Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

W Eukasa też już nie mają Foxów :/. Nie sprzedał by ktoś swojego??

 

Edit (18.16):

Udało mi się wyrwać ostatnią sztukę w Bachcomp.pl :D. Będę miał w poniedziałek.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj troche powalczyłem na stockowym napieciu - dojechałem do 3420MHz (Prime 4h), temp. według Foxa 57C max, system 43C. Auto mnożnik załączony (ten bajer ala Q'n'Q).

 

Dzis dam mu papu i zobacze co potrafi :wink:

 

Memki na razie 1027MHz 5-4-4-4-12 2.2V.

 

 

PS

 

Operacja wykonana na P19 ... nie miałem czasu na wrzucenie nowszego biosu :)

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Operacja wykonana na P19 ... nie miałem czasu na wrzucenie nowszego biosu :)

 

A co powiesz na bios P28?? :lol2:

 

edit:

Właśnie widzę że dodano P28, nie tylko u chińczyków.

Jakaś tańsza wersja naszej płytki?? -> http://www.foxconnchannel.com/product/Moth...ID=en-us0000339

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem Foxconna P35A. Do tego E2140 w rewizji M0

Potrzebuje pomocy w wyborze pamięci.

Czy A-DATA 800 MHz/CL5 (215 PLN) podejdą do tego mobo? I czy bedzie je mozna tak ustawić, aby dało sie pócic CPU na jakies 3,0 GHz?

Ma kots jakies propozycje pamieci w podobnej cenie, które spasuja do tej płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na bios P28?? :lol2:

 

Jakaś tańsza wersja naszej płytki?? -> http://www.foxconnchannel.com/product/Moth...ID=en-us0000339

Już na P28 jadę :-P Po update przez Fox update pod windą, po restarcie czarno i jakis koncert z mobo ... clear cmos + bateria out i po problemie :wink:

 

Teraz w testach 3600Mhz 1.42 (Winda), aha ... na chipset wsadziłem Thermaright HR-05 SLI a VGA poszła w dolny slot tylko CPUZ pokazuje że idzie po 4x PCIE - WTF ?

 

PS

 

Taaaa wygląda na jakąś lajtową wersję P35A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już na P28 jadę :-P Po update przez Fox update pod windą, po restarcie czarno i jakis koncert z mobo ... clear cmos + bateria out i po problemie :wink:

 

Teraz w testach 3600Mhz 1.42 (Winda), aha ... na chipset wsadziłem Thermaright HR-05 SLI a VGA poszła w dolny slot tylko CPUZ pokazuje że idzie po 4x PCIE - WTF ?

 

PS

 

Taaaa wygląda na jakąś lajtową wersję P35A.

 

 

Bo dolny slot to PCI-E x4 więc dobrze pokazuje :lol2:

Często jest tak, że po wgraniu nowego biosu robisz restart Fox update i czarny ekran, wtedy wyłączasz kompa przyciskiem POWER i włączasz ponownie, nie trzeba robić clear cmos, chyba że był sprzęt mocno o/c jak robisz clear cmos to bateryjki nie trzeba wyciągać :)

 

 

Właśnie zamówiłem Foxconna P35A. Do tego E2140 w rewizji M0

Potrzebuje pomocy w wyborze pamięci.

Czy A-DATA 800 MHz/CL5 (215 PLN) podejdą do tego mobo? I czy bedzie je mozna tak ustawić, aby dało sie pócic CPU na jakies 3,0 GHz?

Ma kots jakies propozycje pamieci w podobnej cenie, które spasuja do tej płyty?

 

 

Pewnie, że się da je tak ustawić. Oto masz przykład E2140 żeby mieć 3ghz musi mieć FSB na 375 a przy tym FSB masz takie dzielniki pamięci, dla:

667mhz są to:

1:1,25 ram na 937mhz -> ten będzie dobry

1:1 ram na 750mhz

1:1,66 ram na 1250mhz

800mhz są to:

1:1,5 ram na 1235mhz

1:1,2 ram na 900mhz -> ten też będzie dobry

1:2 ram na 1500mhz

Tak jak widzisz są duże możliwości ustawienia ramu tak żeby sobie ładnie biegał :rolleyes:

Co do prędkości poniżej 800mhz to się nie opłaca ustawiać skoro to będą 800tki a powyżej 1ghz to trzeba by sprawdzić, czy ram wyrobi :)

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dolny slot to PCI-E x4 więc dobrze pokazuje :lol2:

Często jest tak, że po wgraniu nowego biosu robisz restart Fox update i czarny ekran, wtedy wyłączasz kompa przyciskiem POWER i włączasz ponownie, nie trzeba robić clear cmos, chyba że był sprzęt mocno o/c jak robisz clear cmos to bateryjki nie trzeba wyciągać :)

Ja widzę i w instrukcji i na mobo oznaczenia że oba sloty są PCI-E 16x, no chyba, że załącza się to tylko dla Crossfire :-P

 

Wgrywałem bios na podkreconym configu i po wyłączeniu i włączeniu koncert trwał :lol2: ... a wyjęcie baterii to większa pewność, że się bios zresetuje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę i w instrukcji i na mobo oznaczenia że oba sloty są PCI-E 16x, no chyba, że załącza się to tylko dla Crossfire :-P

 

Wgrywałem bios na podkreconym configu i po wyłączeniu i włączeniu koncert trwał :lol2: ... a wyjęcie baterii to większa pewność, że się bios zresetuje ...

