Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś te chłodzenie na foxie (NB)

http://allegro.pl/item269984810__akasa_coo...trans_w_wa.html

 

Daje w ogóle lepsze rezultaty?

Toz to nie wyglada za poteznie :lol2:

Juz lepiej przyczep jakis wentyl do standardowego radiatora.

 

Jak juz chcesz zmieniac to cos od thermaltake`a (spirit II np) albo thermalright`a.

Edytowane przez RaKLeZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kompa foxconn p35A, proc e2180 i 4x1GB OCZ spec ops 800mhz.

I oczywiście problem zaraz po złożeniu kompa- jak włączam go wyskakuje mi komunikat-

Unknown BIOS error. Error code =FFFF.

Press F1 to resume.

Jak daję F1 to albo wchodzi mi do biosu (nic nie daje przywracanie domyślnych ustawień, a zworka Clear Cmos jest tak jak ma być) albo przechodzi post i zanim zaczyna się ładować windows to mam ekran z wyborem uruchomienia systemu windows daję normalnie to wyświetla mi się blue screen:

Bios w tym systemie nie jest w pełni zgodny ze standardem ACPI. Skontaktuj się z dostawcą sprzętu lub odwiedź stronę http://www.hardware-update.com w celu uzyskania aktualizacji biosu. Jeśli nie możesz wykonać aktualizacji BIOS-u lub najnowszy BIOS oferowany przez dostawcę nie jest zgodny ze standardem ACPI, możesz wyłączyć tryb ACPI podczas instalacji w trybie tekstowym. W tym celu, gdy pojawi się wezwanie do zainstalowania sterowników pamięci masowej, naciśnij klawisz F7. System nie poinformuje, zbios error klawisz F7 został naciśnięty- wyłączy tryb ACPI i umożliwi kontynuowanie instalacji.

Informacje techniczne:

***STOP: 0x000000A5 (0x00000011,0x00000006,0x00000000,0x00000000).

 

Co robić?? Pierwszy raz mam coś takiego. Wchodzenie w tryb awaryjny też nic nie daje, zwiększyłem napięcie o 0.2V na mostku północnym (bo ponoć coś tam poprawia w obsłudze procków z fsb 800 na tej płycie) ale też nic nie dało ;/ Ram czy 4GB czy 2GB to ten sam błąd.

Update biosu mógłbym zrobić dopiero jutro, bo nie mam teraz jak zrobić dyskietki startowej i musiałbym iść do kumpla no i wolałbym aby obyło się bez tego. I jakbym miał robić update z dyskietki to wystarczy ten plik rom + AFUDOS czy trzeba jeszcze jakiegoś flashera ściągać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze dzwiekiem, za kazdym razem na koncu instalacji sterownikow, wyskakuje mi mniejwiecej taki komunikat: "Instalacja sterownikow HD audio nie powiodla sie"

Probowalem juz 3 rozne wersje sterownikow i za kazdym razem to samo :(

Wie ktos cos na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze dzwiekiem, za kazdym razem na koncu instalacji sterownikow, wyskakuje mi mniejwiecej taki komunikat: "Instalacja sterownikow HD audio nie powiodla sie"

Probowalem juz 3 rozne wersje sterownikow i za kazdym razem to samo :(

Wie ktos cos na ten temat?

Spróbuj wyłączyć Antywirusa przed instalacją ( i później też żeby komputer sie zresetował bez startu antywirusa)

Gdy sterowniki sie zainstalują i System zrebootuje załącz z powrotem antywira

 

Mi Kaspersky wywalał sterowniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-balrog- jak masz pendriva to spróbuj przy pomocy niego zaktualizować bios.

 

pirek - może głupie pytanie, ale czy w biosie masz ja włączoną?

