Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , czy procek E2140 będzie poprawnie działać z tą płytą ? , myśle o OC na poziomie 2,7 - 3,0 Ghz.

o takim o/c to myśleć możesz, a przy nie farcie będziesz miał 2.4ghz jak jedna osoba na forum :lol2:

 

A możecie mi powiedzieć czy na płycie będą działac bezproblemowo te ramy?

OCZ DDR2 CL4 800MHz 2GB2x1GB Platinum Dual Chanel

OCZ Platinium XTC PC2-6400 sprawdzali na egieldzie przy recenzji tej płytki i nie działały. Tylko tam nie napisali, czy to była wersja cl4 czy cl5.

 

Mój proc to 6300 z jakiejś przedpotopowej serii, kupiłem okazyjnie ale uważam że nienajgorszy jest porównując z aktualnymi... Fsb walla nie ma chyba wcale ale z powiedzeniem tego można poczekać aż płyty będą wytrzymywać 600fsb... Na 1,288V działa stabilnie na 3200 , bootuje na 7x500 ale tu już papu voltów potrzebuje... Kosztował 250pln... Ile dać A-datom extreme + na codzień ?

250zeta za e6300 to w sumie idealny zakup :D Hmm FSB wall to raczej ma, no chyba, że kiedyś nie dawali :wink:

a-data extreme edition 800 cl4 ta? zależy na jakich kościach są, jak te lepsze microny D9 to można nawet 2.4V na co dzień, a na tych gorszych micronach D9 oraz promosach 2.2V na co dzień. jak masz nawiew na ram to może cosik więcej ;)

ja właśnie takie pamiątki mam, obecnie chodzą na 2.115V, 875Mhz 4-4-4-12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz w sprzedaży są słabe procki do OC ?, bo tak czytałem że Teraz słabe OC jest na tych prockach.

Nie widziwaj tylko kup selekcjonowany od PITer, Sector19, Lanc

 

ja mam E4300 i przy napięciu 1,49V

 

Dobry zawodnik jesteś, ja z takim napieciem to miałem pierwsze X2 dla podstawki Am2 (dokładnie 1.50V-1.55V). Dla Intela w 65nm zawsze myślałem, że górna granica to 1.45V (ale, jeśli Ci to wszystko chodzi i sie nie grzeje to gratulations).

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry zawodnik jesteś, ja z takim napieciem to miałem pierwsze X2 dla podstawki Am2 (dokładnie 1.50V-1.55V). Dla Intela w 65nm zawsze myślałem, że górna granica to 1.45V (ale, jeśli Ci to wszystko chodzi i sie nie grzeje to gratulations).

 

Jeżeli nie przekraczam temperatur 60st C. to dlaczego nie mam mieć tak ustawione? Zresztą nie napisałem, że mam na nim coolera boxowego :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak myślicie uda się podpiąć dysk twardy i nagrywarkę na jednej taśmie (ATA)? Będzie działać takie połączenie na tej płycie(chociaż przez ok. trzy miesiące, nim kupie nowy dysk)?

Pewnie, ze bedzie dzialac. ;] Ja tak mam dopoki dysku sata sobie nie zakupie i wszystko smiga. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie działać tylko, musisz pamiętać o tym żeby wgrać wszystkie sterowniki z płytki dołączonej przez producenta. To że jeden z nich będzie do raid'u tym się nie sugeruj on odpowiada za kontroler ATA właśnie, który nie jest w chipsecie tylko dolutowany osobno. Ja na początku tego nie instalowałem i co jakiś czas miałem kilku sekundowe freezy oraz przy kopiowaniu gry z CD komp się zacinał. Po wgraniu tego jak ręką odjął :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie działać tylko, musisz pamiętać o tym żeby wgrać wszystkie sterowniki z płytki dołączonej przez producenta. To że jeden z nich będzie do raid'u tym się nie sugeruj on odpowiada za kontroler ATA właśnie, który nie jest w chipsecie tylko dolutowany osobno. Ja na początku tego nie instalowałem i co jakiś czas miałem kilku sekundowe freezy oraz przy kopiowaniu gry z CD komp się zacinał. Po wgraniu tego jak ręką odjął :D

