Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Jak doszedłeś do wniosku że to błąd parzystości ?

Z 1.kody Biosu - 2 krotkie, 2.Kody BSOD (ostatnio byl Stop: 0x0000000A (0x0000001C, 0x00000001, 0x800544BF2))

 

 

Zamykam watek, problem zakonczony-Pamieci Kingstona zamowione :P

Edytowane przez yellowmidget

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiada ktos na Foxconnie P35A-S zamontowane ramy OCZ reaperX PC2 6400 2x2gb??? Bo mam z nimi maly problem. Przy dzielniku 1:1 gdy podkrecam procecor to komputer uruchamia sie do wartosci fsb 430Mhz gdy tylko przekrocze to wartosc np: 450Mhz to po restarcie komp wogole sie nieuruchamia i pomaga tylko clear CMOS. Nie pomaga tutaj podwyzszanie napiec na ramach, procku i na NB. Jesli ustawie dzielnik 5:6 to ramy kreca sie wtedy spokojnie do 540Mhz. Wiecie moze czemu mam taki problem z dzielnikiem 1:1??? Wgralem sobie bios P38 i nic sie nie zmienilo, moze P40 mi pomoze???

Edytowane przez michalusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam z pokladu p35a-s

moze ktos doradzic jakies ustawienia pod patrioty 800mhz llk bo slyszalem, ze sa problemy a i od rana walcze z system i mam jakies dziwne zwieszki w roznych momentach, poki co obstawiam ramy

 

no i problem rozwiazany, chwilowe zwiechy nie byly przez ram, tylko przez gowniany bios P40, nawet przy dodawaniu torranta wywalalo sie na jakies 30s. a pozniej lecialo dalej, powrocilem do P38 i wszystko jest ok

ps. moze poza tym, ze po clearcmos moj ram ma za malo V i potrafi nie wstac :(

 

no ale ogolnie jesli ktos ma jakies porady co warto wlaczyc/wylaczyc w biosie to bede wielce zobowiazany

Edytowane przez chris_gd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem p40 na foxa p35a oraz nowe sterowniki do chipsetu, realteka itd wszystko ze strony foxconna i oto co zauważyłem:

 

1. Nareszcie udało mi się przekroczyć 400 MhzFSB procesora z szyną 800Mhz czyli efektywne 1600MHz (dotychczas było to dla tych procesorów niemożliwe). NIestety nadal jest wprowadzone chyba jakieś ograniczenie bo max jaki udało mi się osiągnąć to 1608 MHz...

 

2. Na moich 2x1GB Kingstona 667 cl5 zauważyłem że przy dzielniku pamięci 1:1 pamięci kręcą się normalnie tylko do ustawienia 1608 Mhz, a każde zwiększenie Mhz powyżej tej wartości nie powoduje załadowania takich ustawień do Windowsa. A już przy dzielniku 5:6 zwiększenie szyny powyżej 1608 Mhz nie powoduje żadnego wzrostu taktowania procesora, a jedynie pamięci. Przy tym dzielniku u mnie pamięci bez problemu ładują windę przy 960 MHz (oczywiście luźe timingi). Wniosek dzielnik 1:1 jest jakiś walnięty.

 

Czy ktoś z Was zauważył coś podobnego?

 

Jak macie procesory na szynie 800MHz sprawdźcie max OC.

Co do dzielnika 1:1 sprawdźcie jak jest u Was!

Jak się to potwierdzi to będzie trzeba napisać do supportu foxa!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rownież mam problem z ramami przy dzielniku 1:1 (OCZ reaperX PC2 6400 2x2gb). Przy tym dzielniku komputer uruchamia sie bez problemu tylko do fsb 430Mhz a powyzej tej wartosci pomaga tylko CLR CMOS, a przy dzielniku 5:6 tego problemu niema i ramy wstaja spokojnie przy 540fsb.

 

Czy u was po aktualizacji biosu do P40 pojawiły sie jakies nowe opcje w biosie? Bo ja nic nie zauważyłem. I czy u was zaraz po wgraniu biosu gdy robicie restart kompa to czy wam komp za pierwszym razem nie startuje i pojawia sie czarny ekran??? Tak jak to jest opisane w instrukcji wgrywania biosu na pierwszej stronie tego tematu i musicie wtedy zrobic restart? Bo u mnie to komputer sam startuje i nie wiem czy wszystko sie dobrze wgrywa.

