Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dokupiłem sobie 2x1GB RAM tej samej firmy co teraz miałem tj. Geil 800 Mhz CL5 no i teraz mam 4 takie kości jednak po włożeniu ich razem komputer wyrzuca bluescreena podczas ładowania windowsa. Osobno tj. 2x1 GB wszystko śmiga dobrze. Ktoś wie w czym może być problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na RAMie 2.1-2.2V powinno starczyć, natomiast z chipsetem musisz poeksperymentować, u mnie na 1.48 czy coś koło tego miałem po OC RAMu przy układzie 2x2GB + 2x1GB różnych producentów.

 

BTW, jak widać w sygnaturce zmieniłem platformę ale Foxconn + Q9400 + 2x2GB + Scythe Ninja + wzbogacony o 2x USB 3.0 zostały w rodzinie. Procek bez OC, Ninja pasywnie, za to w budzie jeden duży wentyl i jeden duży w zasilaczu, VGA pasywnie, dysk SSD - w dzień compa nie słychać, w nocy szmer Dołączona grafika

 

Update

Jest nawet fotka Dołączona grafika

 

post-10949-0-78024200-1365273084_thumb.jpg

Edytowane przez epoxer
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchom komputer bez dodatkowych kości. Po uruchomieniu - zaawanasowane ustawienia systemu, dalej zakładka zaawansowane - uruchamianie i odzyskiwanie - kliknij ustawienia, w nowym oknie wyłącz "ptaszek" przy automatycznie uruchom ponownie, zatwierdź zmiany, wyłącz komputer, dołóż pamięci, uruchom, tym razem nie powinno być restartu po bluescreenie, zapisz przynajmniej numer błędu i podaj go tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem ponownie system i o dziwo się włączył pochodził 30-40 minut i teraz co chwilę dostaje takie bluescreeny (po instalacji sterowników od dźwięku, choć nie wydaję mi się, że to przez to).

Zdjęcia bluescreenów:

http://imgur.com/a/UUbD2

 

Edit:

Kolejny:

http://imgur.com/m2KVdZs

Edytowane przez spider3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to są te same kości. Timingi już wcześniej dawałem domyślne. Aczkolwiek chyba doszedłem do problemu i wydaję mi się, że jest to wina sterowników sb live 5.1 dla windowsa 7 (są to nieoficjalne) i wg. mnie one powodują konflikt. Na razie testuje jak dojdę do czegoś więcej to dam znać.

 

Edit:

 

Nie wiem jak mi się to udało, ale doszedłem do problemu. Tak jak wcześniej pisałem problemem były sterowniki od karty dźwiękowej tj. kX project. Powodowały one konflikt, i wsypywanie się systemu. Teraz wszystko działa jak należy.

Edytowane przez spider3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytułowa płyta z najnowszym biosem. Do tego E4800 @4gb 1,4V hd6850 @ 890/1090 vgpu default. Zasilator Chieftec 450W z 2007 roku z dwoma liniami 12v tj 12v1 14A, 12v2 15A (168 i 180W).

 

Taki zestaw w idle pokazuje w Everest 12,06V, a przy maxymalnym obciążeniu, tj: kombustor na gpu i na reszte Evert system stability test pokazuje 11,88V.

 

Patrzyłem w biosie i idle by się zgadzał z everestem, natomiast nie mam miernika do sprawdzenia.

 

Czy 11,88 na lini 12v daje rade? czy mi się kończy zasilacz?

 

ps. nie mam bsodów, czy innych ceregieli. Pytam na zaś.

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wiem, ale może ktoś mierzył i ta płyta z nowym biosem nie przekłamuje ? Pytanie jak by 11,88 było z miernika przy takim obciążeniu to jest to normalne? Bezpieczne?

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz co na ten temat mówi norma atx, odczyty z softu wsadź se w buty, komp pod obciążeniem stabilny ? brak zwisów i resetów ? Więc zasilacz póki co żyje.

O dzięki wielkie, tego od wczoraj szukałem:

norma atx na 12v:

Napięcie: Zakres Minimum Normalne Maksimum

+12V | 5% | +11.40V | +12.00V | +12.60V

czyli jest ok.

Jak pisałem już nie mam żadnych niestabilności, wszystko jest ok, po za tym że przy obciążeniu 2ma testami napięcie spada podawane w programach. Napięcie idle jest takie same jak podane w biosie, dlatego zastanawiałem się czy najnowszy bios tej płyty nie kłamie zbytnio przy czujnikach.

 

Trochę też spanikowałem bo moj chieftec 450w ma 2 linie 12v, co utrudnia dokładne dobranie jego mocy do mojego zestawu. Przeczytałem cały net i wychodzi że teoretycznie ma starczyć nawet jest zapas. Ale też zasilacze z wiekiem tracą swoja sprawność. Mój to 01.2007 rok, więc sprawdzam.