O dobrze wiedziec, bo tez czasem zdarzaja mi sie freez i nie wiedzialem od czego one sa, a tych sterow nie instalowalem. ;] Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ich na początku nie wgrywałem, bo nie miałem raid'u a nie wgrywam jakiś pierdół jak nie muszę :P . Prosta sprawa jak ja wkładałem instalke Gothica 3 to bez sterów zużycie procka sięgało 60-70% i stąd freezy po wgraniu tych sterowników zużycie procka sięgało może z 10% przy tej samej instalacji :D sprawdź i napisz czy pomogło.

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że do poprawnego działania dysków, napędów ATA należy wgrać JMicron raid driver?

Pomimo braku kontrolera PATA w chipsecie P35 zastępuje go dodatkowy układ Jmicron JMB361. A tych Intel raid driver skoro to płyta bez obsługi raidu to nie trzeba wgrywać. Marcinas83 a jak to jest z tym podłączeniem dysku Sata? Ja kupię płytę i na pewno będzie miała wgrany starszy bios. Do którego złącza Sata mam podłączyć ten dysk, żeby był primary master? A po wgraniu tego najnowszego biosu będę mógł podłączyć pod Sata1 tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie o tych sterownikach mówię, ja stwierdziłem to po sobie. Wgrywając te sterowniki a później je odinstalowując nagle wszystkie urządzenia na ATA mi zniknęły. Dysk możesz podpiąć pod jakiekolwiek wyjście SATA bo i tak system rusza i nie ma z nim żadnych problemów. Po prostu Foxconn pomylił chyba wyświetlanie nazw w biosie. Ja przez cały czas miałem podpięty pod SATA1 zanim wyłączyłem sobie logo startowe w biosie dopiero później się skapnąłem, że mam inaczej podpiętego twardziela niż wyświetlało mi w biosie a winada dawno już była postawiona :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ich na początku nie wgrywałem, bo nie miałem raid'u a nie wgrywam jakiś pierdół jak nie muszę :P . Prosta sprawa jak ja wkładałem instalke Gothica 3 to bez sterów zużycie procka sięgało 60-70% i stąd freezy po wgraniu tych sterowników zużycie procka sięgało może z 10% przy tej samej instalacji :D sprawdź i napisz czy pomogło.

Trudno wydac werdykt po godzinie obcowania ze sterami, jednak na pewno jest poprawa podczas rozpakowywania duzych plikow. ;] Jakos szybciej teraz to sie odbywalo i z tego co zauwazylem maksymalne obciazenie procka wynosilo kilkanascie %. Freeza zadnego na razie nie zauwazylem i oby tak juz zostalo. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo już tak zostanie :) ja już z tym działam tak od 3 tygodni i żadnych freezów nie miałem, tylko te co na początku bez tych sterów.

 

 

a jak wygląda u Ciebie sprawa FSB powyżej standardowych?? jak dasz np 266 lub 333 czy komputer uruchamia się z prawidłową częstotliwością czy zaniżoną?np. jak ja ustawię fsb 333 to komputer zamiast 3ghz ma 1,5ghz ale wystarczy że przestawię fab o jeden niżej lub wyżej i już ma prawidłową częstotliwość :D

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki

 

Strona domowa: http://www.foxconnchannel.com/support/downloads.aspx

 

1. Karta sieciowa: Tutaj do wyboru 2000/XP/2003 bezpośrednio 5.674.0820

 

2. Chipset: Tutaj do wyboru 2000/XP/Vista 32/64bits/2003 bezpośrednio 8.4.0.1016

 

3. Dźwięk: AL888 Tutaj do wyboru 2000/XP/2003 bezpośrednio 1.76

 

