Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio zanabyłem tą płytkę do kompa u mnie w biurze i musze przyznać, że jeste bardzo zadowolony. Procek ładnie sie podkreca e6300@2.8ghz stock Vcore, ram 1:1 800@4-4-4-12.

 

Pytanie mam tylko odnośnie jednej funkcji. Widzew broszurach, że płyta ma wake on lan, ale nie moge sie dokopać nigdzie tej opcji. W necie też pozostają pytania bez odpowiedzi. Może jednak ktoś coś wie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

itam postanowiłem podkręcić procesor i proszę o oceny czy dobrze jest zrobiony.

to mój sprzęt słaby

-e7200+ SCYTHE Mugen 2

-Foxconn P35A-S

-2x 500gb

-5GB Ddr2

- OCZ ModXStream Pro 700W

-ATI Radeon HD 5770 512mb

-Antec Three Hundred

 

Wiec tak udało mi sie go zrobić na 3.61GHz FSB 380 i napięcie + 15x 0.0125v testowałem go 1 h przez othos i 1 h przez occt i stabilnie 0 błędów nie wiem czy go nie pościć na 12 h by sprawdził czy ma błędów.Tempratura w stresie 65-55 2-1 rdzen.Prsze o oceny czy dobrze zrobiłem..Tylko ile zimnic napięcie ramu bo ram jest nie stabilny:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

-5GB Ddr2

...

Tylko ile zimnic napięcie ramu bo ram jest nie stabilny:(

 

Możesz robić cuda, a ten zestaw stabilny nie będzie. Nie wiem w jakiej konfiguracji złożyłeś 5GB ramu, ale nie jest to dual channel. Wyjmij te nadmiarowe kostki, żeby na płycie pozostały tylko dwa sparowane egzemplarze (prawdopodobnie 2x2gb) i daj napięcie 2.2V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moja p6n platinum odmówiła współpracy i szukam jakiejś taniej płyty na p35 tak więc wybór padł na p35a-s i mam pytanie odnośnie oc pamięci. Mam c2d e6550 (2.33GHz) i jakieś tam kiepskie pamięci samsunga 800 MHz. Chciałbym zwiększyć fsb proca do 400(standardowo 333) ale bez podkręcania pamięci (bo się do tego nie nadają) w faq piszę że nie można zmienić ratio fsb:dram na 1:1 dla pamięci 800, czy to prawda? ewentualnie jak to obejść, czy mogę np. ustawić 667 i wtedy na 1:1 i dać na 400?

Proszę o możliwie szybką odpowiedź.

Edytowane przez cieciu89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cieciu89

 

Przy FSB=333MHz i ratio 1:1 będziesz mieć CPU=2,33GHz i MEM=666MHz

Przy FSB=400MHz i ratio 1:1 będziesz mieć CPU=2,8GHZ i MEM=800MHz

 

Pamiętaj dobrze dowoltować pamięci, po P35A-S wymaga tego. Daj 2.2V na pamięci i 1,4V na NB.

Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A muszę je dowoltowywać jeżeli będą z taką samą szybkością pracowały? standardowo mam je na 1.8v

I jszcze małe pytanie odnośnie NB, czy mocno się grzeje po zmianie napięcia? Mam naprawdę słaby przewiew w obudowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, wczoraj w końcu otrzymałem mojego p35a-s i potrzebuje pomocy, nie wiem dlaczego wentylator cpu kręci cały czas na max(czyli 4700rpm prawie jak odkurzacz) próbowałem różnych opcji w biosie ale nic się nie zmienia, nawet ręczne ustawienie obrotów nic nie daje (i to jest właśnie najdziwniejsze).

Wentylator oczywiście 4pin, na pewno działa bo jeszcze 2 tygodnie temu na innej płycie normalnie regulowało obroty. Zaktualizowałem bios do najnowszego myśląc że to pomoże jednak nici. Dodam, że to nie problem temperatur.

