Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Coś niewiele się dziej w temacie e2xxx chyba czas na przesiadkę na e7xxx albo e8xxx :blink:

Ja utknąłem na 3.12GHz na e2160 przy 1,42V

A tak zawiasem mówiąc to chyba są rypnięte linki w FAQ na pierwszej stronie do BIOSów 36, 37 i 38 <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posypały się linki po aktualizacji silnika forum. Jak znajdę chwilę czasu to ponaprawiam linki.

 

EDIT: Linki naprawione.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

wczoraj chciałem lekko podkręcić swojego e4300 do jakichś 2.4-2.6, niestety po ustawieniu fsb na 266 komp nie wstał (to samo na 260), raz tylko zaczął się bootować i pokazał komunikat "Warning, the system settings are beyond system capabilities" coś w tym stylu i musiałem zmieniać bios na default, przy drugiej próbie skończyło się resetowaniem cmos, czy to jest już fsb wall, tak wcześnie? nie próbowałem jeszcze zwiększać napięcia na vcore, narazie jest domyślne 1.3v, czy to może być przez to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

wczoraj chciałem lekko podkręcić swojego e4300 do jakichś 2.4-2.6, niestety po ustawieniu fsb na 266 komp nie wstał (to samo na 260), raz tylko zaczął się bootować i pokazał komunikat "Warning, the system settings are beyond system capabilities" coś w tym stylu i musiałem zmieniać bios na default, przy drugiej próbie skończyło się resetowaniem cmos, czy to jest już fsb wall, tak wcześnie? nie próbowałem jeszcze zwiększać napięcia na vcore, narazie jest domyślne 1.3v, czy to może być przez to?

Kolego na wstępie z tego co zauważyłem czytając Twojego posta to wrzuć nowszy bios. Wtedy nie będziesz miał już problemów z resetowaniem biosu przez zworkę, bo komp będzie się uruchamiał nawet jak coś "popsujesz" w biosie. Ja mam straszną padakę E4300, która potrzebuje 1.48V aby dobić do 3Ghz, ale nie mam takich problemów jak Ty. Nawet jak na def vcore ustawię 3Ghz to komp się uruchamia, tylko problem jest np. z wczytaniem windy lub się po wczytaniu windy wiesza. Czy podnosząc FSB bawiłeś się też dzielnikami dla ramu?? Bo na biosie P28 jak miałem to musiałem ostro kombinować z ustawieniami np. najpierw ustawiałem sobie dzielnik dla ramu. Później przestawiałem FSB, ale nie za dużo aby nie było później bibczenia z pc sepeaker'a i tak aż dobiłem do 3Ghz. Na P36 nie ma tego problemu. Ustawiasz sobie wszystko jak idzie, zapisujesz, płytka robi dual boota i wszystko już działa. Moja rada, jeśli nie masz, któregoś z ostatnich biosów np. P36, P37 to wgraj czym prędzej, a O/C będzie Ciebie mniej nerwów kosztowało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios mam p37 także najnowszy, a komp mimo wszystko nie chciał w ogóle wstać, ale problem już znalazłem, pobawiłem się trochę napięciem, jak mu dałem 1.35v to też nie chciał wstać ale przynajmniej sie resetował, dopiero jak mu ustawiłem fsb 275 to wstał i jak na razie jest stabilnie, wnioskuje więc że na fsb 245-270 jest jakaś dziura :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wszystko dziele przez cztery żeby nie mieć dziwnych wartości tylko pełne liczby, nie wiem czemu nie chce odpalać przy tych ustawieniach, najważniejsze że działa stabilnie na wyższym fsb ^_^

Edytowane przez elm4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to, że z tego co twierdzicie u was po przekombinowaniu z ustawieniami (bios p36, p37) pc wstaje i w biosie ustawienia przywracają się do default. U mnie takie zjawisko nie występuje, bawiłem się pamięciami kolegi, za mocno pokombinowałem i musiałem użyć zworki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe własnie w tym problem że płyta/bios po zbytnim o/c proca przywraca sama default ustawienia,ale nie w przypadku pamieci,jak źle timingi ustawisz to za chiny komp się nie uruchmomi w default ust. mogli to też w nowych biosach naprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób wyłączyć czerowną diodę LED, która pali się po wyłączeniu komputera? Ponadto nie wiem czemu ale myszka też mi się podświetla choć komputer jest wyłączony.

