Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

@ robowsky: planuje wlasnie podobny zestawik jak Ty - procek, mobo, ram. Mozesz powiedziec na jakich ustawieniach procka, ramu jedziesz i jak sie to sprawdza?

 

Do sprawdzania używam Cpu-Z CPU-Z , bądź Everest.

 

 

 

Aktualnie jadę na ustawieniach:

post-152135-1194444392_thumb.jpg

post-152135-1194444404_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

zakupilem sobie plytke foxconn p35a i niestety mam problem, niechce ona mi wspolpracowac z geforce 7800 gtx winfast. Moge wejsc do biosu, ale w momencie gdy ma zaczac sie uruchamiac winda wylacza mi monitor. Dodam, ze karta jest sprawna, dziala u mojego znajomego, a jego 8800 gts dziala u mnie. Myslalem ze moze update biosu pomoze, ale niestety nic sie nie zmienilo. Ma ktos moze jakis pomysl, czy musze sprzedawac grafike?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja modecom 350W, a znajomy chiefteca chyba 460 W

Wydaje mi się że to nie zasilacz a po prostu system. Musisz zrobić formata, ja tak miałem ze swoją 8600gt. Do trybu awaryjnego pewnie możesz wejść, więc przegraj, zrób partycje cokolwiek i chyba tylko format Cię uratuje, aczkolwiek mogę sie mylić:) Spróbuj najpierw na awaryjnym. U mnie nawet Driver Cleaner+ czyszczenie rejestru nic nie dawało.

 

YogiCK- Jak tam sprawa z biosami wygląda?? WYszeł jakiś porządny w końcu??? Bo dawno w temacie nie siedziałem

Pozdro

Edytowane przez czarecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwrocilem wczesniej uwagi, bo nie mialem porownania, ale jeszcze jest jedna rzecz strasznie grzeja sie karty graficzne w tej plycie, po niecalej minucie 7800 gtx i 8800gts byly bardzo gorace. Tak przemyslalem, ze chyba plyta bedzie walnieta, sprobuje jeszcze wieczorkiem sie pobawic z drugim portem PCI-ex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YogiCK- Jak tam sprawa z biosami wygląda?? WYszeł jakiś porządny w końcu??? Bo dawno w temacie nie siedziałem

Pozdro

Szczerze mówiąc nie miałem ostatnio czasu na zabawę z komputerem - widac to po moim sigu, z którego wynika że zero Oc. Nie miałem nawet czasu żeby wrzucić nowszy BIOS - jadę na standardowym P19. Jak grzebałem jakiś ~tydzień temu w szkole po stronach Foxa nie widziałem nowszego niż P30. Może w weekend bede miał czas żeby popatrzeć trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Mam dosc spory problem z naszym Foxconnem, a mianowicie niby wszystko jest wporzadku i wszystko dziala, ale jak usiluje skopiowac z dysku na dysk lub z partycji na partycje, pliki z obrazami płyt typu ISO, MDF lub jakies spakowane większe pliki typu RAR wtedy pojawia sie problem. Tzn wszystko sie kopiuje bez wiekszego problemu, ale tylko pozornie bo rozmiar pliku sie zgadza. Zauwazylem to przez przypadek kiedy po przekopiowaniu obrazu ISO z grą i wyemulowaniu jej w Alcoholu, nie dalo sie jej zainstalowac z uwagi na bledy CRC. Wtedy zaczalem testowac kopiowanie wiekszej ilosci plikow iso i mdf i sprawdzalem je programem do generowania sum kontrolnych MD5 o nazwie AccuHash i ku mojemu zdziwieniu ponad polowa skopiowanych plikow miala rozne sumy kontrolne, co oczywiscie swiadczy o bledach przy kopiowaniu. Co dziwne przy probie kopiowania tych samych plikow, ktore wczesniej zostaly zle skopiowane za x-razem kopiowaly sie poprawnie.

Wine dyskow wykluczam gdyz mam 4 HDD SATA i kopiowalem w roznych kombinacjach. Instalowalem najnowsze sterowniki do JMicrona R1.17.28.00 i to rowniez nie pomoglo. Ustawienia w biosie dotyczace SATA standardowe, bios P28.

 

Wiecie moze dlaczego tak sie dzieje...

Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem drugi port PCI-ex i dalej to samo, monitor wylacza sie gdy powinien zaczac wczytywac sie windows (dodam ze winda wczytuje sie niby). Ponownie grafa w kilka sekund staje sie strasznie goraca. Czy to znaczy, ze mam uszkodzona plyte glowna? Co poza nowym systemem jeszcze proponujecie (to raczej nie pomoze, bo tak jak mowilem z 8800 gts system normalnie startuje, wszystko niby ok, ale grafa sie strasznie grzeje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

zakupilem sobie plytke foxconn p35a i niestety mam problem, niechce ona mi wspolpracowac z geforce 7800 gtx winfast. Moge wejsc do biosu, ale w momencie gdy ma zaczac sie uruchamiac winda wylacza mi monitor. Dodam, ze karta jest sprawna, dziala u mojego znajomego, a jego 8800 gts dziala u mnie. Myslalem ze moze update biosu pomoze, ale niestety nic sie nie zmienilo. Ma ktos moze jakis pomysl, czy musze sprzedawac grafike?

 

Nie ma żadnego problemu we współpracy Foxa i Leadtek winfast 7800gtx Mam taką koniguracje i wszystko pracuje jak należy.Zrób formata i wrzuć stery dla serii 7.Jak nie pomoże to prawdopodobnie coś z MoBo.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego problemu we współpracy Foxa i Leadtek winfast 7800gtx Mam taką koniguracje i wszystko pracuje jak należy.Zrób formata i wrzuć stery dla serii 7.Jak nie pomoże to prawdopodobnie coś z MoBo.

 

Pozdro

Ok, dzieki za odpowiedz. Podejrzewam, ze plyta glowna jest walnieta, tutaj opisalem to troszeczke dokladniej, zeby juz nie zasmiecac tego tematu http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=249201 Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie przypadkiem czy w jaki kolwiek sposob mozna na p35a-s uruchomic 533Mh kosci ramu???

Juz na 3 stronkach testowych znalalzem ze plyta obsluguje 533/667/800, ale w biosie mam do wyboru tylko 667/800... wiem bo sprawdzalem na kosciach kumpla, na moich komp sie ne wlacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie przypadkiem czy w jaki kolwiek sposob mozna na p35a-s uruchomic 533Mh kosci ramu???

Juz na 3 stronkach testowych znalalzem ze plyta obsluguje 533/667/800, ale w biosie mam do wyboru tylko 667/800... wiem bo sprawdzalem na kosciach kumpla, na moich komp sie ne wlacza

Na opcji "AUTO" też comp nie rusza ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie przypadkiem czy w jaki kolwiek sposob mozna na p35a-s uruchomic 533Mh kosci ramu???

Juz na 3 stronkach testowych znalalzem ze plyta obsluguje 533/667/800, ale w biosie mam do wyboru tylko 667/800... wiem bo sprawdzalem na kosciach kumpla, na moich komp sie ne wlacza

 

Nie wiem czy przypadkiem przez SPD i informacje w nim zawarte masz problem z uruchomieniem tych kości. Kiedyś był temat o P35 i DDR533 i niestety nie da się tego uruchomić(P35 oficjalnie obsługuje DDR667/800mhz, niektóre opisy błędnie podają DDR533mhz). Możesz pożyczyć ram DDR667 ustawić tymingi na sztywno i wyłączyć kompa z zapisanym tak biosem, przełożyć ram na DDR533 i zobaczyć czy wtedy ruszy <_<

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czy beda z ta plytka dobrze lataly takie pamieci: OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum rev.2.0.

Czy moze lepiej kupic Goodram'y PC800 CL5?

 

Jakiś czas temu mialem problem z OCZ Spec Ops 900 CL5,płyta wydawała podwójny pisk przy starcie.System widział te pamięci i były wolne od błędów,myslałem że gryzą się z Foxem ale jak zmieniłem na A-daty także dwa razy piszczy.Źródłem problemu najprawdopodobniej jest płyta główna.Wniosek Spec Ops na foxie są ok.Co do platinum niestety nie mogę nic powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czy beda z ta plytka dobrze lataly takie pamieci: OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum rev.2.0.

Czy moze lepiej kupic Goodram'y PC800 CL5?

