Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

patrzylem tam i nie widze gdzie ona jest u ciebie w ktorych ustawieniach sie pojawia ??

 

 

Musisz wejść do Advenced Setting następnie wybrać z listy OnBoardDevice CONFIGURATION i odnaleźć HDA Controler i ta opcja odpowiada za dźwięk.

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu mam mój zestaw i zacząłem testy.

 

1) Koszmarne jest to piszczenie. Odłączyłem głośniczek od obudowy by było ciszej...

 

2) Raz udało mi się ustawić FSB na 266 (1066) i potem już nie. Po prostu nie wstaje.

a) Może dałem wtedy +1 kroczek na CPU Voltage... sprawdzę

b) Spróbuję jeszcze metody stolara - skoki co 100MHz oraz wyłączanie zasilacza

 

Dziwne to, bo teoretycznie E4300 mógłby wstawać z tym FSB 333 bez podnoszenia napięcia...

 

3) Troszkę dziwi mnie brak systemu głośników 4.1 do którego przywykłem. Ale to bez znaczenia.

 

-

Edit:

 

1) Zwiększyłem napięcie na klocku do 1.36V (4 kroki) i wstał na FSB 333 :D

2) Idąc krokami po 100MHz nie miałem podwójnego bootowania

3) Ustawiłem pamięć na 999MHz oraz 5-5-5-14 i działa (potem zaostrzę)

 

Teraz zostaje testowanie... Gothic 3 i Orthos :)

Edytowane przez Beastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ja mam P35a-s i procka e2160 dałem fox ratio select na 1:1.25 cpu fsb over clock choice na 1066 i nie chciał wstać. pamięci mam Geila 4-4-4-12 więc tak je ustawiłem oraz napięcie 2,1V czu to możliwe że muszę da 5-5-5-15 bo pamięci nie puszcza. aha cpu voltage margining step mam na 0 czy to dobrze czy muszę go zmienić by podkręcić procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha cpu voltage margining step mam na 0 czy to dobrze czy muszę go zmienić by podkręcić procka

Mi też komp nie wstawał i zmienianie ustawień RAMu nic nie dało.

 

Od razu pomogło wyższe napięcie na procesor - do FSB 1066 wystarczył +1 step, do FSB 1333 dałem +5 (niewykluczone że 4 wystarczą). Ale ja mam E4300 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu pomogło wyższe napięcie na procesor - do FSB 1066 wystarczył +1 step, do FSB 1333 dałem +5 (niewykluczone że 4 wystarczą). Ale ja mam E4300 :)

Ja np musialem dac 6 zeby wstal na 1333, na 5 juz sie nie podnosil.Wszystko zalezy od procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z Was problem na tej płycie z OCZ platinum rev2 ? kurde nie działają mi dzielniki przy 667mhz, tzn działają ale jeśli przekroczę 800mhz na pamięciach to komp nie wstaje, przy dzielnikach dla 800mhz komp wstaje i a ramy idą maks do ~940mhz. Wadliwe sztuki czy jak ? Jakby co miałem poluzowane timingi i wyższe napięcie (2,35V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z sznownych forumowiczy próbował odpalić na foxie np Norton Ghosta pod PC Dosem (boot do robienia kopii systemu) z pakietu NSW2003? Albo cokolwiek z Hiren's Boot Cd?

 

Ghost się wiesza po boocie i potem nawet winda nie chce wstać a z Hiren's Boot Cd nie chce się uruchomić żadne soft, dochodzi do wyboru programu, wybieram co chcę odpalić i zgłasza jakieś komunikat (nie pamiętam dokładnej treści) Cannot find Boot Cd Files.

 

jakieś rady? a może ktoś może polecić jakiś soft do zrzucania obrau systemu do pliku, ale coś co działa na 100% :) , nie chcę znowu bawić się w reinstalkę windy. Pod ręką mam jeszcze np Acronis.True.Image.Home.v11.0.0.8027, ktoś z Was może tego uzywał?

 

ps.

Ghost i Hiren's Boot CD są na 100% sprawne i działające. Chwilę wcześniej odpalałem je na moim starym Abicie NF7S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dziwny przypadek:

 

w NIEKTORYCH grach (np. dema FEAR, Call of Juarez, Call of Duty 2 etc), jak jestem w MENU (tylko) gier, to z plyty zaczynaja sie wydobywac jakies dzwieki/piski (cos jak zaklocenia) - czasem w zaleznosci od tego, w ktore podmenu wejde, dzwiek zmienia nieco ton/wysokosc. Po wyjsciu z danego (pod)menu dzwiek nachychmiast sie urywa (a po powownym wejsciu od RAZU znowu sie pojawia).