W windowsie jest to samo, speedfan ani fox one nie zmieniają niczego

Jakieś pomysły bo ja już jestem zrezygnowany

Edytowane przez cieciu89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dzikidaniel

Instalujesz te sterowniki:

Mój odnośnik

i SLI powinno ci spokojnie śmigać na P35A-S. Mi działało wyśmienicie z dwoma GTX260. Nie przejmuj się, że drugie PCI-E ma prędkość x4. Nie odczujesz różnicy pomiędzy nim a PCI-E x16.

 

@cieciu89

To, że standardowo masz napięcie na pamiątkach 1,8V, to nic nie znaczy. Chipset P35 tak ma, że jak chcesz cokolwiek kręcić, to musisz na pamiątki dać 2,2V.

Co do wentylatora to sprawdz najpierw czy wentylator wpięty jest na pewno w CPU FAN.

Potem z zakładce:

Hardware Health Configure --> FAN 1 Mode Settings ustaw jedną z wartości wartość:

- Auto FAN by RPM a reszte opcji zostaw w defaulcie - jeśli masz boxowy wiatrak Intela, każdy inny będzie ci się skręcał do niebotycznych prędkości

- Manual Fan by RPM i ustaw taką prędkość, jaka ci uszu nie kaleczy

 

Wszystkie windowsowe programy do regulacji predkości wiatraków odinstaluj, bo nie dojdziesz nigdy do porządku. Nawet jeśli płyta ci właściwie poustawia wszystko, to w windows ci popsuje. Zarządzanie energią ustaw na optimized (zrównoważony).

 

Co do temperatur mostka NB, to się nie przejmuj. 1,4V to nawet wrażenia na tej płycie nie robi. Jak chłodziwo jest gorące, to znaczy, że działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arroyo, wielkie dzięki za pomoc, z tym podkręcaniem chciałbym się wstrzymać dopóki nie rozwiąże mojego problemu z wentylatorem

jeśli chodzi o jego podłączenie to jest na pewno dobrze pod "cpu_fan", wszystko działa, pokazuje nawet właściwą wartość obrotów (4700rpm która się tam trochę waha dochodząc do 4800) tylko jej nie reguluje, niezależnie od ustawień. nawet na manual fan by rpm, po prostu ignoruje te ustawienia. Czy to możliwe że płyta ma uszkodzony regulator obrotów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej prawdopodobne, że to w wentylatorze jest coś skopane. Z moich doświadczeń wynika, że P35A-S nie da się popsuć, nawet mimo usilnych starań. Akurat pędzej tę płytę sprzedasz lub zgubisz niż popsujesz.

 

W przypadku problemu z wentylatorem, zrób tak:

1. Zaktualizuj płytę do najnowszego biosu (wersja 6B3F1P43)

2. Odinstaluj Speedfan, fox one i cały inny soft co reguluje ci pracę wentylatorów. Ustaw w Windows tryb zarzadzania enerią na Zoptymalizowany.

3. Jak masz dostęp do boxowego wiatraka z innego procka, to przetestuj go najpierw na różnych ustawieniach w biosie.

 

Jeśli ci się wiatrak procka od razu wkręca na maksymalne obroty, to może masz coś nietak z temperaturą CPU. Pastę termoprzewodzącą masz aby dobrą? Pamiętam, że ktoś miał już podobny problem w tym wątku (rozwiązanie było banalne), ale nie mam zdrowia szukać ci rozwiązania w 117 stronach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. bios zaktualizowany do najnowszego (właściwie to było pierwsze co zrobiłem bo był jakiś stary p30)

2.w wnidzie tryb zarządzania zmieniony na "optimized"

3. niestety nie mam dostępu do innego wiatraka z 4 pinami

 

ale po przeczytaniu kilkunastu stron forum myślę, że to może być faktycznie wina wiatraka. Jak kupie coś cichszego to nawet na najwyższych obrotach mi nie będzie przeszkadzać a narazie jakoś z tym przeżyję.

