Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Karta graficzna pobiera zasilanie z gniazda PCI-Express, a dodatkowe gniazdo na grafice jest wymagane do podpięcia molexa u kart prądożernych (obecnie większość produkowanych). Te dodatkowe zasilanie ma być podpięte to specjalnego gniazda na grafie lub na płycie głównej, a nie do obydwu na raz!!!

Polecane jest podpięcie bezpośrednio do karty, bo wtedy prąd nie musi dodatkowo przepływać przez ścieżki płyty i gniazdo PCI-Express (bo generuje na nich dodatkowe ciepło) tylko od razu idzie do sekcji zasilania karty.

Edytowane przez Kipps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja chcę na Foxconn p35a-s zrobić nowy komputerek co powiecie o tym zestawie. Komp będzie służył do użytku domowego czyli net, muza, filmy, gierki

 

Monitor: 22´´ Benq FP222WH (TN, 300, 700, 5ms) DVI, HDMI, srebrno-czarnyProcesor: Intel Core Duo E2160 1.80 GHz BOXChłodzenie procesora: Pentagram HEAT PIPE Freezone HP-100 AlCu Lite Płyta główna: Foxconn P35A-SPamięć: OCZ DDR2 Dual Channel 2x2048MB 800MHz CL4.0 BOX Reaper EditionDrukarka: Brother DCP-150CDysk: Seagate Barracuda ST3500320AS (500GB, 32MB, SATA/300, NCQ)Obudowa: CoolerMaster Elite 330 RC-330-KKN1-GP (srebrno-czarny)b/zNagrywarka: Asus DVD+/-RW DRW-2014L1T czarny OEMGłośniki: Logitech X-530Zasilacz: Corsair CMPSU-450VXEU (450W), aktywne PFC (1x120mm)Grafika: Gainward GeForce 9600 GT Golden Sample 512MB DDR3 PCI-E BOX

 

I jak sprzęt? Wszystko będzie śmigać na tej płycie? A może coś byście zmienili?

 

Łącznie wychodzi ~3800zł

Edytowane przez lock9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ok, pomyślałbym ew. nad innymi Ramami, procka musisz podkręcić troszkę bo będzie mocno ograniczał grafikę ( do ~3Ghz minimum)

 

Miszek Foxconn nie ma czujki na chipsecie,a ta temperatura AUx to bliżej nie określona temperatura z [gluteus maximus] ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor: 22´´ Benq FP222WH (TN, 300, 700, 5ms) DVI, HDMI, srebrno-czarnyProcesor: Intel Core Duo E2160 1.80 GHz BOXChłodzenie procesora: Pentagram HEAT PIPE Freezone HP-100 AlCu Lite Płyta główna: Foxconn P35A-SPamięć: OCZ DDR2 Dual Channel 2x2048MB 800MHz CL4.0 BOX Reaper EditionDrukarka: Brother DCP-150CDysk: Seagate Barracuda ST3500320AS (500GB, 32MB, SATA/300, NCQ)Obudowa: CoolerMaster Elite 330 RC-330-KKN1-GP (srebrno-czarny)b/zNagrywarka: Asus DVD+/-RW DRW-2014L1T czarny OEMGłośniki: Logitech X-530Zasilacz: Corsair CMPSU-450VXEU (450W), aktywne PFC (1x120mm)Grafika: Gainward GeForce 9600 GT Golden Sample 512MB DDR3 PCI-E BOX

 

Ja bym zmienił dysk na 2x Samsung F1 320GB(1-talerzowe) w RAID. Jak nie chcesz Raidu to bierz Fox p35a.

No i Ramy chyba można troche lepsze za tą kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, żeby ten procek się tak wspaniale nie kręcił to ja bym go nie rozważał nawet ale on idzie spokojnie do 3,2ghz a patrząc po twoim sigu to i więcej :P więc po co przepłacać :D Jak przestanie starczać mocy to kiedyś się kupi jakiś inny

 

A jaki Ram proponujecie najlepiej 4GB w dwóch kościach?

 

Co do dysku to słyszałem że Samsungi są dość awaryjne po za tym cena tych F1 skutecznie odstrasza....

 

 

ps. vincT_T Jakie masz chłodzenie?