 

Jaka to opcja w Biosie? O ile w ogóle da się to wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sytuaja wyglada tak: bios p36 -> system nie startuje gdy do front panelu w sharkoon rebel 9 eco podpiete jest usb lub linein.Dopiero wypiecie skutkuje poprawnym uruchomieniem systemu. Spotkal sie ktos juz z takim przypadkiem ?

 

Pozdrawiam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diody nie da się wyłączyć - sygnalizuje że napięcie dociera do płyty. co do myszki, poszukaj opcji w BIOSie.

Heh. Po to tutaj piszę, żeby się dowiedzieć która opcja w Biosie za to opowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. Po to tutaj piszę, żeby się dowiedzieć która opcja w Biosie za to opowiada.

Zawsze się zastanawiam po co producenci dołączają instrukcje do sprzętu skoro i tak nikt ich nie czyta bo "przecież mogą za mnie przeczytać inni"...? Edytowane przez Lefty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się zastanawiam po co producenci dołączają instrukcje do sprzętu skoro i tak nikt ich nie czyta bo "przecież mogą za mnie przeczytać inni"...?

Ja też się zawsze zastanawiam, czemu producenci łamią prawo? Dlaczego do płyty głównej sprzedawanej w Polsce nie ma dołączonej polskiej instrukcji, choć producent ma taki obowiązek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak by brzmiała nazwa wszystkich opcji BIOSu po polsku. Poza tym nie wiem jak się uchowałeś w dzisiejszych czasach bez nawet minimalnej znajomości angielskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dołączyłem do grona szczęśliwych (odpukać...) posiadaczy Foxa P35A-S :)

 

Płyta kupiona w Apollo miała standardowo BIOS P35 i faktycznie - po podkręceniu i wyłączeniu z listwy komp nie wstaje bez CLRCMOS. Ale zmieniłem już na P36 i podkręciłem tak jak miałem na wcześniejszym. Na razie na swoim PDC 2140 rewizja M0 mam 2,8 GHz przy dzielniku 1:1 i bez podnoszenia żadnych napięć (orthos blend cała noc bez błędu). Z tego co trochę podnosiłem to na 2,9 GHz ram mi nie wyrabia i po kilku minutach wyskakuje błąd. Niestety nie mogę się pochwalić zbyt dobrym ramem - Kingston 1 giga 667 ale na pamieciach Nanya :sad: No ale spróbuję podnieść mu napięcie i zobaczę, czy coś więcej wycisnę z tego proca.

 

Przed zakupem i zabraniem się za tę płytę przeczytałem cały temat (ufff) i zawarte w nim uwagi dzięki czemu mogłem się przygotować na różne sytuację. I dzięki za bardzo przydatny FAQ, który także bardzo pomógł.

 

Płyta nie sprawia żadnych problemów więc jestem bardzo zadowolony z zakupu :)

 

Edyta: To normalne, że temperatury pokazywane na rdzeniach wynoszą po 30 stopni a pokazywana temperatura procesora jest o 8 stopni wyższa? Oczywiście przesmarowałem boxa pastą (ceramique) i mam nadzieję, że wszystko zrobiłem jak należy. W stresie dochodzi do 55 na rdzeniach.

Edytowane przez cezar1125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie : mam płytę Mars z biosem P12 a na stronie poświeconej tej płycie http://www.quantum-force.net/default.aspx pojawił sie bios oznaczony jako publiczny z nr D16 z datą 7.05.2008, Live Update oczywiście nie widzi wogóle tej wersji biosu na stronie Foxconn-a ( i rzeczywiście jej tam nie ma) chcę za to na siłę aktualizować FoxOne który nie jest od tej płyty , czy na stronie Foxconn-a zrobił sie jakiś bajzel czy zmienili oznaczenia biosów z Pxx na Dxx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do P35A też LiveUpdate nie znajduję nowszych biosów, trzeba ściągać je z www a później pakować z hdd. Nazwa biosu nie ma chyba znaczenia, ważniejsze jest rozszerzenie. Do P35A też jest bios D38 i normalnie działa.

 

Którym progsem zmieniałeś bios wcześniej ?

Próbowałeś z hdd flashować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak dla potwierdzenia potrzebuję informacji. Płyta ma 1 złącze went., którym można sterować. Ale żeby sterować trzeba mieć wentyl. z 4 pinami?

Softem nie da się sterować pozostałymi wentylami (speedfan nie działa).

