Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwne akcje z dyskiem zewnętrzym Seagate FreeAgent Extreme. Podłaczanie go pod esta wyprowadzone z mobo nigdy nie przynosiło żadnego efektu. Dziś jednak znalazłem w pudełku po mobo wyprowadzenie esata na śledziu, podłączyłem i o dziwo wszystko działa, windows wykrył i jestem happy. Jest jedno ale, mianowicie podczas startu komputera, kiedy na POST'ie wyswietlane sa podłączone dyski, owy dysk wyłącza się i włącza 2-3 razy w ciagu kilku sekund.

1) czy takie zachowanie dysku jest normalne/bezpieczne?

2) czy z tym wyjsciem esata na tylnym panelu ktos miał jakieś problemy? może je trzeba włączyć ale w BIOS'ie nic nie widziałem.

 

W kompie mam macierz raid 0 z dwóch dysków, bios p43. Dziwne jest tez to, że program zarządzający Seagate Menager twierdzi, gdy dysk jest po esata, że nie ma żadnego dysku freeagent podpiętego tak więc trace możliwość synchronizowania danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z jednoczesnym odtwarzaniem dźwięków przez słuchawki i głośniki na tej płycie w systemie Windows 7 64 bit, pod Windowsem XP wszystko ładnie działało. Niestety w win 7 w menedżerze Realtek HD audio nie mogę nigdzie znaleźć możliwości przypisania konkretnego wejścia audio w panelu tylnym pod słuchawki. mam zainstalowane najnowsze sterowniki R241, instalowałem tez starsze R233 niestety w tych tez nie ma takiej możliwości wyboru konkretnego wejścia audio pod słuchawki, Czy ktoś może rozwiązał ten problem u siebie jeśli tak prosił bym o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co kolega wyżej. Może ktoś już przez to przechodził ?

Znalazłem rozwiązanie tego problemu, może nie gra to tak dobrze jak na XP ale lepsze to niż nic :P

 

Słuchawki podłączyłem w wyjście głośników tylni ( te czarne ). w menedżerze Realteka w zakładce konfiguracja głośnika ustawiłem 5.1 głośnik i zaznaczyłem tylko opcje: Para tylna , przedni lewy i prawy oraz głośniki surround, Następnie w zakładce efekt dźwiękowy ustawiłem środowisko na pokój, opcjonalnie możesz zaznaczyć wyrównanie głośności, ostatecznie jak by ci cicho grały słuchawki w zakładce korekta parametrów pomieszczenia zaznaczasz: włącz korektę parametrów pomieszczenia i ustawiasz przy tylnich głośnikach wzmocnienie na +10 dB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ktoś spotkał się z takim problemem na tej płycie:

 

Dołączona grafika

 

Procesor: C2D E7200 @ 3800 MHz

Bios: P37

Grafika: GTX 260 Gainward

 

27,88 GHz to chyba jednak trochę za dużo. Na standardowym FSB wyświetla prawidłowo lecz wystarczy jednostkowa zmiana by dostać takie COŚ. Mam się przejmować tym super zawyżonym wyświetlaniem taktowaniem procesora czy pozostawić to w spokoju? W Windowsie CPUID podaje taktowanie tak jak powinien, całość chodzi stabilnie.

 

Kolejna sprawa to piszczenie cewek na płycie bądź karcie grafiki (ciężko stwierdzić gdzie to piszczy) po podłączeniu wentylatora PWM. Na starym Freezerze kręcącym się powyżej 2000 obr/min piszczenie jest na tyle ciche, że ledwo go słychać. Zakupiłem ostatnio najnowsze chłodzenie Thermalrighta - Cogage Arrow, po zamontowaniu i podłączeniu wentylatora z zestawu (ustawiony na 1000 obr/min) cewki piszczą jakbym miał świerszcze w kompie :blink: Najdziwniejsze jest to, że piszczą tylko przy pracy w 3D, w grach zauważyłem że pisk zależy od aktualnej ilości FPS. Po odłączeniu wentylatora cichutko w Windowsie jak i w 3D. W takim razie co ma wentylator od procesora do karty grafiki? W Orthosie żadnych pisków nie słychać więc wskazywałoby to jednak na kartę grafiki lecz nie widzę związku pomiędzy nią a wentylatorem od procesora.

