Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Ok może spróbuje podnieść napięcie na CPU, jak nie pomoże to jest to pewnie FSB wall.

 

Powiedzcie mi proszę jaką wartość mam wpisać w polu odpowiedzialnym za Vcore(to gdzie jest domyślnie 0) tak żeby miał na procku 1.1V? Z obliczeń wynika 88 ale wole mieć pewność :)

Edytowane przez unit1.cpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko w dwóch przypadkach. Od odłączenia kompa z zasilania i po mocnym nagrzebaniu w biosie, czy to jest wada?? Niektórzy dual boota mają co włączenie kompa więc mnie aż tak ten w Foxie nie przeszkadza :D

Parę dni temu pomagałem koledze (P35a-s, E8200, OCZ) zamontować parę nowych wentylatorów do obudowy. Kombinowaliśmy jak będzie najlepiej i komp był odłaczany od zasilania parę razy. Ku mojemu zdumieniu, ani razu nie miał dual boota. A wiem co mówię, bo moje MSI ma go po odłączeniu zasilania zawsze. Nie spojrzałem, który miał bios, ale zdaje mi się, że któryś z 2007.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście, podbicie napięcia pomogło. Na początku dałem 1 - system doszedł do wyświetlenia kursora myszy i padł. 2 - system wystartował ale jak pisałem posta to znów padł. Wreszcie dałem 3 - system stabilny, 3dmark przeszedł bez problemu. Czy mogę wykluczyć tym samym FSB wall?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, przecież podniesienie napięcia daje rezultaty. Możesz jeszcze kombinować z Vnb.

Pokusiłem sie o więcej i wbiłem 3.4GHz ale musiałem podbić napięcie już do ~1.056. Jak myślicie czy to standardowe wartości dla tych taktowań czy ja po prostu muszę jechać na zawyżonym napięciu?

 

EDIT: Aha powiedzcie mi jeszcze jaka jest max. dozwolone napięcie dla E8200?

Edytowane przez unit1.cpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co Ci chodzi poprzez standardowe wartości dla tych taktowań.... Daj na NB 1.37v. Kierujesz się zasadą dzielenia przez 4 wartości FSB ? - nie wiem czy jest to poprawione ale ja zawsze tak robiłem jak sprawdzałem swojego cepa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu pomagałem koledze (P35a-s, E8200, OCZ) zamontować parę nowych wentylatorów do obudowy. Kombinowaliśmy jak będzie najlepiej i komp był odłaczany od zasilania parę razy. Ku mojemu zdumieniu, ani razu nie miał dual boota. A wiem co mówię, bo moje MSI ma go po odłączeniu zasilania zawsze. Nie spojrzałem, który miał bios, ale zdaje mi się, że któryś z 2007.

No bo miał niepodkręconego procka na 100%, a wtedy też nie ma dual boota :)

 

unit1.cpp jakie masz chłodzenie ? ogólnie napięcie 1,056 to jest maluśko dla penryna, niektóre na starcie maja więcej, kręć dalej śmiało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo miał niepodkręconego procka na 100%, a wtedy też nie ma dual boota :)

 

unit1.cpp jakie masz chłodzenie ? ogólnie napięcie 1,056 to jest maluśko dla penryna, niektóre na starcie maja więcej, kręć dalej śmiało

Hehe, teraz mam już 3.6GHz :) Napięcie musiałem teraz podbić do 1.12V i przechodzi 3dmarka bez problemu. A chłodzenie to standardowy coolerek dodawany do procka, dlatego dalej boję się trochę kręcić bez wymiany chłodziwa zwłaszcza że mam skopany czujnik temperatury(default takty, temp w idle 48C).

 

EDIT: A i przy okazji bym zapytał czy wynik 12000 w 3dmarku06 to dobry wynik jak na mojego kompa(patrz sygna)? Grafiki nie kręciłem.

Edytowane przez unit1.cpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem narzazie zrobiłem tylko testy orientacyjne jak będę chciał zostać na danych taktach to zapuszczę Orthosa.

Heh, w temacie o 8800 mają alergie na punkcie pytań o 3dmarki :P

Edytowane przez unit1.cpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu pomagałem koledze (P35a-s, E8200, OCZ) zamontować parę nowych wentylatorów do obudowy. Kombinowaliśmy jak będzie najlepiej i komp był odłaczany od zasilania parę razy. Ku mojemu zdumieniu, ani razu nie miał dual boota. A wiem co mówię, bo moje MSI ma go po odłączeniu zasilania zawsze. Nie spojrzałem, który miał bios, ale zdaje mi się, że któryś z 2007.

Mam E2160 na 2,8GHz na def. Vcore i przy biosie P32 po odłączeniu od listwy trzeba było po właczeniu kompa wyłaczyć go przyciskiem Power i dopiero drugie uruchomienie skutkowało. Wgrałem P36 i tak jak pisał WDK po odłączeniu komputera od zasilania (listwy) dual boot jest, tyle że komputer sam go wykonuje ( odpada konieczność wyłaczania go). Jak na moje to dodając chyba prostsze (patrząc okiem mniej wprawnego overclockera) stosowanie dzielników pamięci bios P36 jest OK.

