Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

@robowsky

 

jak pisze Marcinas83, przy domyslnym mnozniku dla danego procka (tu: 9) pokazuje ok, zobacz co sie stanie jak obnizysz mnoznik do 8, 7, 6.

 

 

===

 

ps: moglby ktos z prockiem z domyslnym FSB 266 (E6x00) i 333 (E6x50) sprawdzic, czy przy jakimkolwiek o/c (i na stock) przy obnizonym mnozniku (o 1 i wiecej) tez mu zle wyswietla taktowanie?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też, dlaczego tak jest ?

Myśle, że mają ograniczenie ustawione na wysyłanie w razie gdyby kilka osób chciało ściągać coś jednocześnie.

 

Trochę mnie śmieszy ta płyta. Mianowicie ustawiam sobie 7x458 ( 1832FSB) 1.34nb i po wyłączeniu zasilacza z tyłu komp nie wstaje, a jak jeszcze raz wyłączę na 1 sek to i znów włączę to komp normalnie wstaje. Dzięki temu muszę dawać 1.37vnb żebym nie musiał robić zabiegu z zasilaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie nie chce wchodzić na www wole sobie fox update odpalić :-P

 

Trochę pobawiłem się biosem i komp nie wstaje mi na 3GHz ( 1716FSB ) 5:6 to daje 515MHz na ramach. A na 3GHz ( 1716FSB ) 4:5 to daje 536MHz na ramach wstaje. Nie jest to kwestia napięcia bo dawałem odpowiednie. Chyba mnożnik 5:6 nie działa poprawnie.

EDIT:

Mnożnik 1:1 też mi nie działa

Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę pobawiłem się biosem i komp nie wstaje mi na 3GHz ( 1716FSB ) 5:6 to daje 515MHz na ramach. A na 3GHz ( 1716FSB ) 4:5 to daje 536MHz na ramach wstaje. Nie jest to kwestia napięcia bo dawałem odpowiednie. Chyba mnożnik 5:6 nie działa poprawnie.

takie sprawy (i podobne) zglaszaj (i inni) tu:

 

http://www.foxconnchannel.com/support/online.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę pobawiłem się biosem i komp nie wstaje mi na 3GHz ( 1716FSB ) 5:6 to daje 515MHz na ramach. A na 3GHz ( 1716FSB ) 4:5 to daje 536MHz na ramach wstaje. Nie jest to kwestia napięcia bo dawałem odpowiednie. Chyba mnożnik 5:6 nie działa poprawnie.

no ja mam w sumie podobnie, a w sumie to i gorzej, bo mi żadne mnożniki przy 667 nie działają :angry: ,tzn działają, ale jeśli przekroczę 800 mhz na ramie to nie wstaje, przy 800 i jego mnożnikach wszystko działa okej :blink:, napięcia i timingi nie mają tu nic do rzeczy, zobaczę co mi support napisze w tej sprawie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie sprawy (i podobne) zglaszaj (i inni) tu:

 

http://www.foxconnchannel.com/support/online.aspx

@YogiCK

 

Można by to wrzucić do FAQ, podobnie jak link do nowej instrukcji (3 posty wyżej) bo tamten (z FAQ) już nie jest prawidłowy.

 

Ponadto:

 

Nowy LINK do Core Temp (zmienili domenę).

 

oraz

 

W międzyczasie wyszedł nowy FOX ONE 1.1.2.2 LINK

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłeś link, pod tym kryje sie ten link: http://www.foxconnchannel.com/support/down...ID=en-us0001450

THX, poprawione :wink:

 

PS

 

Odnośnie biosów to nadal siedzę na P28 ale pewnie zrobię jakąś przesiadkę na P33 ... a może już P34 jak wyjdzie :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie co takiego dają te uaktualnienia? jakieś dokładniejsze pomiary? nowe opcje?

 

Ja tego badziewia nie instaluje :) za to FOX LiveUpdate w najnowszej wersji jak narazie nie spowodowało u mnie błędu przy wgrywaniu biosu na nowszy :) na wersji tego programu z płyty czasem przy 99% update biosu wyskakiwał mi ładny błąd :lol2: aż nieraz można było zawału serca dostać, bo człowiek nigdy nie wiedział czy update biosu się udał czy nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zadam teraz głupie pytanie ale czy na pewno opcja memory voltage control służy do podnoszenia napięcia na pamięciach :mur: bo juz glupieje od problemu z moimi pamięciami :mur:

 

 

Zgadza się, tylko jest jeden mały problem :) podnosząc tą wartość, czasem to co wybieramy nie odzwierciedla się do tego jak jest :) Warto sobie zawsze sprawdzać jakie V jest na pamięciach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany o które prosiliście, zostały wprowadzone do FAQ.

 

Będę miał czas, to pogadam z tym kolesiem od którego dostałem gadżety Foxconna - może coś będzie w stanie zdziałać jeżeli chodzi o te BIOSy.

 

Dorzuciłem jeszcze fajny programik do odczytu temperatur - HWMonitor.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłem jeszcze fajny programik do odczytu temperatur - HWMonitor.

 

ten programik pokazuje mi jakies dziwne tempy .

