Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

@Marcinas83

A możesz zrobić np. 6x400MHz?

 

Zobaczę czy tak mogę ustawić. Z tego co pamiętam to mi chyba mnożnik 7 nie działał. Tylko, że ja testy robiłem na biosie P28 z tego co pamiętam bo to dawno było :) za chwilę zobaczę czy będzie działać na D38 :)

 

6x400 u mnie nie działa

6x385 też nie działa

6x380 też nic

6x375 działa

7x375 nie działa

8x375 działa jak należy właśnie teraz tak mam

9x375 mogę zapomnieć :) komp z tego co pamiętam uruchamia się ale przy wczytywaniu windy reset i tak w kółko. Napięcie na 20 podbite :)

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać uzyskanie FSB 400MHz na procku 200MHz jest niemożliwie u większej liczby użytkowników :angry:

Ale ja jestem pewny, że mój procek mógłby śmigać dużo wyżej niż 9x380. No ale za to wiem, że pamięci mogą uciągnąć 1000MHz, więc może kupie E8200 i po problemie

Edytowane przez vesper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na swoim E2160 zrobiłem FSB 410, więc jednak jest możliwe przekroczenie :wink:, ale nie zmienia to faktu, że E21X0 cieniują na foxconnie, widocznie mam jakiegoś farta, albo lepsza sztukę. Przeciętny E21X0 powinien te 400 fsb robić, zostaje tylko męczyć support w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... to lipa trochę :/ Wygląda na to że kontroler IDE pracuje trochę inaczej na -S niż na zwykłej.

Możesz zrobić te zdjęcia punktów pomiaru napięć??

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie wentylatorów na P35A-S:

Czy też nie czyta wam obrotów wentylatora na wszystkich złączach na płycie? CPU_FAN działa mi dobrze (PWM), złącze na dole płyty oznaczone SYS_FAN też działa i zczytuje obroty - pozostałe (FAN1 FAN2 FAN3) podają napięcie, ale tylko FAN1 odczytuje odbroty wentylatora (zresztą w FoxOne pokazuje się on jako FAN3 :| ). Bios mam P32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można się zastanowić nad przeedytowaniem tego BIOSu, tak by w nazwie miał P35A.

eee lepiej P35M :rolleyes: żeby oznaczało że jest zmodowany na Marsa :razz:

 

Panom gratuluje odwagi. Zastanawiam się czy płyta była by serwisowana z biosem od Marsa :smile2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie wentylatorów na P35A-S:

Czy też nie czyta wam obrotów wentylatora na wszystkich złączach na płycie? CPU_FAN działa mi dobrze (PWM), złącze na dole płyty oznaczone SYS_FAN też działa i zczytuje obroty - pozostałe (FAN1 FAN2 FAN3) podają napięcie, ale tylko FAN1 odczytuje odbroty wentylatora (zresztą w FoxOne pokazuje się on jako FAN3 :| ). Bios mam P32.

mam tak samo, dobrze że piszesz, fajnie jakbyś napisał o tym do supportu, ja na razie nic nie wysyłam bo zaspamowałem ich pytaniami, więc wole trochę odczekać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;/// Masakra, pisze z innego kompa, bo nie mogę wejść na mojego z foxem ;// Wiesza sie bios, przy oc na 3,0GHz nie chciał wejść do windowsa ;// raz na jakiś czas wejdzie do windowsa ;// Czy mogę wgrać przez live update poprzedni bios ? :(

Aha i jak stery wgrywają sie do kontrolera IDE to przez to nie mogę wejść do windy , pojawia sie pulpit i następuje reset ;/ Czy stery muszą być od marsa ?

Edytowane przez robowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;/// Masakra, pisze z innego kompa, bo nie mogę wejść na mojego z foxem ;// Wiesza sie bios, przy oc na 3,0GHz nie chciał wejść do windowsa ;// raz na jakiś czas wejdzie do windowsa ;// Czy mogę wgrać przez live update poprzedni bios ? :(

Aha i jak stery wgrywają sie do kontrolera IDE to przez to nie mogę wejść do windy , pojawia sie pulpit i następuje reset ;/ Czy stery muszą być od marsa ?

