Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Używasz stacji dyskietek? Jeśli nie to powyłączaj w BIOSie kontroler stacji, powyłączaj wszystko co z nią związane.

Mam wszystko powyłączane, porty, kontrolery których nie używam.

Może to jakis Delay windowsa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie dzisiaj zakuiłem sobie foxconna p35a-s i do tego c2d e8400. I mam pytanie czy będe się musiał specjalnie męczyć z uruchomieniem kompa?Bluescreeny czrny ekran po włączeniu czy coś. Jestem troche przestraszony różnymi problemami które tu opisujecie. Aha mam pamięci geil ultra 2x1gb 800mhz cl4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku jak miałem płytę i podkręciłem proca na te 3,2 to radiator na NB był tylko ciepły. Od pewnego czasu zauważyłem, że jest gorący i dłużej niż 2-3 sekundy nie da się go utrzymać. Zdjąłem go, zdrapałem to różowe coś co pod nim były, posmarowałem AS Ceramique ale dalej gorący. Jak jest u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie dzisiaj zakuiłem sobie foxconna p35a-s i do tego c2d e8400. I mam pytanie czy będe się musiał specjalnie męczyć z uruchomieniem kompa?Bluescreeny czrny ekran po włączeniu czy coś. Jestem troche przestraszony różnymi problemami które tu opisujecie. Aha mam pamięci geil ultra 2x1gb 800mhz cl4.

 

Nie będziesz miał żadnych problemów, bios powinien być jeden z nowszych więc procesor wykryje, pamieci tez bez większych problemów powinny działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem speedfana, lecz biorąc na logikę jeśli byłoby napięcie ~ 1.85vNB to ten radiatorek nie dałby rady i komp by się szybko resetował, lub po prostu chipset by się zjarał.

Jednak bardziej ufam biosowi niż speedfanowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Po reinstalacji XP Pro SP2 zainstalowałem SP3 (edycja finalna), i za nic nie mogę zainstalować sterowników do karty dźwiękowej.Próbowałem przez menadżera urządzeń ale nie można usunąć urządzenia ponieważ jest niezbędne do uruchomienia systemu.Opcja aktualizuj sterownik w menadżerze urządzeń tez nie działa?Ma ktoś może jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak na foxconnie p35a-s ma być zamontowany Pentagram Karakorum ?

Jak Ci się nudzi to możesz sprawdzić na którym jest chłodniej :wink: Ja osobiście lubię jak wentyl wieje w tył obudowy niż w zasilacz. Ale sprawdź sobie w której pozycji wieje też na NB i tak zostaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni mam następujący problem i chyba mobo pójdzie do serwisu. Mianowicie:

- system nie widzi karty sieciowej wbudowanej, komputer zachowuje się tak jakby jej nie było a w biosie jest włączona,

- komputer nie daje się wyłączyć. Po zamknięciu systemu wszystko się wyłącza po czym po jakiś 2 sekundach komputer się budzi tak jakby z "uśpienia". Nie jest to wina systemu, bo postawiony na nowo zarówno xp jak i vista. No obu to samo. Bez względu na to czy komputer podkręcony czy nie. Dodam, że normalnie komp chodził na 3 giga (procek e2180), więc nie wysilony. Zasiłka to bq 480W.

 

Pozdro 4all...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno postanowilem sobie wgrac modowany bios od MARS'a, jednak okazalo sie ze nie wszystko mi dziala tak jak myslalem. No to mowie sobie powroce do poprzedniego... i tu sie wlasnie zaczely schody. Przegladalem posty w tym temacie ale nie udalo mi sie znalesc zadnego ze sposobem powrotu. W jednym z postow elektro255 pisal ze istnieje sposob powrotu. Jesli ktos moglby sie podzielic tym sposobem byl bym bardzo wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne wyjście powrotu do biosu starego od p35 to wymontownie kości i przeprogramowanie w programatorze. Trzeba było wcześniej czytać . Byś teraz nie zadawał pytań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc. Wydaje mi się ze przydalo by sie na pierwszej stronie przy tym biosie dopisac dodatkowa informacje ze nie mozna powrocic do poprzedniego. Pozatym na tym biosie przynajmniej u mnie napiecie na NB wynosi 1.85V!!!(Sprawdzane miernikiem, tyle samo pokazuje czujnik w biosie). Wiec mysle ze przydalo by sie jakies dodatkowe ostrzezenie.

Edytowane przez Seph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Po reinstalacji XP Pro SP2 zainstalowałem SP3 (edycja finalna), i za nic nie mogę zainstalować sterowników do karty dźwiękowej.Próbowałem przez menadżera urządzeń ale nie można usunąć urządzenia ponieważ jest niezbędne do uruchomienia systemu.Opcja aktualizuj sterownik w menadżerze urządzeń tez nie działa?Ma ktoś może jakiś pomysł?

Masz problem .. Trzeba przestrzegac kolejnosci przy instalowaniu sterownikow do tych nowych czipsetow intela. Sprobuj przywrocic system do momentu zaraz po instalaci systemu i wtedy w kolejnosci instaluj urzadzenia. Jesli nei to tylko reinstal windy i znow instalacja urzadzen w odpowiedniej kolejnosci. Ja innego sposobu na to nei znalazlem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie napiecie Vchipset pokazuje wam Speedfan 4.34 na tej plycie? Bo u mnie na vnb na auto w biosie Speedfan pokazuje 1.83V na Vchipset (zamiast ~1.25V). Zastanawiam sie, czy to przeklamanie programu (HWMonitor pokazuje to samo), czy tez mam walniety czujnik, a moze NB faktycznie dostaje te 1.83V na auto w biosie (raczej niemozliwe). Jak wam pokazuje i przy jakim napieciu ustawionym w biosie na NB?

 

zreszta VCC1.5V tez mi Speedfan pokazuje zawyzone (1.64V). Co to w ogole jest VCC1.5V na tej mobo? Napiecie na szynie PCI-E, SB I/O czy cos innego? I jak wam pokazuje S. to napiecie?

 

Inne napiecia wygladaja w normie.

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem z Foxconnem, mianowicie po ustawieniu FSB większego niż 1333, pojawia mi się komunikat: "Current CPU clock setting beyond system capability". Bios jest najnowszy, czyli P37, procek to Pentium E2160. Widziałem, że gdzieś to przewinęło się w wątku, jednak nie znalazłem rozwiązania. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...