Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

gość będzie teraz w plecy z mhzami procka (na codzień działał z 1,6V na E2160, teraz ma w BIOS max 1,6 a real 1,57).

 

na codzień CPU 1.6V ;) ciekawe jak długo :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I napisz cos wiecej na temat tych freezow. Bo w FAQ jest tylko napisane, ze spowalnia transfer przy kopiowaniu z napedu na ATA, a tymczasem u mnie po okolo tygodniu niezaleznie co robilem nastepowaly kilkusekundowe freezy (w grach, na pulpicie itd.), nawet nagrywarka DVD (pod ATA) przestala dzialac. Oczywiscie pomoglo zaistalowanie JMicron RAID Driver.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to moj 1szy post chyba tutaj, choc czytam was bardzo dlugo ;)

Jestem jednym z tych nieszczesliwcow ktorzy wgrali MARSa jak jeszcze malo o nim wiadomo bylo.

mial klamac tylko na V chipsecie i nie obslugiwac com+lpt.

szukalem w necie(moze nie dostatecznie dlugo) punktow mierniczych napiec i nie znalazlem. ale na moje oko ten bios klamie z wiekszoscia napiec, tzn dosc znacznie je zawyza ;/

moje domysly sa jedynie organoleptyczne, prawie wszystkie komponenty sa duzo cieplejsze.

dzielniki ramu faktycznie klamia i to ostro, moje adatki extreame nie chca teraz wstac na 1100mhz, chodza jedynie na 941 bodajze (przyznaje nie pamietam juz dokladnie). procek tez sie o dziwo gorzej kreci, nie moge przekroczyc fsb400, ile nie ustawie >400 to i tak fsb zawsze myka w granicach 400 (zaleznie od biosu od 395 do 402). do tego komp mimo wysokich napiec i dosc niskich predkosci bywa niestabilny, co ciekawe zdaza mu sie teraz i na standardowych taktach.

Jednym slowem z dobrego kompa zrobil sie trup :P

A najgorsze ze nadal nie wiem jak wgrac orginalny bios :/

Zaden znajomy nie posiada takiej plyty by zrobic hotflasha, kupilem programator lecz program do niego nie obsluguje tej kosci

Jednym slowem jestem zly i zalamany. Ktos w Łodzi moze z was mieszka i chcialby mi pomoc w hotflashu? :>

Pozdrawiam i przestrzegam przed MARSem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam także pewną uwagę co do tych co sprawdzali BIOS MARSA. Sprzedałem koledze swoje P35A i włożył tam BIOS od właśnie MARSa. I ma teraz problem, bo nie działają w ogóle mnożniki napięcia, nie działają też pewne dzielniki - powiedzcie dlaczego nie sprawdziliście tego dokładnie? Nie chciało się czy co? Podnieśliście wielką wrzawę że działa a tak naprawdę gość będzie teraz w plecy z mhzami procka (na codzień działał z 1,6V na E2160, teraz ma w BIOS max 1,6 a real 1,57). I trza szukać programatora... Wiem że każdy działa na swoją odpowiedzialność, ale Ci co wgrali naprawdę się nie postarali i tyle

Mój post z 24 II 2008...

Tak jak pisal elektro255, zly odczyt napiecia na NB, w rzeczywistosci jest takie jakie ustawimy...

Napiecie cpu jest takie, jakie pokazuje bios, z tym ze przy ustawieniu 1.550V realnie jest 1.51V itd... max Vcore to 1.56V (realnie), wyzsze dzielniki napiecia nie dzialaja...

Z ramem jest podobnie... przy ustawieniu 1.935V realnie jest 2.17V... 1.980V to 2.24V itd...

Zmiana timmingow alpha dziala:)

I teraz uwaga... nie wiem jak bedzie z innymi pamieciami, albo z prockami z fsb 200, ale u mnie na a-datach 800mhz i CPU (266) komp defaultowo bootuje z czestotliwoscia 1066MHz i napieciem powyzej 2V dla mem... ale u elektro255 z tego co pisal jest w porzadku...

Czasami po POST wyskakuje komunikat "Aspi bios not installed", ale trwa on ulamek sek takze who cares...

 

Sprawdzalem na razie dwa biosy, oficjalny P11 i beta G30, nie zauwazylem znaczacych roznic miedzy nimi...

P11 jest nowszy, takze wracam do niego...

