Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wyłączone minimalne zarządzanie i C1E działa.

ciekawe..jak przełącze np. na stacjonarny to odrazu mam takty 3150Mhz,przełącze na minimalne zarz. odrazu 2100Mhz

 

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_158342.html tu jest trochę na ten temat

 

oraz wycinek najbardziej interesujacy: "W dokumentacji technicznej funkcji Enhanced SpeedStep Intel zaleca dodatkowe przestawienie schematu oszczędzania energii ze Stacjonarnego w domu/biurze na Minimalne zarządzanie energią. Jak pokazuje jednak praktyka, w wielu wypadkach wystarczy tylko włączyć funkcję EIST w BIOS-ie, a system sam będzie przełączał procesor na niższy bieg podczas małego obciążenia."

Edytowane przez userek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak juz mówicie o poprawkach w FAQ to może jeszcze ten szczegół:

Napięcie CPU: max 2,1v w krokach co 0,125v

...co 0,0125V, bo już zacząłem sie zastanawiać czy mi sie coś nie pokiełbasiło w głowie ;)

A tak w ogóle to dzięki za wspaniałe opracowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanie to pojawiało się już wiele razy w tym wątku, ale nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi. Jaki bios wrzucić na P35A-S? Na razie mam fabryczny P30 i nie wiem czy zrobić downgrade do P28, czy może jednak wgrać P32 albo jeden z najnowszych?

Mam E2180 i 2x 1GB OCZ Plat.Rev.2. Który z biosów nadaje się do nieekstremalnego, ale stabilnego podkręcania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co ze sprzecznościami? Chodzi konkretnie o sytuację kiedy ktoś napisze, że np. kostki PDP Patriot 800MHz CL4 LLK są kompatybilne z tą płytą a ja napiszę zupełnie coś odwrotnego. Takiego przypadku sam doświadczyłem. Podobne sytuacje występowały z kośćmi innym producentów...

...Widzę, że coraz więcej osób zaczyna mieć dość tej płyty jak i ja.

...hmm, te "sprzeczności" to 'mały' problem; z założenia takie zestawienie miałoby ułatwić wybór ramu, ale widzę/czytam, że to powoli staje się loterią: 'ram+foxconn' :mur:

 

nie zostaje nic innego jak zdać się na szczęśliwy traf :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanie to pojawiało się już wiele razy w tym wątku, ale nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi. Jaki bios wrzucić na P35A-S? Na razie mam fabryczny P30 i nie wiem czy zrobić downgrade do P28, czy może jednak wgrać P32 albo jeden z najnowszych?

Mam E2180 i 2x 1GB OCZ Plat.Rev.2. Który z biosów nadaje się do nieekstremalnego, ale stabilnego podkręcania?

Mam ta płytę od ok 2 tygodni. Tez miałem P30, po przeczytaniu tematu zapodałem P32 i na razie nie narzekam. Nie zauważyłem niczego niepokojącego o czym by tutaj nie pisano. Testowałem pamieci (a-data EE) do 950MHz i procka 2160 (L2) do 3GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanie to pojawiało się już wiele razy w tym wątku, ale nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi. Jaki bios wrzucić na P35A-S? Na razie mam fabryczny P30 i nie wiem czy zrobić downgrade do P28, czy może jednak wgrać P32 albo jeden z najnowszych?

Mam E2180 i 2x 1GB OCZ Plat.Rev.2. Który z biosów nadaje się do nieekstremalnego, ale stabilnego podkręcania?

 

Daj bios P32, mam go od samego poczatku i wsumie nie widze zadnych problemow ze sprzetem oprócz tego ze po wyłaczeniu zasilania, jeśli chce sie uruchomic kompa to masz czarny ekran ale wyłaczasz kompa powerem i właczasz jeszcze raz, wtedy wszystko działa.

Edytowane przez Hormonn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam oto taki problem ktory w serwisie gdzie kupiłem komputer niby nie występował ;/ Tzn posiadam wszystko nowo kupione: Ple Foxconn P35A-S, 2GB Patriot PC6400 CL4, Radeon HD3850 512, e2160, zasilacz Corsair 450VX.

 

Wszystko podłączyłem wydaje mi się, że dobrze dioda na płycie świeci sie na czerwono gdy włącze przycisk power wszystko zaczyna chodzic dysk wiatraki na karcie na procku jednak nic sie nie pojawia na monitorze i mam chyba ciagly sygnal dzwiekowy co wskazuje na karte graficzna ale przelanczalem sie miedzy slotami juz wyczeplialem i wkladalem ja kilkadziesiat razy niby w serwisie nie mieli z tym problemow no ja niestety mam ;/ CZyscilem tez bios zworka i wylanczalem zasilanie i nic nie pomoga czy ktos wie co moze byc tego przycyzna? Jak nie to jutro przejade sie z kompem do serwisu ale chcialem sie juz dzis nim cieszyc ;/

 

pozdrawim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopchnij grafę dobrze do portu.

