Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Bez paniki, myślę że nasze forum coś wymysli a raczej coś wymyślimy)Mam przynajmniej taką nadzieje bo jeśli faktycznie to baj baj, będe musiał się też pożegnać, szczególnie że kupców nie bedzie brakowało, ale chciałbym tego za wszelką cene uniknąć. W nocy zrobię dokładniejsze testy, i się upewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nastepujacy problem. Trafil mi sie dosc slaby E2160. jedynie co mi sie udalo z niego wycisnac to 9x352 MHz przy 1,52v i dalej za nic nie pojdzie. Bios p28. Sprzet chodzil stabilnie na tych ustawieniach, ale ostatnio zabralko pradu. Po pewnym czasie wlaczam go, uruchamia sie bez zadnych sygnalow ale obraz jest czarny. Probowalem uruchamiac kilka razy ale nic nie pomoglo. Musialem wyczyscic bios i wtedy ruszyl. Pozniej w ustawilem proca tak jak wczesnie i dla spradzenia wylaczylem kompa praidlowo i wylaczylem listwe. I sytuacja sie powtorzyla z tym ze teraz komp na tych samych ustawieniach nie pojdzie i trzeba zejsc z tych 352 Mhz.

Wgralem bios p33 i dalem domyslne ustawienia, a pozniej ustawilem od razu 352Mhz i dalej to samo. Musialem dopiero stopniowo podnosic FSB i sprawdzac czy wstaje. Tak doszedlem do 351 Mhz i jak narazi razie chodzi. Ale nie chce mi sie wylaczac listwy, zeby sprawdzic czy sytuacja sie powtorzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej Sapphire 3850 512mb a teraz mam Powercolor 3870 (standardowo chłodzony) i płytę Foxconn P35A-S i wszystko chodzi pięknie i stabilnie. Bios od płyty to P33, ale testowałem dziś tez P28 i P32. Dodam, że moja garta grafiki nie pracuje na referencyjnych taktowaniach 777/1250 tylko jest podkręcona do 860/2500. Nie wiem skąd pojawiają się u was problemy z kartami HD38XX. Może coś nie tak z zasilaczem np. słaba linia +12V?

Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z Pentagramem HP-100 Alcu Lite na Foxie.

Normalna regulacja tego wiatraczka waha się pomiędzy 1500-3000 obr.

U mnie po kilku dniach od założenia obroty nagle spadły w czasie pracy kompa i teraz regulacja wynosi 500-2000 obr.Poza tym zaczął terkotać co jest słyszalne.Jak gdyby nie dostawał 12v od płyty ale sprawdziłem miernikiem i jest 12 V na wszystkich złączach FAN.Napięcia 5V i 12V na molexach też ok. Stało się to podczas normalnej pracy gdy komp nie był obciążony.Rozebrałem kompa w mak i złożyłem-defekt ustąpił, znowu wszystko działało jak należy.Minął tydzień i znowu te same objawy czyli spadek obrotów i terkot wentyla.Nie wiem w którym kierunku iść: zmienić wentyla czy winna będzie płyta główna czy zasilacz ?(szef CFT 750-14c)

Jak uruchamiam kompa to wentyl na procu nie rozkręca się tylko stoi w miejscu a bzyczek wyje.Muszę rozkręcić palcem żeby załapał i wtedy się rozkręca.

 

Proszę o jakieś sugestie

 

Pozdrawiam

Problem rozwiązany po zamontowaniu Acutake 92mm.Wiatrak na Pentagramie okazał się wadliwy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zakupiłem tego Foxconna, posadziłem na niej procka E6750 2.66MHz oraz pamięciach Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4.

Zrobilem upgrade biosu do wersji 33. I teraz prośba do Was, mam nastepujace ustawienia:

 

CPU Voltage 1,304V

Memory Voltage 1,840V

GMCH (co to jest?) 1,264

 

CPU FSB 1333

PCIE Freq 100

 

Czy można te ustawienia dobrac lepiej? Jak bezpiecznie podkręcić kompa, nie za bardzo ale żeby wycisnąć z niego więcej :)

Edytowane przez eclipse08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem tak, jak radziłeś, FSB ustawiłem, póki co, na 150. Narazie chodzi stabilnie, czuje ze mam jeszcze spory zapas, ale narazie 3,0 GHz w pełni mi wystarczy :) dzięki

 

Tylko ten boxowy wentylator huczy jak mała suszarka :/ chyba będę musiał się rozejrzeć za czymś innym, możesz coś polecić?

