Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

No to już chyba po o/c jestem i zostanę na tych ustawieniach jak w sygnaturce.

 

Jeden problem pozostał: po wyłączeniu zasilania z sieci, kiedy uruchamiam komputer, albo słychać ciągłe beepy z płyty (tak jak przy przekręconych memkach), albo jest podwójny start. Zazwyczaj muszę dwukrotnie uruchamiać go poprzez power on. dry.gif

tak jak Epoxer napisał:

 

Gdyby tak kolega zechciał zajrzeć do FAQ na 1wszej stronie ....

 

Q: Czy to normalne że przy próbie uruchomienia komputera z tą płytą po odłączeniu zasilania za pierwszym razem nie startuje?? Trzeby wyłączyć komputer i jeszcze raz go włączyć...

A: Tak, jest to normalne. Nie ma się czym przejmować.

Czasem odnoszę wrażenie, że kolega który zrobił FAQ na pierwszej stronie niepotrzebnie się wysilał. Naprawdę tam nie ma dużo do czytania a znajdziecie odpowiedzi do najczęściej zadawanych pytań. Chyba lepiej przeczytać tą 1 stronę i znaleźć odpowiedz niż pisać kolejne posty o tym samym? :blink:

 

A tak, żeby było coś na temat płytki to muszę przyznać ze po prawie 3 mies używania nie mam z nią żadnych problemów. Jedynie co mogę zarzucić mojemu zastawowi to E4300 który jest padaką :mur:

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak, żeby było coś na temat płytki to muszę przyznać ze po prawie 3 mies używania nie mam z nią żadnych problemów. Jedynie co mogę zarzucić mojemu zastawowi to E4300 który jest padaką mur.gif

U mnie to samo, brak problemów z mobo :) OC na dobrym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa stronka Foxconna ... ale tylko dla produktów Quantum Force :wink: LINK

 

 

PS

 

Z moją mobo też nie ma problemów. FSB 500 ciągnie, wstaje co rano od pierwszego strzału (nie wyłączam listwy czy zasilacza) i chodzi stabilnie czy słońce czy deszcz :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja łyknąłem 2 miesięczną na Allegro za 270 zł. Jak przyjdzie, to bezpośrednio porównam ją z MSI NEO2 FR.

Porównywać nie masz czego. Na Egiełdzie jest spory test obydwu płyt, czytając go można samemu dojść do odpowiednich wniosków. Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YogiCK temat na egiełdzie a topic i opinie użytkowników o MSI na forum to dwie różne historie :-P

Zresztą test MSI na Fraz.pl mówi to co mówią jej użytkownicy na forum pure.pc. :)

Edytowane przez przemn2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak Epoxer napisał:

Czasem odnoszę wrażenie, że kolega który zrobił FAQ na pierwszej stronie niepotrzebnie się wysilał. Naprawdę tam nie ma dużo do czytania a znajdziecie odpowiedzi do najczęściej zadawanych pytań. Chyba lepiej przeczytać tą 1 stronę i znaleźć odpowiedz niż pisać kolejne posty o tym samym? :blink:

 

A tak, żeby było coś na temat płytki to muszę przyznać ze po prawie 3 mies używania nie mam z nią żadnych problemów. Jedynie co mogę zarzucić mojemu zastawowi to E4300 który jest padaką :mur:

Sorry koledzy, ale ostatnio jak przeglądałem FAQ było tylko napisane o możliwości podwójnego startu przy mocnym oc. Nie było tak sprecyzowanego pytania jak teraz.

 

Oczywiście gratuluje porządnego FAQa. Godny podziwu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx za uznanie :P

 

BTW problemy z sieciówką faktycznie rozwiązują najnowsze sterowniki. Ściągnąłem najnowszą wersję z netu i teraz udało mi się bez problemu zrobić połączenie sieciowe między komputerem mojej siostry i moim

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do problemow z torrentem przez kablowke (polaczenie pada, trza resetowac modem kablowy) to jak sie okazalo (podlaczylem inna karte siec. na PCI + inny kabel etc), nie jest to wina zintegrowanej sieciowki, bo na tej PCI tez pada (i najnowsze stery tez nie pomogly), chociaz obie to Realtek i sprawdze jeszcze na lapku z sieciowka Intela, ale teraz podejrzewam, ze to cos od strony sieci ew. sam modem...

