Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem CPU i mój Fox ciągnie teraz Q6600 @ 3,15 GHz na 1,365V . Nie mogę nijak więcej wycisnąć, chyba proc się trochę padaczny trafił, mimo że to G0 (SLACR). Może niedługo w łapki mi trafi Asus P5Q Pro z 8-fazowym zasilaniem, to się okaże czego to wina. Nawet 3,2 GHz nie mogę wyciągnąć mimo podnoszenia znacznie napięć :blink: A 3,15 GHz jest rock stable przy 1,365V. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ciąg dalszy moich problemów z płytą :)

Po wysłaniu do serwisu okazało się że wszystko jest ok. Więc kamień mi z serca spadł ale teraz mam zagwozdkę? Jak zmusić komp do wstania :) Przypomnę że procek to nowy e6300 i pamięci GoddRam Pro 1066.

Może polecicie jakieś kości które chodzą na 1.8V i nie trzeba z nimi kombinować po resecie BIOS:)

No chyba że to procek ale mało prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo stary bios (P26 - 6B3F1P26) i nawidoczniej nie rozpoznaje ci procesora. Załatw jakiegoś innego procka na 775 i zrób aktualizację do biosu P43 (6B3F1P43), linki w pierwszym poście. Po tej operacji powinno ci normalnie nowego procka wykryć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios mam: 6B3F1P33

Czyli to kwestia nie rozpoznawania procka?

 

Masz bardzo stary bios (P26 - 6B3F1P26) i nawidoczniej nie rozpoznaje ci procesora. Załatw jakiegoś innego procka na 775 i zrób aktualizację do biosu P43 (6B3F1P43), linki w pierwszym poście. Po tej operacji powinno ci normalnie nowego procka wykryć.

W takim razie może któryś z kolegów z W-wy posiada na luzie jakiś procek na LGA755, wesprze mnie i wspólnie przy bezalkoholowym zrobimy update :) Edytowane przez lisek00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi płyta padła, wyglada to tak:

 

Odłączam wszystkie kable, zostawiam tylko 24pin ATX, płyta sie uruchamia ale komp nie wstaje z racji braku zasilania CPU

Po podłączeniu kabla 8pin do zasilania cpu - płyta nie daje znaku zycia(nic sie nie włącza)

 

Najgorsze jest to ze sklep w ktorym mam gwarancje oglosil upadlosc w lipcu :[

Ktos mial taki problem? Co padło na płycie i czy da sie naprawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios mam: 6B3F1P33

Na zdjęciu masz:

 

AMIBIOS © 2006 American Megatrends, Inc.

Intel P35 Series 6B3F1P26 090307

 

,więc gdzie ten bios P33? Jak dla mnie to ewidentny P26. I tak ten komunikat wynika z nierozpoznania procka przez BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakręciłem trochę :)

To zdjęcie jest z tego forum bo ktoś już miał coś podobnego. Podlinkowałem go dla przykładu.

Nie mam teraz jak zrobic zdjecie.

Ale z tego co pamietam jest:

Intel P35 series i tu nr biosu jak pisałem wcześniej.

CPU: Intel Pentium E6300 @ 2.80Ghz

SPEED: 1.60Ghz Count:2

 

Mam nadzieję że teraz jaśniej.

 

 

 

W końcu dopadłem procka i wgrałem nowy bios (p43).

Puki co wszystko ok. Niedługo zobaczę ile można wycisnąć z nowego e6300.

Dzięki za wskazówki :)

Edytowane przez lisek00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanabyłem dysk zewnętrzny Seagate Freeagent Extreme i mam problem z jego działaniem pod esata (pod usb i firewire śmiga). Pod esata dysk nie jest wykrywany przez windows'a, w momencie gdy dysk jest podłączony przed włączeniem kompa komputer nie ładuje systemu (mimo, że dysk w biosiejest wykryty, i ustawienia o tym z jakiego dysku ma być ładowany system są dobre)? Bawił się ktoś esata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dość nietypowy problem.

 

Nagle przestała mi reagować klawiatura podczas bootowania. Nie mogę ani wejśc do Biosu, ani odpalić boot menu, ani wejść do trybu awaryjnego.

Mam klawiaturę bezprzewodową na USB, poza tym podłączałem też klawiaturę na PS2.

Żeby było ciekawiej - pod windowsem obie klawiatury działają.