Mechanicznie są oba x16, elektrycznie 1x16 i 1x4 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem Foxconna P35A. Do tego E2140 w rewizji M0

Potrzebuje pomocy w wyborze pamięci.

Czy A-DATA 800 MHz/CL5 (215 PLN) podejdą do tego mobo? I czy bedzie je mozna tak ustawić, aby dało sie pócic CPU na jakies 3,0 GHz?

Ma kots jakies propozycje pamieci w podobnej cenie, które spasuja do tej płyty?

Ja mam takie... Mogą być bez rewelacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie coś takiego, że po przywróceniu domyślnych ustawień, aby ustawić podkręcone wartości, trzeba do nich krokami dojść? U mnie jest tak, że na co dzień procesor chodzi na szynie 1400MHz, ale jak zrobię clear CMOS i ustawię bez pardonu te 1400, to komputer pracuje, ale obrazu nie ma. Dopiero jak ustawię 1000, zapiszę, potem ustawię 1200, 1300 i w końcu 1400, jest dobrze. Ten dziwny przypadek raczej nie wynika z niestabilności, na takiej szynie procesor zaliczył 8h w SP2004.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie coś takiego, że po przywróceniu domyślnych ustawień, aby ustawić podkręcone wartości, trzeba do nich krokami dojść? U mnie jest tak, że na co dzień procesor chodzi na szynie 1400MHz, ale jak zrobię clear CMOS i ustawię bez pardonu te 1400, to komputer pracuje, ale obrazu nie ma. Dopiero jak ustawię 1000, zapiszę, potem ustawię 1200, 1300 i w końcu 1400, jest dobrze. Ten dziwny przypadek raczej nie wynika z niestabilności, na takiej szynie procesor zaliczył 8h w SP2004.

Nie. Po clear cmos i odrazu wejściu do biosu i ustawienia FSB1600 wstaje bez problemu-tylko po o/c za pierwszym razem uruchamia sie podwójnie [wyłącza się na chwilę i włącza ponownie], może u Ciebie nie ma tego elementu [nie wyłącza sie na 1sekunde] i dlatego nie wstaje.

 

Proponuję wgrać chociaż bios P22, jeśli siedziesz na P19 - to może być przyczyną, na P19 dzielniki często się przestawiały i przy wysokim FSB też drobne problemy właśnie były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie coś takiego, że po przywróceniu domyślnych ustawień, aby ustawić podkręcone wartości, trzeba do nich krokami dojść? U mnie jest tak, że na co dzień procesor chodzi na szynie 1400MHz, ale jak zrobię clear CMOS i ustawię bez pardonu te 1400, to komputer pracuje, ale obrazu nie ma. Dopiero jak ustawię 1000, zapiszę, potem ustawię 1200, 1300 i w końcu 1400, jest dobrze. Ten dziwny przypadek raczej nie wynika z niestabilności, na takiej szynie procesor zaliczył 8h w SP2004.

 

Też nie mam tego problemu. Tak jak aka_rock napisał spróbuj z nowym biosem. Jeśli zaś to nie pomoże to spróbuj zrobić tak jak napiszę: po clear cmos ustawiasz wartości takie jakie wcześniej miałeś, zapisujesz i uruchamiasz kompa ponownie. Jeśli jest czarny ekran to przyciskiem tym co włączasz komputer - wyłączasz go (przytrzymanie go około 15sek wyłączy komputer). Ponownie dusisz przycisk, którym włączasz komputer i powinno być dobrze. Tak samo się robi jak kompa odłączysz od zasilania np. na noc. Rano jak chcesz go włączyć to włączasz POWER'em, komp startuje, tyle że jest czarny ekran. Dusisz na POWER czekasz z 15sek żeby się wyłączył i włączasz go ponownie. Komp startuje bez najmniejszego problemu z ustawieniami takimi jakie miał zapisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podłaczyłem sobie dwa przednie usb (obudowa) do płyty. Wkładam pendrive i komunikat w Windowsie "Maksymalne możliwe napięcie na koncentratorze zostało przekroczone" - tak właśnie się pozbawiłem dwóch penów po 512mb :( Ja oczywiście tego nie przeczytałem wcześniej, teraz wkładając mp3 (mi się to wyświetliło). Błe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podłaczyłem sobie dwa przednie usb (obudowa) do płyty. Wkładam pendrive i komunikat w Windowsie "Maksymalne możliwe napięcie na koncentratorze zostało przekroczone" - tak właśnie się pozbawiłem dwóch penów po 512mb :( Ja oczywiście tego nie przeczytałem wcześniej, teraz wkładając mp3 (mi się to wyświetliło). Błe

A co jest powodem, że te dołączone gniazda źle funkcjonują? Trzeba coś ustawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy składaniu peceta napotkałem następujący problem: Posiadam wiatrak do CPU na 3 pinach Scythe Katana Al, a gniazdo ma 4.

