Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy P35a-s, ma możliwość niezależnego podkręcania pamięci RAM i Procesora?

 

Bo w niektórych płytach jest to sprzężone i podkręcając procesor podkręcamy tym samym RAM, czy w P35a-s jest rozdzielność?

 

Da się podkręcać procka nie ruszając ramu? I na odwrót

Edytowane przez lock9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1:1 jest słabo wydajny na p35 i nie należy go używać http://egielda.com.pl/?str=art&id=3426-12

Nie dziwi was że nie można ustawić w biosie 5-5-5-16 co jest standardem dla pamięci, a tylko max jest 5-5-5-15 ?

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no ja bym chciał kręcić procka e2160 i nie za bardzo ruszać przy tym ram jak sie da.

 

Co do ramu to prawdopodobnie ocz reaper 800mhz cl4, ruszą na tej płycie bo słyszałem ze są dość problematyczne? Może coś innego?

 

Czy przykładowo da się obniżyć częstotliwość ramu do 667mhz, a procesor e2160 wykręcić do 3ghz?

Edytowane przez lock9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przepraszam, że jeszcze wtrące, ale mam pewien problem, a konkretniej wątpliwość. Miałem wcześniej płytę asusa i pastę standardową do coolera (tą taką szarą) i miałem temp przy normalnej pracy w granicach 40 stopni bez oc, z oc 3,2 mialem ok 60 . Co dziwniejsze, wiatrak chodził na większych obrotach. Teraz przy zmianie pasty na Arctic Ceramique mam bez oc w idle max 21 stopni, przy 2 godzinnym graniu temp i tak nie przeszła powyżej 30,a przy oc na 3,2 w granicach 26 w idle, a wszystko to na ok 1100 rpm . Te temperatury są podane z Fox one i z biosa, wiec zakładam, że inne programy będą pokazywać tyle samo. Poki co bazując na podanych wyżej temp. czy jest to możliwe ? Oczywiście posiadam boxowy cooler.

Edytowane przez aaar3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie FOX ONE pokazywał temp niższą od Core Temp. o 10st. C. więc nie sugeruje się tym. Do tego zawsze można sprawdzić palcami jaka temp jest przy procesorze na dole radiatora. Mimo tych 70st. C według Core Tempa dół Fryzjera był letni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hef44 nie wiadomo do końca czy to była wina biosu płyty i karty ATI HD38xx. Ja mam taki zestaw i nic się nie dzieje a przyczyną tego stanu rzeczy mógł być system, który nie był wgrany ponownie po przesiadce z GF'a 7900GS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Moj Bios : P33

Pamieci : 667 ale spokojnie kreca sie 900 Mhz a moze wiecej nie sprawdzałem (bez zmiany v)

na dniach chce przejść na E8200 i wiadomo że procek juz robiony w 45 nm i że troche pamieci nie za szybkie...

Pytanie :) ?

czy ten bios aktualnie jaki posiadam będzie dobrze działal z E8200 ? czy polecacie jakiś nowszy sprawdzony bios ? (który bedzie dobrze działał z 45 nm i który będzie miał dzielniki pamięci które pozwolą mi na jakiś w miare OC)

Przeczytałem troche stron wstecz ale nie znalazłem odpowiedzi. Nie ukrywam ze zaniedbałem ostatnio temat o mojej płycie :/

Pozdrawiam i dzieki !

Edytowane przez jupijupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Moj Bios : P33

Pamieci : 667 ale spokojnie kreca sie 900 Mhz a moze wiecej nie sprawdzałem (bez zmiany v)

na dniach chce przejść na E8200 i wiadomo że procek juz robiony w 45 nm i że troche pamieci nie za szybkie...

Pytanie :) ?

czy ten bios aktualnie jaki posiadam będzie dobrze działal z E8200 ? czy polecacie jakiś nowszy sprawdzony bios ? (który bedzie dobrze działał z 45 nm i który będzie miał dzielniki pamięci które pozwolą mi na jakiś w miare OC)

Przeczytałem troche stron wstecz ale nie znalazłem odpowiedzi. Nie ukrywam ze zaniedbałem ostatnio temat o mojej płycie :/

Pozdrawiam i dzieki !

Od biosu właśnie P33 obsługuje procki 45nm. Ale lepiej wgrać min. P36 bardzo fajny bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że też raz mi się zdarzyło nieuzasadnione obciążenie jednego rdzenia na 100% i kursor się zacinał, mimo że wg procesów menedżera nic nie obciążało. Dopiero po restarcie komputera wróciło do normy. Jak widać ta płyta coś tam ma sknocone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że też raz mi się zdarzyło nieuzasadnione obciążenie jednego rdzenia na 100% i kursor się zacinał, mimo że wg procesów menedżera nic nie obciążało. Dopiero po restarcie komputera wróciło do normy. Jak widać ta płyta coś tam ma sknocone.

A skąd wiesz że to wina płyty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że tylko w tym temacie coś takiego się zgłasza i zarazem na żadnej innej płycie tego nie miałem, żeby było obciążenie 100% i mimo to żaden proces tego nie zajmował. Też nie wierzyłem, póki mi się to nie zdarzyło. Dziwne to bardzo.

Firefoxa miałem odpalone, jak się to stało (przy czym wyłączenie nie pomogło), a jak u was?

Edytowane przez pomiar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, które pamiątki z niżej wymienionych będą działać i nadają się do sensownego oc na płycie z tematu:

 

1. KINGSTON HyperX KHX6400D2LLK2/2G

2. KINGSTON HyperX KHX8500D2K2/2G

3. MUSHKIN DDR2 2048 PC800 DUAL CL4 HP (996576)

4. MUSHKIN DDR2 2048 PC800 DUAL CL4 HP CA (996581)

5. OCZ DDR2 2048MB PC800 DUAL 2 x 1024MB CL4 PE R2

6. PATRIOT DDR2 2048MB PC800 DUAL 2 x 1024 CL4 EP LLK

 

Proszę nie proponować innych pamięci ponieważ sklep w którym kupuję resztę podzespołów posiada tylko takie z sensowniejszych ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,posiadam foxconna p35a-s od niedawna i cos jest nie tak,a mianowicie nie moge zmienic mnoznika procesora(e8400)działa tylko przy oszczedzaniu energi automatycznie.Probowałem juz wszystkich mozliwych ustawien i nic,bios 38 poradzcie cos

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...