Twórca moda pisał, że jeszcze pracuje nad możliwością powrotu, chyba na razie tylko z DOS'a się da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i jak stery wgrywają sie do kontrolera IDE to przez to nie mogę wejść do windy , pojawia sie pulpit i następuje reset ;/ Czy stery muszą być od marsa ?

Spróbuj postawić winde nową ze sterami od Marsa. Możesz je dostać na stronie Foxconna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RaKleZ i jak cpu i ramy sie kręcą ? jest wyższy wall na marsie ?

Wall to ok 530MHz przy x7 i 540 przy x6, czyli tak samo jak na biosie od P35A, ale jest to po prostu limit tego procka, wg mnie plyta nie ma tu nic do tego... nie zabralem sie jeszcze konkretnie za OC pamieci... ale napewno sie pobawie... stay tuned

;/// Masakra, pisze z innego kompa, bo nie mogę wejść na mojego z foxem ;// Wiesza sie bios, przy oc na 3,0GHz nie chciał wejść do windowsa ;// raz na jakiś czas wejdzie do windowsa ;// Czy mogę wgrać przez live update poprzedni bios ? :(

Aha i jak stery wgrywają sie do kontrolera IDE to przez to nie mogę wejść do windy , pojawia sie pulpit i następuje reset ;/ Czy stery muszą być od marsa ?

Tylko bez paniki;) Ustaw SATA na IDE MODE, nizej to samo, Legacy mode off i przeinstaluj windowsa, powinno byc dobrze:)

 

Niestety w tej chwili raczej nie ma mozliwosci powrotu na bios AMI:/

Przewertowalem pol neta, sprawdzilem chyba wszystkie flashery i porazka... teraz wszedzie widzi, ze jest to bios AWARDa...

Czekamy na przerobienie flashera przez elektro225, he`s our only hope... :-P

 

 

Dobra teraz konkretnie o biosie...

 

Tak jak pisal elektro255, zly odczyt napiecia na NB, w rzeczywistosci jest takie jakie ustawimy...

Napiecie cpu jest takie, jakie pokazuje bios, z tym ze przy ustawieniu 1.550V realnie jest 1.51V itd... max Vcore to 1.56V (realnie), wyzsze dzielniki napiecia nie dzialaja...

Z ramem jest podobnie... przy ustawieniu 1.935V realnie jest 2.17V... 1.980V to 2.24V itd...

Zmiana timmingow alpha dziala:)

I teraz uwaga... nie wiem jak bedzie z innymi pamieciami, albo z prockami z fsb 200, ale u mnie na a-datach 800mhz i CPU (266) komp defaultowo bootuje z czestotliwoscia 1066MHz i napieciem powyzej 2V dla mem... ale u elektro255 z tego co pisal jest w porzadku...

Czasami po POST wyskakuje komunikat "Aspi bios not installed", ale trwa on ulamek sek takze who cares...

 

Sprawdzalem na razie dwa biosy, oficjalny P11 i beta G30, nie zauwazylem znaczacych roznic miedzy nimi...

P11 jest nowszy, takze wracam do niego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wgrałem bios P36 (pierwsza sprawa nie mogę nic zmienić w biosie). To znaczy zmieniam, ale niezapisują się ustawienia (jestem w szoku). Po drugie nie widze pełnej wersji opisu INTEL coś tam numer biosu (wgrywane dwa razy). Non stop wywala cheksum error. Jeśli zmieniam godzinę wszystko się zapisuję, jakiekolwiek OC niezapisuje. No i oczywiście przy 4GB ramu, zawsze muszę wyciągnąć jedną pamięć bo jak głupia piszczy bardzo szybko.