 

ja wczoraj dostałem obudowę CHIEFTEC CH-01SL-SL-B-OP, dzisiaj zamontowałem wentylatorki Arctic Cooling w dedykowane miejsca i.... temp w stresie przy męczeniu Orthostem wcześniej w starej budzie była a granicy 75st. C teraz nie przekracza 65st. C :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już próbowałem ale mój pen drive nie da rady bootować... zaraz pójdę do kolegi to nagram dyskietkę i zobaczymy co z tego będzie

a probowales z jedna koscia pamieci?

u mnie epox durnieje czasami jak mu wszystkie sloty memkami zarzuce, niby bootuje sie ale i tak nic z tego nie wychodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie już zaraz powali... nie mogę zrobić update, bo: "Error: BIOS is write- protected" :[ Wiem, że niektóre biosy są tak zabezpieczone no więc przestawiłem zworkę co niby zabezpiecza to i nic to nie dało w biosie nie ma żadnych ustawień blokady aktualizacji biosu CO JEST DO CHOLERY Z TĄ PŁYTĄ??!!! :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja odpowiem tak płyta rewelacja mam ją od dwuch dni proc e6300 od ręki poszedł na 3400mhz i pracuje stabilnie na tej magistrali, zero problemów ze sterownikami z biosem i dziwnymi komunikatami także zero problemów. Bios standardowy nie flashowany na nowy bo i poco jak chodzi wypas polecam w tej cenie nic lepszego niema:).takie są moje pierwsze wrażenia

Edytowane przez dbdrag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Na początku, ponieważ jestem nowy - dobry wieczór wszystkim stałym bywalcom :)

 

Kilka tygodni temu byłem zmuszony do zakupu nowego komputera. Po poradach otrzymanych od kilku użytkowników z innego forum wybór padł na:

Core2Duo E4500 2.2 GHz

Foxconn P35A

Patriot 2x1GB 800MHz Dual Channel

Palit 8600GT Sonic +

Chieftec GPS 550 W

 

Wszystko ładnie śmiga, pamięci muszą mieć ustawione fabryczne timingi i napięcie, żeby nie wieszały komputera. Ale do rzeczy.

Chciałem trochę podkręcić procesor, dlatego zwracam się do Was jako do profesjonalistów. Co mogę zrobić na boxowym chłodzeniu ?

Chciałbym kupić jakieś inne chłodzenie, ale to za jakiś czas (swoją drogą, możecie coś polecić w rozsądnej cenie ? :)

 

A przede wszystkim jakimi parametrami mam operować w BIOS'ie ?

Póki co zmieniłem FSB na 1033 MHz, dzielniki dla RAM dałem takie, że teraz jest ręcznie ustawione 800Mhz a wyżej na tym samym ekranie jest 750 MHz (ale to kwestia dzielników).

Mam teraz 2.8 GHz, chciałem go ustawić na 1066 MHz. Jednak przy tej prędkości Crysis sypnął się po kilku minutach, ale już przy 1033 jest dobrze.

Czy mam się zająć zmianą napięć ? Czy mam coś podnosić ?

 

Tylko proszę Was, odpiszcie w miarę zrozumiale. Nie wszystkie skróty do mnie docierają, a naprawdę - przeczytałem prawie cały ten temat (15 stron) i nie znalazłem zbioru tych informacji :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vellkan - w Crysis pewnie się wysypał bo za mało voltów ma na procesorze. Na początek ustaw tak -> fsb dajesz na 1067 (1066 się uruchomi, ale z połową prędkości). Fsb 1067 ma ten plus iż ram będziesz miał taktowany na 800mhz po przez wybór odpowiedniego dzielnika dla pamięci, do tego napięcie na procesor lekko podnieś. Na początek wpisz np. cyfrę 5(mniemam iż wiesz gdzie to wpisać :)). Boxowy cooler spokojnie wystarczy do takiego o/c. Z tanich chłodzeń można polecić Fryzjera Pro (chociaż do cichych nie należy wiem bo sam mam) lub tego Pentagrama -> http://www.znak.pl/index.php?cid=373&s...nHP100AlCu+Lite Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź :)

Oto screen z tego co było wcześniej:

Dołączona grafika

 

Zastosowałem się do Twoich porad Marcinas83 - dzięki wielkie :)

Co prawda Crysis chodzi dziwnie, ale to mapa na której jest wiele dziwnych detali.

Jest to ewidentnie błąd gry :) Więc nie mam się o co martwić.

 

Będę na bieżąco przeglądał forum, jeśli macie dla mnie jakieś rady to śmiało :)

Teraz tylko kupię dwa wentylatory do obudowy (wymienię stare) i będzie na razie dość.