Hm chyba to nie jest to ;/ Poniewaz dopycham juz z calej sily i nic karta lekko w tym oraz w 2 porcie na plycie lata na boki nie wiem czy to jest prawidlowy objaw lekki luz ??

 

Za kazdym razem gdy proboje wlaczyc kompa to mam tylko ten ciagly jeden pisk az sie plyta sama resetuje i znowu to samo. Przelanczalem juz zworke Clear CMOS na 20 sekund odlaczalem zasilanie i podlaczalem spowrotem i zamienialem zworke ponownie nic to nie daje podobnie jest jak przycisk power wlacze czy to w obudowie czy na plytce bez roznicy ciagle jeden pisk ;/ Pisku tylko nie ma jak nie podlacze zasilania EPS 12V ale jak tylko tam wlacze wtyczke i wlacze plyte to jeden pisk a jak tego nie podlacze to sie wszystko wlacza ale nic sie nie dzieje ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie pojawia na monitorze i mam chyba ciagly sygnal dzwiekowy co wskazuje na karte graficzna

To, że nie ma obrazu czy to, że jest ciągły sygnał dźwiękowy Twoim zdaniem wskazuje na kartę graficzną?

 

Ciągły sygnał dźwiękowy równie dobrze może wskazywać na pamięć RAM i po tym czego sam doświadczyłem i ilu ludzi spotkałem z podobnymi objawami to pamięć RAM w pierwszej kolejności brał bym pod uwagę jako sprawcę problemu. Najprościej to sprawdzić pożyczając od kogoś inne kości RAM, zrobić zworką Clear CMOS, włożyć pożyczone pamięci RAM, wejść do BIOS'u podnieść napięcie dla pamięci RAM do poziomu 2.2V, zapisać zmiany i dopiero włożyć kości Patriota które posiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że nie ma obrazu czy to, że jest ciągły sygnał dźwiękowy Twoim zdaniem wskazuje na kartę graficzną?

 

Ciągły sygnał dźwiękowy równie dobrze może wskazywać na pamięć RAM i po tym czego sam doświadczyłem i ilu ludzi spotkałem z podobnymi objawami to pamięć RAM w pierwszej kolejności brał bym pod uwagę jako sprawcę problemu. Najprościej to sprawdzić pożyczając od kogoś inne kości RAM, zrobić zworką Clear CMOS, włożyć pożyczone pamięci RAM, wejść do BIOS'u podnieść napięcie dla pamięci RAM do poziomu 2.2V, zapisać zmiany i dopiero włożyć kości Patriota które posiadasz.

No to kiepsko dzisiaj raczej już nic nie zrobię a jutro sie z kompem wybiorę do serwisu niech zerkną co nie tak zrobiłem :D A co do podejrzenia ze to karta graficzna - po niewkładaniu grafiki ten sam pisk po wyciągnięciu ramów i zamienianiu ich tez to samo. Wiec nie wiem co jest przyczyna. Ale podejrzewałem, że to grafika bo na 1 stronie w FAQ jest napisane ze przy ciągłym sygnale to grafika.

 

 

EDIT:

 

To teraz jeszcze takie pytanie naprawia mi kompa i się okaże, że to RAM zacznę się bawić w podkręcanie i czy wtedy jak coś pójdzie nie tak będę musiał robić Clear CMOS ?? BO jeżeli tak to rozumiem, że znowu ramy nie będą miały 2,2V i znowu komputer mi nie odpali ??

 

Pozdrawiam

Edytowane przez torzba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj tylko zeby sprawidz te podstawowe rzeczy:

 

1. Grafika w gornym slocie zapieta jak nalezy

2. WSZYSTKIE wtyki zasilania do plyty glownej wsadzone

3. jedziesz jedna kostka ram po wszystkich slotach w plycie , pozniej druga to samo

 

Ja i kumpel mielismy podobne objawy

U mnie byla zwalona jedna kosc ram, a on ;) nie podpial calego zasilania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj tylko zeby sprawidz te podstawowe rzeczy:

 

1. Grafika w gornym slocie zapieta jak nalezy

2. WSZYSTKIE wtyki zasilania do plyty glownej wsadzone

3. jedziesz jedna kostka ram po wszystkich slotach w plycie , pozniej druga to samo