 

Bios mam w wersji P36. Na jednym dysku mam XP, na drugim Win 7 i Ubuntu

Myślałem, czy by nie zrobić upgrade biosu, ale boję się ze nie bede mogł skonfigurowac plyty jesli problem nie ustapi.

Edytowane przez marlutowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 1:

eSata z tyłu na panelu wejść/wyjść.

 

Ad 2: Win XP SP3 Pl

 

Ad 3: Instalowałem ze strony intela w pakiecie stery do tego chipsetu (albo z foxconna, nie pamietam juz) ale z tego co pamiętam bywały z tym problemy, czasem instalacja nie szła do końca i przestawały usb działać, jakieś dziwności były...

W Menadżerze Urządzeń, w kontrolerach IDE ATA/ATAPI jest:

Intel ICH9 Family 2 port Sata Storage Controller 2 - 2926

Intel ICH9R/DO/DH 4 port Sata Storage Controller 1 - 2920

 

Ad 4:

w BIOS'ie jest IDE

Sata#1 Conf: Enchanced

Sata#2 Conf: Enchanced

 

Dysk na którym jest system jest podłączany przez SATA i podłączony do pierwszego portu Sata na płycie

 

 

@OneHotMinute

Kilka pytań, aby móc ci pomóc:

1. Do którego portu sata podłączasz dysk?

2. Jaki masz system operacyjny?

3. Jakie sterowniki instalowałeś do SATA (P35A-S ma 2 kontrolery SATA)?

3. Co masz ustawione w biosie (IDE, RAID, AHCI)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ustawieniu na AHCI komputer się resetuje podczas ładowania systemu...

 

W biosie masz dać na AHCI. Na IDE nie będzie działać poprawnie. Jak masz dysk SATA albo ustawiasz na AHCI, albo na IDE (transfery mniejsze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@OneHotMinute

Oczywiście, że się restartuje, bo windows został zainstalowany w trybie IDE. Gdzieś już był wałkowany ten problem. Nie można zmieniać trybu z IDE na AHCI i uruchomić kompa z systemem, bo nic z tego nie wyjdzie. Windows pamięta, że został zainstalowany na dysku IDE i takie sterowniki ładuje. Dostaje nagle dysk AHCI i system nie wie, co ma załadować. Były sposoby na zmianę trybu na już zainstalowanym systemie, ale nie polecam. Moja rada taka:

a. Zmień tryb na AHCI

b. postaw świeży system i podczas instalacji podaj mu sterowniki intela do SATA

c. ciesz się pełnią możliwości eSata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merci wielkie, i tak miałem stawiać świeży system tak więc teraz zrobię to tak jak piszesz.

 

@OneHotMinute

Oczywiście, że się restartuje, bo windows został zainstalowany w trybie IDE. Gdzieś już był wałkowany ten problem. Nie można zmieniać trybu z IDE na AHCI i uruchomić kompa z systemem, bo nic z tego nie wyjdzie. Windows pamięta, że został zainstalowany na dysku IDE i takie sterowniki ładuje. Dostaje nagle dysk AHCI i system nie wie, co ma załadować. Były sposoby na zmianę trybu na już zainstalowanym systemie, ale nie polecam. Moja rada taka:

a. Zmień tryb na AHCI

b. postaw świeży system i podczas instalacji podaj mu sterowniki intela do SATA

c. ciesz się pełnią możliwości eSata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pierwsze próby z nowym e6300 (2.8) za mną :)

Po walką z niedziałającymi niektórymi dzielnikami udało się na szybko stanąć na 9x400 :)

Przy włączonym oszczędzaniu energii i do tego bez zmieniania napięcia :)

Jak potestuję stabilność zabiorę się za dalszą walkę.

Jak na razie jestem bardzo zadowolony :)

 

Ale żeby nie było tak pięknie to mam kolejny (:)) problem.

Nie mogę za cholerę postawić raida. Mam 3 dyski sata i nagrywarkę tez sata. 2 dyski chcę połączyć ale po przestawieniu w biosie w ogóle nie mogę wejść ctrl+I i utworzyć go.