 

 

A co do podnoszenia napięcia na NB to wybacz ale po prostu się trochę boje bo moja MSI P6N Pllatinum SLi właśnie od tego poszła (tak to jest jak się noob bieże za podkręcanie na 650i)

ale wyposażyłem się w MCHTemp i właśnie zabieram się za oc.

Edytowane przez cieciu89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Iwonek

Mam kilka pytań o to mój komputer

-e7200+ SCYTHE Mugen 2

-Foxconn P35A-S

-2x 500gb

-5GB Ddr2 (3X Pamięć OCZ DDR2 Dual Channel 2x1024MB 800MHz CL4.0 BOX Platinum XTC Edition i Kingston DIMM DDR2 2GB 800MHz)

- OCZ ModXStream Pro 700W

-ATI Radeon HD 5770 512mb

Jak podkręcić procesor by się nie cioł mam na 3.66 GHz bez zmiany napięcia ramu i tylko 16 X 0,0125v.Procesor stabilny tylko ram nie wiem jakie napięcie ustawić mogę mieć 4X1 Gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań [...] jakie napięcie ustawić mogę mieć 4X1 Gb

 

"? – pytajnik, znak zapytania – znak interpunkcyjny, służący do określenia intencji osoby mówiącej, która chce otrzymać dane informacje od osoby pytanej (wyjątkiem jest pytanie retoryczne). Znak zapytania kończy zdania pytające." - źródło: Wikipedia

 

-5GB Ddr2 (3X Pamięć OCZ DDR2 Dual Channel 2x1024MB 800MHz CL4.0 BOX Platinum XTC Edition i Kingston DIMM DDR2 2GB 800MHz)

 

W takiej konfiguracji pamięci, nie ma szans na stabilną pracę. O podkręcaniu można właściwie zapomnieć. Intel po prostu lubi tryb dual channel.

 

Jak podkręcić procesor by się nie cioł mam na 3.66 GHz bez zmiany napięcia ramu i tylko 16 X 0,0125v.Procesor stabilny tylko ram nie wiem jakie napięcie ustawić mogę mieć 4X1 Gb

 

cioł - Definicja wyrazu "cioł"

 

Wybacz Iwonek, ale mimo usilnych starań próbuję zrozumieć, co napisałeś. Niestety moje wewnętrzne "fuj" nie pozwala mi dokonać transpozycji z języka "twojego" na język polski, który jest dość powszechnie używany na niniejszym forum.

 

Przeczytaj proszę 2-3 ostatnie strony tego wątku. Kilkakrotnie pisałem, jakie napięcia należy ustawić dla pamięci i mostka NB podczas podkręcania. Polecam ci też lekturę: link. Mogę cię zapewnić, że często wiedza tam zawarta, jest wymagana to zdobycia potrzebnych informacji.

 

Mam takie wrażenie, że kilka postów wcześniej nazywałeś/nazywałaś się "Sroczka".

Edytowane przez Arroyo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arroyo

Poszedłem za twymi radami i mój e6550 2.33GHz siedzi obecnie na 3GHz, wielkie dzięki za pomoc. Pamiątki z 1,8 i 800MHz do 2,2v i 860MHz

Mam jeszcze ostatnie pytanie odnośnie chłodzenia, jako iż przymierzam się do zakupu czegoś wydajniejszego, czy warto kupować arctic cooling freezer 7 (jest tanie i podobno wydajne) Obecnie mam jakiś AVC "no name" ( na 3GHz w stresie jakieś 51* ale hałas tych 4700 obrotów jest dosyć denerwujący).