Probowalem nawet wylaczyc integre dzwiekowke w Biosie, i dalej piszczy.

 

Bios P32 (moze to on cos kopie, sprawdze potem na P28), stery HDA od Realteka najnowsze (na kilku wersjach zreszta sprawdzane).

 

Co to moze byc, co by moglo tak piszczesc i dlaczego (dokladnie nie moge zlokalizowac skad - gdzies na wysokosci procka lub nizej i raczej od strony portow).

 

Jakbyscie mogli sprawdzic w tych grach co wymienilem (i innych) i polazic w nich po menu gier, zwracajac uwage, czy nie pojawia sie nagle jakis dziwny dzwiek/pisk, bylbym wdzieczny. Piszczy TYLKO w niektorych grach (zawsze wylacznie, jak jestem w menu gry, nie w samej grze).

 

Zastanawiam sie, czy cos (co?) mi padlo na mobo (co moze tak piszczec - jakies cewki etc?) i czy ew. mozna cos takiego reklamowac? Mial ktos cos takiego/podobnego na tej czy innej plycie?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dziwny przypadek:

 

w NIEKTORYCH grach (np. dema FEAR, Call of Juarez, Call of Duty 2 etc), jak jestem w MENU (tylko) gier, to z plyty zaczynaja sie wydobywac jakies dzwieki/piski (cos jak zaklocenia) - czasem w zaleznosci od tego, w ktore podmenu wejde, dzwiek zmienia nieco ton/wysokosc. Po wyjsciu z danego (pod)menu dzwiek nachychmiast sie urywa (a po powownym wejsciu od RAZU znowu sie pojawia).

Probowalem nawet wylaczyc integre dzwiekowke w Biosie, i dalej piszczy.

 

Bios P32 (moze to on cos kopie, sprawdze potem na P28), stery HDA od Realteka najnowsze (na kilku wersjach zreszta sprawdzane).

 

Co to moze byc, co by moglo tak piszczesc i dlaczego (dokladnie nie moge zlokalizowac skad - gdzies na wysokosci procka lub nizej i raczej od strony portow).

 

Jakbyscie mogli sprawdzic w tych grach co wymienilem (i innych) i polazic w nich po menu gier, zwracajac uwage, czy nie pojawia sie nagle jakis dziwny dzwiek/pisk, bylbym wdzieczny. Piszczy TYLKO w niektorych grach (zawsze wylacznie, jak jestem w menu gry, nie w samej grze).

 

Zastanawiam sie, czy cos (co?) mi padlo na mobo (co moze tak piszczec - jakies cewki etc?) i czy ew. mozna cos takiego reklamowac? Mial ktos cos takiego/podobnego na tej czy innej plycie?

 

skad wiesz, ze to na mobo cos jeczy? predzej na grafie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie:

 

Czy zdazylo sie kiedys komus przy tej płycie ze po kilku godzinach używania kompa.. nagle myszka sie wyłączała? znaczy sie kursor nie chce sie poruszać ani w lewo ani w prawo.. myszka a4 tech na USB. Komp chodzi dalej ale tylko z klawiatury no i jesli go chce wylaczyc to staje przy zamykaniu systemu. trzeba wtedy wylaczyc go power buttonem bo inaczej sei nie wylaczy.. po uruchomieniu na nowo czasami tez jeszcze nie dziala.. dopiero po wylaczeniu na kilka sekund kompa załaduje sie sytem z dzialajaca mychą.. ale strasznie wolno wtedy ładuje sie to pierwsze uruchomienie.. Sprawdzalem pamieci, wlaczalem standardowe ustawienia (non - OC), orhosy i inne wszystko sprawnie dziala. zadnych errow, podejrzewam ze coś po stronie kompa.. bo myszka chodziła super przy poprzedniej płycie. ANY IDEAS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od czego jest opcja w biosie "Smart Power LED"? Bo chcialbym sie pozbyc swiecenia tej jasnej czerwonej diody na plycie po wylaczeniu kompa, ale bez wylaczania zasilacza czy listwy (wtedy sie pali)? Czy to jest wlasnie opcja od tej diody, a jesli nie to czy jest inny sposob na pozbycie sie jej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zmiany sprzętu czasami wyskakuje mi taki niebieski ekran z takim napisem IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL i jakieś cyfry po czym sie resetuje komp czytałem już o tym ale wszędzie pisze tylko ogólnie od razu mówię ze mam podpięty dysk i dvd do jednej taśmy a płyta to foxconn p35a-s . ma ktoś pomysł jak to naprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...