SpeedFan razem z IntelThermalAnalysis pokazują temp :

Procek:24

core1:19

core2:19

 

a ten HWMonitor

core1:36

core2:37

 

Chłodzenie wodne Pasywne (duża chłodnica(nie nagrzewnica) + FlowPin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę miał czas, to pogadam z tym kolesiem od którego dostałem gadżety Foxconna - może coś będzie w stanie zdziałać jeżeli chodzi o te BIOSy.

fajnie by bylo, zwlaszcza jesli chodzi o nowe feature'y (alpha/sub timingi RAM i Command Rate (CR) 1T + ew. Performance Level/inne zaawansowane ustawienia dot. RAM, wiecej mozliwych napiec do ustawiania w Biosie, Vcore *ponizej* nominalu (dla tych co nie kreca/nie kreca duzo lub po prostu maja b. dobre sztuki/dobre chlodzenie), regulacja obrotow wiecej niz 1 wiatraka w biosie w zaleznosci od temp. (jesli to mozliwe), mozliwosc wlaczania/wylaczania swiecenia tej czerwonej diody na plycie, mozliwosc wlaczania/wylaczania LAN boot ROM'u przez bios (teraz jak sie to wylaczy, to na amen - az do przestawienia zwory CMOS) i inne drobiazgi, o ktorych pisalem do foxa).

 

Odpowiedz foxa na to jest taka, ze sie musza namyslic ("we'll think it over"), ale to namyslanie juz trwa od ladnych paru tygodni jak nie wiecej, i jak na razie nic z tego nie wynika :-/ - tylko ewidentne bugi naprawiaja, ale to tez im tak srednio wychodzi, bo co naprawia, to wprowadzaja nowe (jak skopany odczyt czestotliwosci CPU/FSB w P33 w pewnych okolicznosciach - przy obnizonym mnozniku CPU).

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinas83: ale w mobasach innych producentow w tym przedziale cenowym, chocby Abit czy MSI, mozliwosc ustawienia alpha timingow RAM jest (PL chyba nie), wiec da sie, jak sie chce - takiego argumentu tez uzylem piszac do foxa - ze porownywalne cenowo/a nawet tansze mobasy jakos moga to miec.

 

a jak chca sprzedac marsa czy x38, to niech tam wrzuca do biosu cos jeszcze bardziej zaawansowanego/wyszukanego :P. Takie alpha timingi RAM to w obecnych czasach nie jest jakis mega high-end - mobasy dla AMD < 200 zeta (i tanie dla Intela) to maja.

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten programik pokazuje mi jakies dziwne tempy .

SpeedFan razem z IntelThermalAnalysis pokazują temp :

Procek:24

core1:19

core2:19

 

a ten HWMonitor

core1:36

core2:37

 

Chłodzenie wodne Pasywne (duża chłodnica(nie nagrzewnica) + FlowPin)

HWMonitor pokazuje tempy zbliżone do Core Temp 0.95.4 beta więc jak najbardziej prawidłowe.

 

Gdyby Speed Fan pokazywał prawidłowo to oznaczałoby, że temp rdzeni jest niższa od temp. otoczenia (zakładam, że masz w pokoju te 20-22C).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem tego HWMonitora, też mi jakieś dziwne temperatury podaje, speedfan, everest,thermal analysis tool i coretemp ( 0.95.4) pokazuje temp ~30°C a HWMonitor ~45°C :huh:

Edytowane przez vincT_T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HWMonitor pokazuje tempy zbliżone do Core Temp 0.95.4 beta więc jak najbardziej prawidłowe.

 

Gdyby Speed Fan pokazywał prawidłowo to oznaczałoby, że temp rdzeni jest niższa od temp. otoczenia (zakładam, że masz w pokoju te 20-22C).

zgrałem Core Temp i zobacz sam ...

 

Dołączona grafika

 

na speedfanie ostatnia wartość "core" to jest grafika.

 

i wszystkie programy podają złą częstotliwość 3152Mhz a mam 2810 Mhz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgrałem Core Temp i zobacz sam ...

 

Dołączona grafika

 

na speedfanie ostatnia wartość "core" to jest grafika.

 

i wszystkie programy podają złą częstotliwość 3152Mhz a mam 2810 Mhz...

Screen wszystko wyjaśnia ... wałkowane było 1000 razy, że prawidłową temperaturę nowych procki Intela da się odczytać niewieloma progsami - wśród nich jest Core Temp ale w wersji 0.95.4 BETA Odpal go - zobacz temperatury i porównaj z HWMonitorem ...

 

Błędny odczyt taktowania wynika ze złego odczytu mnożnika - wiele programów odczytuje maxymalny mnożnik niezależnie od tego jaki jest ustawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screen wszystko wyjaśnia ... wałkowane było 1000 razy, że prawidłową temperaturę nowych procki Intela da się odczytać niewieloma progsami - wśród nich jest Core Temp ale w wersji 0.95.4 BETA Odpal go - zobacz temperatury i porównaj z HWMonitorem ...

 

Człowieku ... wchodze na strone http://www.alcpu.com/CoreTemp/ i naciskam "Download: Core Temp Beta 0.95.4" (zgrywa mi sie plik który musze rozpakować , po rozpakowaniu "CoreTempBeta" a tam program odpalam go i ...

 

Dołączona grafika

 

to powiedz mi jak mam ci to udowodnić że u mnie tak jest ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...