 

Co raz bardziej dla mnie ta płyta to istny złom (nigdy od 10 lat, mając ponad 20 płyt głównych nie miałem takich cyrków jak z tą). Dalej siedze na P28 i dalej się modlę, żeby prąd był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wgrałem bios P36 (pierwsza sprawa nie mogę nic zmienić w biosie). To znaczy zmieniam, ale niezapisują się ustawienia (jestem w szoku). Po drugie nie widze pełnej wersji opisu INTEL coś tam numer biosu (wgrywane dwa razy). Non stop wywala cheksum error. Jeśli zmieniam godzinę wszystko się zapisuję, jakiekolwiek OC niezapisuje. No i oczywiście przy 4GB ramu, zawsze muszę wyciągnąć jedną pamięć bo jak głupia piszczy bardzo szybko.

 

Co raz bardziej dla mnie ta płyta to istny złom (nigdy od 10 lat, mając ponad 20 płyt głównych nie miałem takich cyrków jak z tą). Dalej siedze na P28 i dalej się modlę, żeby prąd był.

Może bios się źle ściągnął?

 

Swoją drogą to przechodząc od AMD też się zawiodłem na Intelu może procki są odrobinę wydajniejsze (na codzień nie do odróżnienia) ale cała reszta to złom -> jak może się płyta dwa razy bootować albo nie włączać bo za zimno hehe :mur: i takie cyrki z biosami ten towar jest nie handlowy, że to ludzie kupują za takie pieniądze to się dziwie - sprzęt uszkodzony fabrycznie! Po przejściu od AMD czuje się jakbym kupił uszkodzonego kompa :blink: :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to przechodząc od AMD też się zawiodłem na Intelu może procki są odrobinę wydajniejsze (na codzień nie do odróżnienia) ale cała reszta to złom -> jak może się płyta dwa razy bootować albo nie włączać bo za zimno hehe mur.gif i takie cyrki z biosami ten towar jest nie handlowy, że to ludzie kupują za takie pieniądze to się dziwie - sprzęt uszkodzony fabrycznie! Po przejściu od AMD czuje się jakbym kupił uszkodzonego kompa

Heh mam dokładnie takie same odczucia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może bios się źle ściągnął?

 

Swoją drogą to przechodząc od AMD też się zawiodłem na Intelu może procki są odrobinę wydajniejsze (na codzień nie do odróżnienia) ale cała reszta to złom -> jak może się płyta dwa razy bootować albo nie włączać bo za zimno hehe :mur: i takie cyrki z biosami ten towar jest nie handlowy, że to ludzie kupują za takie pieniądze to się dziwie - sprzęt uszkodzony fabrycznie! Po przejściu od AMD czuje się jakbym kupił uszkodzonego kompa :blink: :unsure:

 

Heh mam dokładnie takie same odczucia

 

Jestem z wami niestety :/

Rożnica wydajności jest znaczna, no ale jak by nie patrzeć to każde mobo ma jakiś problem, trzeba sie do tego przyzwyczaić :)

Tak samo były problemy z Asrock dualsataII, ale po pewnym czasie płyta okazała sie super :)

Co do Foxconna to jestem z tej płyty zadowolony, procek działa stabilnie na 3,0 i więcej nie mam zamiaru podkręcać bo różnica wydajności będzie znikoma.

Edytowane przez Hormonn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież sami sie zdecydowaliśćie na przejście z amd na intela ktoś was zmuszał ? ja po przesiadce odczułem znaczną różnicę w wydajności.Zresztą ani razu nie miałem dualboota na foxie.Także sprzedajcie co macie i wracajcie na AMD. Nikt was do niczego nie zmuszał...

 

 

@Tajfo

Przecież niedawno założyłeś temat o przesiadce z AMD na intela. I Sam się zdecydowałeś na Abita IP35 wiedząc, że ma dual boota. Dla mnie to nie jest "towar niehandlowy" tylko tak napisany bios. Trzeba było kupić P35A-S. A jak mówisz,że nie widać różnicy to sprzedaj co masz i wracaj na AMD.

 

Przepraszam za to co pisze ale wydaje mi się, że niektórzy nie mają pojęcia żadnego odnośnie OC i wydajności niektórych podzespołów i gdy coś się sypie to najlepiej zwalić to na sprzęt niż na brak umiejętności poradzenia sobie z problemem. Irytuje mnie takie podejście do sprawy.

Edytowane przez The SainT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...