 

====

 

 

na biosie P19 rzeczywiscie nie ma w ogole tego komunikatu "a xxx cpu is installed..." przy o/c? Mialem te wersje wgrana fabrycznie, ale od razu poszedl update do P2x, wiec nawet nie sprawdzilem. Ale podobno z kolei na P19 jest slabe/slabsze o/c (?).

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ostatnie pytanko na temat Pamięci: Czy przed włożeniem dodatkowych kości mam wszystko ustawić na fabrczne ustawienia ? Czy zostawić tak jak mam teraz wszystko podkręcone ?

 

Ja tam ram dokładałem jak kupowałem, nic nie ustawiałem. Cały bajer polega na tym, że nie wiesz jak nowy ram się będzie kręcił. Może pójść na ustawieniach tych co stary, a może nie wyrabiać. Dlatego możesz ustawić ustawienia fabryczne, chociaż mnie się to wydaje zbędne. Ja bym wsadził nowy i zapuścił jakiś test żeby sprawdzić jak sie zachowuje na tych taktach co stary. Jeśli będzie OK to po problemie, jeśli będzie się coś krzaczył wtedy będziesz musiał walczyć o optymalne ustawienia.

Czy was też czasem dobija ta integra na tej płycie? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy was też czasem dobija ta integra na tej płycie? mur.gif

A co sie dzieje konkretnego ?. U mnie były problemy na początku, gdy instalowałem sterowniki z płyty, wtedy miałem kilka razy dziennie bluescreeny, po instalacji sterowników 1.79 problem zniknął. Sprawdziłem też te nowe 1.80, i przy nich też pojawiają sie Bluescreeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sie dzieje konkretnego ?. U mnie były problemy na początku, gdy instalowałem sterowniki z płyty, wtedy miałem kilka razy dziennie bluescreeny, po instalacji sterowników 1.79 problem zniknął. Sprawdziłem też te nowe 1.80, i przy nich też pojawiają sie Bluescreeny.

 

Nie nie mam problemów z nią tylko chodzi o jakoś dźwięku :lol2: niby jest ten equalizer ale ustawić to jakoś w miarę to lipa. W nwn1 mam pogłos jak w jaskini na obszarze otwartym :lol2: jak wezmę mój komputer i cd się rozkręca to słychać też w głośnikach jak jest powyżej 50% mocy. Wiem też, że głośniki mam do du** ale nie stać mnie na razie na coś lepszego. Zastanawiam się nad jakimś Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio lub Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer tylko, że ceny są kosmiczne zwłaszcza tego drugiego. Już zadałem pytanie w dziale Audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie jestes wielkim zapaleńcem SUPER czystej muzyki z mega drogich głosnikow na super wzmacniaczu to nie ma co przeplacac na X-Fi tylko kupić poczciwego SB Audigy 2 ZS ... i wszystko pięknie ... w porownaniu do integry to dwa inne swiaty ... glownie slychac na basie ;) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie, to dla dzwiekowka integra od realteka na tym foxie jakos tak cicho i anemicznie gra, nawet porownujac z integra alc850 (tez R.) na mojej poprzedniej DFI. Ciekaw jestem, czy to przypadlosc wszystkich ALC888 czy tylko na foxie (mam nadzieje, ze nie).

 

W ogole teraz kupujac mobasa, unikalbym tych z integrami R. (siec i dzwiek) - jakies marno-anemiczne sie wydaja (i stery tez niedopracowane jakby), no i maja znany problem z niedorobionym/niedzialajacym dzwiekiem 3D (EAX) w grach :-/.

 

 

@robowsky:

 

co do bluskrinow, to odpukac nie mialem zadnego ani na chyba 1.6x ani na paru 1.7x i 1.8 - w jakich programach miales BS'y (i jaki OS).

