Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Ponawiam pytanie dotyczace komunikatu (przy FSB> 1533 w moim przypadku):

Warning : Current CPU clock setting beyond system capability !!!!

Press F1 to run SETUP

Press F2 to load default and continue

 

Moze ktos znalazl juz rozwiazanie tego problemu.

Testowane biosy 28, 36, 37 (aktualnie).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie dotyczace komunikatu (przy FSB> 1533 w moim przypadku):

Warning : Current CPU clock setting beyond system capability !!!!

Press F1 to run SETUP

Press F2 to load default and continue

 

Moze ktos znalazl juz rozwiazanie tego problemu.

Testowane biosy 28, 36, 37 (aktualnie).

Pozdrawiam

Wydaje mi się że to wina biosu. Kiedyś już chyba mieli z tym problemy. Proponuję zgłosić się do Foxconna i zobaczyć czy coś odpiszą konkretnego :>

 

Ja z kolei mam inne pytanie i problem.

Robię właśnie downgrade do P36 i widzę na stronce, że jest dostępny P38. Czytałem wcześniej, że ludzie mieli z nim problemy bo prawdopodobnie jest dla P35A tylko przeznaczony. Jednak wiem, że w pewnym momencie plik biosu zniknął z suppotu Foxconna po czym pojawił się ponownie wraz z nowymi sterownikami i softwarem. Testował ktoś tego P38 powiedzmy w ciągu ostatnich 2 tygodni? :)

 

Problem natomiast dotyczy oprogramowania Foxconna do upgradu biosu. Przed przystapieniem do jakichkolwiek modyfikacji zglosiło mi ono informację, że jest dostepna nowsza wersja, którą zaleca sie zainstalować. Kliknąłem OK, program się sciągną i przystąpił do updatu. Po chwili jednak wypluł błąd infromujący, że aplikacja nie może zostać odinstalowana. Postanowiłem ręcznie odinstalować i zainstalować nowszą wersję jednak w trakcie odinstalowywania pojawia się ten sam problem. Ktoś cos takiego miał? :D

 

Zaczynam się czuć jak pracownik serwisu. Dziewczyna wyjchała na weekend więc zabrałem komputer do siebie. Dziala bez zająknięcia :| Żadnych zwiech, resetów biosu itp. Nawet oprogramowanie foxconna udało sie bez przeszkód przeinstalowac :> Dziwne to... Może jej nie lubi? :D

 

P.s. Próbował ktoś tego P38? :)

Edytowane przez greku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera daliby, bo mi w biosie jakieś głupoty wypisuje na połówkowych mnożnikach przy e7200. Np 9,5x400 to jest dla niego 24,56 GHZ :blink:

 

Wcześniej p38 był tylko dla p35 (ludzie instalowali dla p35a-s i mieli poroblemy), teraz nawet live update znalazł mi dla mojej p35a-s i jest już oficjalnie w biosach dla tej płyty

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu zauważyłem, że płyta koło procka jest strasznie gorąca nie wiem czy tak powinno być.

...jest gorąca, bo akurat tam brak radiatorka na układzie zasilania płyty (4-fazowym). Jak chcesz, możesz dokleić radiator ale z testów w sieci wynika, że brak radiatora nie prowadzi to do niestabilności płyty.

pozdrawiam

Edytowane przez JHa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam w sumie po raz 3, ale może nie czytaliście wcześniej moich postów :-/

Gdzie mierzyć vcore na płycie. Żaden z was nie wiem jakie macie napięcie na procku ???

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś byłby na tyle miły i podał mi rozmiar radiatora na mosfetach tej płytki? Bo zastanawiam się, czy hr-09 tam będzie pasować.

Po za tym, czy na obu mostkach należy zmienić chłodzenie, czy wystarczy tylko na północnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanko do ludzi ze zmarsowana plytka.

wam tez nie dziala zamykanie z klawisza systemu (vista)?

jak sie dluzej przytrzyma i wymusi wylaczenie zasilacza to dziala. a systemu zamknac niechce.