Edytowane przez Miszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo miał niepodkręconego procka na 100%, a wtedy też nie ma dual boota :)

To znaczy, że przy procku na default, po odłączeniu zasilania na listwie, nie ma na Foxconnie dual boota? Bo mnie się wydawało, że na P35, poza którymś Asusem to norma. Jeśli tak, to żałuję, że w zeszłym roku nie mogłem dostać wersji a-s. Przy podkręcaniu się z tym godzę, ale na listwie wyłączam kompa z przyzwyczajenia i tu mnie to wkurza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem nie raz ile można dawać.... A standardowo jest jakieś 1.3v a nie tak jak mówisz. Za małe napięcie na NB objawia się restartami bądź nie odpaleniem windy, czasem freezami.

Mówisz o mierniku, ja mówię o biosie.

 

Czyli BlueScreen to nie NB tylko Vcore ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie mówię o mierniku bo nie wiem gdzie są punkty pomiarowe. Co do bs to różnie, czasem jest od vcore a czasem od vnb. Ustaw na lajcie 1.37vbios przy tym samym vcore co teraz testujesz i zobaczysz czego to wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie powinny byc w FAQu zdjecia z punktami pomiarowymi cpu, nb i ramu bo to dosc przydatna informacja ktorej nie ma. A co do biosu to moim zdaniem najlepszy jest P36, najmniej problemowy i wszystko na nim smiga jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, teraz mam już 3.6GHz :) Napięcie musiałem teraz podbić do 1.12V i przechodzi 3dmarka bez problemu. A chłodzenie to standardowy coolerek dodawany do procka, dlatego dalej boję się trochę kręcić bez wymiany chłodziwa zwłaszcza że mam skopany czujnik temperatury(default takty, temp w idle 48C).

U mnie w idle na E8200, tez na 3.6ghz mam 39st., w stresie 62st. i tez wyżej nie kręcę dopóki nie kupię lepszego chłodzenia ;)

EDIT: A i przy okazji bym zapytał czy wynik 12000 w 3dmarku06 to dobry wynik jak na mojego kompa(patrz sygna)? Grafiki nie kręciłem.

Czy dobry? Nie wiem. Mam prawie identyczny konfig poza dyskiem i grafiką (choć tu różnica jest tylko w firmie) i miałem nieco ponad 12tys. smarków ;) VGA też nie kręciłem i raczej nie zamierzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w idle na E8200, tez na 3.6ghz mam 39st., w stresie 62st. i tez wyżej nie kręcę dopóki nie kupię lepszego chłodzenia ;)

 

Czy dobry? Nie wiem. Mam prawie identyczny konfig poza dyskiem i grafiką (choć tu różnica jest tylko w firmie) i miałem nieco ponad 12tys. smarków ;) VGA też nie kręciłem i raczej nie zamierzam.

Ale procek kręciłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Teraz moja kolej :D Więc w końcu mam mojego Foxconna :D I niestety ale mam kilak problemów pierwsze z moimi Patriotami. Otóż nie chcą iść na taktach 4-4-4-12 i 2.2V na 800 ani nawet na 5-5-5-16 2.3 na 1000, a to chyba producent gwarantuje? i nie wiem czy teraz tego nie reklamować?

 

Bo udaje mi sie zejść na 4-4-5-12 i 800 osiągam ale 1000 to już nie ma szans wycisnąć na mniej niż chyba CL 6 albo nawet 7.

 

Aha to samo się działo na Gigabyte P31-D3SL, stąd to wina pamięci.

 

kolejna sprawa to problem z podkręceniem mojego e2160 ponieważ na wspomnianym gigabycie wall to 407! A tutaj nie mogę przekroczyć 1460 FSB w biosie fox czyli jakieś 365 FSB! Czy ktoś wie jak z tym sobie poradzić ??

 

Ogólnie to ta płyta zdecydowanie lepiej trzyma napięcie niż Gigabyte, ale reszty różnic nie dostrzegam, bardziej mi się tylko sterowniki od dźwięku podobały w gigabycie jakoś łatwiej można było sobie gniazdkami sterować i po podłączeniu sprzętu pod gniazdo wyskakiwała lista jakie to głośniki czy coś z tym się da zrobić bo wgrałem najnowsze sterowniki i te oryginalne od realteka i nadal za bardzo się tam nie mogę połapać.

 

Będę jeszcze z Memsetem kombinował i SPD oraz popróbuje z BIOSami hm a ten P37 lepszy od P36 bo jadę na P36 a niestety gwarancji już nie mam na płytę za bardzo stąd wole czegoś nie spieprzyć ;/

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

kolejna sprawa to problem z podkręceniem mojego e2160 ponieważ na wspomnianym gigabycie wall to 407! A tutaj nie mogę przekroczyć 1460 FSB w biosie fox czyli jakieś 365 FSB! Czy ktoś wie jak z tym sobie poradzić ??

