Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Do płyty podłaczony Wellande 500GB poprzez kabel E-sata - i włączenie tego urządzenia powoduje frezz na 20 sekund! Przy załączonym dysku zewnętrznym system czasem wogóle nie startuje :) Sterowniki do Raid oczywiście zainstalowane.

 

Inna ciekawa sprawa to mam kartę FireWire, Graficzną, Tuner i włożyłem do ostatniego wolnego slotu kartę dźwiękową Audiotrack HD2 i najlepsze sieciówka przestała chodzić - trzasła. Zainstalowałem system i dalej zgon. Wypiołem tuner i włożyłem zewnętrzną kartę sieciową i chodzi....

 

P.S.

Czy karta sieciowa zepsuta jest podstawą do wysłania na gwarancji? Jeśli tak to spróbuje wymienić z dopiskiem -s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do karty sieciowej to też miałem problem na foxconnie, pod xp nie chciał mi chodzić ruter przez przeglądarke mogłem sie z nim skontaktowac ale internetu niemiałem mimo iz on z siecią się tez łączył, oprogramowanie dołaczone do niego twierdziło iż niejest podlaczony,

lecz gdy na VirtualPC wrzucilem viste i na niej spróbowałem o dziwo wszystko chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wymienial dzisiaj plytę główną na foxconn p35a-s. Komputer włączył się normalnie. Windows xp uruchomil sie prawidlowo. Problem pojawil sie dopiero przy instalacji sterownikow. Chipset driver zainstalowal sie prawidlowo. Potem lecialy 3 pozostale sterowniki w 1 instalce i przy instalacji sterownikow audio wyskoczyl blad, ze nie użądzenie nie jest zainstalowane. Reszta sterownikow zainstalowala sie poprawnie. Doinstalowalismy sterowniki audio recznie i podczas instalacji nie bylo problemow, ale dzwiek dalej nie dzialal. Restarty, instalowanie w innej kolejnosci i kolejny reinstal windy nie pomogly. Ktos wie o co chodzi? ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wymienial dzisiaj plytę główną na foxconn p35a-s. Komputer włączył się normalnie. Windows xp uruchomil sie prawidlowo. Problem pojawil sie dopiero przy instalacji sterownikow. Chipset driver zainstalowal sie prawidlowo. Potem lecialy 3 pozostale sterowniki w 1 instalce i przy instalacji sterownikow audio wyskoczyl blad, ze nie użądzenie nie jest zainstalowane. Reszta sterownikow zainstalowala sie poprawnie. Doinstalowalismy sterowniki audio recznie i podczas instalacji nie bylo problemow, ale dzwiek dalej nie dzialal. Restarty, instalowanie w innej kolejnosci i kolejny reinstal windy nie pomogly. Ktos wie o co chodzi? ;/

Włącz audio w biosie bo pewnie masz wyłaczona :lol:

Edytowane przez SinRock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czy da rade na tej mobo zrobić vdrop moda? Szukałem ale nic z tego typu modów nie znalazłem, a przyznam, że denerwuje mnie spadek napięcia przy oc i fajnie by bylo go zmniejszyć do minimum tak jak to ma miejsce np w przypadku płyt Asusa... :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim! Mam pytanko. Kumpel kupił tą płytę i sie czai na OCZ Reapery 1066MHz 2x1GB.

http://allegro.pl/item480210450_matravers_...wa_fvat_gw.html

Będą chodzić na tej płytce? Bo ma cykora kupować w ciemno jak ktoś pisał że miał z nimi problemy :D

Niech ktoś się wypowie kto je ma. To są 1066MHz

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam ustawienia jak w sygnaturze na stałe i wyższych nie próbowałem bo martwi mnie temperatura chipsetu. Przy orthosie i ATItool dochodzi do 55st i radiator jest gorący. czy zmienić radiator, żeby wyciągnąć więcej z kompa? myślałem nad Thermalright HR-05 SLI / IFX, ale to w cholerę kasy i zastanawiam się czy warto. Komp służy mi też do pracy więc nie chcę przegiąć i zbytnio skrócić jego żywotności. Z drugiej strony szkoda mi że nie mogę wycisnąć więcej z procka który bez problemu robi ponad 3,3GHz na standardowym napięciu i skręconym wentylatorze na minimum. Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55*C to jeszcze nie tak źle....u mnie dochodziło do 65 w stresie i to przy dobrze wentylowanej budzie :mrgreen: Jeżeli chcesz na coś zmienić to polecam Thermalright HR-05 SLI . U mnie temp w stresie spadły o ok 20*C, czyli bardzo duzo. :D Bez problemu zmieści się on z chłodzeniem typu Infinity i o nic nie zahaczy jeżeli dobrze go ustawisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem temperaturę z czujnika w panelu Scythe, ale odczyty zgadzają się (w granicach błędu) z FoxOne.

Dzięki SinRock, uspokoiłeś mnie.

U ciebie sli wszedł bez problemu? Ja musiałbym skierować go prosto w dół ze względu na cooler cpu i boję się że zahaczę o kondensator... sterczy tam taki jeden cwaniak zaraz poniżej NB.