 

nadal szukam odwaznych z jakas plytka do hotflasha. any1??:> wasz bios, moje mobo. wasze mobo, moj bios. jak wam wygodniej/bezpieczniej ;)

 

ja chlodzenie zmienialem tylko na polnocnym, sb przesmarowalem tylko pastka zalmana. fakt faktem nadal jest cieply. jesli nie uzywasz jakis kontrolerow/portow (np com) to powylaczaj wszystko w biosie. napewno odciazysz troche southbridge ;)

Edytowane przez karczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal szukam odwaznych z jakas plytka do hotflasha. any1?? :> wasz bios, moje mobo. wasze mobo, moj bios. jak wam wygodniej/bezpieczniej ;)

Kup sobie kość z zaprogramowanym biosem na allegro.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem natomiast dotyczy oprogramowania Foxconna do upgradu biosu. Przed przystapieniem do jakichkolwiek modyfikacji zglosiło mi ono informację, że jest dostepna nowsza wersja, którą zaleca sie zainstalować. Kliknąłem OK, program się sciągną i przystąpił do updatu. Po chwili jednak wypluł błąd infromujący, że aplikacja nie może zostać odinstalowana. Postanowiłem ręcznie odinstalować i zainstalować nowszą wersję jednak w trakcie odinstalowywania pojawia się ten sam problem. Ktoś cos takiego miał? :D

Miałem dokładnie identyczny przypadek. Wywaliłem pliki programu z dysku, wyczyściłem rejestr i program zainstalował się bez najmniejszego problemu. Nie zauważyłem jakiś niepożądanych efektów ręcznego usunięcia programu. Po zainstalowaniu sprawdziłem i deinstalacja przebiega już prawidłowo.

 

Z tym BIOS'em P38 to również jestem w konsternacji, nie wiem czy instalować czy dać sobie spokój. Jak ktoś w ostatnim czasie instalował go na P35A-S to niech da znać czy miał jakieś problemy.

Edytowane przez driven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem i żadnych problemów z biosami jak do tej pory nie było.

No może mi niepoprawnie prędkość proca wykrywa przy połówkowych mnożnikach, ale to by było na tyle

 

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z V na NB, dla jakich wartości trzeba podnośić, czy fsb 400mhz(1600) to już dużo ?

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno się nie udzielałem w tym temacie, ale mam problem :P zainstalowałem najnowsze sterowniki do płytki (sieciówka, chipset, i coś tam od raida) i mam problem jak kolega kilka postów wyżej. Też nie mogę wyłączyć visty przy pomocy klawisza na klawiaturze, czasem jak zamykam przy pomocy "start/wyłącz komputer/zamknij" to się system zamknie czasem nie. Pozostaje wtedy przytrzymanie przycisku POWER na obudowie do wyłączenia kompa. Ktoś już rozwiązał ten problem?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff... W koncu wyszlo co bylo przyczyna czarnego ekranu.

Napisze w nowym poscie bo przy okazji jezcze dopowiem na pytanie drivena dotyczace biosu P38

 

Otoz czarnym ekranom winna byla karta graficzna - poszla do reklamacji.

Natomiast resety biosu spowodowane byly niepoprawnym wgraniem tegoz :) Po wgraniu P36 i powrocie na P37 resety ustawien zniknely :)

 

Tych, ktorzy zastanawiaja sie nad P38 pragne poinformowac ze od kilku dni mam wgrany i nie zauwazylem zadnych problemow. Zarowno na ustawieniach domyslnych jak i po overclockingu. Nie wiem czy na lepsze zmienila sie obsluga procesorow wymienionych w changelogu gdyz posiadam E8200 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dowiedziałem za to co było przyczyną iż Vista nie chciała mi wyłączyć kompa. Vista się zamykała i pozostawał czarny ekran a komp sobie dalej działał. Zostałem zmuszony do reinstalki Visty i wgrałem najnowsze stery ze stronki producenta. I co.... to samo :mur: . Odinstalowałem sieciówke i działa dobrze. Tylko nie chciałem takiego babola i... raz jeszcze reinstalka i wgrywanie sterów od chipsetu ze stronki Intela -> wszystko OK, wgranie sterów sieciówki ze strony Realteka i OK czyli stery Foxconna są jakieś lipne :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy to możliwe że P35A-S maksymalnie robi 500MHz FSB?

Nie mogę pójść wyżej bo wyskakuje komunikat:

Warning : Current CPU clock setting beyond system capability !!!!

Press F1 to run SETUP

Press F2 to load default and continue

 

Denerwujące jest to. Na procka zwalić nie mogę bo na Abicie IP35-E spokojnie 520 kręci.

Pytanie do posiadaczy Foxa i serii E8x00. Idzie wam płyta ponad 500MHz???

Testowałem na P32, P36 oraz P37 i tak samo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddaje sie... chciałem podkrecic na tej plycie swojego e7200 ale jak juz pisal adamlop przy ustawieniu 333x9,5 plyta glowna albo sie nie uruchamia albo pisze mi ze czestotliowosc jest ponad jej mozliwosci bo wynosi [juz nie pamietam dokladnie ile, ale było około 20GHz].