A po świętach jakiś dobry cooler na procesor, jak mi coś doradzicie dobrego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vellkan 37min to za mało :) u mnie ostatnio wysypał się po 12h :lol2: blenda a po 20min Large :mur: niestety mam kiepską sztukę tak jak już wszyscy wiedzą i na 1,5V stabilnie jest na 3ghz a już na 3,03ghz przy 1,5v wysypuje się :lol: Na Twoim miejscu jeszcze bym się pobawił ustawieniem ramu np. tam gdzie masz AUTO/667mhz/800mhz ustawił 667mhz i ram podkręcił odpowiednim dzielnikiem żeby sprawdzić jak się kręci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak już wszyscy wiedzą i na 1,5V stabilnie jest na 3ghz a już na 3,03ghz przy 1,5v wysypuje się :lol: Na Twoim miejscu jeszcze

Mam podobna sytuacje.Przy 1.55V 3.4GHz wszystko stabilnie ale przy 3.41 orthos potrafi wywalic po kilku godz.O wyższych taktowaniach moge zapomniec nie z powadu walla tylko napiec.Do 3.5Ghz potrzebuje 1.6V.Za to 3.6Ghz uruchamia sie przy napieciu 1.575 ale mozna zapomniec o jakiejkolwiek stabilnosci Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że to za mało, ale wcześniej wywalił błąd po 8 minutach !

Chętnie zostawiłbym go na noc, ale jak zacznie wywalać błędy sygnałem dźwiękowym to obudzi nie mnie, a brata (który mi urwie głowę :)

 

Jutro go jeszcze sprawdzę w ciągu dnia na jakieś 3-4 godziny.

Muszę dokupić jakieś chłodzenie do obudowy, żeby poprawić obieg powietrza...

A pamięci - takie timingi są podane przez producenta i na razie nie będę się nimi bawił... Ale dzięki za dotychczasową pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobna sytuacje.Przy 1.55V 3.4GHz wszystko stabilnie ale przy 3.41 orthos potrafi wywalic po kilku godz.O wyższych taktowaniach moge zapomniec nie z powadu walla tylko napiec.Do 3.5Ghz potrzebuje 1.6V.Za to 3.6Ghz uruchamia sie przy napieciu 1.575 ale mozna zapomniec o jakiejkolwiek stabilnosci

 

 

ho,ho,ho.... ja o 3,4ghz mogę pomarzyć :) 1,65v 3,2ghz i sypie błędami w orthoscie. Nie odpuszczałem i 1,7v i to samo ewidentnie koniec proca. Tak samo jak zmniejszę mnożnik większe fsb i błędy w orthoscie. Powyżej fsb 333 po prostu kaplica. Na moje nieszczęście na Foxie problem mam tego typu, że ni jak ram mam ustawiony. Wiem, że poleci spokojnie na 900mhz/950mhz, ale brak mi odpowiednich dzielników :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marcinas83:

 

a moze to wina plyty - w koncu byla mowa, ze ma jakies problemy z prockami 200MHz FSB (w tym FSB wall nizej niz na innych mobo dla tych prockow).

 

===

 

ps a fox nadal sie o....la z nowym biosem :-/ - oj, chyba trzeba bedzie do nich ostrzej przemowic :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marcinas83:

 

a moze to wina plyty - w koncu byla mowa, ze ma jakies problemy z prockami 200MHz FSB (w tym FSB wall nizej niz na innych mobo dla tych prockow).

 

===

 

ps a fox nadal sie o....la z nowym biosem :-/ - oj, chyba trzeba bedzie do nich ostrzej przemowic :D.

 

Wiesz nie miałem jak sprawdzić tego proca na innej płycie. Jedynie na początku chodził z Abitem IB9, ale musiałem znacznie więcej go V katować żeby wyciągnąć 3ghz i po obsadzeniu wszystkich banków ramem o/c na Intelu 956 mocno spadało, jedynie zostawało fsb 200 lub 266 bo inne to już kontroler ramu na płycie nie wyrabiał z 2 gb ramu w dwóch slotach nie było problemu.

 

 

Fakt czyżby znów akcja spamowa meilami w stronę Foxa?? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie,

 

szukam małej porady, właśnie jestem na etapie modernizacji kompa a właściwie wymiany 90% podzespołów na nowe.

Zdecydowałem się na płytkę, która jest bohaterem tegoż wątku i tu właśnie prośba o radę dotyczącą pamięci.