 

A jak już będę kręcił dalej to radzicie zmienić fsb/dram na 1:1 czy opóźnienia na 5-5-5-15 i cisnąć dalej na 5:6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tą płytę od dłuższego czasu i nie miałem z nią problemów aż do wczoraj.

Po wymianie zasilacza mój Freezer 7 Pro zaczął obracać się na maksymalnych obrotach robiąc przy tym wiele hałasu.

Wiem że jedno z drugim nie ma wiele wspólnego ale zasilacz to jedyna rzecz jaką zmieniłem w kompie.

Regulacja w BIOS'ie i w FOX One nic nie daje, cały czas mam 2400rpm. Mam BIOS P40.

 

Wie ktoś o co może chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem temperaturę z czujnika w panelu Scythe, ale odczyty zgadzają się (w granicach błędu) z FoxOne.

Dzięki SinRock, uspokoiłeś mnie.

U ciebie sli wszedł bez problemu? Ja musiałbym skierować go prosto w dół ze względu na cooler cpu i boję się że zahaczę o kondensator... sterczy tam taki jeden cwaniak zaraz poniżej NB.

 

A jak już będę kręcił dalej to radzicie zmienić fsb/dram na 1:1 czy opóźnienia na 5-5-5-15 i cisnąć dalej na 5:6?

U mnie wyglada to mniej więcej tak:

Dołączona grafika

Dokładniejsze zdjęcia mogę zrobić jutro jeżeli chcesz :wink: Ciasno jest ale spokojnie da rade go tam zmieścić tak żeby o nic nie wadził... ewentualnie zawsze można go podgiąć.

Temp mierze Everestem, a dzielnik mam ustawiony na 1:1 przy 5-5-5-15 bo moje pamiatki kiepsko sie kreca... :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po wyczyszczniu sprzętu delikatnie pędzelkiem zaczęły dziać się cuda wianki. Pikał speaker i nie szło PC uruchomić. Podopinałem wszystko od początku, wypinałem ram i okazało się, że na 1 kości tak pika, zaś na 2 jest wszystko w porządku. Po 10 min powtórzyłem zabieg i o dziwo ta 'wadliwa' kość śmiga. Ktoś może mi wytłumaczyć co się stało? Czy możliwe jest, że pamięć się zaelektryzowała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem, otóż mam pamiątki (sig) i problemem dla nich (?) są mnożniki 3:5 i 2:3. Na tych mnożnikach działają, tylko do ok 700mhz, a potem już klops. Na 1:1, 4:5, 5:6 wszystko działa fajnie. Kolejny problem, to to, że robią one spokojnie 960Mhz Cl5 na 1.9V, ale więcej już nie chcą zrobić nawet na 2.3V :| Nie ważne jak timingi, nie ważne jakie napięcie, po prostu nie ruszą wyżej :( I teraz mam pytanie- czy to wina płyty, czy może ramu? Ram zapowiadał się ciekawie i raczej wykluczam żeby miał jakąś blokadę, choć pewny być nie mogę, a innej mobo do sprawdzenia nie mam. Poradźcie coś! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięci 2x1gb do p35a-s aby dobrze współpracowały z tą płytką i w miarę dobrze się kręciły

Hej! Polecam Mushkin 996576, takie jak moje. Chodzą 24/7 z takimi ustawieniami jak u mnie w sygnaturze bez żadnego dodatkowego nawiewu. Są trochę droższe niż przedział który podałeś, ale IMHO warto.

 

SinRock

Jeszcze raz dziękuję TR HR-05 SLI już do mnie jedzie :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje waszej pomocy otorz kupilem sobie nas.elemety

Procek: C2D E8400 3,00GHz (S775) BOX

Płyta: Foxconn P35A

Pamiec: OCZ 2GB DDR2 800MHz Platinum rev. 2 CL4

Grafa: BFG 9800GTX+ OC 512MB PCIX

Dysk: SEAGATE 500 GB 7200 32MB SATA II

Zasilacz: OCZ StealthXStream 600W

I teraz mam problem bo po zlozeniu wszystkiego do kupy odpaleniu wszystko rusza pokazuje sie logo foxconn i dalej kaplica nic sie nie da zrobic

Pomyslalem ze problemy z kompatybilnoscia i pozyczalem od znajomych pamieci:

Goodram 1GB GR667D264L5/1G

Samsung 512mb M378T6553EZS-CE6

Vram 2GB nie pamietam oznaczenia

I na zadnych nie idzie

wziolem tez inna grafe

Gigabyte GF 7300 GT (GV-NX73T256P-RH)

jescze jeden GF 7300 nie pamietam jaki

no i efekt ten sam czyli nic odpala sie i zatrzymuje na logo foxconn,

oczywiescie grafe i pamiec sprawdzielm pod inna plyta i smigaja jak nalezy

Macie jakies sugestie co zrobic? Czy da sie jakos zaktualizowac bios w moiej sytuacji

Z gory dzieki za odp i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...