Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

chciałbym sie dowiedziec czy ktos posiada e8400 na tej płycie?

bawilem sie podkrecaniem i do 3.50ghz poszlo bez problemu chociaz podczas grania slysze jakies piski w miejscu miedzy procesorem wyjściem lpt. tak jakby cewki piszczały na plycie.

jak zmienie taktowanie na standardowe to nie ma tego objawu.

a druga sprawa to że podczas wlaczania kompa po 3-4 sekundach wyłacza sie, i po kolejnych 3ch włacza i pracuje juz normalnie.

 

pozdrawiam

Mam ta plyte + e8400 @ 4GHz, jedyne co piszczy i mnie wkurza to 8800gtx.. z drugiej jednak strony moga piszczec rowniez cewki na plycie glownej, tyle ze zaglusza je wspomniana karta graficzna.

 

Ten drugi objaw jest normalny, mam to samo - nawet z tego co pamietam ma to jakas nazwe.. a moze i spelnia jakas funkcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

na dniach będę składać kumplowi kompa tylko czekam na zamówione części. płyta oczywiście jak w temacie foxconn P35A-S + E7200. wiem, że te płyty nie mają problemu z procami 45nm ale zastanawiam się czy jeśli trafię starszy bios to czy płyta w ogóle ruszy z tym procem? czy w takim przypadku (jeśli nie ruszy) jedynym wyjściem jest wstawienie innego proca i aktualizacja biosu czy może jest inny sposób? jeśli ktoś miał podobny zestaw (problem) to proszę o sugestie.

 

pzdr

 

 

zapomniałem o jeszcze jednym, mianowicie pamięci to A-DATA 800+ (wg. producenta 2.0-2.1V). czy standartowe napięcie płyty dla pamięci 1.8V nie będzie przeszkadzać w ruszeniu (potem to zmienię)? jeśli stworzą problem to oprócz swojego proca będę musiał wytargać jeszcze pamięci na montaż kompa u kumpla ;-)

Edytowane przez pastaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

na dniach będę składać kumplowi kompa tylko czekam na zamówione części. płyta oczywiście jak w temacie foxconn P35A-S + E7200. wiem, że te płyty nie mają problemu z procami 45nm ale zastanawiam się czy jeśli trafię starszy bios to czy płyta w ogóle ruszy z tym procem? czy w takim przypadku (jeśli nie ruszy) jedynym wyjściem jest wstawienie innego proca i aktualizacja biosu czy może jest inny sposób? jeśli ktoś miał podobny zestaw (problem) to proszę o sugestie.

 

pzdr

 

 

zapomniałem o jeszcze jednym, mianowicie pamięci to A-DATA 800+ (wg. producenta 2.0-2.1V). czy standartowe napięcie płyty dla pamięci 1.8V nie będzie przeszkadzać w ruszeniu (potem to zmienię)? jeśli stworzą problem to oprócz swojego proca będę musiał wytargać jeszcze pamięci na montaż kompa u kumpla ;-)

 

co do procesora to bedzie chodzic, nawet jesli starszy bios to ewentualnie moze nie rozpoznawać tego oznaczenia "e7200". taktowanie prawidłowe. zawsze mozesz zaktualizowac go. ja mam p37 zdaje sie.

Edytowane przez DimSim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam od jakiegoś czasu jestem posiadaczem płyty P35A-S. Jak dotąd cudnie śmiga na niej e7200.

Problem pojawił się teraz wraz z nowym prockiem e8400 - komputer nie chce na niej chodzić, dochodzi tylko do wielkiego loga foxconn i dalej nie idzie, nie da się wejść do biosu, nic.

mam wersje biosu P37 jak pokazuje FOX LiveUpdate, potwierdza to również CPU-Z "03/05/2008".