 

Ja i kumpel mielismy podobne objawy

U mnie byla zwalona jedna kosc ram, a on ;) nie podpial calego zasilania

1. Grafika i w górnym i dolnym ciągle to samo

2. wszystkie - mam chyab 2 - 24 pinowke po lewej stronie plyty i EPS12v - 8 pin u gory, do tego 6pin w grafice i probowalem jeszcze z molexem w plycie nad grafika nic to nie zmienia. Jak niepodepne EPS to przynajmniej nie piszczy :D

3. TO tez juz zrobilem nadal nic zadna z nich nie reaguje a niby w serwisie cala konfiguracje oprucz mojego chlodzenai sprawdzali na procku ale procka ramy i grafe z mobo niby dzialala ;/

 

Załącze lin do dzwieku ktory mobo wydaje po włączeniu:

 

http://www.wrzuta.pl/audio/udHpzQ7MXy/pisk_foxconn_p35a-s

 

Pozdrawiam i czekam na kolejen wskazowki moze mi sie uda jeszcze dzis jakas kosc DDR2 znalesc u kogos to jeszcze pokombinuje

 

 

EDIT:

 

A nie wiem zle zamontowany procesor mogłby powodować ?? Choć też nie sądze włozyłem go zgodnie z instrukcja w podstawke sciągnąłem plastik zabezpieczający i przymocowałem boxowe chłodzenie. Na te 4 zatraski i trzyma sie w maire stabilnie nie czuc zadnych luzow wiec mysle ze nie powinno byc klopotów. Zupełnie nie wiem co moze być tego przyczyna ale pewnie macie racje z tymi napięciami na Ramie a ile ma standardowo płytka ustawione ze te patrioty nie wstana ??

 

Pozdrawiam

Edytowane przez torzba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie wiem co moze być tego przyczyna ale pewnie macie racje z tymi napięciami na Ramie a ile ma standardowo płytka ustawione ze te patrioty nie wstana ??

Default jest niby 1.8V. Co do samych Patriotów to są sztuki które wstają, są takie co nie wstają. W każdym bądź razie przy CL5 a takie timingi domyślnie dobiera sobie płyta Patrioty powinny wstać na napięciu 1.8V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Default jest niby 1.8V. Co do samych Patriotów to są sztuki które wstają, są takie co nie wstają. W każdym bądź razie przy CL5 a takie timingi domyślnie dobiera sobie płyta Patrioty powinny wstać na napięciu 1.8V.

No nie wiem mam nadzieje, że jak jutro pojadę z kompem do serwisu to wszystko sie wyjaśni :D Chyba sam już nic nie zwojuje ;/ Jak się dowiem co to mogło być to opiszę, może komuś moje problemy kiedyś pomogą.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaglądam do BIOSu płyty i widzę stringi takie jak :

DRAM CAS# Latency

DRAM RAS# Latency

DRAM RAS# to CAS# Delay

DRAM RAS# Activate to Precharge

 

myślę że jakby się poczytało gdzieś po forach to dało by radę odblokować tą opcję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem mam nadzieje, że jak jutro pojadę z kompem do serwisu to wszystko sie wyjaśni :D Chyba sam już nic nie zwojuje ;/ Jak się dowiem co to mogło być to opiszę, może komuś moje problemy kiedyś pomogą.

 

Pozdrawiam

 

Wiesz jeśli w serwisie było dobrze to się nie ma co dziwić. Zobaczyli pewnie, że płytka ma problemy ze wstaniem to podmienili ram, podnieśli V na pamięciach i włożyli Patrioty. Kompa wyłączyli odłączyli od zasilania, Ty go zabrałeś do domu i chciałeś włączyć. Komp się uruchomił ale był czarny ekran i przypadkiem nie zresetowałeś biosu?? Bo jeśli tak było to już wszystko wiemy :) aaaa.... i jeszcze jedno. Żeby porządnie zresetować bios to wyciągnięcie zasilania z zasilacza i przestawienie zworki nic nie daje. Spójrzcie sobie po dacie :) ona pozostaje taka jaką ustawiliście sobie. Dopiero wyciągnięcie baterii na jakiś czas powoduje, że data się resetuje też :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- OCZ 2x1 GB Platinum rev2 (nie polecam ich do foxconna)

To znaczy że słabo się kręcą. Myślałem, że spokojnie pójdzie do 1000mhz na CL5 ( w testach do tylu podkręcali), ale za nic w świecie nie idą. Ogólnie problemów z kompatybilnością nie ma, ale maksymalnie wykrzesałem z nich 936 mhz, a to raczej bardzo słaby wynik. Może ja mam jakiegoś pecha, dobrze by było gdyby ktoś jeszcze potwierdził to co napisałem.