 

Dzieki raz jescze, mam jeszcze jedno pytanie:

 

Czy ten zasilacz starczy na wykręconego quada? np Q6600. Bo raczej na CF mojej karty nie starczy już..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na CF to i tak jeszcze karta za droga. Bawię się w przyspieszenie pc jak najmniejszym wkładem finansowym, obecnie nawet dobrze mi idzie. Trochę tylko nie wstrzeliłem się w cpu, bo byłem zmylony wpisami nawet w tym temacie, że na tytułowej płycie nie wykręcę q6600, z uwagi na 4 fazowe zasilanie z mobo. Stwierdziłem że bezpieczniej będzie na tej płycie i nie zmieniając zasilacza wsadzić jakiś mocne c2d i je wykręcić.

Dodatkowo myliły mnie stare testy w programach i grach które na tamtą chwilę nie potrafiły wykorzystywać 4 jaj. Teraz jest inaczej.

 

"Na starym taganie 380W, mało mi mówi. Wczytałem się i wolał bym dokładnie policzyć te nieszczęsne 2 linie w starym chiefie:

 

12v2 - zasila cpu, u mnie to 15A 180W a E8400 @4g to coś koło 130-140 W przy 100% obciążeniu.

12v1 - jest na resztę czyli mobo i gpu głównie, u mnie to 14A 168W a hd6850 przy 100% stresie to 200W.

więcej to mi tam zbytnio nic nie bierze prądu 1 hdd i 1dvd.

 

Jak widać linia 12v1  jest mocno obciążona. (wtyczka pci-e zasilacza), nie wiem czy przez gniazdo z płyty resztę sobie dociągnie z lini 12v2, czy nie...Dochodzi jeszcze to starzenie się zasilacza...

 

Q6600 wykręcony, to jeszcze więcej watów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj będzie dzialać, sekcja zasilania nie musi mieć miliona faz ważne żeby były dobrej jakości, reszta to głownie marketing. Jest płytka biostara bodajże 4 fazowa a ludzie q6600 do 4 giga gonili na tym, asus p5kc 3 fazy a 3ghz też bez problemu zrobi. I na koniec twój zasilacz na 99% ma jedną linie 12v tylko jakby podzieloną na dwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Twój zasilacz na 99% ma jedną linie 12v tylko jakby podzieloną na dwie." To była by dobra nowina, doczytam jeszcze na ten temat. A co do Quada, to może jeszcze zapoluje na tanią sztukę.. dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam taki problem, otóż pomyślałem sobie, że do swojej starej stacjonarki służącej do internetu wrzucę nagrywarkę dvd pod sata zamiast starej pod taśemkę Dołączona grafika Odłączyłem starą na której miejsce poszedł drugi dysk twardy pod ATA i były spięte 2x80gb jeden ustawiony na master drugi na slave. Pod sata podłączyłem nagrywarkę. Uruchomiłem kompa wszystko ok botowanie tak jak zawsze ekran foxconn piknięcie i poszło system włączył się normalnie wszystko się ładowało ale podczas włączania gg łapał freeza, nigdy tak nie było 2-3 próby i nadal to samo a więc pomyślałem odłączę ten dysk twardy w cholere bo pewnie on jest sprawcą zamieszania, po odłączeniu dysku komputer strasznie długo szuka dysku, nic w biosie nie zmieniałem, włącza się ekran startowy płyty głównej i szuka prawie minute i później jak znajdzie to kolejną minute załącza botowanie systemu, oczywiście robiłem reset biosu ale nic nie dawało tylko długo ekran znowu i wyskakuje f1 wejść w opcje lub f2 przywrócić fabryczne ustawienia czy jakoś tak Dołączona grafika Oczywiście nic nie daje. Wgrałem najnowszy bios p43 i nadal nic, odłączyłem nagrywarkę pod sata bo system jej nie wykrywa nawet, ale z tym bym się bawił jak by dysk chodził normalnie. Taśmę też podmieniłem dysk podłączyłem jeden tak jak kiedyś był. Płyta jak znajdzie dysk to już system ładuje się normalnie i działa tak jak przedtem. Oczywiście chodzi o płytę foxconn p35a-s.

Edytowane przez pawel-2910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dawno nikt tu nie zaglądał, a mam dość intensywnie nurtujące mnie pytanie.

 

Jakie RAM'ki będą się dobrze spisywały na Foxie. Póki co śpi sobie spokojnie w pudełeczku, bo jeszcze nie mam do niego RAM'ek i z zamiarem zakupienia jakichś nie chciał bym kupić jakichś, które nie będą dobrze współpracowały z resztą podzespołów.

 

Drugie pytanie jakie mam, to jakiej magistrali szukać RAM'ów 800 czy 667.

Czy odczuje jakąś znaczącą różnicę przy 667 jak i tak będę całość podkręcał ?

 

A teraz co będzie na Foxie:

W tej chwili mam E8200 ale intensywnie szukam jakiegoś Xeona, na oku mam E5420 i chyba na takiego się skuszę.