 

Co mogę z tym zrobić? widzę po postach i sygnaturkach że wielu z was ma właśnie tą płyte i tego procka.

jeśli mieliście podobne problemy to jak sobie z nimi poradziliście?

pzdr;)

 

btw. przepraszam że nie czytałem od deski do deski całego tematu, właśnie nadrabiam te zaległości;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem o jeszcze jednym, mianowicie pamięci to A-DATA 800+ (wg. producenta 2.0-2.1V). czy standartowe napięcie płyty dla pamięci 1.8V nie będzie przeszkadzać w ruszeniu (potem to zmienię)? jeśli stworzą problem to oprócz swojego proca będę musiał wytargać jeszcze pamięci na montaż kompa u kumpla ;-)

Jak dotąd nie spotkałem w tym temacie problemu ze startowaniem kompa na pamięciach A-DATA przy defaultowym napięciu. Tak więc nie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam od jakiegoś czasu jestem posiadaczem płyty P35A-S. Jak dotąd cudnie śmiga na niej e7200.

Problem pojawił się teraz wraz z nowym prockiem e8400 - komputer nie chce na niej chodzić, dochodzi tylko do wielkiego loga foxconn i dalej nie idzie, nie da się wejść do biosu, nic.

mam wersje biosu P37 jak pokazuje FOX LiveUpdate, potwierdza to również CPU-Z "03/05/2008".

Ciezka sprawa, od siebie moge powiedziec jedynie tyle, ze nie mialem zadnych problemow z E8400 przy tej plycie glownej (poprzedni gigabyte ds3 w ogole nie wstawal gdyz nie obslugiwal jeszcze procesorow 0.45nm). Moj bios wedlug CPU-Z: wersja 080014 datowany na 03/19/2008.

 

Rozumiem, ze 'reset' ustawien biosu juz przerabiales.. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios dla P35A i P35A-S...

"Fixed 450 (Conroe-L) cpu which ratio is locked and not support EIST function still shows the item 'Ratio CMOS Setting' and 'Ratio Status"

 

Pzdr.

Konkretnie chodzi o bios P40, który można pobrać stąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezka sprawa, od siebie mogę powiedziec jedynie tyle, ze nie mialem zadnych problemow z E8400 przy tej plycie glownej (poprzedni gigabyte ds3 w ogole nie wstawal gdyz nie obslugiwal jeszcze procesorow 0.45nm). Moj bios wedlug CPU-Z: wersja 080014 datowany na 03/19/2008.

 

Rozumiem, ze 'reset' ustawien biosu juz przerabiales.. ?

reset oczywiście. byłem zaskoczony nawet gdyż procesory z serii e8XXX były wcześniej niż e7XXX

nie wiem czy mieliśmy ten sam bios bo mój był z 8 marca, a Twój z 19. Miałem p37 a nowszy był tylko p38 ale to tylko dla P35a. próbowałem aktualizować przez foxupdate do tej samej, ale zakończyło się to bluescreenem windowsa :lol2: co ja przeżyłem xD

teraz bios zaktualizowany do najnowszej P40 a wieczorem zajmę się zmianą procka i napisze tu co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS P40 to znowu jakaś niedoróbka :angry:

 

Mam pamięci 800MHz, które zmodowałem na 667MHz (powód to problemy z rozruchem kompa po CLR CMOS o czym pisałem wielokrotnie w tym temacie). Przed chwilą załadowałem BIOS P40 i co widzę? Ano w BIOS'ie widnieje, że pamięci przy defaultowych ustawieniach pracują z częstotliwością 800MHz :blink: Uruchamiam komputer, odpalam CPU-z i co widzę? Pamięci nie pracują z częstotliwością 800MHz jak to widnieje w BIOS tylko jednak z częstotliwością 667MHz. Zaznaczam, że na każdym wcześniejszym BIOS'ie pamięci były rozpoznawane poprawnie po modowaniu czyli 667MHz. Przy ustawieniu dzielnika 1:1 częstotliwość pamięci to 400MHz czyli odpowiednio dla pamięci 667 MHz. Później podkręciłem kompa delikatnie do identycznych parametrów jak przed zmianą BIOS'u i nawet pierwszy ekran ładowania XP się nie pokazał. Zgaduję, że może zły dzielnik pamięci dobrałem zakładając, że BIOS niepoprawnie częstotliwość mi podał.