 

 

Tak jest na to rada, zmienić procka co ma fabrycznie fsb 1066 :) , każdy co ma procka z fabrycznym fsb 800 ma problem z niższym fsb wallem niż na innych płytach <_<

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest na to rada, zmienić procka co ma fabrycznie fsb 1066 :) , każdy co ma procka z fabrycznym fsb 800 ma problem z niższym fsb wallem niż na innych płytach <_<

Hm no to jestem kolejna osoba, która to może potwierdzić, bo miałem możliwość testowania procka na 2 płytach i na p31 teoretycznie nawet gorszej wyciskam zdecydowanie więcej niż na P35 od Foxconna. A co z pozostałymi moimi problemami czy z tymi ramami to tylko zwrot czy to może wina jednak znowu płyty?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kolejna osoba potwierdza, że OC procków na szynie 800mhz jest tu ograniczone!!!!

Więc:

 

Dear Foxconn,

 

Your bioses for Foxconn P35a are better with every next edition, but there are still some things to improve:

1.Recently Asus and MSI announced that their motherboards with P35 chipset supports CPU FSB 1600Mhz so that would be great if your motherboard would support it too.

2. You could add to new bios version settings of alpha timings of RAM memory (because company make efforts to be seen as supporting overclockers icon_smile3.gif).

3. I'm owner of pentium dual core E2140 and i don't know why this processor has worse overclocking on Foxconn P35a than on motherboard "P35 MSI NEO2-FR" and "Abit IP35-E"? I've checked overclocking of E2140 on Foxconn P35a and Abit IP35-E and it was worse on Foxconn with about 20mhz of FSB. That would be very nice if you could modify your new bios to minimize this difference. On many forums people write about this difference in overcolcking with this motherboards on CPU's with 800mhz FSB, so people will rather buy MSI or Abit motherboards (which are in very similar price) to this processors and you will loose this segment of market...

 

thank you in advance

 

http://www.foxconnchannel.com/support/online.aspx

 

No chłopaki wysyłajcie takie coś do supportu foxconna, to może coś poprawią, a napewno za taki liścik to w mordę nie strzelą!

Wszystko w naszych rękach!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o VNB to z tego co zaobserwowałem, to do ~450 FSB wystarczy 1.250V...

 

Ok teraz troche o MARSie :P...

 

Rozmawialem z Romanem - gosc, ktory rozwija projekt UNIFLASH http://www.rom.by/book/Uniflash i z tego co mowi to konieczne jest dodanie osobnego modulu z obsluga biosow SPI (serial flash czy cos...), nie mial plyty z takim biosem, takze jeszcze tego nie zrobil... Btw: koles jest Bialorusinem pracujacym na Ukrainie jako bios developer, umie nawet troche po polsku (ale bardzo cienko), a z ang jeszcze gorzej, takze ciezko sie bylo porozumiec, ale sie udalo...:) (to tak nawiasem mowiac)...

 

Poza tym sprawdzilem juz wszystkie... doslownie wszystkie :-P flash tool-e jakie istnieja...;)

 

najblizej szczescia bylem przy awdflash, a dokladnie... awdflash /py /qi /nab , ale wyskoczylo, ze file is corrupted i porazka... :-P

... use at your own risk, albo lepiej nie;)

 

Tutaj sprzedaja kosci bios

http://bios-repair.co.uk/pay.htm

 

5Ł +1.25Ł za czysta kostke, 12.50Ł + 1.25Ł za zaprogramowana... na foxconnie jest to W25X80VDAIZ (PDIP 8 pin)

 

Powiem Wam, ze mimo wszystko nie zaluje, ze wgralem ten bios:)... dlaczego?

bo juz praktycznie calkowicie go rozpracowalem;), a poza tym tak jak juz bylo to pisane, MARS zdecydowanie lepiej radzi sobie z obsluga/oc pamieci...

 

moze kolejny przyklad?;)

 

Dołączona grafika

nic nadzwyczajnego, ale... 4 kosci @ 510 przy standardowym napieciu 2V.. nie przypominam sobie tego na P35A;)

 

oraz slowa Tony`ego z OCZ...

 

not promoting anything here, just telling it like it is. Im testing 8Gb on MANY boards and quite a few need bios fixes etc

Decided to try our quad 2GB 6400Plat kit at rated timings on the MARS and was gifted totally stable with 1.8V...some of the recent boards I have been testing won't even boot 8GB and here is one running it at 1.8V.

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=176759

szkoda tylko, ze niektore dzielniki nie dzialaja... oh well...

 

Mnie akurat bios spasowal, ale jak wiadomo, nie kazdy mial tyle szczescia... i poki co lepiej go nie wgrywac...

Edytowane przez RaKLeZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...