Fakt... o nie działających dzielnikach pamięci nie napisałem, bo odkryłem ten "bonus" później... jednak jak dobrze pamiętasz rozmawiałeś ze mną na GG i pytałeś co działa, a co nie na biosie od MARS-a (wydaje mi się że o dzielnikach pamięci też rozmawialiśmy, chociaż nie dam sobie ręki uciąć...), a ja w miarę możliwości testowałem i odpowiadałem na Twoje pytania... wiedziałeś, że wgranie tego biosu to ryzyko... tak to już jest w życiu, no risk no fun, no pain no gain... ;)

 

Odnośnie FAQ:

- linki do sterowników zaktualizowane.

- opinia Opsona6667 nt. BIOSu MARS dodana.

Ja proponuję wywalić link do tego biosu, bo w większości przypadków więcej problemów niż korzyści, ale róbta co chceta... ;)

 

Pozdrawiam i przestrzegam przed MARSem

Pozostają 2 opcje...

http://www.allegro.pl/item407981458_progra...y_glownych.html

albo

http://bios-repair.co.uk/pay

Programmed BIOS Chip 8 Mb

With this option a new chip is supplied and programmed with the code of your choice. You must provide Motherboard details and also chip type and number. The cost for this service is £12.49 for 1 Meg BIOS Chips with postage @ £1.25 (49LF080A, 49LF008A, W39V080FAP)

Kość z tego co pamiętam to - Winbond SPI Serial Flash W25X80VDAIZ (PDIP 8 pin) wysyłają za granicę...

Niestety w Polsce raczej nie znajdziesz tej kości... :/

 

Czy dużo stracę na wydajności, jak włożę kartę do dolnego czarnego slota ?, bo chcę włożyć tam w pci-e x1 asusa xonara DX, ponoć lepszy od creative.

O jakiej wydajności mówisz? ;) Jeżeli włożysz xonara do czarnego slotu pci-e x16 (elektrycznie x4) to powinna działać (oczywiście jako x1, bo takie ma złącze)... teoretycznie nie powinno być problemów... piszę "teoretycznie" bo wiadomo jak to jest z kompami... ;) ale mam dobrą wiadomość... ;) ... kupiłem xonara i dam znać czy działa poprawnie na foxconnie w czarnym pci-e x16(x4)... w zasadzie to testowałem już jedną sztukę, ale karta okazała się walnięta (na szczęscie, bo już myślałem, że pci-e padło... przez bios od MARS-a...) i odesłałem na RMA, w przyszłym tygodniu powinienem mieć nową...

 

---------------

REKLAMA:

 

Lubisz dreszczyk emocji? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę o komputerach?;)

Posiadasz płytę foxconn p35a i mieszkasz w Sosnowcu/Katowicach/Dąbrowie Górniczej/okolicach?

HOT FLASH jest dla Ciebie! :razz:

Zapłacę :) + w razie niepowodzenia zapewniam 0,5l Sobieskiego 40%...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubisz dreszczyk emocji? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę o komputerach?;)

Posiadasz płytę foxconn p35a i mieszkasz w Sosnowcu/Katowicach/Dąbrowie Górniczej/okolicach?

HOT FLASH jest dla Ciebie! :razz:

Zapłacę :) + w razie niepowodzenia zapewniam 0,5l Sobieskiego 40%...

Jeśli bywasz w Krakowie damy rade :P Na jakimś ASUSie się zrobi z AMI

Edytowane przez Opson6667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bywasz w Krakowie damy rade :P Na jakimś ASUSie się zrobi z AMI

Thx za support:) Bywam w Krakowie, jak coś, to się kiedyś zgadamy przez GG.

 

---

Ok coś "on topic"... ;)

 

Porównanie PCB P35A-S i MARSa... ;)

Dołączona grafika

 

We are practically 100% sure that the MARS model is an overhauled Foxconn P35A-S.

http://www.digit-life.com/articles3/mainbo...-mars-i35p.html

Szkoda, że nie dołożyli drugiego slotu pci-e x1 tak jak w MARS-ie... bo ten pomiędzy pci-e x16, a pci jest całkowicie bezużyteczny.... :/

Edytowane przez RaKLeZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zaliczyłem bsoda dxg.sys ( dxg+b67b ) co mnie bardzo zdziwiło, następny bsod był odnośnie zintegry realteka. Moje pytanie, jakie macie sterowniki do tej dźwiękówki? Ja miałem 1.96, wracam na 1.95, poprostu jak grałem pc zaliczał bsoda, w windows nic się nie działo. Bardzo cała ta sytuacja mnie niepokoi. CPU wykluczam, bo przechodzi orthosa bez żadnego problemu na fft i blend po 8h. Ramy też bym wykluczył, maja napięcie 2.116V 500MHz 5-5-5-15, memtest z poziomu windy przechodzą bezproblemowo.