 

Planowany zestaw wygląda następująco:

 

Foxconn P35A

Intel Core 2 Duo E6550

OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum rev.2.0

Radiator: Tacens Gelus Pro

Zasilacz: Tacens Valeo Smart 560W rev.2

 

Czy wyżej wymienione pamięci "dają radę" na Foxie P35A?

Niestety jestem dosyć mocno ograniczony finansowo w związku z tym wybór padł na moduły w cenie do 200zł.

Jeśli chodzi o marki pamięci, do których będe miał dostęp (zakupy wszystkich podzespołów w jednym sklepie) też nie mam zbyt wielkiego wyboru.

Ewentualne modele, na które mogłbym wymienic OCZ to:

Geil 2GB (2x1GB) PC800 CL4 ultra

Patriot 2GB (2x1GB) PC800 CL4 LLK

 

Docelowo procek chciałbym podkręcić do 3 GHz, może 3,2 GHz. (nie będę więcej potrzebował)

Nie jestem też overclockerem zapaleńcem, raczej odpowiada mi metoda "ustaw i zapomnij" B-).

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planowany zestaw wygląda następująco:

 

Foxconn P35A

Intel Core 2 Duo E6550

OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum rev.2.0

Radiator: Tacens Gelus Pro

Zasilacz: Tacens Valeo Smart 560W rev.2

 

Czy wyżej wymienione pamięci "dają radę" na Foxie P35A?

Mam bardzo podobny zestaw i wszystko smiga bez problemu. Pamiatki chodza na 933MHz 5-5-5-15 przy 2.02V :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie,

 

szukam małej porady, właśnie jestem na etapie modernizacji kompa a właściwie wymiany 90% podzespołów na nowe.

Zdecydowałem się na płytkę, która jest bohaterem tegoż wątku i tu właśnie prośba o radę dotyczącą pamięci.

 

Planowany zestaw wygląda następująco:

 

Foxconn P35A

Intel Core 2 Duo E6550

OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum rev.2.0

Radiator: Tacens Gelus Pro

Zasilacz: Tacens Valeo Smart 560W rev.2

 

Czy wyżej wymienione pamięci "dają radę" na Foxie P35A?

Niestety jestem dosyć mocno ograniczony finansowo w związku z tym wybór padł na moduły w cenie do 200zł.

Jeśli chodzi o marki pamięci, do których będe miał dostęp (zakupy wszystkich podzespołów w jednym sklepie) też nie mam zbyt wielkiego wyboru.

Ewentualne modele, na które mogłbym wymienic OCZ to:

Geil 2GB (2x1GB) PC800 CL4 ultra

Patriot 2GB (2x1GB) PC800 CL4 LLK

 

Docelowo procek chciałbym podkręcić do 3 GHz, może 3,2 GHz. (nie będę więcej potrzebował)

Nie jestem też overclockerem zapaleńcem, raczej odpowiada mi metoda "ustaw i zapomnij" B-).

 

pozdrawiam

 

Mam dokladnie te same pamieci i chodza bez problemow, c2d e4300 podkrecony do 3 Ghz bez problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście ma te Patrioty, które napisałeś.

Po odpowiednich ustawieniach parametrów w BIOS'ie (ja mam podane przez producenta) wszystko działa.

Także myślę, że z tym nie będzie problemów...

 

Co do reszty, może radiator. Mnie polecali ludzie z forum

Arctic Cooling Freezer 7 PRO - jest tańszy niż ten podany przez Ciebie, a w testach sprawuje się naprawdę nieźle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie polecali ludzie z forum

Arctic Cooling Freezer 7 PRO - jest tańszy niż ten podany przez Ciebie, a w testach sprawuje się naprawdę nieźle :)

 

Też mam fryzjera i przy V 1,5 i procku wykręconym na 3ghz mam 65st teraz :)jego minus to głośna praca na max obrotach - idzie przeżyć, ale ja bym się zastanowił nad Pentagram Freezone HP-100 AlCu Lite bo jest podobno lepszy od fryzjera i trochę tańszy:)

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze mam ta plytke i najpierw byly problemy z ustawieniami pamieci,na szczescie po upgrade bios wszystko gra,a teraz zastanawiam sie czemu vcore dla c2de4500 ustawia na 1,17v,mam pytanko jakie napiecie dla takiego procka, moze komus bios dobrze dziala to bylbym wdzieczny za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...