Edytowane przez cieciu89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Iwonek

Wyminie się z bratem i będę miał 4 kość te same a ile max mogę dać napięcie na procesorze i Jaki sroczka? o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Iwonek

-e7200+ SCYTHE Mugen 2

-Foxconn P35A-S

-2x 500gb

-4GB Ddr2 (4X Pamięć OCZ DDR2 Dual Channel 2x1024MB 800MHz CL4.0 BOX Platinum XTC Edition) Wymieniłem ram

- OCZ ModXStream Pro 700W

-ATI Radeon HD 5770 512mb

Ustawienia

Overclock Options:

 

Fox Ratio Select ---> 1:1

CPU FSB Overclock Choice ---> 1540 (3.66)

Spread Spectrum ---> Disabled

Configure DRAM Timing by SPD ---> Disabled

Timingi: ---> 5-6-5-15

 

Voltage Options:

CPU Voltage Margining Step ---> 16

Memory Voltage Control ---> 2,115 V

NB ---> 1,4077 V

 

I tak przy programie OCCT jak testuje na 30 min po 8 minutach zatrzymuje się test i świeci na czerwono i pisze Stopped error Detected w opcji CPU LINPACK Ustawione na zużycie ramu do 90% chyba tak to się nazywa.Co i jak zmienić bo ja zielony. Wersja biosu P 43 to jest najnowsza wersja?

Edytowane przez Iwonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cieciu89

Cieszę się, że mogłem pomóc. Jak chcesz kupić dobre i tanie chłodzenie to polecam ci: SilentiumPC Spartan HE923 (65zł). Freezera 7 sobie daruj, bo w cenie około 100zł wyrwiesz używanego Thermalright Ultra 120, często z dobrym wiatrakiem.

Jeśli jednak chcesz być naprawdę zadowolony z chłodzenia i przy zmianie platformy nie martwić się, że musisz kupować nowego, to bierz: Thermalright HR-02 Macho (160zł). Masz bestialsko wielki radiator i świetny wentylator TY-140 14cm z 4 pinową wtyczką. Mam taki wentylator i mogę ci szczerze polecić, bo w pełnych obrotach (ok 1300 obr/min) jest po prostu bezkonkurencyjny. Sporo wentylatorów miałem już w rękach, i tańsze Zephyr i droższe Noctua, ale ten jest po prostu najlepszy.

 

@Iwonek

Po pierwsze nie pisz postu zaraz pod swoim poprzednim postem. Od tego jest edycja. Po drugie spójrz tu. Albo istnieje osoba z dokładnie tą samą specyfikacją komputera i problemem z dysleksją co ty, albo "Sroczka" to ty.

Co do twojego problemu, to moja rada jest taka: Ustaw FSB=333 MHz i ciesz się, że masz stabilny komputer, albo przeczytaj ostatnie 2-3 strony tego wątku. Wszystko masz ładnie opisane co i jak.

Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pewnie było już podobne pytanie ale nie chce mi się przeglądać 117 stron.

Wie ktoś czy istnieje lista dwuznakowych kodów wyświetlanych na tej płycie wraz z ich opisem? W instrukcji nie ma, a w internecie nie moge znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kk4rol, a w którym miejscu na P35A miałyby ci się te kody wyświetlać?

Listę kodów dźwiękowych masz w pierwszym poście. P35A nie ma wyświetlacza diagnostycznego, tylko PC Speaker.

Skoro ci się nie chciało czytać 117 stron, to wystarczyłby pierwszy post albo chociaż obejrzenie płyty Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję troszkę tego "kotleta" Dołączona grafika

 