 

mglysty

Opisywałeś niedawno swój problem, możesz podać jakieś szczegóły? Czy też miałeś bsody na tej dźwiękówce, jeśli tak, to na jakich sterownikach i w jakich grach? I czy po zmianie dźwiękówki wszystko było ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W FAQ jest : - Vdroop na tej płycie wynosi ok. 0,02v.

Rozumiem że jak ustawię w biosie 1,325, to w rzeczywistości jest to ok 1,3v.

Chciałbym być pewien, dlatego też proszę o miejsca pomiaru napięcia procesora na płycie P35A-S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item407981458_progra...y_glownych.html

albo

http://bios-repair.co.uk/pay

Kość z tego co pamiętam to - Winbond SPI Serial Flash W25X80VDAIZ (PDIP 8 pin) wysyłają za granicę...

Niestety w Polsce raczej nie znajdziesz tej kości... :/

Niestety obie opcje nie pasuja mi za bardzo, gdyz mam tylko jednego kompa. a wiadomo, w dzisiejszych czasach bez kompa jak bez reki. wiec bede czekal, moze trafi sie jakas platforma z biosem ami do hotflasha ;)

 

natomiast caly czas zastanawia mnie dziwne zachowanie fsb, ile nie ustawie >400 to i tak jest 400. moge nawet 500 ustawic, komp przy boocie poda ze niby ma te 500, predkosc proca tez przeliczy jak powinien, a gdy wejdzie do windy to kazdy program mowi ze jest ok 400 i podaje predkosc proca ~8x400 (everest,cpu-z,coretemp...), dzis pokazuje 398 choc mam ustawione 420

moge sobie zwiekszac napiecia mostka itp ale nie da rady przeskoczyc 400, przez co moj procek troche sie marnuje bo niemial problemow z fsb440 (wiekszych nie testowalem z racji marnego chlodzenia)

teraz chlodzonka sa nowe wiec praktycznie malo przeszkadza mi to ze wszystko sie grzalo. mugen na procku, hr05-ifx na chipsecie, kama wings na ramie, accelero s1 na radeonku i dobry lecz cichy przewiew w budzie ;)

 

Nie wiem czy ktos z was mi cos pomoze, bo jestem chyba 1szym zglaszajacym takie dziwne historie po zMARSowaniu P35A-S.

Moze mam jakas starsza rewizje mobaska ktora mniej trawi tego biosa, bo naprawde innych sensownych tlumaczen mi juz brak.

 

Ale no risk, no fun. Wiadomo ze takie mody moga miec rozny skutek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega nieopatrznie włączył dzisiaj betoniarkę przy pracującym kompie. Betoniarka wywaliła korki i komp już nie wstał. Tzn wentylatory się kręcą, kontrolki dysku migają normalnie, ale nie ma sygnału na monitor. Komp to P-35AS, E8200 , 2 giga OCZ platinum rev.2 i 8800GT zasilane 400W Chieftaciem. Próbowaliśmy clear CMOS, wyjęcie bateryjki na 30 min. drugą kartę graficzną i nic. Bios to P36 albo P37. Teraz nie da się sprawdzić. Przy tym swoim starcie komp nie wydaje żadnych dżwięków, ale za pierwszym razem po tym incydencie ponoć zachowywał się tak, jakby się wielokrotnie resetował. Komp nie był nigdy podkręcony. Czy mogę coś jeszcze zrobić, czy tylko na gwarę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może spróbuj inne pamięci bo z tymi platinumami to problemy są czasami nawet na default

Te pamięci chodziły parę miesięcy aż do tego wypadku. Innych pmięci tu nie ma w promieniu 20km, bo ja mam takie same, a okoliczni włościanie tylko swoje w głowach. Chyba, że je przepili. Wydaje mi się, tak jak i Bartkowi46op, że to płyta, albo zasilacz. Ja stawiam na zasilacz. Mógłbym sprawdzić na moim, ale wyciąganie z mojej MSI wtyczki zasilania procka nie jest zbyt miłe. Niech sprawdzą w sklepie, w którym składali kompa. A swoją drogą nie znam większego pechowca niż ten mój kumpel. Zamówił w kwietniu kompa w sklepie int. Przyjechał z wyrwanym slotem Pci-e i dyndającą grafą. Po 2 tyg. czekania zrezygnował tam i zamówił kompa w sklepie w Krośnie. W Memteście pamięci sypały tysiącami błędów. O skitranym czujniku temperatury procka nie ma co wspominać, bo to wtedy standard był. A teraz to. A komp nie ma 4 miesięcy. Edytowane przez kszyh13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moglibyście coś doradzić bo mam problem z postawieniem Raid0.

