Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Mam poważny problem z podkręceniem E6550 (B2) na tym mobo. Otóż za nic w świecie nie moge przebić się przez bariere 400 FSB, probowalem na obu mnożnikach,biosy (28, 32, 33), ramy 2.2V(ocz platinum edition rev2), mostek o 0.2V, poprostu wszystko co mi przyszło do głowy i co wyszukałem w necie a efekt żaden ;/ Czyżby to koniec możliwości tego procka ? Podejżewam jeszcze tylko moją leciwą zasiłke (Chieftec 450W: 5V 28A, 3.3V 30A, 12V 13+14A)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam poważny problem z podkręceniem E6550 (B2) na tym mobo. Otóż za nic w świecie nie moge przebić się przez bariere 400 FSB, probowalem na obu mnożnikach,biosy (28, 32, 33), ramy 2.2V(ocz platinum edition rev2), mostek o 0.2V, poprostu wszystko co mi przyszło do głowy i co wyszukałem w necie a efekt żaden ;/ Czyżby to koniec możliwości tego procka ? Podejżewam jeszcze tylko moją leciwą zasiłke (Chieftec 450W: 5V 28A, 3.3V 30A, 12V 13+14A)

 

Prawdopodobnie to koniec twojego procesora, zasilacz na pewno daje rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok napisalem post na xtremesystems.org opisujac caly ten cyrk jaki robia z biosami dla tej plyty, wraz z krotka historia ich "dokonan"... sporo osob powiazanych z foxconnem jest na tym forum, takze moze dotrze to do nich i wezma sie w koncu do roboty...

 

dla zainteresowanych:)

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...6759&page=3

 

post nr. 73

Bardzo pesymistycznie wyszło ... "I don`t believe they are able to make one good bios for that mb..." - chyba miało być "I do belive ..." albo "I don`t believe they are not able" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pesymistycznie wyszło ... "I don`t believe they are able to make one good bios for that mb..." - chyba miało być "I do belive ..." albo "I don`t believe they are not able" :wink:

Mam nadzieje, ze ten pesymizm skloni ich do udowodnienia, ze sie myle. :wink:

Jak tak dalej pojdzie z tymi biosami, to trzeba chyba bedzie im napisac zeby naprawiali te biosy na trzezwo :P

Edytowane przez RaKLeZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym na BIOS nie liczył bo płyta kosztuje 350zł podczas gdy MARS kosztuje 700zł teraz pytanie gdzie te 350zł sie podziało skoro to jest ta sama płyta, akcesoria, heat pipe ? napewno nie kosztuje to 350zł więc co tyle kosztuje ? odpowiedź jest prosta oprogramowanie !

Piszę właśnie artykuł w którym wszytko będzie wyjaśnione a jak tylko przyjdzie moja płyta to zrobię program do podmiany BIOSów bo gdyby foxconn wypuścił BIOS tak dobry jak w MARSie to by nikt nie kupił MARSA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i by ktoś kupił chcąc otrzymać lepszą sekcje zasilania cpu, dodatkowe bajery itd.

 

Powiem Wam że Foxconn zrobił dobrą płyte ( chodzi mi o komponenty ) lecz nie chce wydać do niej "odpowiedniego" biosu który nie blokował by jej możliwości. Gdyby P35A miała pełny bios z alpha timingami, dodatkowe ustawienia napięć i nie było by problemów ze wstawaniem pieca to jest to bardzo dobra wręcz rewelacyjna płyta. Nie potrzeba zmieniać na niej chłodzenia, wystarczy przesmarować pastą nową i wszystko lata. Może z wyglądu jest troszkę uboga no ale patrząc na cene nie ma co płakać. Poza tym płyta ma działać. Miejmy nadzieje że uda się coś wskurać w tej sprawie.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest dokladnie tak jak piszecie...

 

elektro255 - no to czekamy na artykul i przede wszystkim program. :D

No ja swoja płytkę będę miał ponownie to sobie ja w końcu po testuję i sprawdzę jak ja będę narzekał, ale w sumie już z niecierpliwością czekam na możliwość upgrade do MARSA bo specjalnie mi na LPT nie zależy choć i to może uda wam się poprawić a jak wiadomo Polak potrafi :D Więc mam nadzieję, że niedługo wszyscy za 350zł będą mogli się cieszyć praktycznie MARSEM :D

 

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na wieści :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy podpinac dodatkowe zasilanie do plyty pod pci-e?? Zamierzam do niej wsadzić 8600GT Sonic+ i z tego co wiem nie wymaga dodatkowego zasilania. Tak sie składa ze mam wolnego molex'a i sie zastanawiam czy go nie wykorzystać do pci-ex. Z tego co mi sie wydaję to nie powinno to zaszkodzic gpu ewentualnie pomóc :rolleyes: Mam racje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zawsze podpięty molex do płyty a grafikę z sygnatury.

