Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

prosba do posiadaczy prockow 45nm na tej plycie (najlepiej E7xxx lub E8xxx E0) o wrzucenie skrina z najnowszego Everesta (5.5), zakladka Sensor, zeby bylo widac temp. CPU i rdzeni procka. (Mam jakis dziwny problem, ze na E8xxx temp. CPU pokazuje mi wyzsza od temp. obu rdzeni - bios najnowszy P43; na poprzednim procku E2xxx 65nm temp. cpu byla nizsza od temp. rdzeni - tak jak powinno byc).

 

tak to wyglada:

 

Dołączona grafika

 

Wie ktos w ogole, w ktorym miejscu ~dokladnie~ sa mierzone temp. CPU i Mobo na tej plycie i czy sa w miare dokladne/nieprzeklamane? Czy tam sa jakies zwykle czujki?

 

 

... ewentualnie moze byc skrin z najnowszego HWMonitor/PC Wizard ze strony cpuid.com (wazne zeby byly widoczne te tempy).

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po długich bojach z samym sobą zamiast przechodzenia na platformę Core i3 postanowiłem zakupić sobie quada. Jedynym sensownym wyborem w kategorii cena/wydajność jest Q6600, tylko coś mało się słyszy o quadach na tej płycie. Czy jest ktoś na forum kto ma Foxa i Q6600 i może podzielić sie spostrzeżeniami odnośnie użytkowania i OC tego procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta nie jest popularna pod Quada bo nie ma szerokiej regulacji GTLi ale do podstawowego OC wystarcza i jej sekcja zasilania daje radę. U mnie Q9400 2.66GHz pomyka przetaktowany na 3.4GHz bezproblemowo. Dla stabilności po OC głównie musiałem podnieść V chipsetu. O temperaturę się nie martwiłem bo siedzi Thermalright HR-05 SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po włożeniu karty TV (rzekomo wg producenta kompatybilnej z WIN7 x64) zaczęły mi się BSODy. Sterowniki dałem najnowsze

Pod XP problemów brak.

 

Ma ktoś jakiś pomysł co zrobić? Może upgrade BIOS?

 

 

Bios mam P36. Jaki nowszy polecacie? Jest w razie czego możliwość downgrade biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam tą płytę. Komputer od uruchomienia pipczy. Dwa tony powtarzające się w nieskończoność (czasem na chwilę ustanie i znowu). Aktualizowałem dziś BIOS i nic, dalej to samo. Jestem newbie jeśli chodzi o hardware. Proszę o pomoc, mam już dość tej melodyjki.

 

EDIT

Problem rozwiązany. Przeczyściłem komputer. Przyczyną były nie równe obroty wiatraków.

Edytowane przez Magic_coin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie, jakie macie temperatury chipsetu w te upały na standardowym radiatorze? Ile może znieść P35? na mojej MSI już pokazują ok 55*C w stresie, ale to po wyjęciu zasilacza z budy (chciałem mu zrobić dobrze :lol: ) ale nie wiem czy płyta sie nie męczy bez dodatkowego wyciągacza... Jeden 120mm na tyłach jest ale te 55*C mnie przeraża troche bo zimą trudno przekroczyć 35*C...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie kości RAM byście polecili do tej płyty?

 

Okazało się że 1 z modułów powodował u mnie BSODy.

 

Poprzednio 2x1GB Patriot , a teraz Corsair 2x2GB. Żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wgrałem ostanio do mojej MOBO foxconn P35A-S bios od Marsa, lecz chciałbym teraz powrócić do normalnego biosu P43, ale mam pewien problem z tym. Próbowałem wykonać to programem FoxLiveUpdate ale nie da rady. Wyskakuje mi komunikat: "The size of BIOS binary file doasn't match MainBoard BIOS's". Spotkał się ktoś z was z takim problemem? W jaki sposób mogę teraz powrócić do normalnego biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wgrałem ostanio do mojej MOBO foxconn P35A-S bios od Marsa, lecz chciałbym teraz powrócić do normalnego biosu P43, ale mam pewien problem z tym. Próbowałem wykonać to programem FoxLiveUpdate ale nie da rady. Wyskakuje mi komunikat: "The size of BIOS binary file doasn't match MainBoard BIOS's". Spotkał się ktoś z was z takim problemem? W jaki sposób mogę teraz powrócić do normalnego biosu?

 

Trzeba było najpierw czytać a nie teraz zadawać pytania. Jedyny sposób na wgranie starego biosu to w programatorze. Z poziomu systemu nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po włożeniu karty TV (rzekomo wg producenta kompatybilnej z WIN7 x64) zaczęły mi się BSODy. Sterowniki dałem najnowsze

Pod XP problemów brak.

 

Ma ktoś jakiś pomysł co zrobić? Może upgrade BIOS?

 

 

Bios mam P36. Jaki nowszy polecacie? Jest w razie czego możliwość downgrade biosu?