Edytowane przez michalusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dzisiaj dostalem ta plyte i nie czaje jej albo ona mnie... ramy A-Data Vitesta Extreme Edition DDR2 1066+ daje napiecie 2.0xx w memory vol control, potem fox ratio select taki, ze wychodzi po podwyzszeniu cpu fsb (na procu 3.21ghz) na ramach 1066, timingi 55515 - komp nie wstaje - clr cmos, daje 2,2V na pamieciach to winda ma bsody. Powie ktos czy ja zle robie czy cos jest nie tak ? :kijem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dzisiaj dostalem ta plyte i nie czaje jej albo ona mnie... ramy A-Data Vitesta Extreme Edition DDR2 1066+ daje napiecie 2.0xx w memory vol control, potem fox ratio select taki, ze wychodzi po podwyzszeniu cpu fsb (na procu 3.21ghz) na ramach 1066, timingi 55515 - komp nie wstaje - clr cmos, daje 2,2V na pamieciach to winda ma bsody. Powie ktos czy ja zle robie czy cos jest nie tak ? :kijem:

moje adatki extreame 800+ robia 1066 na 5-6-6-15 na 2.3v

sprawdz albo wyzsze napiecie (wiem, grzeja sie troche) albo luzniejszy timeing, moze niemasz jakiejs super serii. oglonie im bardziej "zylowane" ramy tym bardziej przymroz oko na nie, ta plyta jak i duzo innych miewa problemy z bardzo szybkim ramem ew ciasnymi timingami. moje tez maja problemy czesto na 5-5-5-15. moje kostki to promos. dzieki bogu w koncu odMARSowalem plyte :D komfort p35a-s jest wiekszy niz MARSa ;) choc na marsie dawaly rade 960 4-5-5-11 (alpha nie pamietam :( ) ;)

w kazdym razie daj im troszke luzu albo wiecej V ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź OC memek na dzielniku 5:6.

 

 

Proponowane przeze mnie punkty pomiaru napięcia na płycie. Trzeba je mierzyć na końcach tych sześciennych zalanych kolili na odwrocie płyty (zdaje się że fachowo zwanych stabilizatorami napięcia). Są to punkty empiryczne, bo sam ich nie sprawdzałem (nie odwracałem płyty), ale posługując się zasadami elektryki powinny być dobre:

Dołączona grafika

Edytowane przez Kipps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma może taką konfigurację Foxconn P35A-S+ Kingmax 1066 MHz MARS ?

Otóż czasami wyskakuje mi bluescreen. Sprawdziłem Programem MicrosoftDebugging Tools i wyszło na to, że problem powoduje plik ntoskrnl.exe. Według google najczęściej powoduje to nie sterowniki bądź programy, ale sprzęt. I tak sobie pomyślałem czy jest to wina tych ramów. Pożyczyłem je kumplowi i na razie mu sięnic nie pokazuje, także u mnie na kości Goodram 0 blue screenów, ale wiadomo przecież, że od razu nie muszą się pojawiać. Jeżeli na innym kompie są sprawne, a u mnie powodują zwisy, to jednak to wina ramów( tak przypuszczam ). I teraz jeżeli musiałbym zmieniać ramy na inne, najprawdopodobniej A-DATA EXTREME PLUS 2x2GB 800MHz, to czy one też mogą się gryźć Foxconnem ? Może ma ktoś taki zestaw ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komukolwiek udało się odpalić na tej płycie LiveCD Ubuntu 8.04?? Jeśli ktoś posiada nośnik z ową dystrybucją byłbym wdzięczny za sprawdzenie czy działa to u niego na tej mobo.

Tak mam ubuntu 8.04 i nie mam z mobo najmniejszych problemów. Wydaje mi sie że chipset P35 jest obsługiwany przez kernel od którejś tam wersji dlatego nie powinieneś mieć problemów z żadnym innym nowszym linuksem. Jedyna denerwująca rzecz to to iż po podkręceniu e2180@2750MHz cat /proc/cpuinfo pokazuje 2000MHz mimo iż przyrost wydajności pomiędzy defaultowymi 2GHz i 2.75GHz jest zauważalny (bios i windows pokazują proprawnie 2.75GHz, linuks tylko gdy wyłącze speedstep w biosie, czyli ustawie mnożnik 10 na stałe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam ubuntu 8.04 i nie mam z mobo najmniejszych problemów. Wydaje mi sie że chipset P35 jest obsługiwany przez kernel od którejś tam wersji dlatego nie powinieneś mieć problemów z żadnym innym nowszym linuksem. Jedyna denerwująca rzecz to to iż po podkręceniu e2180@2750MHz cat /proc/cpuinfo pokazuje 2000MHz mimo iż przyrost wydajności pomiędzy defaultowymi 2GHz i 2.75GHz jest zauważalny (bios i windows pokazują proprawnie 2.75GHz, linuks tylko gdy wyłącze speedstep w biosie, czyli ustawie mnożnik 10 na stałe).

Tylko wiesz w czym rzecz? W tym że nie mogę za nic odpalić LiveCD z powodu wyskakiwania błedu "SATA link down" a następnie pokazuje się zakichany BusyBox :( Jest oprócz mnie jeszcze jeden user z tym samym problemem. 8.10 Alpha 6 działa idealnie bowiem wyeliminowano ten bug który tkwił w pliku initrd.gz.