Czy ktoś z Was posiada jakiegokolwiek Radeona HD z serii 6900 i mógłby mi powiedzieć czy Mu działa bez problemów albo czy miał jakieś problemy z tymi kartami na tej płycie? "Zabiłem" już dwa HD6970 na tej płycie i nadal nie wiem w czym tkwi problem tj. czy te karty są niekompatybilne z tymi płytami czy też płyty te nie wydalają z zasilaniem tych kart? Za pierwszym razem podejrzewałem zasilacz (chieftec 560w, bez dedykowanych złącz PCI-E) więc go zmieniłem na XFX 650 dedykowany do crossfire/sli. Nie pomogło. A karta padła wtedy tak, że podczas pracy nagle monitor przełączył się w stan czuwania, obraz oczywiście zniknął a wentylator na karcie zaczął kręcić się na maxa. Drugi egzemplarz padł mi po tygodniu i tu już nie mogłem podejrzewać zasilacza bo od razu podłączałem do tego XFX, nawet tego molexa na płycie głównej zasiliłem a samą kartę sześcio- i ośmiopinową wtyczką z zasilacza. Obraz zniknął, monitor się wygaszał ale komputer działał. Przy każdym kolejny włączeniu komputera, nie było obrazu ale słychać było dźwięk ekranu logowania i dioda mrugała, widać więc, że sam komputer działał. Acha, w obydwu przypadkach, podczas uruchamiania komputera słychać dwa krótkie beep, krótką pauzę po czym osiem krótkich beep. Wg AMI BIOS codes, świadczyłoby to o problemie z pamięcią vga. Nigdzie w internecie nie znalazłem nic na ten temat. Boję się, że kolejny egzemplarz który dostanę od producenta, włożony w moją płytę, może spotkać podobny los. Obydwa egzemplarze które miałem, sprawdzałem na innych komputerach, efekt ten sam (choć nie piszczał BIOS tak jak na mojej mobo). Naprawdę nie uśmiecha mi się wizja zmiany płyty, cpu i pamięci po to tylko aby móc tej karty używać. Już i tak wydałem sporo na zasilacz i nową budę :/

 

BTW nadmienię tylko, że poprzednio mialem HD5850 i nawet na starym chieftecu działał bez najmniejszego problemu, nawet zasilania do molexa płyty nie podpinałem. Zastawiam się w ogóle po co ten molex jest skoro niby miał służyć do wspomagania zasilania kart GF8800 i nowszych? Obecnie jadę na takiej karcie i nie używam go, karty, począwszy od GF800 mają przecież wejścia 6/8pin na zasilenie ich z zasilacza. Czy zatem podłączenie tegoż molexa jak i pin6/8 na karcie do zasilacza może kartę uszkodzić? Złącze PCI-E i jego wersję też wykluczyłem bo karta PCI-E 2.1 powinna działać na PCI-E 1.1 (taką ma chyba ta mobo jeśli dobrze pamiętam) bo są kompatybilne w dół.

Edytowane przez Lefty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew :) A możesz mi powiedzieć czy podpinałeś zasilanie do tego molexa na płycie głównej? Czy zmieniałeś coś w ustawieniach PCI-E w BIOSie? Jaką wersję BIOSU miałeś? Zastanawiam się czy taka płyta może uszkodzić kartę graficzną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lefty

 

Nie ma opcji, żeby P35A zabiła ci kartę graficzną. Do HD6970 wypadało by podłączyć tego molexa. Niedobory mocy karta pociągnie ze złączy PCI-E zasilacza. Na swoim P35A miałem kilka miesięcy 2xHD4870, które w pojedynkę są bardziej prądożerne niż HD6970 i zero problemów.

 

Jak na moje, to przyczyną śmierci tych HD6970 może być:

- zasilacz (sprawdź czy twój zasilacz jest w stanie podać min 34A na linii 12V (tak jest w specyfikacji karty, o ile pamiętam). Jeśli masz mniej, to zapewnisz powolną śmierć sekcji zasilania na karcie i okresowe niestabilności.

- modowanie HD6950@6970 - jeśli kupiłeś swoje karty jako HD6950 i zmodowałeś, to może to być przyczyna. Nie dawaj wiary osobom, bo piszą, że wgranie biosu od HD6970 jest bezpieczne. Jeśli biosu karty nie da się odblokować skryptem z techpowerup, to nie da się odblokować wcale.