Płyta Foxconn p35a-s, 2 x HD322HJ.

Jak w biosie jest ustawiony tryb IDE to wszystko jest ok, dyski wykrywa jak uruchamiam windowsa z innego dysku, albo próbuje instalowac windowsa na tych dwóch samsungach.

Jak przestawiam w tryb AHCI albo RAID to już nie są wykrywane. Sterowniki ze stronki Foxconna próbowałem wgrywac przez fdd albo przez zintegrowanie z płytką windowsa. Zawsze wyskakuje że instalator windows nie wykrył stacji dysków . . . Już nie wiem co moge z tym zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od jakiegoś czasu śledzę to forum gdyz dwójce znajomych złozylem komputery oparte o płyte foxconna. Niestety z jednym zestawem są problemy, o których za chwilę npiszę. Mam nadzieje, że pomożecie ;) a ewentualnie komuś pomoże to co już ustaliłem :P

 

W skład zestawu wchodza (na koncu podaje info o ustawieniach na jakich pracuja):

- Zasilacz - Chieftec 560W

- Procesor - Core 2 Duo E8200 - 2,6GHz, 1,12V

- Pamięci - Kingston HyperX 2x1GB 1066MHz - 800MHz, 1,8V

- Plyta - P35A-S - bios z numerkiem 37

- Grafika - Gigabyte GF 8800 GT 512MB Zalman rev. B

- 2 dyski (IDE + SATA2)

- Nagrywarka DVD

 

A oto problem jaki się pojawia:

- Po właczeniu przewija się POST płyty i zaczyna odpalać się Windows. W tym momencie ekran robi się bialy lub czarny lub zielony lub fioletowy i finito, pozostaje tylko reset. Zdaża się tak tylko przy pierwszym uruchomieniu komputera po nocy. Kolejne wyłaczenia i włączenia oraz restarty wyglądaja już normalnie.

- Ostatnio dwukrotnie zdażyło się (w odstępie tygodnia), że ustawienia biosu związane z bootowaniem poprzestawiały się. Raz na pierwsz emiejsce wskoczyło Network,drugim razem CD-ROM (w międzyczsie ograniczyłem ilość urządzeń z których można bootować do HDD, CD-ROMu i FDD). W obu przypadkach kolejność dysków została zamieniona (na pierwsze miejsce wskoczyło SATA na drugie IDE na którym mam zainstalowany system)

 

Co już zrobiłem:

- Zwiększyłem napięcia na pamieciach - bez rezultatu - według Kingstona wystarczy im 1,8V nawet przy 1066MHz

- Zwiększyłem napięcia na procesorze do 1,2V - bez rezultatu

- Sprawdziłem wszystkie kable i podłączenia - bez rezultatu

- Zmieniłem ram na "zwykłego" Kingstona 1GB - bez rezultatu

- Zamieniłem grafike na GF 8600 (doczytałem ze z gigabytem jest problem z powodu zbyt mocnego podkręcenia pamięci) - ekran przestał robić się biały etc. i system ładnie statuje ale w trakcie tygodniowego testu nastąpił drugi reset biosu.

 

Wnioski i pytania:

- Jak widać problem z wieszaniem się Windowsa został prawdopodobnie rozwiązany (w tygodniu obniże takltowania grafiki i potestuję ją) nie wiem czy jest to ostateczne rozwiązanie gdyż pod obciążeniem w różnych grach nie zaobserwowałem żadnych problemów. Dam znać czy sytuacja się unormowała na dobre gdyby ktoś chciał łączyć tę grafikę z płytą :)

 

- Problem ze zmieniającymi sie ustawieniami biosu jest dla mnie zagadka i tego głównie dotyczy moje pytanie :) Może ktoś z was ma pomysł co może być tego przyczyną? Nie miał miejsca żaden zanik napięcia który mógłby spowodować takie zachowanie. Także w nocy (do listwy podpieta jest wieża która w przypadku braku prądu resetuje zegar więc napewno bym wiedział :P )

Upgrade biosu do P37 dokonałem samodzielnie przy pomocy oprogramowania Foxconna. nie było żadnych problemów w trakcie tej operacji. Przez dłuższy czas nic sie nie działo. Myślicie że może to być przyczyną? Może spróbować jeszcze wrócić do P36 lub niżej?

 

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...