Nie ma z nimi najmniejszego problemu :wink: Moje chodza w dualu na 933 MHz i nie sypia zadnymi bledami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to znowu ja :)

 

Jakie jest BEZPIECZNE napięcie dla e4400? w tym polu gdzie zmienia sie napiecie dla procka wpisalem '4', na nizszym komputer sie odpalał ale juz np. nie odpalał sie windows, lub zcinało na ekranie z wyborem 'uruchom w trybie awaryjnym/normalnym/z poprzednimi ustawieniami' itp

 

Narazie jade na 3ghz (fsb 1200) i nie wiem czy jechać dalej, na jakim napieciu sie zatrzymac itp ramy mi chodzą na 900mhz 4-4-4-12 i chyba je tak zostawie (napiecie 2,2v bo takie jest zalecane od producenta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to znowu ja :)

 

Jakie jest BEZPIECZNE napięcie dla e4400? w tym polu gdzie zmienia sie napiecie dla procka wpisalem '4', na nizszym komputer sie odpalał ale juz np. nie odpalał sie windows, lub zcinało na ekranie z wyborem 'uruchom w trybie awaryjnym/normalnym/z poprzednimi ustawieniami' itp

 

Ja mam E4300 i napięcie które teraz mam na co dzień to 1,49-1,5V czyli wpisałem w Foxie 15. Ja na Twoim miejscu jechałbym wyżej :lol2: może do 3,3ghz uda się Tobie dojechać przy podobnym napięciu. Jedna rada lepiej zmień boxowy wentylatorek na coś innego jeśli tego nie uczyniłeś. Mój procek między 3ghz a 3,2ghz ma ogromny skok odnośnie V na 3ghz potrzebuje tyle co napisałem a na 3,2ghz już mu 1,65V nie starcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, napisalem troche pochopne wnioski, na '4' to nie wytrzymuje nawet 2min orthosa :F wiec powoli zwiekszam i testuje.

 

chłodzenie mam scythe ninja plus :)

 

[EDIT]

mam tak samo jak ty, ustawilem 3.1Ghz i napiecie procka na '12' i ramów na '2,25' dopiero podołało, ale odbiło sie to też na temperaturze.. z 3Ghz mam w maksymalnym stresie 59-60C, i wole ponad to nie wychodzić ;) więc cóż.. super wynik to nie jest, ale niech zostanie x]

 

aha, na 3Ghz procesor jest stabilny (narazie 30min orthosa, potem puszcze na dłużej) z napieciem ustawionym na '5', wiec roznica jest kolosalna.

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To albo trafiłem na naprawdę dobry E2140, albo te procki lepiej się kręcą od E4XXX. U mnie 3 GHz stabilne przy ustawieniu V na wartość '4'. Co prawda to taktowanie trochę gorzej przekłada się z tymi E4XXX na wydajność, ale różnica w cenie też jest dosyć znacząca...

Edytowane przez clean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@clean

teraz działa mi stabilnie na napiecie dla procka '5' i dla ramów 2.2v

 

właśnie.. ramy. gdy ustawie fsb 1220 (coś koło 3Ghz) jedyne 'rozsadne' ustawienia ramów jakie mam to 915mhz i 1016mhz (kombinujac wszystkimi opcjami). niestety, gdy ustawie 915mhz musze dać timingi 5-5-5-15 i napiecie 2.2, żeby MemTest nie wywalał żadnych błędów ani sie nie zacinał.. gdy dam 1016mhz i napiecie 2.3/2.34 (powyżej nie sprawdzałem, nie chce ryzykować) i timingach 5-5-5-15 wywala błędy.. troche słabe te osiągi :( wiecie może co zrobić?

 

btw

lepsze 800mhz 4-4-4-12 czy 1000mhz 5-5-5-15?

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie tych bledow przy kopiowaniu juz sobie poradzilem sam... po wielu probach i kombinacjach z systemami rozwiazanie okazalo sie prostsze niz sadzilem ... wystarczylo wgrac ten nieszczesny bios P30 z tym Y/N. Poki co musi tak zostac... zobaczymy jaki bedzie nastepny bios :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,nie bijcie nowego :) wczoraj kupiłem nowy zestaw:E2160,foxconn p35a,2x1024mb geil ultra,chieftec 450w,gf8800gt..problem w tym że za cholerę nie mogę tego sprzętu podkręcić,czytałem poradniki ale zawsze po nowych ustawieniach komp się nie włącza i tylko clear cmos skutkuje.Może ktoś ktok po kroku napisać co i jak zmienic oraz czy jest jakiś sposób aby nie trzeba było zawsze używać zworki

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@userek:

 

ktora wersja bios, na ile krecisz / napiecia zmieniasz - pamietaj o dzielniku dram:fsb. fsb ustawiaj w biosie na liczbe podzielna przez 4 etc etc.

 

btw to wlasnie jak to jest na tej plycie jak sie przesadzi z o/c proca/ramu - potrzebna zworka czy da sie jakos bez tego obyc zeby powrocilo do ostatnich czy chociaz domyslnych ustawien?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...