Shappier HD 3850 Ultimate, więcej mi póki co nie potrzeba, gry dość rzadko odpalam, a nawet jak w coś gram to nie wymagam super ultra szczegółów czy FPS'ów powyżej 30 (i tak za dużej różnicy to nie robi to dla mnie)

HDD i Napęd optyczny na ATA, jak będzie do wymiany lub jak znajdę jakiś SSD w rozsądnej cenie to będzie na SATA.

Zasilacze mam 2 : 1 Enermax EG365AX-VE(G) FMA, 2 OCZ SXS2 550W i raczej z tego będę korzystał.

 

Tak że zestaw do kręcenia mam gotowy tylko właśnie RAM'ek na Foxa ni-ma, przepłacać za jakieś super ultra wydajne nie chcę, bo zawsze można obniżyć FSB-DRAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że puźno ale:

1/Ja bym na twoim miejscu poszukał ramu 800mhz. wiem, ze jak kręciłem E8400 to pomimo dzielników, 667 by mnie na pewno trzymało i nie wykręcił bym tak procka.

2/ ja mam dosyć kaprysne ramy (przynajmniej na mojej poprzedniej płycie), jednak tu działają idealnie, dokupiłem tylko żeby zapełnić wszystkie banki i jest ok. Domyślam sie że z innymi tez nie będzie większego problemu. Jeżeli chcesz @ to poszukaj z radiatorami.

3/ co do napędów Pata, to ja miałem problem, tzn: przy składaniu padł mi dvd pata. Nie wiem czy go sam zabiłem czy taki zbieg okoliczności przy spinaniu, ogólnie troche miałem zagwózdek.

4/ zasilacz mam leciwy, ale daje radę nawet do kręconego cpu i gpu, wszystko ok. Jedyne co zauważyłem na minus, to bardziej sie e8400 grzeje od poprzednigo e6420 (przy tej samej budzie i chłodzeniu, ale sporo większym @).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam taki problem z Foxconnem P35A-S. Gdy wyłączam w BIOSie opcję Jmicron/eSata, to po wczytaniu Windows 7 x64 SP1 w menedżerze urządzeń w sekcji Kontrolery Magazynu->JMicron JMB36X Controller widzę wykrzyknik i komunikat:

 

To urządzenie nie może znaleźć odpowiednich wolnych zasobów, których można użyć. (Kod 12)
 
Jeśli chcesz używać tego urządzenia, musisz wyłączyć jedno z urządzeń występujących w systemie.
 
Gdy zmienię w BIOSie Jmicron/eSata na Enabled wszystko wraca do normy i nie ma żadnych błędów, czy wykrzykników. Nawet instalując system na prawie gołej płycie (żeby wykluczyć kolidowanie jakiegoś innego sprzętu) widzę wykrzyknik o nazwie Standardowy kontroler serial ata ahci 1.0 (tak nazywa się Jmicron przed wrzuceniem dedykowanych sterowników). Niekiedy informacja z wykrzyknikiem pojawia się w momencie, gdy w menedżerze urządzeń wybiorę opcję Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu.
 
Nie używam niczego na PATA, więc wyłączam Jmicrona, ale coś jednak gryzie system. Kubuntu w swoich logach też zgłasza cały czas jakiś błąd na pcie4 (jakoś tak) i dopiero włączenie Jmicrona eliminuje ten błąd.
 
Bios wgrany 6B3F1P43. Co to może być ?
Edytowane przez Naczelny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam bios co Ty, (czyli najnowszy), mam wyłączony w bios "Jmicron" bo nic nie mam na sata, i nie mam wykrzykników. Czasem wpinam hdd pata i włączam "Jmicron", i tez bez problemowo. Róznica w tym że mam W8.1 update1 i nie pamietam czy wgrałem stery detykowane w tym temacie, czy pozwoliłem windzie się samej zaktualizować.

 

Może poczyść sterowniki od tego i pozwól windzie samej znaleśc sobie odpowiednie. Jak nie ma to poszukaj innych.

Jak nie pomoże to moze płyta coś uwalona. (ponowne wgranie bios?)

albo jak wszystko śmiga to zostawić jak jest ;)

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. 
Hmmm... na obecnej instalacji W7, info z wykrzyknikiem pojawia się tylko wtedy, gdy Zrobię -> Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu w menedżerze urządzeń. Czasem było widoczne od razu.

Edytowane przez Naczelny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Info Pool80.

 

Udało mi się na szczęście dorwać w rozsądnej cenie 2x1 GB Patriot Viper 1066 MHz 5-5-5-15 2,1V + 2x1 GB Corsair Dominator 1066 MHz 5-5-5-15 2,1V i czekam tylko na Xeona E5420, który powinien dotrzeć do mnie dziś i będę się zabierał za składanie całości.

 

Pytanko, czy ktoś miał do czynienia z Xeonami na tej płycie.

Na http://www.delidded.com/lga-771-to-775-adapter <- tej stronce jest podana jedynie płytka Fox'a P35AX-S, która różni się od P35A/P35A-S.

 

Prosił bym o utwierdzenie mnie w przekonaniu, że w.w. RAM'y będą działać normalnie z tą płytą, nawet, jak na starcie będą miały zaniżone taktowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...