Całego tematu jeszcze nie przerobiłem, więc wybaczcie jeżeli "już to było"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z poziomu biosu można sterować jednym wentylatorem który ma złącze 4 pin, jednak na płycie są dwa złącza na takie wentylatory, jednak nie miałem jeszcze okazji sprawdzać, czy jak obydwa te 4-pinowe złącza na płycie będą wykorzystane to czy będzie w biosie wybór, którym wentylem chce się sterować. Jak nie to do drugiego zostanie Speed Fan, który powienien poradzić sobie z wentylem w złączu 4pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy na tym forum. Mam płyte P35A-S i parę innych klamotów (patrz opis). Niestety mam problem. Komputer się zawiesza w ten sposób, że po prostu jest jak zamrożony. Z tego stanu można go wyprowadzić tylko przyciskiem reset na obudowie, z klawiatury nie da rady. Na początku miałem dość długo ten problem, wydaje mi się, że po instalacji SP1 do Visty Home Premium było 3 tygodnie spokoju. poczułem się nieco pewniej, dołożyłem drugi dysk (IBM) i zainstalowałem najnowsze wersje sterowników. I znowu od tygodnia to samo. Na początku testowałem pamięci programami MemTest 86, MemTest 86+ i GoldMemory, bez rezultatu. Pożyczyłem na kilka dni inny zasilacz, to samo. Z tego co zauważyłem to gdy komputer złapie "freeza" (chyba tak to się nazywa) gasną mi obie diody na modemie SpeedTouch 330. Nie wiem czy to ma jakiś związek, na poprzednim komputerze nie miałem z nim najmniejszych problemów. Tego komputera używam ok. 2 miesiące. Przeczytałem ten temat od początku do końca, jest tak długi, że zanim się dojdzie do końca, to człowiek zapomina co było na początku. Może ktoś ma jakiś pomysl na rozwiązanie mojego problemu. Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez MarcinG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sterowniki od tego modemu Neostrady powodują zwiechy. Skąd instalowałeś sterowniki do mobo??

 

[ot]Kup jakiś normalny zasilacz zamiast tego Iboxa, chyba że chcesz szybko sfajczyć nowy sprzęt[/ot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku były te z płyty do Foxconna, potem nowsze ściągałem z sieci. Potem ściągnąłem do AHCI (Intel Matrix Storage Manager) ze strony Intela wersję 7.8 i zainstalowałem mimo iż na stronie Foxconna najnowsze były w wersji 7.6. Zresztą jak już pisałem od dnia gdy zainstalowałem SP1 było 3 tygodnie spokoju i to uśpiło moją czujność. Potem pomieszałem trochę w sprzęcie i zainstalowałem nowsze sterowniki. Za dużo rzeczy na raz żeby dojść co się stało.

Edytowane przez MarcinG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam nowy komputer dokładnie od tygodnia. Do dnia dzisiejszego wszystko było z nią ok.

 

Rano próbowałem włączyć komputer i po prostu się nie uruchomił (najpierw teoretycznie wszystko działało, ale nie uruchamiał monitora, a później się w ogóle nie chciał włączyć). Dopiero teraz udało mi się go odpalić. Wyskakuje mi komunikat: CMOS checksum bad.

 

Co z tym zrobić? Z góry dziękuję za pomoc.

 

Ps. Przy kupnie komputera podobno wgrano mi najnowszy bios. W systemie pokazuje mi że bios jest z 03.05.08

Edytowane przez Elos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z aktualizacją BIOS-u na P35A-S? Czy po wgraniu nowego trzeba wszystkie opcje w Setupie ustawiać na nowo, czy ustawienia są zachowane?

Jak zmieniałem z P35 na P36 to zresetowało mi to wszystkie ustawienia w biosie.

 

Rano próbowałem włączyć komputer i po prostu się nie uruchomił (najpierw teoretycznie wszystko działało, ale nie uruchamiał monitora, a później się w ogóle nie chciał włączyć). Dopiero teraz udało mi się go odpalić. Wyskakuje mi komunikat: CMOS checksum bad

Mi takie coś się pokazało jak zamontowałem Foxa, ale wystarczyło wejść do biosu, poustawiać wszystko tak jak trzeba i poszło bez problemów. Jeśli się nie uruchamia to zresetuj bios - odłącz zasilanie, przestaw zworkę CLR_CMOS, odczekaj kilkadziesiąt sekund, przełóż zworkę z powrotem i włącz kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...