A jak to będzie z wgraniem biosu od Marsa na P35A bez S?? Nie będzie nic kolidowało, że mam na niej ICH9 bez R?? Właściwie P35A jak i P35A-S mają takie same biosy :) Wracając do tematu płytki jak dla mnie ona jest OK tylko wszystko psuje ten głupi bios. Wystarczy spojrzeć na inne tematy np. o Asusie P5K Pro i zobaczyć jakie tam ludzie mają problemy również z biosami :) Niestety nastały teraz takie czasy gdzie produkt jest w miarę dorobiony ale jego biosy są byle by były :) producenci skupiają się na nowościach zapominając o innych swoich produktach <_<

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fox ma najgorszy bios jaki widzialem od bardzo dlugiego czasu. Potestuje jeszcze inny procek na biosie p28 i zmieniam plytke na abita pewnie. Za tanio to kosztuje zebym sie denerwowal. Wyniki sa mizerne, jedyne co mi sie podoba to przemyslana konstrukcja i sporadyczny dual boot.

Edytowane przez TheDed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to będzie z wgraniem biosu od Marsa na P35A bez S?? Nie będzie nic kolidowało, że mam na niej ICH9 bez R?? Właściwie P35A jak i P35A-S mają takie same biosy :)

No wg mnie nie powinno byc problemu:)

 

Pomijac problemy z biosami, rowniez jestem zadowolony z tej plytki, procki z fsb 266/333 kreca sie wysmienicie. Skladalem kompy na msi neo2 fr (dobra plytka), ale osobicie wole foxa i jakbym mial jeszcze raz kupowac to wlasnie P35a/-s bym wybral. Siedze obecnie na biosie P32, bo i tak mnoznika nie zmieniam i to co w podpisie w pelni stabilne...

 

Jak jeszcze kolega elektro255 skleci ten programik i bios od MARS-a bedzie dzialal bez problemow, to plytka bedzie bezkonkurencyjna w tej kategorii cenowej...

Edytowane przez RaKLeZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z Foxconna do mnie napisali i pytają się jakiego mam configa i czy to przypadkiem komp nie wstaje dlatego że mój złom nie jest za bardzo podkręcony. To im napisałem że chodzi proc stabilnie na 3GHz z napięciem 1.30v ale jak odetne zasilanie to się nie budzi od razu.

 

Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Nie mogę zmienic mnożnika na moim foxie.

Działam wg. pierwszego postu, ale nie pojawia mi się linijka gdzie mam wpisać mnożnik

[sUPER RATIO CMOS SETTING] - nie mam takiej opcji, nawet jak przestawię SUPER CLOCK FREE na ENABLE!

 

EDIT: BIOS P32

 

HELP

Edytowane przez zboras85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym na BIOS nie liczył bo płyta kosztuje 350zł podczas gdy MARS kosztuje 700zł teraz pytanie gdzie te 350zł sie podziało skoro to jest ta sama płyta, akcesoria, heat pipe ? napewno nie kosztuje to 350zł więc co tyle kosztuje ? odpowiedź jest prosta oprogramowanie !

Piszę właśnie artykuł w którym wszytko będzie wyjaśnione a jak tylko przyjdzie moja płyta to zrobię program do podmiany BIOSów bo gdyby foxconn wypuścił BIOS tak dobry jak w MARSie to by nikt nie kupił MARSA.

Ale po kiego wafla pisać artykuł jak nie sprawdziłęś cze wszystko działa.... VFSB etc...???? Po co mi bios od marsa jak to ma nie działąć? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale może być jakiś wałek jeśli napięcia w marsie się przelicza inaczej niż w P35A.

Dobrze by było sprawdzić napiecia biosowe po modzie na marsa miernikiem na płycie. Może być tak ze ustawimy dajmy na to 2v na memy a w realu będzie 2.2v i analogicznie z innymi napięciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki BIOS moge wgrać żeby wszystko działało bez zarzutu.

Standardowo miałem ten BIOS :/

było wałkowane tysiąc razy, więc sobie poszukaj

 

 

TheDed, no nic, jak zmarł ? tak czy siak powodzenia z nową płytą i żeby w końcu zaspokoiła Twoje wymagania :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale może być jakiś wałek jeśli napięcia w marsie się przelicza inaczej niż w P35A.

Dobrze by było sprawdzić napiecia biosowe po modzie na marsa miernikiem na płycie. Może być tak ze ustawimy dajmy na to 2v na memy a w realu będzie 2.2v i analogicznie z innymi napięciami.

napięcia są dobre bo jest ten sam układ generujący sygnał PWM do regulacji napięć, jedyny problem to był odczyt tych wartości ale odczyt napięć nie jest ważny ;P

A napięci mierzyłem miernikiem do czasu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięcia są dobre bo jest ten sam układ generujący sygnał PWM do regulacji napięć, jedyny problem to był odczyt tych wartości ale odczyt napięć nie jest ważny ;P

A napięci mierzyłem miernikiem do czasu :D

 

 

No to pięknie będzie Foxconn Mars za mniej niż 350zł :) a wtedy płytka ta będzie najlepszym rozwiązaniem w przedziale do 400zł. Trzeba będzie zmienić nazwę działu :P np. P35 Mars za mniej niż 400zł :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...