 

 

====

 

a sprawa nowego BIOSa cos ucichla troche juz minelo i ani widu ani slychu - czyzby fox nas zbyl? chyba trzeba bedzie sie im przypomniec :D...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie, to dla dzwiekowka integra od realteka na tym foxie jakos tak cicho i anemicznie gra, nawet porownujac z integra alc850 (tez R.) na mojej poprzedniej DFI. Ciekaw jestem, czy to przypadlosc wszystkich ALC888 czy tylko na foxie (mam nadzieje, ze nie).

 

W ogole teraz kupujac mobasa, unikalbym tych z integrami R. (siec i dzwiek) - jakies marno-anemiczne sie wydaja (i stery tez niedopracowane jakby), no i maja znany problem z niedorobionym/niedzialajacym dzwiekiem 3D (EAX) w grach :-/.

@robowsky:

 

co do bluskrinow, to odpukac nie mialem zadnego ani na chyba 1.6x ani na paru 1.7x i 1.8 - w jakich programach miales BS'y (i jaki OS).

====

 

a sprawa nowego BIOSa cos ucichla troche juz minelo i ani widu ani slychu - czyzby fox nas zbyl? chyba trzeba bedzie sie im przypomniec :D...

 

Właśnie dzisiaj zakupiłem SB X-FI Audio OEM i muszę przyznać, że dźwięk po zamontowaniu karty na takich samych ustawieniach jak z integry jest znacznie bardziej "soczysty" i to zauważyłem różnicę na jakiś shitowych głośnikach TRACERA 2.1. Ten kodek co jest na płycie to shit jakich mało, chociaż z sieciówką nie mam żadnych problemów a połączenie internetowe udostępniam bratu przez zintegrowaną sieciówkę. Drugi komp też łączy się przez sieciówkę na PCI za 29zł i nic się nie sypie. Mam neo przez modem na usb. Jedynie co to zamuła jest jak 3 osoby na raz coś ściągają.

 

Z biosem to różnie bywa, nieraz na chińskich stronach pojawia się szybciej niż na europejskich, a o polskiej to już nic nie mówię bo tam się zatrzymali na P26 a dzisiaj to nawet stronka nie działa :)

 

 

Edit:

Właśnie pogrywam sobie w Wiedźmina i zauważyłem, że po zmianie dźwiękówki na inną niż to co jest zamontowane na płycie gra jakby się szybciej wczytuje między lokacjami, aż tak integra zamula kompa?

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj zakupiłem SB X-FI Audio OEM

ile dales za to cudo (i gdzie - allegro)? czemu akurat ta?

 

tak integra zamula kompa?

ze swej natury integra obciaza/zamula. Mam w planach zrobic maly tescik w grach z integra wlaczona i wylaczona w BIOSie, bo sam jestem ciekaw jak to wplywa, ale czasu brak :-/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kompuszrocie kupiłem. Bo miałem najbliżej i dałem 180zł. W znaku jest tańsza, tylko że nie wiadomo czy mają na stanie, zresztą mają jakieś dziwne wersje z mX po X-Fi. Może to i dużo może na równi, tylko trzeba pamiętać że jak siądzie to wyciągam i zaniosę do kompuszrota a tak będę się bujał z przesyłkami i cena wzrośnie do tej z kompuszrota. Zdecydowałem się na nią dlatego, że co nowe to nowe, już miałem przygodę z GF z allegro za 300zł i wrócił do mnie ten sam popsuty :mur: Mogłem kupić Audigy 2 ZS, ale ceny też niemałe + koszty przesyłki. Trochę się zdziwiłem, jak dostałem tego OEM'a bez sterów :lol: samą kartę, ale Fox przyjął ją godnie bez żadnych zgrzytów czy konfliktów i to mi pasuje. Mogłem kupić BOX'a za 219zł w znaku za 217zł, ale nie potrzebuję reszty pierdół ma grać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy x-fi (extreme?) audio to jest "prawdziwy" x-fi w ogole czy tylko z nazwy - bo cos mi sie obilo o uszy, ze ktoras wersja (wlasnie z audio w nazwie) to jakas "podroba" - cos w stylu soundblastera 512 kiedys (ale moze sie myle).

