mi się ta płyta podoba <_<

Ja sprawdzam napięcie w speedfanie i poprawnie pokazuje napięcia. W spoczynku napięcie jest niższe jak masz włączone oszczędzanie energii w BIOSie [C1E].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że ja podawałem napięcie w spoczynku bez żadnego obciążenia z mnożnikiem 6 i tak się wahało. Teraz właśnie sprawdzam orthostem 2,7ghz proc a ram na 900mhz przu 5,5,5,15 i jak na razie idzie 2h i 17min

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodziło o to, że tak skacze napięcie i płyta mi się nie podoba, a o to ze instalacja Gothica3 szła jak krew z nosa. Przestawiłem jedna funkcje w biosie i już po problemie. Wcześniej nawet podczas instalacji sterów itp komp lapał freezy co jakiś czas na około 10sekund. Trochę problematyczne jest dawanie V na procka, ale z tym można sobie poradzić bez problemu :D jak na razie powoli się do niej przekonuję. 2,7ghz przy 4gb ramu na 900mhz na Abicie IB9 to mogłem sobie pomarzyć a tu chodzi bez problemu :lol:

 

edit: za spowolnienie przy instalacji G3 nie była odpowiedzialna ta opcja w biosie co wyżej napisałem. Do instalowałem sterowniki od RAID'a i wszystko ładnie śmiga :lol:

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.frazpc.pl/artykuly/553/ABIT,/FO...nie/podkrecanie

 

Myślę że jeżeli byłaby to wersja płyty P35A-S to ona dostałaby rekomendację od tego portalu, ale coby nie było i tak świetnie wypadła. Jedno co mnie zastanawia to kiedy u nas pojawi się właśnie ta bogatsza wersja, jeśli ktoś będzie wiedział to niech od razu informuje tu na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejnym mankamentem jest, że przy wyłączeniu z prądu niby bios sie resetuje, w moim wypadku po odłączeniu prądu podczas pracy komputera, i ponowym włączeniu jest czarny ekran i potrzebne jest użycie cmos...

U mnie po wyłączeniu zasilania wystarczy włączyć kompa ponownie, pojawi się czarny ekran, wyłączam kompa przyciskiem POWER, włączam i działa bez resetowania bios'u

 

Słyszałem, że nie ma podwójnych restartów przy uruchamianiu (jak na np. abicie ip35) nawet przy maksymalnym o/c, trudno mi narazie to zweryfikować, bo e6420 wykręciłem narazie jedynie do 2.8ghz i płyta startuje idealnie.

Temperatura mostka północnego, bez podniesienia napięcia, wynosi więcej o 4-5stopni w stosunku do temperatury na procesorze. Południowy mostek nie grzeje się zbytnio, około 40stopni maksymalnie.

 

UPDATE:

vMem max to 3.0, hmm ciekawe czemu mam w BIOSIE 2.340 max. Muszę to jeszcze sprawdzić :lol2:

Myślałem czy na mostek północny nie dać jakiegoś wentylatorka 4x4cm chociaż po długim graniu w Gothica 3 komp nie ma problemów ze stabilnością :razz:

 

http://www.frazpc.pl/artykuly/553/ABIT,/FO...nie/podkrecanie

 

Myślę że jeżeli byłaby to wersja płyty P35A-S to ona dostałaby rekomendację od tego portalu, ale coby nie było i tak świetnie wypadła. Jedno co mnie zastanawia to kiedy u nas pojawi się właśnie ta bogatsza wersja, jeśli ktoś będzie wiedział to niech od razu informuje tu na forum.

Czytałem ten test i muszę powiedzieć, że na Fox'ie się nie zawiodłem. Wszystko ładnie pięknie tylko jedna rzecz mnie zastanawia. Mam tą płytkę i za cholerę nie wiem jak uruchomić 4 dodatkowe usb, które dostajemy na śledziu. Niby je podłączam do płyty w te zielone gniazda, ale to nic nie daje. Ma ktoś jakiś pomysł? Chyba, że ja je źle podłączam :lol2:

 

 

Wyszła nowa wersja bios'u http://www.foxconnchannel.com/support/down...ID=en-us0000003 jakimś dziwnym sposobem mój Fox LiveUpdate nie chciał go wgrać. Dlatego ściągnąłem go na twardziela i wgrałem z windy. Trochę się w bios'ie pozmieniało po wgraniu :rolleyes:

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie tez bede ta mobo bral za jakis czas :P

