Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

czy podczas włączania kompa też macie takie intensywne pikanie z speakera?dzieje się to gdy włączam zimnego kompa,pikanie i komp nie wstaje(ciemny ekran,klawiatura nieaktywna itd)potem reset i drugi raz normalnie bez problemu i pikania wsio się uruchamia,komp z o/c oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pikanie u mnie występuje tylko wtedy, kiedy wyłacze zasilacz. Wtedy gdy włączam ponownie komputer to za pierwszym razem jest pikanie, więc wyłączam go. Później znowu właczam jest podwójny start w między czasie a później juz się włacza od ręki. Z resztą myśle że połowa ludzi jak nie wszyscy tak mają i nie narzekają (Chyba jest to nawet napisane w FAQ na 1 stronie). Jak się płyta nie podoba to sprzedać i po kłopocie hehe;) Pozdrawiam wszystkie marudy i nie tylko oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyskakuje mi jeszcze na niebieskim tle taka oto informacja

"BIOS w tym systemie nie jest w pełni zgodny ze standardem ACPI. Skontaktuj się z dostawcą systemu w celu uzyskania aktualizacji BIOS-u. Jeśli nie możesz uzyskać aktualizacji BIOS-u lub najnowszy BIOS oferowany przez dostawcę nie jest zgodny ze standardem ACPI, możesz wyłączyć tryb ACPI podczas instalacji w trybie tekstowym. W tym celu, gdy pojawi się wezwanie do zainstalowania sterowników pamięci masowej, naciśnij klawisz F7. System nie poinformuje, że klawisz F7 został naciśnięty - wyłączy tryb ACPI i umożliwi kontynuowanie instalacji." czy to może być przyczyna moich problemów i jak ja naprawić :mur: biosa mam P28 :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest konieczna, no chyba że będziesz wyciskał siódme poty :-P

Nie wytrzymałem i pod NB zmieniłem. Myślę, że reszta się obejdzie bez wymiany. A co ta płytka potrafi to sprawdzę na pewno :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co jest pod NB nazywacie pastą ? :lol2:

Nie wiem jak u Was ale u mnie był różowy klej i teraz już go nie ma B)

Obecnie NB przesmarowałem STG1.

Jak zwał tak zwał, u mnie też był różowy glut :wink: Teraz jest Ceramique. Nie wiem czy jest sens wymieniać te coś pod radiatorem na mosfetach. Na SB chyba nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej , czy może istnieje jakiś program który obsługuje naszą płytę i umożliwia wyłączenie komputera np niekontrolowany wzrost temperatury i wtedy power off ? Albo czy może jest taka funkcja w biosie (przegladałem bios lecz nic nie znalazłem) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Blazejj

taki alarm to również mogę właczyć w speedfanie ... lecz jak mnie nie będzie w domu to ten alarm nic nie da ... zainstalowalem MBM 5 i tam nie ma naszej płyty :/ wiec odpada ...

 

a moze ktoś wie przy jakiej temperaturze płyta włacza zabezpieczenie i wyłacza sie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek sam powinien zniżać taktowanie i napięcie w razie przekroczenia temperatury krytycznej, i ile tego zabezpieczenia sam w biosie nie wyłączysz.

 

a jak to zabezpieczenie się nazywa ? bo bawiłem się w biosie i jak coś przypadkowo wyłączyłem to się :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A napiszecie jakie temperatury mieliście na NB i SB przed i po wymianie gluta na pastę?

(nie zapominając o ew. info o napięciu podniesionym ;) )

 

Ja mam ciągle gluta różowego i na razie przy tym zostanę - nie kręcę mocno.

 

Mój procesor osiąga temperaturę 70* po 3 minutach Orthosa (system 44*)

Ale mam starą obudowę (małe dziurki które rozwierciłem trochę) i tylko wiatrak wywiewający 90, więc się nie dziwię (klocek = box).

W nowej będzie 120, 90 i 80 gdzieś koło ramu i cpu (no i może HP-100 // Freezer 7 Pro).

 

Poza tym coś mi stuka w zasilaczu <_<

Zadzwonię do Chiefteca i zapytam...

Edytowane przez Beastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i od czego jest opcja "Smart Power LED" w Biosie?

przestawiałem tą opcję i nie zanotowałem żadnej zmiany ...