Edytowane przez lock9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do dysku to proponuję Ci taką samą konfigurację jak u siebie tj RAID z 2x Seagate ST3250410AS, świetnie sie sprawia, ciche, bardzo szybkie, tak wyglądają wyniki dla moich dwóch stworzonych macierzy: dla systemu:

http://img384.imageshack.us/img384/8669/raidsystemnp2.png

a tak dla reszty:

http://img182.imageshack.us/img182/5695/raidstorageur2.png

 

Chłodzenie mam Noctue NH-U12P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna pobiera zasilanie z gniazda PCI-Express, a dodatkowe gniazdo na grafice jest wymagane do podpięcia molexa u kart prądożernych (obecnie większość produkowanych). Te dodatkowe zasilanie ma być podpięte to specjalnego gniazda na grafie lub na płycie głównej, a nie do obydwu na raz!!!

Polecane jest podpięcie bezpośrednio do karty, bo wtedy prąd nie musi dodatkowo przepływać przez ścieżki płyty i gniazdo PCI-Express (bo generuje na nich dodatkowe ciepło) tylko od razu idzie do sekcji zasilania karty.

Nie wiem skąd kolega wziął informację, że ma być podpięte tylko jedno źródło prądu do VGA. Nie pisze o tym żadna instrukcja i wiele osób (w tym ja) ma wpięty molex i dodatkowo 6pin w VGA.

 

Co zatem w przypadku kart wymagających 2x6pin ?? - Molex w mobo nie dostarczy im wymaganej mocy ...

 

 

PS

 

Czytam sobie te dyskusje na temat co raz to nowszych biosów i się cieszę, że P28 na którym siedzę nie sprawia żadnych kłopotów :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To twoja sprawa gdzie se wpinasz molexy, he, he... (może im więcej tym lepiej-tak chyba myślisz)

Ale jest tak jak piszę, więc jak jeszcze o tym nie słyszałeś to słyszysz teraz.

Możesz sam sprawdzić u siebię...

Edytowane przez Kipps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kipps: nie bardzo Cię rozumiem ... powiedzmy, że mam 8800GTX lub Ultrę które mają po 2x6pin. Każdy z 6pin wymaga zasilania z 2ch molexów - łącznie karty te ciągną prąd z 4 molexów a Ty piszesz, że jak się wpina w mobo to w kartę już nie ... skąd więc kartą weźmie odpowiedni prąd ??

 

Druga sprawa, że nawet jeśli karta nie wymaga prądu poza wtyczką 6pin a wepniesz molexa to nic nie ma prawa się stać ponieważ pobierze ona tyle prądu ile jej potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy podpiąć jedynie 2 molexy do takiej karty, jeżeli ona ma 2 złącza 6pin - i to wystarczy, jeżeli podepniesz dodatkowo molexa pod płytę to nic się nie stanie, ale polecane jest by podpinać pod kartę.

Wybór należy do Ciebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby dodatkowy molex w mobo przewidziany była jako alternatywa dla zasilania kart VGA z 6pin a z 2x6pin już nie, to trąbili by o tym w insrtukcji od każdego mobo które ten molex posiada.

 

UPDATE

 

He he, idąc za Twoją radą wypiąłem 6pin i zostawiłem molexa w mobo - przywitał mnie ryk buzzera na 8800GTS taki, że czym prędzej wyłączyłem compa bo się wysiedzieć nie dało :razz:

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem źle wszyscy podchodzicie do tego złącza. W manualu pisze:

Exlusive Graphics power connector: PWR3

This connector is an auxiliary power for graphics card. Exlusive power for graphics card is for better graphics performance and future upgrade usage.