Zna ktoś na to lekarstwo? Może Bios coś nie tak? Aktualizacja coś mogłaby zmienić czy po prostu trafiłem na niedokładnie zalane cewki?

Dla testów podłączyłem wentylator pod gniazdo SYS-FAN - efekt ten sam, tak samo po podłączeniu oddzielnego zasilania wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczenie to od karty grafiki. Tutaj bez wymiany grafiki na inną nic nie zdziałasz. Piszczenia wcześniej nie słyszałeś, bo wentylator Freezera ci go zagłuszał. Jeśli nie był po prostu głośniejszy, to prawdopodobnie gererował fale dźwiękowe w przeciwfazie do hałasu wytwarzanego przez cewki i tym samym je wygłuszał.

Co do 27 GHz, to po prostu zaktualizuj BIOS dla płyty głównej do najnowszej wersji P43. Bios P37 nie obsługuje twojego procesora i dlatego głupoty wypisuje. Miałem tak samo z biosem P40 i Q9550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja Biosu rozwiązała problem z błędnym wyświetlaniem taktowania. Jeszcze co do piszczenia cewek, wydaje mi się że może być tutaj wina tylko i wyłącznie wentylatora Thermalrghta. Nawet przy freezerze ustawionym na minimalnych obrotach, kiedy działał na prawdę cicho piszczenie było ledwo słyszalne. Wczoraj podłączyłem Thermalrighta na 7V pod zasilacz, chodzi bardzo cicho, żadnego piszczenia, temperatury w stresie max 54*C przy Vcore: 1,360V i wydaje mi się że przy tym pozostanę. Aha, warto dla tych 200MHz podnosić Vcore do 1,38V - E7200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury s stresie poniżej 65*C są OK, poniżej 70*C są akceptowalne. Vcore 1,38 jest stosunkowo duże dla 45nm ale i tak mieści sie w bezpiecznej strefie. Myślę że zmiana o 0,02V dla 200MHz jest warta. Pamiętaj, żeby w stresie CPU nie przekroczył 70*C a będzie dobrze.

Piszczy ci w końcu karta grafiki czy wentylator, bo się pogubiłem? Może być i tak, że pod obciążeniem zaczyna ci piszczeć zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda tak:

*podpinam wentylator pod płytę główną - coś piszczy tylko w trybie 3D więc pewnie karta grafiki,

*podpinam wentylator pod zasilacz - nic nie piszczy nawet w 3D.

 

O temperatury to nie mam się co martwić, nawet 55*C w stresie nie przekraczam przy około 1000obr/min, Vcore 1,360V, 3850 MHz (po aktualizacji Biosu udało się wykrzesać dodatkowe 50MHz bez podnoszenia napięcia :D) . Muszę przyznać, że ten nowy schładzacz Thermalrighta całkiem przyzwoicie się spisuje.

Edytowane przez Haz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i zwracam sie do was z pytaniem. Wpadła mi ręcę płyta Foxconn P35A-S. Niestety przypadłością płyty jest ciągłe ładowanie ustawień fabrycznych. Wymieniałem baterię aktualizowałem bios do najnowszego i tak problem pozostał. Płyta jest jeszcze na gwarancji, ale niestety firma która sprzedała płytę pierwotnemu właścicielowi już padła. kto w takiej sytuacji jest gwarantem jeśli sprzedawca upadł?? Znalazłem w sieci info że dystrybutorem Foxconna w Polsce jest Action.pl. Moge płytę odesłać do nich??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marcinsr

Nie powinno być problemu z tym procesorem. Nawet jeśli płyta nie wspiera danego procka, to pozwala uruchomić kompa, tylko w POST bzdury wypisuje (parz kilka postów wyżej, post #3396).

 

@smiglo83

Spróbuj na ustawieniach bez OC. Jak nie pomoże to załóż sprawę na Foxconn Support

Oni ci powiedzą, gdzie masz oddać na gwarancję płytę. Dystrybutor nie ma tu nic do serwisu.