 

mam pytanie bo kupiłem foxconna p35a-s a w cpu-z wyskakuje mi ze mam p35A01 czy to to samo ??? :huh:

o ile się nie mylę to CPU-z bierze to z biosu, a jak wiadomo obie płyty mają ten sam bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o przeczytanie mam problem z mobo i blue screen

 

Poskladalem nowy sprzecik kumplowi, instalujemy viste 64bit ultimate i przy kopiowaniu plikow na 4% wywalil blue screen, przezucilem pamieci w niebieskie sloty i doszlo do 95% i znow blue screen, powtarzalismy operacje pare razy i nie udalo nam sie zainstalowac systemu.

 

Sprobowalismy na XP sp2, system sie zainstalowal, ale pozniej przy instalacji sterownikow intela tez wywalilo BSOD

 

co zdarzylem wyczytac to rozne bledy wskazuje BSOD m.in.

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

lub SYSTEM PAGE IN NONPAGE AREA (to pisze z pamieci jakos tak brzmialo)

 

ogolnie posiada: E2160, P35A-S, 2GB kingmax 800MHz, 86gt sonic+, amacrox 450 warrior i seagate 160gb sata2

 

ktos moze ma jakas solucje? pozniej poprobuje na roznych kosciach, moze ktoras jest walnieta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam zamiar złozyć sobie kompa, chcę zamówić części: E2160, Kingston 2X1GB 667MHz (nie-elpida), PowerColor X1950pro, WD 3200AAKS. Takie podzespoły razem z płytą Foxconn'a P35A chciałem zamówić, lecz tej płyty już nie ma w apollo (a była po dobrej cenie 336zł), została u nich wersja P35A-S za 357zł - troche za drogo... nie potrzebuje raida i dodatkowych złącz. Szukałem w różnych sklepach to ceny P35A wahały się od 355 do 380zł! Wie ktoś gdzie mógłbym dostać P35A w jakiejś normalnej cenie, poniżej 340zł? Jeśli nie, to czy MSI p35-NEO2FR (342zł) będzie równie dobrym wyborem, czy może lepiej dołożyć do P35A-S?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dawno biosu nie było nowego....

mowisz i masz :D

 

http://www.foxconnchannel.com/support/down...ID=en-us0001467

 

tylko trza poczekac pare h na faktyczny upload pliczku, jak to u foxa

 

jak juz bedzie, to sciagajcie, flaszujcie i testujcie :)

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam zamiar złozyć sobie kompa, chcę zamówić części: E2160, Kingston 2X1GB 667MHz (nie-elpida), PowerColor X1950pro, WD 3200AAKS. Takie podzespoły razem z płytą Foxconn'a P35A chciałem zamówić, lecz tej płyty już nie ma w apollo (a była po dobrej cenie 336zł), została u nich wersja P35A-S za 357zł - troche za drogo... nie potrzebuje raida i dodatkowych złącz. Szukałem w różnych sklepach to ceny P35A wahały się od 355 do 380zł! Wie ktoś gdzie mógłbym dostać P35A w jakiejś normalnej cenie, poniżej 340zł? Jeśli nie, to czy MSI p35-NEO2FR (342zł) będzie równie dobrym wyborem, czy może lepiej dołożyć do P35A-S?

 

Do tego procesora (szczególnie jak myślisz o OC) to pomyśl o Abicie ip35-E, bo masz szansę wyższe FSB osiągnąć...

Niestety mimo, że mam właśnie foxconna takie są moje obserwacje z procesorem Pentium E2140. Na innym forum są wyniki w OC i tak w czołówce właśnie Abit ip35-E przeważa...

Niestety.... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani myslę o Abicie IP35-E ponieważ są z nim duze problemy z odpaleniem w temp poniżej 18*C. Takie problemy maja nie tylko ludzie z tego forum, ale również oficjalnego forum ABita w usa. Dlatego to skreśla abita niestety, chociaż wyniki ma bardzo dobre :( (Gdyby nie ten problem to bym go wziął, nie patrząc na foxconny i msi :P ) . Mimo to dzieki za odpowiedź :) . Pytanie więc ponawiam i czekam na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...