Sterowniki zawsze instalujemy w takiej kolejności

 

1. Chipset

2. Lan (jeśli nie jest bezpośrednio w punkcie nr.1)

3. Audio

4. Reset

5. Karta graficzna

6. Nero, Daemon Tools

7. Reset

8. Co tam pozostało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki zawsze instalujemy w takiej kolejności

 

1. Chipset

2. Lan (jeśli nie jest bezpośrednio w punkcie nr.1)

3. Audio

4. Reset

5. Karta graficzna

6. Nero, Daemon Tools

7. Reset

8. Co tam pozostało...

Co daje taka kolejność instalacji sterowników ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co daje? Prędkość, szybkość, stabilność, swobodę, ład, porządek. Od 12 lat testuje rozne konfiguracje i ta jest najlepsza (to oczywicie jest subiektywne odczucie).

 

 

Dobra, prosze kogoś o wklejenie screena z biosu, bo kompletnie nie rozumiem tych Foxconnowych przeliczników. Jak przeliczyć VOLT 1.30, tutaj są jakies mnożniki (miałem miliony płyt głównych), ale taki shit widze pierwszy raz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co daje? Prędkość, szybkość, stabilność, swobodę, ład, porządek. Od 12 lat testuje rozne konfiguracje i ta jest najlepsza (to oczywicie jest subiektywne odczucie).

Dobra, prosze kogoś o wklejenie screena z biosu, bo kompletnie nie rozumiem tych Foxconnowych przeliczników. Jak przeliczyć VOLT 1.30, tutaj są jakies mnożniki (miałem miliony płyt głównych), ale taki shit widze pierwszy raz!

Vcore chyba prosto - masz domyślny i możesz podbijać w krokach 0,0125V

Vmem z menu, a jak braknie to włączasz mnożnik (wtedy i w Vdimm są wyższe wartosci - pomnożone przez mnożnik)

ot i cała wiedza tajemna ...

Dołączona grafika

 

P.S.

Płyta nie ma problemów z mrozem - Cold Buga nie stwierdzono (przynajmniej do -65 stopni)

Prowadzenie proca więcej niż dobre (duzo lepiej niż P5K Vanilla)

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, na początku zaskoczenie, teraz już light. Sorki za tyle rysunkow, ale nowym sie to zapewne przyda.

 

Główny panel OC

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ten fatalny błąd, bios najnowszy z września!

Dołączona grafika

 

W biosie jest podany RATE FSB (2400, 1500, xxx) te wartości mi nic nie mówią. Chyba trzeba wymnażać np FSBx4 = RATE FSB. Co tu jeszcze można poprawić? Pamięci 1066 (niestety nie ma takiej opcji w biosie).

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

P.S.

Wam też coś bipczy co jakiś czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziwaj tylko kup selekcjonowany od PITer, Sector19, Lanc

Sector19 = Lanc

 

Ps. Osttanio tak mieszmy sobie plytami i zauwazylismyz e kurcze kazdy p35 "cos ma" w jednym cos w drugim cos... zadnej normalnej plyty :P

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wam też coś bipczy co jakiś czas?

 

 

U mnie nić nie bipczy, a kiedy to się objawia?

Też masz problem z np. FSB 266 lub 333, że procesor startuje z zaniżoną wartością? a jak dasz o jeden więcej lub mniej to się normalnie uruchamia komp, z taką szybkością procesora jaką powinien mieć??

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też masz problem z np. FSB 266 lub 333, że procesor startuje z zaniżoną wartością? a jak dasz o jeden więcej lub mniej to się normalnie uruchamia komp, z taką szybkością procesora jaką powinien mieć??

Wlasnie puscilem proca na fsb 333 i wszystko ladnie smiga, bios P22:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne ja mam bios najnowszy P26 i komp na fsb 266 oraz 333 w ogóle nie wstaje :( już nie wiem co jest grane z tym fsb że nie da się go ustawić, chyba że to wina mojego procka?

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...