- miałeś pecha i kupiłeś niereferencyjne karty. Kiedyś mój kolega oddawał na gwarancję HD5870 Gigabyte->Asus->Gigabyte niereferencyjne, bo mu padało coś aż w końcu za 4 razem dostał referenta HD5870 i do dziś mu śmiga. Nie istnieją konstrukcje niereferencyjne "lepsze" od referentów. Mimo względnie lepszego-cichszego chłodzenia często sekcje zasilania są jakby "o klasę niżej" niż potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz mam XFX 650 Core Edition, dedykowany do SLI/CrossFire i z tą kartą nie powinien mieć żadnych problemów, osobne zasilania PCI-E gwarantują wystarczającą wydajność prądową. Karty nie modowałem bo to HD6970, nie podkręcałem też jej nigdy. Dla mnie miała wystarczającą wydajność. Niereferencyjna? Hmm, to karta HIS a ta firma ma większość kart z niereferencyjnym chłodzeniem (to seria IceQ). Niestety nie zrzucilem sobie biosu do pliku kiedy miałem jeszcze taką możliwość a teraz nigdzie takiego nie mogę znaleźć (nie będzie pasował od żadnej innej karty 6970 gdyż karta ma dodatkowy chip umożliwiający pracę z kartami NVidii, można powiedzieć, jest to jedyne takie rozwiązanie na świecie). A tego molexa miałem podłączonego do płyty głównej po tym jak dostałem już drugi egzemplarz karty od producenta. Mam podkręcony cpu odkąd kupilem tą płytę główną ale cały czas mam te same ustawienia i ani z GF8800GT ani z HD5850 którego też miałem, nie miałem żadnych problemów ze stabilnością komputera ani tymi kartami. Nie mam zielonego pojęcia co się stało a producent nie udzielił mi informacji o tym co bylo przyczyną zgonu pierwszego egzemplarza. Strasznie mi szkoda tej karty bo nie dość, że umożliwia pracę z kartami nvidii a co za tym idzie, korzystanie z PhysX i Cuda to jeszcze nie jest konieczne stosowanie adapterów aktywnych Display Port do korzystania z Eyefinity. BTW bios też mam najnowszy tj. P43, ustawień PCI-E nie ruszałem nigdy. Nadmienię, że pierwszy egzemplarz działał przez trzy miesiące bez problemów, drugi zaledwie tydzień choć zgon był zgoła inny.

 

Tu specyfikacja zasilacza.

http://xfxforce.com/en-gb/Products/Power-Supply/XFX/Pro-Series/ProSeries-650W-PSU/650W-Core-Edition-Full-Wired-Bronze.aspx

z tego co wyczytałem na innej stronie, są to zasilacze robione dla XFX przez Seasonica (czy jakoś tak) który robi b.dobre zasilacze.

Edytowane przez Lefty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialbym podkrecic moj procesor ( E8400 pamiec 2x2GB OCZ TITANIUM 800MHz), jednak nie wiem za bardzo jak sie za to zabrac, czytalem pierwszy post oraz podlinkowany w nim artykul jednak tam jest opisana tylko teoria podkrecania prockow na sockecie 775, a chcialbym zebyscie mi napisali jak podkrecac (fsb, napiecia mnozniki itp.) na tej konkretnej plycie. Domyslam sie, ze w odpowiedziach do tego tematu znalazlbym informacje, ale wybaczcie 117 stron to jest bardzo duzo.

Edytowane przez kurniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

przeszukałem dobrze wątek i nie znalazłem nigdzie takiego problemu jaki mam ja.

Otóż nie mogę zmienić w ogóle FSB na tej płycie. Choćbym zwiększył o 1 czy o 300 MHz to i tak się ono nie zmienia.

BIOS niby zapisuje informację, bo wchodząc do niego z powrotem po zapisaniu, te opcje są wczytane jak były, to jednak nie mogę w ogóle podkręcić szyny FSB.

BIOS mam najnowszy - P43

E2160

GoodRAM 2x1GB 800MHz

Foxconn P35A-S

GF8800GS

 

Bardzo proszę o pomoc, chciałbym cokolwiek jeszcze wycisnąć z tego komputera, a jakiś potencjał jest, bo ponoć E2160 lubi się kręcić, a ja nie mogę go podkręcić nawet o 1 MHz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...