 

 

 

I jeszcze jedna sprawa. Plyta ma tylko jedno zlacze EIDE, a ja posiadam stary dysk tasmowy i nagrywarke, nie ma mozliwosci zeby standardowa tasma podlaczyc oba urzadzenia (na czas instalacji windowsa i kilku programów podpialem wyciagajac dysk i nagrywarke na zewnatrz i stawiajac blisko siebie).

 

Czy sa jakies przejsciówki SATA->EIDE czy po prostu lepiej dokupic dluzsza tasme?

Edytowane przez eclipse08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od jakiegos czasu denerwuje mnie dziwne piszczenie, prawie nie slyszalne, ale jednak czasami denerwujace szcegolnie jak jestem sam w domu. Dzisiaj odkrylem co to jest, mianowice piszczy port USB przy kazdym ruszeniu myszka, probowalem przekladac sterownik do innych gniazd, ale dalej to samo. Spotkal ktos sie z takim problemem?

 

Troche danych: foxconn p35a bios P33, mysz logitech G7, system xp x64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj złożyłem sobie nowego kompa na P35A-S - niestety płyta odmówiła współpracy po kilku godzinach. Na dzień dobry nie potrafiła zapisać żadnych ustawień BIOSu - za każdym razem komunikat CMOS checksum bad. A po wgraniu nowego Biosu (przez ten programik do automatycznego update) już się więcej nie uruchomiła. Tylko pikała... Kiepski egzemplarz trafiłem... ale już jedzie do mnie ABIT IP35.

 

Btw spotkał się ktoś z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na tej plycie wystepuje problem z pcie jak w asusach p5b ? Chodzi o to czy plyta nie przestawia pcie w tryb x1 po OC ? Spotkal sie ktos z takim problemem?

W moim asusie jest to meczace i zamierzam go wymienic.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wgrałem bios P34, to co na razie zauważyłem to:

 

- naprawili wyświetlanie prędkości procesora po zmianie mnożnika

- opcja DRAM FREQUENCY nie działa, tj nie można już wybrać 667 lub 800, zamiast tego są nowe dzielniki 4:5, 2:3, 1:1, 5:6, 3:5, 1:2

- pojawił mi się znowu biały pasek przy włączaniu windowsa :angry:

 

to tyle z grubsza co narazie wyłapałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem .. komputer nie chce wstać .. cpu fsb over clock choise dałem z domyślnego 800 na 900 ... save i kompputer nie startuje .. przestawienie zwory cmos clear nic nie daje .. co to za shit?? w asusie wystarczyło wyłączyć i włączyć kopmuter jeśli się przetaktowało i uruchamiał się z domyślnymi ustawieniami .. a ten nic .. jakby nie reagował na zworkę .. wcześniej zmieniałem tylko dram frequency z 667 na 800, ale po tym zabiegu normalnie chodził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarecki próbowałeś wysłać zapytanie w tej sprawie do supportu foxconna ?

dokladnie - co za problem opisac sprawe tutaj: http://www.foxconnchannel.com/support/online.aspx

 

na pewno predzej pomoze niz tylko pisanie tutaj. Wiec kto ma problem z HD3xxx na tej plycie - pisac do foxa (prosto/zwiezle/konkretnie opisac problem i wspomniec, ze na innych plytach jest ok. Na pewno sie tym zajma, bo sadze, ze kwestia nie jest sprzetowa, a wiec do naprawienia).

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała poprawka .. komputer się uruchamia, tak, że włączają się wszystkie wentylatory, na chwile czyta z płyty CD i na tym koniec .. dalej nie idzie .. myszka nie świeci, na ekranie ciemno .. jakieś pomysły panowie ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to jakby bios padł, może spróbuj włożyć do napędu płytkę cd foxconna i ewentualnie nagraj bios na jakąś płytkę i też spróbuj włożyć do napędu. Nie wiem jak Fox, ale Asus ma chyba możliwość wczytania biosu z cd w razie awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po włożeniu płytyki foxa nic się nie dzieje .. to samo jeśli wkładam płytę z biosem .. już mi się podoba ta firma .. wczoraj kupiłem a dziś siadła .. pięknie

 

 

rozumiem, ze nic nie moge zrobic, poza wizyta w serwisie

Edytowane przez Zbih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...