 

Jak ktoś z pamięciami 667MHz załadował ten BIOS to niech da znać czy nie ma podobnych niespodzianek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem.Fox P35a-s i E8400 zatrzymuje się na ekranie Foxconn-a i nic dalej nie można zdziałać.Bios 37, @tompul napisz czy zmiana biosu na 38 bądź 40 coś pomogła w tej kwestii.

wgrałem P40 i e8400 działa ;)

ty też wgrywaj i na e8400 śmigaj ;P

polecam robić to innym sposobem niź FOX LiveUpdate

Edytowane przez tompul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@racegrid, driven i inni z problemami z nowym biosem:

 

piszcie tutaj - zwykle pomaga (jak traficie na jakas dretwa osobe w supporcie, ktora odbiera wasze zgloszenie i widzicie, ze sa male szanse, ze przekaze sprawe do teamu od biosow, to po prostu wyslijcie to samo zgloszenie - wczesniej sobie je zachowajcie! - jeszcze ze 2 razy w pewnych odstepach czasowych - za ktoryms razem powinniscie trafic na kogos w miare sensownego, z kim mozna sie dogadac, i nie bedzie wam wmawiac, ze to wasza wina, ze cos nie dziala etc - ale mowie, to tylko w takich przypadkach j.w.)

 

http://www.foxconnchannel.com/support/online.aspx

 

(najpierw trzeba podac maila - najlepiej dzialajacego ;) - a potem kliknac na stronie, ktora sie otworzy, na "New issue")

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak wyłączyć to odliczanie co jest pokazane na tym zdjęciu ?. Mam takie coś odkąd wgrałem najnowszy bios P40. Odliczanie trwa 10s. albo anulować ESC.

Proponuję w Setupie znaleźć opcję "Quick Boot" i ustawić ją na Enabled.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Mam pytanko :) jak wygląda sprawa z akualizacją sterowników do płyty? ( Foxconn P35a) z ciekowosci wypróbowałem kilka programów do aktualizacji i każdy z nich pokazuje inne inf. N/T najnowszych ster. zacząłem sie w tym trochę gubić :angry:

Jesli ma ktos wykaz aktualnych ster. do tej płyty byłbym wdzięczny....

Pzdr.

Edytowane przez piter1114

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie takie jazdy, że po restarcie komputera, nie ma dźwięku, tak jakby stery od dźwiękówki nie działały, choć są zainstalowane? Wtedy pomaga tylko ponowne zainstalowanie sterowników Realteka.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i prosze o rade, mam dotychczas DDR2 TWINMOS 2GB na 800MHz, co pewien czas system sie wykracza, posprawdzalem juz wszystko i wina spadla na ramy (blad parzystosci). Moje pytanie jakie kupic nowe, na 100% pewne - GeIL Dual Ultra 2x 1GB DDR2 800 MHz, czy za rada producenta plyty Kingston KVR800D2N5/1G 1GB 800 (pytanie jak sie kreca?). Bede wdzieczny za wszelka rade..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i prosze o rade, mam dotychczas DDR2 TWINMOS 2GB na 800MHz, co pewien czas system sie wykracza, posprawdzalem juz wszystko i wina spadla na ramy (blad parzystosci). Moje pytanie jakie kupic nowe, na 100% pewne - GeIL Dual Ultra 2x 1GB DDR2 800 MHz, czy za rada producenta plyty Kingston KVR800D2N5/1G 1GB 800 (pytanie jak sie kreca?). Bede wdzieczny za wszelka rade..

 

Jak doszedłeś do wniosku że to błąd parzystości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...