Potwierdzam, ale i nie narzekam - moje ida max 933 MHz przy 2.07V :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie idą do około ~930mhz, ale szczerze gdy kupowałem w listopadzie je za 199zł spodziewałem się dużo więcej tym bardziej, że w testach kręcili ją do 1000mhz, przez co mnie ramy blokują i nie mogę puścić wyższego FSB :(

 

DEL! czy Tobie też tylko na dzielnikach 1:2, 5:6 i 2:3 te ocz kręcą się do 933mhz a na innych tylko do 800 mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a może ktoś wie czym sie różni nasza płyta od płyty Foxconn Mars ?

Bo przyglądałem od strony elektroniki są identyczne z wyjątkiem rozmieszczenia i gniazdek typu LPT

Może ktoś próbował wgrać bios od Foxconn mars albo zamienić układy biosu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to droga do uwalenia biosa :), napisz do Foxconna i spytaj się co się stanie gdy wgrasz biosa z marsa :D

 

 

sam chyba z ciekawości do nich napiszę :P

Edytowane przez vincT_T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a może ktoś wie czym sie różni nasza płyta od płyty Foxconn Mars ?

Bo przyglądałem od strony elektroniki są identyczne z wyjątkiem rozmieszczenia i gniazdek typu LPT

Może ktoś próbował wgrać bios od Foxconn mars albo zamienić układy biosu ?

 

Już kiedyś z kimś rozmawiałem na temat wgrania biosu z Marsa na P35A/A-S i nie da rady inne rozszerzenie ma bios, tak jakby innych producentów były biosy. Chociaż to może jest nie prawdą, ale póki ktoś się tego nie podejmie to nie sprawdzimy :)

 

 

Edit:

Sprawdziłem rozszerzenia biosów i Mars ma końcówkę BIN a P35A/A-S ma ROM więc [gluteus maximus] :P biosy pewnie innych producentów. MARS ma Awarda a P35A/A-S ma Ami :(

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale oba biosy są plikiem binarnym oczywiste jest żę AMI flasher nie pozwoli wgrać AWD ale gdyby zrobić prosty programator to można by wgrać bios bezproblemowo obie płyty posiadają tą samą kość flash 8Mb = 1MB interfejs jest SPI więc nawet z paru diów i rezystorków można by zrobić programator

 

dane flasha to http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf...25X80VDAIZ.html

 

można też poszukać drivera do układu F71882FG pod linuxem i wtedy wgrywać przez ten driver bios

 

bo FOX mars kosztuje 2x tyle co nasza płyta i płaci się tylko za headpipe i BIOS więc myślę że BIOS z marsa byłby trochę lepiej dopracowany niż z P35A-S

Edytowane przez elektro255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elektro255 tylko trzeba sobie zadać jedno proste pytanie, czy się tak w ogóle opłaca kombinować?? Ja napiszę jedno. Jako jeden z pierwszych posiadaczy płytki i po kilkunastu miesiącach jej użytkowania drugi raz bym jej już nie kupił :( . Płyta sama w sobie ma potencjał, ale w bardzo dobry sposób przyblokowany przez programistów od biosu. Dlatego też teraz wybrałbym coś innego. Wtedy kiedy ją kupowałem a to był początek września ubiegłego roku za dużego wyboru nie było dlatego padło na Foxconna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy tak na dobrą sprawę jeden dobry, porządny bios i 'jesteśmy w domu'. Kto podejmie się ze mną o napisanie jakieś wiązanki do Foxconn'a? Opiszemy problemy, co i jak itp, wrzucimy kilkanaście razy (rozłączając się z internetem, żeby było info od kilku adresów ip), po czym zbombardujemy ich pytaniami, prośbami o nowy bios. Może to coś pomoże, bo jak nie, to opchnę tą mobo. Wszystko pięknie, ładnie, ale biosa nie ma dobrego i w tym tkwi największa słabość tej płyty.

 

Opson6667 - jak to możliwe, że na biosie p35 wstaje ci po o/c i odłączeniu zasilania? Moja gorąca prośba, napiszcie, na jakich biosach kręcicie i jaki cpu. Bo coś mi się wydaje, że seria e2xxx na biosie p35 tak ma, że po odłączeniu zasilacza diody świecą, ale ukazuje się czarny ekran i po zabawie.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...