Jak najlepiej jest podłączyć dyski na których chcę raida postawić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywista oczywistość jak mówią :)

Jasne że ustawiam RAID w biosie - robie dokladnie jak na pierwszej stronie:

 

A: W BIOSie:

SATA MODE SELECTED : RAID

Max Ports on SATA: [4 ports]

SATA#2 Configuration: Enhanced

> AHCI Configuration: wszystko Not Installed

 

Po zapisaniu ustawień, podczas POSTu powinien pokazać się Intel Matrix Storage ... wciskamy CTRL + I i tworzymy macierz. Potem jest już z górki.

 

Niestety nie pojawia się:...Intel Matrix Storage...

Nie działa również ctrl+I.

A czy pierwszych 4 złączach oprócz dysków które chce w raid połączyć mogą być inne podpięte? np dysk czy nagrywarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem moim p35 a/s

Sprzęt i podkręcenie tak jak w stopce

czyli

fox ratio [2;3]

pamięć [999]

fsb [1333]

timing 5-5-5-15

cpu [6] 75mv

Ram 2,250

NB 1,3451

 

Pewnego razu czyściłem komputer, po odpaleniu nie wstał, Zezworkowłem clear CMOS bios i działa na default normalnie ale...

Kombinowałem z różnymi ustawieniami (update bios do P43) i co zaobserwowałem

1. Uruchamia się na ustawianiach oc w różnej konfiguracji (kombinowałem fsb, ratio, timingi, i napięcia cpu ram i nb), i jest ok jak potem wyłączam go przez windowsa - jak do tego użyję przycisku POWER w budzie to już nie wstanie

2. Miałem kiedyś włączone w ustawieniach energii że by włączać kompa przez użycie klawiatury [keyboard wakeup from S5] i teraz jak tą funkcję włączam to albo już komp nie wstaje ,a jak wstanie to za pomocą przycisku power.

3. Czasami uruchamia się na różnych ustawieniach oc a czasami nie, wstaje na tych samych ustawieniach, a czasami nie, chociaż nic nie zmieniam.

4. Myślę że działa spoko a tu znowu gdy załączam trzeba clear CMOS, a potem szukać jak w jakim układzie pójdzie.

5. Odpalałem go z wypiętymi przyciskami budy aby wykluczyć jakieś zwarcia w przyciskach, oraz inną klawiaturą - nie załatwiło to problemu.

 

Jeśli ktoś ma pomysł - z chęcią wysłucham

Na razie podejrzewam pamięci Patriota llk

Edytowane przez abrasadera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z konfiguracją crossfire [2x Powercolor pcs hd4670 ] nie działa po podłączeniu , gpu-z pokazuje obie karty i CF disabled, w CCC pisze "Disabled Adapter", molex do płyty podłączony, sterowniki najnowsze 9.9, i niema jak tego włączyć a powinno niby samo się aktywować, system to windows 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem moim p35 a/s

Sprzęt i podkręcenie tak jak w stopce

czyli

fox ratio [2;3]

pamięć [999]

fsb [1333]

timing 5-5-5-15

cpu [6] 75mv

Ram 2,250

NB 1,3451

 

Pewnego razu czyściłem komputer, po odpaleniu nie wstał, Zezworkowłem clear CMOS bios i działa na default normalnie ale...

Kombinowałem z różnymi ustawieniami (update bios do P43) i co zaobserwowałem

1. Uruchamia się na ustawianiach oc w różnej konfiguracji (kombinowałem fsb, ratio, timingi, i napięcia cpu ram i nb), i jest ok jak potem wyłączam go przez windowsa - jak do tego użyję przycisku POWER w budzie to już nie wstanie

2. Miałem kiedyś włączone w ustawieniach energii że by włączać kompa przez użycie klawiatury [keyboard wakeup from S5] i teraz jak tą funkcję włączam to albo już komp nie wstaje ,a jak wstanie to za pomocą przycisku power.

3. Czasami uruchamia się na różnych ustawieniach oc a czasami nie, wstaje na tych samych ustawieniach, a czasami nie, chociaż nic nie zmieniam.

4. Myślę że działa spoko a tu znowu gdy załączam trzeba clear CMOS, a potem szukać jak w jakim układzie pójdzie.

5. Odpalałem go z wypiętymi przyciskami budy aby wykluczyć jakieś zwarcia w przyciskach, oraz inną klawiaturą - nie załatwiło to problemu.