Czytając to jasno widzę, że to gniazdo ma dostarczyć pomocnicze zasilanie do karty graficznej. Pomocnicze to według mnie nie znaczy takie, które pozwala zapomnieć o podłączeniu zasilania bezpośrednio do karty skoro mamy wpiętego tego molexa w płytę główną. Dalsza część tekstu mówi, że to zasilanie ma poprawić "graphics performance" co ja bym przetłumaczył jako jakość, stabilność pracy karty graficznej. Na koniec pojawia się określenie "and future upgrade usage", które dla mnie znaczy tyle, że to gniazdo jest stworzone z myślą o przyszłości o przyszłych aktualizacjach sprzętu, który może wymagać większego zasilania niż jest w stanie standardowo dostarczyć gniazdo PCI-E x16. Co do tego przyszłościowego zastosowania to jednak podchodził bym sceptycznie, w końcu już wychodzą karty PCI-E 2.0, które są kompatybilne wstecz i o ile wydajność obecnych kart nie spada stosując je w gniazdach PCI-E 1.1 to w przyszłości zapewne się to zmieni i zmusi nas to do zmiany płyty a to dodatkowe zasilanie nic na to nie poradzi.

 

Jeżeli źle to sobie tłumaczę to niech mnie ktoś poprawi ;)

 

 

EDIT:

Gdyby dodatkowy molex w mobo przewidziany była jako alternatywa dla zasilania kart VGA z 6pin a z 2x6pin już nie, to trąbili by o tym w insrtukcji od każdego mobo które ten molex posiada.

 

UPDATE

 

He he, idąc za Twoją radą wypiąłem 6pin i zostawiłem molexa w mobo - przywitał mnie ryk buzzera na 8800GTS taki, że czym prędzej wyłączyłem compa bo się wysiedzieć nie dało :razz:

Jak widać potwierdza się to co napisałem, to nie jest żadna alternatywa tylko pomocnicze zasilanie, które niby ma wpływać na jakość, stabilność pracy karty graficznej. Edytowane przez driven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś zostawić na samym podpięciu pod grafę?

Przy ostatniej rekonfiguracji compa wpiąłem molexa i sobie siedzi, a że dojście jest nie najlepsze to nie mam zamiaru go ruszać. Wiem za to, że bez tego molexa wszystko powinno chodzić jak trzeba. Moja dyskusja dotyczyła tego, że nie jest to łącze alternatywne i to nie ja sie uparłem tylko Ty :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo.... czyli z tym zasilaniem jest tak jak ja myślałem, to jest dodatkowe zasilanie, które ma poprawić prawidłowe działanie karty, która będzie potrzebować więcej prądu :) niż może dostarczyć złącze 6 pinowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem jak dla mnie to "graphics performance" oznacza wydajność graficzną czyli karty graf.

 

możliwe że 8800gs/gt/gts nie potrzebują tego zasilania i starcza im to jedno gniazdo na karcie,ale 8800ultra czy 9800gx2 lub 3870x2 może potrzebować dodatkowego zasilania z płyty,trzeba by było zrobić dokładniejsze testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo.... czyli z tym zasilaniem jest tak jak ja myślałem, to jest dodatkowe zasilanie, które ma poprawić prawidłowe działanie karty, która będzie potrzebować więcej prądu :) niż może dostarczyć złącze 6 pinowe.

No tak, tylko karta nie ma prawa potrzebować więcej prądu niż może dostarczyć złącze 6 pinowe ;) W końcu tak została zaprojektowana by tego prądu jej wystarczyło.

 

no nie wiem jak dla mnie to "graphics performance" oznacza wydajność graficzną czyli karty graf.

Hmm, że niby jak, więcej prądu to więcej FPS? Gdzie tu logika? Według mnie nie ma to nic wspólnego z wydajnością graficzną. Ma natomiast związek z podkręcaniem gdzie takie dodatkowe zasilanie może poprawić stabilność karty graficznej po OC lub np. po podniesieniu częstotliwości PCIE w BIOS'ie.

 

możliwe że 8800gs/gt/gts nie potrzebują tego zasilania i starcza im to jedno gniazdo na karcie,ale 8800ultra czy 9800gx2 lub 3870x2 może potrzebować dodatkowego zasilania z płyty,trzeba by było zrobić dokładniejsze testy

Jeżeli PCI-Ex16 zostało zaprojektowane według standardów i podawane jest na nie odpowiednie napięcie to nie ma możliwości by te mocniejsze karty potrzebowały tego dodatkowego zasilania na płycie głównej. Nawet najmocniejsze karty graficzne z podłączonym prawidłowo zasilaniem bezpośrednio do karty muszą działać prawidłowo bo tak zostały zaprojektowane, no chyba, że zasilacz będzie za słaby dla nich ale wtedy to będzie za słaby czy będziemy podawali zasilanie przez tego molexa czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli PCI-Ex16 zostało zaprojektowane według standardów i podawane jest na nie odpowiednie napięcie to nie ma możliwości by te mocniejsze karty potrzebowały tego dodatkowego zasilania na płycie głównej. Nawet najmocniejsze karty graficzne z podłączonym prawidłowo zasilaniem bezpośrednio do karty muszą działać prawidłowo bo tak zostały zaprojektowane, no chyba, że zasilacz będzie za słaby dla nich ale wtedy to będzie za słaby czy będziemy podawali zasilanie przez tego molexa czy nie.