 

@Haz

Po wyjasnieniu, gdzie podpinasz wentylator... nie mam zielonego pojęcia co może ci piszczeć. Nie wierzę, że pobór prądu wentylatora z płyty jest tak duży, że zmusza płytę do piszczenia (a może jednak). Pod które gniazdo FAN (gdzie umiejscowione) podpinasz na płycie ten wentylator? Sprawdzę u siebie, bo może to jakaś wada wrodzona Foxconna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@smiglo83

Spróbuj na ustawieniach bez OC. Jak nie pomoże to załóż sprawę na Foxconn Support

Oni ci powiedzą, gdzie masz oddać na gwarancję płytę. Dystrybutor nie ma tu nic do serwisu.

 

Arroyo jesteś wielki!

Skontaktowałem sie z supportem Foxconna i ku mojemu zdziwieniu dostałem odpowiedź tego samego dnia. W dodatku Dostałem mailem Odpowiedni bios i instrukcje jak go prawidłowo wgrać. Po updejcie płyta podniosła sie bez problemu a znajomego E4400 poleciał nawet na 3.5 Ghz i tylko o jeden stopień napięcie podniosłem. Jednym słowem support tej firmy bierze klienta końcowego na poważnie. Oby tak dalej!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arroyo

Tak jak pisałem parę postów wcześniej nie ma znaczenia czy podepnę wentylator pod gniazdo CPU_FAN czy SYS_FAN, bo i tak będzie coś piszczeć. Na 100% wentylator nie przeciąża płyty głównej, już to sprawdzałem podłączając oddzielnie 12V z zasilacza, a sygnał PWM z płyty głównej. Jedyne co udało mi się jeszcze ustalić to to, że wyłączenie funkcji redukującej zakłócenia elektromagnetyczne - Spread Spectrum o dziwo trochę wycisza to piszczenie. Wg. mnie po prostu wentylator Thermalrighta jakoś gryzie się z płytą główną i kartą grafiki. Spróbuję jeszcze (jeśli da rady) przetestować na innej karcie grafiki, wtedy byłoby wiadomo co dokładnie odpowiedzialne jest za to paskudne piszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smiglo83

Możesz się podzielić tym biosem? Zamieść go tutaj na forum albo wyślij mi na maila. Od kilku miesięcy proszę ich o nowy BIOS z regulacją napięcia VTT. Może dostałeś jakąś nową wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie odnośnie biosu od marsa. Jeśli chcę na tą płytę włożyć C2D E4XXX to opłaca mi sie wymieniać bios na marsa?? Jakie korzyści płyną z tego biosu, a jakie zagrożenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios od MARS opłaca się wgrać tylko i wyłącznie gdy potrzebujesz regulacji napięcia VTT (np. do kręcenia Yorkfieldów). W każdym innym przypadku oryginalny BIOS wystarcza w 100%. Poza tym o zagrożeniach pisałem ci już na PM. Wcześniejsze posty na tym forum tylko to potwierdzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj sobie postanowiłem do swoich 2 giga ramu dołożyć jeszcze kostkę gigową. Włożyłem ją w jeden z dwóch wolnych slotów i przez to nie mam dźwięku - są trzaski zamiast normalnego dźwięku. Czy jest włożona w 3 czy 4 slot nie ma znaczenia - nie pomaga. Próbowałem różnych ustawień z wszystkimi moimi kostkami i ciągle to samo. Wygląda na to, że nie może być na mojej płycie nic w 3 lub 4 slocie, ponieważ nie ma dźwięku.

Spotkał już się ktoś już z czymś takim? Proszę o porady jak sobie z tym poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... może ktoś przeszedł pomyślnie przez czynność, która mnie czeka i własnie zaniepokoiła...

leży przede mną świeżutkie pudełko z win7 PH 64 bit - oczywiście chciałbym go zainstalować - ale jak wszedłem na stronę

http://www.foxconnchannel.com/support/downloads.aspx celem ściągnięcia stosownych driverów to co tam widzę?