 

Jeśli ktoś ma pomysł - z chęcią wysłucham

Na razie podejrzewam pamięci Patriota llk

Jeżeli podejrzewasz pamięci, to pierwszym moim krokiem byłoby pożyczenie od kolegi innych pamięci do testów i sprawdzenie czy na innych ten sam problem występuje. A może twoje pamięci nie wytrzymują tak wysokiego OC (wnioskuję po sigu). Spróbuj dać OC tylko na procka (zmień "dzielnik-fox ratio select" tak aby częstotliwość pamięci była zbliżona do 800MHz). Jeszcze możesz potestować pamięci różnego rodzaju programami typu memtest, goldmemory. orthos itp.

Po wypróbowaniu wszystkiego co opisałem, powiedz jak zareagowała na to płyta ;)

 

mam problem z konfiguracją crossfire [2x Powercolor pcs hd4670 ] nie działa po podłączeniu , gpu-z pokazuje obie karty i CF disabled, w CCC pisze "Disabled Adapter", molex do płyty podłączony, sterowniki najnowsze 9.9, i niema jak tego włączyć a powinno niby samo się aktywować, system to windows 7

Może dla większości jest to oczywiste, ale ja spytam: połączyłeś karty mostkiem? Edytowane przez DollarMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie spowodowanej przesiadką na Asusa P5Q i powrotem do Foxconna P35a który okazał się mniej problemowy przy podkręcaniu q9400 :razz:

 

Obecnie udało mi się dojechać do 3440MHz przy 1,3V oraz 1,37V na NB (chłodzenie fabryczne, ale znów planuję wrzucenie Thermalrighta HR-05 SLI). Na memkach pracujących 1034MHz 5-5-5-18 jest 2,16V ale łącznie jest 6GB (2x2GB 1066 + 2x1 800). Płyta sama ustawiło wszystko po wrzuceniu By SPD i trzyma przy FSB 430 PLL na poziomie 7.

 

Foxconn wymagał jedynie aktualizacji biosu do najnowszego P43, bo przy próbie bootowania na P28 wywaliło że jest jakiś procesor nieznany i nawet nie dało się wejść do biosa. Instalacja wszystkiego pod Win 7 64bit nie stanowiła żadnego problemu, ponadto w sieci są już zaktualizowane sterowniki od sieciówki.

 

Jeśli chodzi o RAM to zrobiłem test na 2GB a potem na 6GB i sprawdziłem zarządzanie RAMem przez 7kę. W pierwszym przypadku system potrzebował 500MB, ale sięgał często do HDD. Na 6GB zabiera do 1,3GB na dzień dobry ale z dysku korzysta sporadycznie. Ponadto 1100MB jest w tzw. standby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o RAM to zrobiłem test na 2GB a potem na 6GB i sprawdziłem zarządzanie RAMem przez 7kę. W pierwszym przypadku system potrzebował 500MB, ale sięgał często do HDD. Na 6GB zabiera do 1,3GB na dzień dobry ale z dysku korzysta sporadycznie. Ponadto 1100MB jest w tzw. standby.

A stara poczciwa XPetka u mnie przy 2GB bierze tylko 160MB :razz: a reszta może lecieć na gierki :lol2:

Jednak ty masz 6GB i u ciebie nawet GTA IV by tyle nie wykorzystało :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A stara poczciwa XPetka u mnie przy 2GB bierze tylko 160MB :razz: a reszta może lecieć na gierki :lol2:

Jednak ty masz 6GB i u ciebie nawet GTA IV by tyle nie wykorzystało :lol:

Sam byłem zwolennikiem do niedawna XP SP3, ale DX10, obsługa > 4GB RAMu i kilka innych mniej istotnych rozwiązań przekonało mnie do 7ki.

 

Obecnie wchodzi DX11, ale tak na prawdę to dopiero z DX10 się rozkręcają. Większość gier nie oferuje żadnych korzyści nad DX9 ale jest kilka wyjątków jak Far Cry 2, gdzie średni FPS idzie z 46 na 60, Lost Planet, HAWX, BioShock, Gears of War gdzie są dodatkowe efekty czy Stormrise napisany tylko pod DX10 co ma być również cechą Alan Wake.

 

Jeśli chodzi o GTA IV i 6GB to gra działa z tą samą ilością FPS co na 4GB, ale jest płynniej bo nic nie szarpie nawet jak FPS leci poniżej 30. Domyślam, że Crysis w pewnych lokacjach zachowywał by się podobnie, co zapewne sprawdzę bo mam zamiar przejść go z najwyższymi ustawieniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...