 

Może napisz jaki masz dysk, i czy musiałeś coś ustawiać w opcjach uruchamiania LiveCD(klawisz F6) oraz swoje ustawienia w biosie dot. dysku SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naskrobałem kolejny liścik do supportu foxa:

 

Hello!

 

I've noticed that there is problem with limited overclocking of Allendale processors (800 bus speed). It is possible to OC this kind processors only to 1600 Mhz, while they have a little bit more possibility to go more. Other Conroe processors doesn't have this limit as I've read it at many portals and reach even 540mhz on this motherboard of what I know...

Could you answer me what is the cause of this problem? Is' it maybe some bios bug?

Could you improve next bios version to this issue?

 

Next thing in p40 bios is that when using 1:1 memory ratio OC of memories lasts only on 430Mhz. Increasing FSB in bios doesn't come with increase real memory fsb :(

But using 5:6 ratio they goes 540Mhz without any problem.

 

The last thing of what I and many Foxconn P35a/a-s users dreams is you to add to bios ability to manage of memory alpha timings. Could you add this function?

 

Śmiało go kopiujcie i ślijcie na adres:

http://www.foxconnchannel.com/support/online.aspx

trzeba tam najpierw podać swoją konfigurację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz w czym rzecz? W tym że nie mogę za nic odpalić LiveCD z powodu wyskakiwania błedu "SATA link down" a następnie pokazuje się zakichany BusyBox :( Jest oprócz mnie jeszcze jeden user z tym samym problemem. 8.10 Alpha 6 działa idealnie bowiem wyeliminowano ten bug który tkwił w pliku initrd.gz.

 

Może napisz jaki masz dysk, i czy musiałeś coś ustawiać w opcjach uruchamiania LiveCD(klawisz F6) oraz swoje ustawienia w biosie dot. dysku SATA.

Mam dysk Segate ST3320620AS. Ubuntu Live 32 bit ładuje się zarówno jak w biosie ustawie tryb IDE jak i AHCI. Płytka botuje się z domyślnymi opcjami (nic nie ustawiam dodatkowego). Jedyny problem jaki miałem to załadowanie Ubuntu 8.04 64-bit - kernel nie mógł się załadować. Przysłali mi płytkę 64-bitową Ubuntu 8.04.1 i problem zniknął. Masz problem z obiema wersjami czyli Ubuntu 8.04 i 8,04.1 ? Jak sprawdzałeś tylko na jednej z nich to sprawdz także drugą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zwykły 8.04 też nie działa. Jednak jak ustawiłem nolapic + dodałem all_generic_ide to już nie dostawałem błedów SATA link down tylko coś innego. Bardzo cię proszę, zrób fotki swoich ustawień w BIOSie i wyślij je na PM ok??

Edytowane przez unit1.cpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo Ubuntu, zauważyłem, że starsze wersje nie mają problemów z instalatorem - można je zainstalować, a następnie uaktualnić.

 

Moje pytanie - jako, że złączka PCI-E 1x Foxconn'a P35A w pięknym stylu schowała się pod chłodzeniem karty graficznej, chciałbym się dowiedzieć, czy można włożyć kontroler RAID do złączki PCI-E 4x.

Edytowane przez Tonic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo Ubuntu, zauważyłem, że starsze wersje nie mają problemów z instalatorem - można je zainstalować, a następnie uaktualnić.

Właśnie wykonałem taki manewr. Niestety, teraz przy uruchamianiu Ubuntu z dysku wyskakuje ten sam błąd co przy włączaniu LiveCD :mur: To się zaczyna robić chore!

 

@Tonic, czy ty też miałeś problem przy włączaniu LiveCD?

 

Coś muszę mieć skopane w ustawieniach dysku, tylko co skoro nic nie kombinowałem i wszystko jest fabrycznie ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wykonałem taki manewr. Niestety, teraz przy uruchamianiu Ubuntu z dysku wyskakuje ten sam błąd co przy włączaniu LiveCD :mur: To się zaczyna robić chore!

 

@Tonic, czy ty też miałeś problem przy włączaniu LiveCD?

 

Coś muszę mieć skopane w ustawieniach dysku, tylko co skoro nic nie kombinowałem i wszystko jest fabrycznie ustawione.

Mnie dodanie parametrów uruchomieniowych instalatora noacpi i nolacpi chyba pomagało. Tak, miałem problemy. Te same parametry też możesz dodać do zainstalowanego Ubuntu (grub/boot/menu.lst)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komukolwiek udało się odpalić na tej płycie LiveCD Ubuntu 8.04?? Jeśli ktoś posiada nośnik z ową dystrybucją byłbym wdzięczny za sprawdzenie czy działa to u niego na tej mobo.

Właśnie piszę z liva

Płyta Foxconn P35A

Edytowane przez anemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...