że "najnowszy" Intel Chipset Driver i inne jest z 4/11/2008 albo i wcześniej!?!? co jest? producent zapomniał o tych co kupili P35A-S?!

czy ktoś miał problemy z instalacja win7 na kompie z ta płytą? czy może niepotrzebnie się niepokoje i wszystko chodzi na tych starusieńkich driverach sporo sprzed wydania win7?

aha - linki do driverów z pierwszej strony topiku też już niestety "niedziałają"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mglysty

Ściągnij sterowniki do płyty ze strony intela. Pasują bezproblemowo. Windows 7 zresztą wykryje ci wszystko ze startu i nie ma potrzeby instalować czegokolwiek.

Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na najnowszych Intel Matrix Storage 8,9 mam zwiechy dźwięku jak słucham muzyki i np. wchodzę do gry - to jest takie trrrr i po chwili dźwięk leci dalej normalnie. Odinstalowałem je i mam te standardowe, które są razem z Win 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem procesor E4300 zamiast P IV 3.0 ghz. Niestety nie wykonałem clear com zworka tylko poprostu założyłem procesor. Komp sie normalnie uruchomił i zabrałem sie za OC. I tu zonk. Nie mogę zmieniać dzielnika pamięci chyba że jest jakaś opcja o której nie wiem w P35A-S. Gdzie znajdę dzielniki do pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ostatnio w moim piecyku przestał działać obraz.Niestety włączyłem komputer i wiatraczki kręciły się lecz pozostawał czarny ekran!

Pewny ,że zdechła wysłużona już X1950 Pro zamówiłem HD 5770 od Sapphira.Jednak gdy grafa już przyszła okazało się ,że na tej nowej również nie działa .Pojawił się kolejny objaw tzn. płyta zaczęła wydawać z siebie dziwne dźwięki (tzn . żaden z mi znanych kodów POST) taki krótki dzwięk ciągle zapętlany .

Jak włączę komputer wiatraczki startują jednak wydawany jest ten dziwny dźwięk i czarny obraz na monitorze.

Pomyślałem ,że może zasiłka daje za słabe napięcie (CHIEFTEC 500W CFT-500-A12S) po pomiarze wyszło ok. 11.85V

Zacząłem powoli wyjmować elementy komputera i nasłuchiwać czy nadal piszczy.Wyjąłem grafe - piszczy.RAM'y (ostatnio dokupiłem mu 4GB tych samych) -piszczy dalej.Oczywiście dysk jest odłączony jak i napędy.Wyjąłem płyte z obudowy i wyczyściłem i piszczy dalej. :huh:

Czego może być to wina?? Jak temu zaradzić?Szukałem w google niestety nic nie znalazłem.Niestety foxconn w swojej instrukcji nie ma "Troubleshooting" (czy jakoś tak). ;/ Oczywiście zresetowałem BIOS . :wink:

 

Obawiam się ,że to płyta lub procek ;/ :cry: :x

Nagrałem krótki (1 min ) film by pokazać jaki dzwięk i o co chodzi. B-)

 

FILM

 

Płyta dostała także dual boota ;/ :mur:

 

Czy brak takiego elementu może mieć wpływ na prae płyty?? Znaczy pewnie ma ale nie sądzę ,że to się po prostu odlutowało :cry:

Zdjęcie

 

Proszę o pomoc bo już nie wytrzymuje psychicznie po kupieniu monitorka 22" ,nowej grafy i 4 GB RAM'u dołożeniu a tu komp nie chodzi już 2 tyg ;/

 

Pozdrawiam

Edytowane przez unnamed1337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem i po 2 min włożyłem z powrotem baterie . Niestety nie pomogło.Choć dziękuję za próbę pomocy.

Zobaczcie czy PSU daje dobre napięcia choć zdaje mi się ,że tak. :damage_wall:

 

TEST 12V

TEST 5V

 

Ciekawe co padło ;/ ??Niestety nie mam za bardzo możliwości sprawdzić procka ;/

Grafe noże na tygodniu wpadnę do kumpla i podrzucę by zobaczyć czy chodzi. <_<

 

Kupił bym nową płytę ale jak będzie tak jak z grafą ,że okaże się prawdopodobnie dobra?Może to procek zawalił sprawę?? :mur:

 

Dziękuję i proszę o pomoc. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...