 

jesli to jest normalne x-fi, to cena nie jest jeszcze tragiczna...

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem tego Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio OEM -> http://www.komputronik.pl/Karty_muzyczne/C...pelny,id,46960/

jest jeszcze taki Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio -> http://www.komputronik.pl/Karty_muzyczne/C...pelny,id,34855/ i ten Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer -> http://www.komputronik.pl/Karty_muzyczne/C...pelny,id,33581/, ale cena kosmiczna nie chciałem tyle za kartę muzyczną płacić wole to dołożyć do procka lub grafy w przyszłości a Tobie pewnie chodziło o coś takiego Creative Sound Blaster Audigy SE OEM -> http://www.komputronik.pl/Karty_muzyczne/C...pelny,id,23830/

to jest jakiś kastrat. Po raz pierwszy się cieszę, że Fox ma 3PCI bo jeszcze jedno mam wolne :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka wade znalazlem w recenzji: zła współpraca z procesorami FSB800 (E4xxx, E2xxx). Nie do konca rozumiem w czym problem.

Gryze sie z zakupem plytki. Wybieram miedzy MSI, Abit'em i wlasnie Foxconn'em. Z tego co czytalem to Foxconn przegania MSI jezeli chodzi o wydajnosc, Abit jest porownywalny, ale ma tez kilka wad.

Podpowiedzcie co jest grane z tymi prockami jak mozecie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie pewnie chodziło o coś takiego Creative Sound Blaster Audigy SE OEM -> http://www.komputronik.pl/Karty_muzyczne/C...pelny,id,23830/

A ty myślisz że tą co kupiłeś nie jest kastratem ? , przecież to najgorsza wersja X-Fi, Moim zdaniem nie warto brać tej najtańszej wersji X-Fi. Za tą cene lepiej brać Audigy 2 ZS

 

Taka wade znalazlem w recenzji: zła współpraca z procesorami FSB800 (E4xxx, E2xxx). Nie do konca rozumiem w czym problem.

Gryze sie z zakupem plytki. Wybieram miedzy MSI, Abit'em i wlasnie Foxconn'em. Z tego co czytalem to Foxconn przegania MSI jezeli chodzi o wydajnosc, Abit jest porownywalny, ale ma tez kilka wad.

Podpowiedzcie co jest grane z tymi prockami jak mozecie.

U mnie nie ma żadnego problemu z prockiem E2160 i po OC. a z prockami E4XXX też nie będzie, i w ogóle z wszystkimi co są na rynku i współpracują z Foxconnem.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka wade znalazlem w recenzji: zła współpraca z procesorami FSB800 (E4xxx, E2xxx). Nie do konca rozumiem w czym problem.

...

Ta wada to niższe maksymalne fsb, niż na innej płycie z tym samym prockiem. Nie musi dotyczyć wszystkich E2000 czy E4000, jednak musisz się z tym liczyć. Na AB9 mój e4300 uzyskiwał 389Mhz, tutaj tylko 366Mhz, przy czym i tak dla mnie to nie ma większego znaczenia. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty myślisz że tą co kupiłeś nie jest kastratem ? , przecież to najgorsza wersja X-Fi, Moim zdaniem nie warto brać tej najtańszej wersji X-Fi. Za tą cene lepiej brać Audigy 2 ZS

 

 

Wiesz To co kupiłem było moim wyborem. Czy dobrze zrobiłem czy nie to moja sprawa. Dla mnie liczy się to, że lepiej gra niż integra. Karty muzycznej nie zmienia się co roku więc ta mi wystarczy na długo... To moja druga karta muzyczna, która jest nie zintegrowana a poprzednią był SB 128 :D , która do dzisiaj siedzi w drugim kompie.

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...