O co chodzi dokladnie z tymi sterownikami do raid? Przeciez ta mobo tego nie obsluguje, to po co jej stery do tego? <_<

te stery są umieszczone na płycie, najwyrazniej jest w nich cos wiecej niz sam RAID. bez nich kopiowanie plików z cd/dvd romu działało 3razy dłużej niż powinno i myszka w tym czasie lagowała także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz sie spotykam z takim biosem,gdzie zmienia sie mnożnik??czy czestotliowsc to jest to 800 ustawione domyslnie??napiecia wiem gdzie podniesc nie ma problemu,a czemu dzielniki sa tak dzwinie rozwiazane 1:1,1:25,1:5??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz sie spotykam z takim biosem,gdzie zmienia sie mnożnik??czy czestotliowsc to jest to 800 ustawione domyslnie??napiecia wiem gdzie podniesc nie ma problemu,a czemu dzielniki sa tak dzwinie rozwiazane 1:1,1:25,1:5??

 

- żeby zmienić fsb musisz wpisać całkowitą wartość fsb w opcji CPU FSB Over clock Choice [800]. Domyślnie jest 800. Żeby uzyskać np. FSB 266 dla procka wpisujesz w ten wiersz co podałem wyżej zamiast 800 - 1066 czyli FSB wyniesie wtedy 266mhz, dla FSB 333 musisz wpisać tam 1333. Po prostu tam jest podana całkowita wartość FSB.

- żeby się pobawić za to dzielnikami ramu wybierasz sobie z opcji DRAM Frequency (domyślnie AUTO) wartość 667mhz lub 800mhz i regulujesz prędkość całkowitą ramu tymi dzielnikami.

- żeby zmienić tymingi pamięci w opcji Configure DRAM Tyming by SPD opcje Enabled zmieniasz na Disabled i dzięki temu pojawią się Tobie nowe opcje tymingów do zmiany dla pamięci.

- żeby zmienić mnożnik procesora wchodzisz do opcji CPU Configuration i tam pierwsza możliwa opcja od góry SUPER CLOCK FREE jest [DISABLED] powoduje, że można za pomocą jej zmieniać mnożnik proca. Wystarczy ją odblokować [ENABLED] i pojawi się dodatkowa linijka SUPER RATIO CMOS SETTING gdzie można zmieniać mnożnik procka wpisując interesujący Ciebie mnożnik w [ ].

:wink:

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że tą płytę nie da się porównać do Abita P35-E, bo jest niejako troszkę wyżej. Ja kupiłem i się nie zawiodłem a byłem bardzo uprzedzony do do firmy. Jedyne co mnie martwi jeszcze to jak podłączyć lub w bios'ie ustawić, aby usb które dodają na śledziu działało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta plyta ma problem z pamieci CorsarzA?

np: http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2...pelny,id,28540/

Czy ta plytka poradzi sobie z E6550 plus male OC ?:) ( wiem nikt nie jest wrozka ale )

Nie mialem intela i juz nie wiem szukam czego do 600 zł i ciezko cos wybrac

wiec moze ten foxconn:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to nigdzie jej nie widziałem.

 

 

Jedyne co mnie martwi jeszcze to jak podłączyć lub w bios'ie ustawić, aby usb które dodają na śledziu działało :D

Udało mi się w końcu uruchomić te dodatkowe USB, aż człowiekowi czasem ręce opadają. Dzisiaj tak spojrzałem na te zielone wyjścia co są do USB i zauważyłem, że były źle wsadzone, a dokładnie przesunięte o jeden rząd pinów w lewo :mur: ale się udało i działają :damage_wall: wszystko przez to że wtyczki są węższe niż ta zielona obudowa :lol2:

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta plyta ma problem z pamieci CorsarzA?

np: 2735110[/snapback]

Czy ta plytka poradzi sobie z E6550 plus male OC ?:) ( wiem nikt nie jest wrozka ale )

Nie mialem intela i juz nie wiem szukam czego do 600 zł i ciezko cos wybrac

wiec moze ten foxconn:|

Płytka ma max fsb wg 2testów 530 oraz 540, czyli nawet na prockach o słabych mnożnikach można zrobić duże o/c. Do małego o/c powinno być bezproblemowo, przy dużym o/c(fsb okolo 500) trzeba zwiększyć napięcie NB, więc tempy na NB są wysokie, ale nie przeszkadza to w stabilności, więc zakup lepszego chłodzenia na NB nie jest konieczny, jeśli ktoś nie boi się wysokich temperatur ;]

 

A co do procka to ja osobiście polecam coś z serii e6xxx z 4mb, ja mam np. e6420 do małego o/c na def core bardzo dobre, a także mocnego o/c. e6550 też powinno być dobre do małego o/c, na foxconnie, który ma wysoki FSB. Pozatym e4400 też fajne. Cena/jakość chyba najlepiej opłacalne jednak są e2xxx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...