 

Szukałem też opcji zwiększania napięcia dla procka... i tez znaleźć nie mogłem.

 

Czy ktoś jest w stanie prywatnie przez gg lub publicznie tutaj napisac dokladne info krok po kroku co gdzie i jak zrobic aby ustawic na plycie Foxconn p35a-s 9,5x333 ewentualnie 400x9,5 [o ile na boxowym coolerze tyle pojdzie] - najlepiej by było zrobić taki tutek razem ze screenami.

 

Niech ktos mi pomoze.

 

Ps Moj aktualny bios to P37

Edytowane przez Tomek8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cpu Voltage Margining Step odopowiada za napięcie procesora, 1krok=0,0125v

1,35 to max zalecane na 24/7 a ty chcesz tylko sprawdzić czy wstaje na 3,6ghz.

Później znajdziesz sobie odpowiednie dla swojego proca wartości, przecież nikt ci nie powie jak kręci się twoja sztuka. Np moja padaka robi 3,6 na 1,35v a do 3,8 potrzebuje 1,4v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra.... orginalne napiecie to 1.136 wedlug CPU-Z i 1.14 wedlug FOX ONE...

 

Rozumiem że powinienem Cpu Voltage Margining Step ustawić na 16? 16*0,0125+1.136=1,336

 

No może jeden "step" więcej i sprawdzić czy rusza na 9x400? Co powinienem wpisac w polu FSB? 1066 = 266, 1333 = 333, ???? = 400?

 

Jak to w ogole sie liczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zassać C2D/Q Calc v1.1g by Mardok LINK

 

Wybierzesz z listy swojego procka i zmieniając opcje taktowania CPU i RAM zobaczysz jak zmienia się FSB itd ...

O wielkie dzieki :D

 

A co do tych krokow w biosie... to powinienem ich dac 16 czy 17? A moze zle policzylem?

________________________________________________________________________________

 

Sprawa wygląda tak:

 

* Przy ustawieniu 17 "kroków" czyli napięciu 1,35V - 1,36V [napiecie troche skacze] nie uruchamia sie przy ustawieniu 9x400MHz

* Przy ustawieniu 18 "kroków" czyli napięciu 1,36V - 1,37V [napiecie troche skacze] uruchamia sie i pozwala włączyć bios przy ustawieniach 9x400MHz

 

Niestety przy tym ustawieniu posiadając box'owy cooler procek rozgrzewa sie i w biosie obserwujac wzrost temp dochodzi do ponad 70*C i wiesza sie :P

 

Wynik 3600MHz przy napieciu 1,36V to nic niesamowitego, nie? :P

 

Na dodatek musze poczekać na sensowne chłodzenie bo orginalne z tego co widze do OC nie za bardzo sie nadaje <_<

Edytowane przez Tomek8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nieco inny problem.

 

Pentium DC E2160

Foxconn P35AX-s

2x1gb ADATA Vitesta DDR2-800

Chieftec 450W

to sprzęt, a teraz co się dzieje?

 

Nastawiam ddr2-667, timingi 4-4-4-12, x8 mnożnik napięcia procka, pamięci na 2.0v, ratio 1:1, spread spectrum off i maks. jakie mogę wycisnąć to 1120mhz na FSB (jakieś 2,5 ghz). Powyżej komp po prostu się nie włącza, a potem głośniczek mnie atakuje.

Co jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam pewien problem i nie wiem co jest temu winne, bo nie mam innych podzespołów do sprawdzenia... Wracając do problemu, otóż zakupiłem ostatnio Corsair 2x1GB XMS2 DHX CL4 no i wszystko piknie, potrafią zrobić 960mhz 5-5-5-14 na def Vdimm i tu zaczynają się schody :( Pamięć robi max 980mhz, nie ważne na jakim dzielniku i zwiększanie napięcia czy zwiększanie timingów nic nie daje :( Po prostu powyżej tego nie wstaje nic. Kurcze, a zapowiadało się tak pięknie :( Co radzicie, jakieś pomysły? :) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

chciałbym sie dowiedziec czy ktos posiada e8400 na tej płycie?

bawilem sie podkrecaniem i do 3.50ghz poszlo bez problemu chociaz podczas grania slysze jakies piski w miejscu miedzy procesorem wyjściem lpt. tak jakby cewki piszczały na plycie.

jak zmienie taktowanie na standardowe to nie ma tego objawu.

a druga sprawa to że podczas wlaczania kompa po 3-4 sekundach wyłacza sie, i po kolejnych 3ch włacza i pracuje juz normalnie.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...