 

 

Wgraj najnowszy i testuj. W każdej chwili możesz wgrać stary bios, czytaj faq.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc nie mam wyboru i pozostanę przy tej wersji biosu, ale z drugiej strony nie jest on taki zły, gdyż udało mi się na nim wyciągnąć z mojego C2D E8200 dodatkowe stabilne 200MHz po lekkim podbiciu napięć na CPU CORE i VTT. Teraz gdy włączam Foxlive update wyswietla mi że jest dostępna nowsza wersja biosu marsa. Czy mogę sobie w ten sposób teraz uaktualnić bios czy raczej nie próbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś problem z źle działającym zegarem systemowym?

2-ga sprawa: poszukuję całego radiatora na sekcje zasilania CPU do p35a-s, pokryję koszty wysyłki. Jeśli ktoś ma niepotrzebny - pisać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bateria jest w porządku, sprawdzałem. Przedwczoraj flashowałem bios - był problem z komunikatem 'cmos checksum error' - teraz komunikatu nie ma, za to zegar zle działa:/ Sprobuje jeszcze wgrac inna wersje biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na mój problem.

Mianowicie, nie mogę podkręcić bardziej procesora niż wartość ze zdjęcia (3185.5hmz - bez zmiany napięć):

Dołączona grafika

 

 

Dla wartości nie wiele większej ( patrz screena ):

Dołączona grafika

 

 

nawet po zmianie napięć:

Dołączona grafika

 

 

Post zatrzymuje się na :

Dołączona grafika

 

Bios miałem najnowszy (p43), zmieniłem go jednak przed chwilką na nieco niższy, mając nadzieję, że to coś pomoże...

Da radę to jakoś obejść?

 

Przepraszam, za nieodwrócone zdjęcia - można je odwrócić po kliknięciu w miniaturkę.

PS. Te paski to efekt działającej ( Tylko w 2d ) karty graficznej ;)

Edytowane przez brystel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wyłącz Spread Spectrum, bo to potrafi skutecznie uniemożliwić OC, po drugie mogą Cie blokować pamięci bo masz na Auto timingi :blink: . Najpierw sprawdź ich możliwości obniżając mnożnik procesora by miał niskie taktowanie i jadąc z fsb w górę. Tylko ustaw ręcznie im timingi na bezpieczne i zwiększ trochę napięcie.

 

PS. co to za procesor i jaki masz ram?

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wyłączyłem...

Pamięci nastawiłem ręcznie na 5-5-5-12 i podniosłem im napięcie.

Procesor e6550 (2330mhz 7x mnożnik) . Ram Partiot 2x1GB pc2-6400 800mhz

 

Próbowałem już chyba wszystkiego i nic. Czy to przeszkoda nie do przejścia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Ram miałem i czytałem o nim. Niektóre sztuki nie nadają się do OC, a Twoje mhz dla Ramu mogą być już ostateczne. Jak tak bardzo Ci zależy na dalszym OC procka to spróbuj pożyczyć od jakiegoś kumpla Ram który robi na 100% więcej mhz to się dowiesz czy to Ram czy nie. Ja stawiam, że Ram Cie blokuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko, może też ktoś miał podobny problem - kumpel przyniósł mi komputer do OC, zaczynam zabawę i np. przy ustawieniu 10x250, w biosie w CPU Configuration pisze, że taktowanie wynosi 2750Mhz, to samo pokazuje Windows i włączony Orthos, z kolei CPU-Z czy CoreTemp - 2500Mhz.

Ktoś wie o co chodzi ? Wygląda na to jakby część programów widziała jakby był ustawiony mnożnik 11 (11x250 = 2750mhz)

 

Dołączona grafika

 

P35A-S, wersja biosu P43

Proc: E4500.

 

W CPU Configuration jest m.in:

 

Super Ratio CMOS Setting - 10

Ratio CMOS Setting - 10

Super Clock Free - Enabled

 

Czym się te dwie opcje między sobą różnią ?

 

Reszta ustawień:

 

Intel SpeedStep - Disabled

C1E Support - Disabled

Hardware Prefetcher - Enabled

MAX CPUID Value Limit - Disabled

Execute-Disable Bit Capabili - Enabled

Core Multi-Processing - Enabled

 

Overclock Options:

 

Fox Ratio Select - 2:3

CPU FSB Type - 800Mhz

Memory Target Frequency - 750Mhz

CPU FSB Over clock choice - 1000

PCIE Freq Over clock - 100

Spread Spectrum - Disabled

Memory Remap Feature - Enabled

Configure DRAM Timing by SPD - Disabled

DRAM CAS# Latency - 5

DRAM RAS# to CAS# Delay - 5

DRAM RAS# Precharge - 5

DRAM RAS# Activate to Pree - 15

Memory Hole - Disabled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Mam problem z naszą ulubioną płytą. Mianowicie po wznowieniu ze stanu wstrzymania następuje BSOD.

Oceniając na słuch mogę powiedzieć, że dyski twarde startują ze sporym opóźnieniem, przez co Windows nie może uzyskać dostępu do danych.

Zdarza się to zarówno na Windows XP jak i Windows 7 (x64). SMART nie wykazuje żadnych uszkodzeń. System pracuje wzorowo, oprócz wspomnianego uśpienia/wznowienia.

Kontroler skonfigurowany jest jako AHCI. Problem występuje zarówno na kręconej jak i nie kręconej konfiguracji. Czy ktoś ma pomysł jak usunąć problem BSOD-a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...