To teoria, praktyka mówi co innego ... miałem kiedyś 6600GT które zostało "przystosowane" do pracy na złączu PCI-E bez dodatkowego zasilania, jak sie okazało, były problemy z kartą - gdy zacząłem drążyć w necie znalazłem info, że 6600GT może chwilami potrzebować więcej prądu niż jest w stanie dostarczył PCI-E (75W). W tym przypadku karta powinna mieć złącze 6pin. Tak samo może się zdarzyć z karta która to 6pin posiada a prądu zbraknie :wink:

 

W kwestii ilości prądu vs. FPS według mnie zachodzi zależność podobna jak przy zbyt słabym zasilaczu - karta działa ale mogą być freezy, restarty, spadki FPS czy nagłe szarpanie animacji.

 

 

UPDATE

 

Pogooglałem na zachodnich forach i znalazłem nfo, że wtyczka (molex wpinany w mobo zwany też EZ plug) musi być wpięty przy SLI. Ktoś robił testy na samym EZ plug bez 6pin ale gry sie wysypywały (crash). Podobno w instrukcji od Asusa A8N32-SLI Deluxe jest nfo, ze jeśli karta posiada dodatkowe zasilanie (np 6pin) to nie należy używać EZ plug ... natomiast wiele osób używa obu źródeł zasilania przy 1 karcie na różnych mobo i nikt nie zgłaszał problemów z tego powodu.

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a z procesorów co bardziej radzicie E2160, E8200 czy QXXXX?

 

Boje się, że E2160 nie będzie wystarczająco wydajne na dzisiejsze czasy...

 

Seria E8xxxx ma ponoć skopane czujniki temperatury o czym piszą na licznych forach

 

A Quad? Sam nie wiem drogi...

 

 

Jakie jest wasze zdanie? Doradźcie coś

Edytowane przez lock9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor: 22´´ Benq FP222WH (TN, 300, 700, 5ms) DVI, HDMI, srebrno-czarnyProcesor: Intel Core Duo E2160 1.80 GHz BOXChłodzenie procesora: Pentagram HEAT PIPE Freezone HP-100 AlCu Lite Płyta główna: Foxconn P35A-SPamięć: OCZ DDR2 Dual Channel 2x2048MB 800MHz CL4.0 BOX Reaper EditionDrukarka: Brother DCP-150CDysk: Seagate Barracuda ST3500320AS (500GB, 32MB, SATA/300, NCQ)Obudowa: CoolerMaster Elite 330 RC-330-KKN1-GP (srebrno-czarny)b/zNagrywarka: Asus DVD+/-RW DRW-2014L1T czarny OEMGłośniki: Logitech X-530Zasilacz: Corsair CMPSU-450VXEU (450W), aktywne PFC (1x120mm)Grafika: Gainward GeForce 9600 GT Golden Sample 512MB DDR3 PCI-E BOX
Polecam głośniki Logitech X-540 chyba że lubisz słuchać radia na głośnikach od komputera- jest pogłos radia w x-530

Może monitor LG L227WT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bym zszedł z kosztów ramu i paru duperelek to starczy mi prawdopodobnie na E8200, ale kwestia uszkodzonego czujnika mnie przeraża... ponoć 90% wypuszczonych cierpi na tą dolegliwość co skutecznie utrudnia OC

 

 

Za to e2160 kręci się prawie o 100% co jest wyczynem nie powtórzonym od niepamiętnych czasów, a jednocześnie jest bardzo tani.

 

Zastanawiam się czy nie lepiej zainwestować w e2160 a jak przestanie być już wydajny kupić coś mocniejszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...