Czy w tej sytuacji mam możliwość regulacji obrotów? I czy będę mógł ustawić parametry szybkości wentylatorów w stosunku do temperatury z poziomu biosu lub chociaż w Windzie?

Edytowane przez clean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziś będę składał nowego kompa. Kupiłem Foxconna P35A + e6750 + 2 GB A-data Vitesta Extreme Edition 800+.

Od razu powiem, że miałem niezłą przerwę z komputerami, ostatni komp jaki składałem to był Athlon 1300 Mhz + 256 mb ramu (266 Mhz) :wink:

 

Stąd moje pytanie odnośnie zamontowania ramu:

 

Pamięci instaluję w tych żółtych gniazdach czy niebieskich? I czym różnią się oba gniazda? Może mi ktoś to wytłumaczyć?

 

No i w jakich timingach puścić pamięci na początek, zanim zacznę eksperymentować z O/C?

 

4-4-4-12?

 

Jak roumiem bez podkręcania i pamięci pracujące na dzielnikach 1:1, przy moim procesorze będą pracowały w częstotliwości 666 Mhz( fsb 333 x2). Żeby pamięci poszły na 800 Mhz to musze fsb ustawić na 400, tak? Wtedy procek mi się podkręci do 3,2 Ghz.

 

Sorki za glupie pytania, ale dopiero próbuje wgryźć się w temat. Chcę na początek wszystko ustawić na max stabilnie.

 

I jeszcze jedno: jaką temperaturę uważacie za w miarę bezpieczną dla C2D? Czy <60 st. C?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pamięci to u mnie płyta dobrała sobie tymingi z kosmosu. Na początku miałem 5,6,6,15 a powinienem mieć 5,5,5,15, więc u Ciebie pewnie też jakieś domyślne będą ustawione i tylko trzeba je będzie zmienić. Co do częstotliwości ramu to nie ma się czym przejmować. Płyta ma dzielniki pamięci dla częstotliwości 667mhz i 800mhz. Prędkość ramu powinna automatycznie być ustawiona na 800mhz, a jeśli tak się nie stanie to musisz przestawić opcję DRAM Frequency z domyślnego AUTO na 800 (masz trzy możliwości do wyboru AUTO, 667mhz oraz 800mhz) Żeby zaś tymingi zmienić to musisz zablokować opcję

Configure DRAM Tyming by SPD (domyślnie ENABLED) czyli przestawiasz na DISABLED i poniżej pojawią się 4 tymingi dla pamięci - ustawiasz takie jak przewidział producent.

Ram instalujesz w slotach tego samego koloru. Obok slotów napewno jest napisane, który to slot czy 1,2,3,4. Wkładasz do tego z numerem 1 i drugą kość do tego samego koloru i po problemie :)

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Foxconna P35A + e6750 + 2 GB A-data Vitesta Extreme Edition 800+

, dobre :blink: ja mam identiko wczoraj składałem nowego kompa. Do tego 8800 gts evga overcloced (fabrycznie podkręcana), wszystko podłączyłem ustawiłem w biosie wszystko co trzeba, włączyłem wszystko działa, wgrałem winde i chodzi miodzio. A i nic nie podkręcałem. Zgadnijcie ile mam w 3dmarku03!!!

 

Co do temperatury Core 2 duo e6750 : nic nie robię 21 stopni C, włączam 3dmarka 30stopni C. po paru minutach z powrotem 21 stopni C

Edytowane przez boszax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, dobre :blink: ja mam identiko wczoraj składałem nowego kompa.

Co do temperatury Core 2 duo e6750 : nic nie robię 21 stopni C, włączam 3dmarka 30stopni C. po paru minutach z powrotem 21 stopni C

A cooler masz BOX? Obudowa jakoś dodatkowo chłodzona? :) Fajnie, będziemy mogli porównać nasze doświadczenia. :)

 

Ja mojego zapuszczę na coolerku BOXowym na razie + pasta arctic Ceramique. Buda to Sharkoon Rebel Eco + 12 cm wiatraczek z przodu (wciagający) i 80 cm wiatrak z tyłu wypychający. Później tę 80 dam na bok i z tyłu walnę drugą 12 :D. Na Boxie niektórzy kręcą tego procka do 3,6 Ghz z temperaturą poniżej 60 st. C :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...