Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z obrotami wentyla na procu. Na plycie mam gniazdo 4 pinowe. Wentyl od chlodzenia ma 3 pinowe. W zadem sposob nie moge nawet obnizyc obrotow maksymalnych. Regulacja w biosie i speedfan nic nie pomaga. Podlaczalem pod gniazda 3 pinowe ale nie ma na nich rgulacji obrotow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płyte P35AP-S i byłem z niej zadowolony do czasu :/ siedzi na niej E5200 z adatami 1066 no i, że tak powiem komp nawet na ustawieniu 12,5x225 @1,3V, ram 900Mhz CL5@2,1V się poprostu zawiesza :/ to samo było na pamięciach Patriota LLK... Jakieś pomysły co się dzieje? Bo zaczyna mnie to już wkurzać... bawiłem się też w MAX FSB procek na 6 i albo ma nisko wall'a albo płyta jest nie teges... przy 1,3V na NB, komp się wywalił na 348MHz... ram 1:1 oczywiście

 

I kolejne pytanie: w dzielnikach pamięci mam np. ustawienie 1:4 i 1:4e o co z tym chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam nowy bios P40 - do tej pory tylko parę osób go wgrało i się tym pochwaliło. Czy problemy z dzielnikami to norma, czy jednostkowy przypadek. A jak z możliwościami OC? Bo nie wiem, czy jest sens go wgrywać.

 

dzięki

Ciekawa sprawa. Mam P40 i rzeczywiści komp mi czasami "przymula' ale nie wiązałem tego z BIOSem. Będe musiał to sprawdzić :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem od poniedziałku jestem na Viście x64 30 dniowej posiadam płytę główną P35A-S Procesor E8500 kartę graficzną 8800 GT 1 GB pamieci 2 x 2GB Z wisty jestem zadowolony bardzo i to bardzo pozytywnie ale mam jeden błąd który mam od początku i denerwuje mnie coraz mocniej chodzi o INternet. Mam 6 MB neostrada Router PENTAGRAM Cerberus ADSL2+ Wi-Fi Plus P6331-6 podłączony do kompa po sieciówce i jak korzystam z netu wszystko śmiga ładnie pięknie ale wystarczy ze wyłączę komputer na więcej niż godzinę i włączam Viste to nie mam Internetu?? A w dolnym rogu prawym jak jest pokazane połączenie z internetem na sieciówce jest w trójkącie wykrzyknik ! Nie wiem o co chodzi nawet zostawiłem komputer na dłużej niż 24 godziny bez wyłączania internet działał wystarczyła wyłączyć na więcej niż godzinę internetu nie ma. Oczywiście mam sterowniki ze strony najnowsze do x64. Proszę pomóc właśnie miałem chęć zamawiać oryginalna Viste (ta ma tylko jeszcze 26 dni) ale ta jedna rzecz mnie wstrzymuję A swojego oryginalnego XP już prawie sprzedałem a Vista mi się podoba Proszę a Nawet Błagam o pomoc.

 

P.S. Jestem w pracy wiec sprawdzić wasze pomysły będę mógł po 18 pozdrawiam

 

P.S.2 . Tak się zastanawiam a może to się dzieję jak zmienia się IP może to ma jakiś wpływ co??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wgrywanie biosu przez winde to pomyłka ale nie mam innego wyjścia... chciałem się tylko zapytać czy ktoś miał jakieś przykrości po tym... oraz co zrobić w razie zwiechy? ABIT proponuje w manualu np. przełączenie zworki na czyszczenie biosu i wtedy restart neistety nikt jeszcze teog nie przetestował :D czy tutaj może być podobnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wgrywanie biosu przez winde to pomyłka ale nie mam innego wyjścia... chciałem się tylko zapytać czy ktoś miał jakieś przykrości po tym... oraz co zrobić w razie zwiechy? ABIT proponuje w manualu np. przełączenie zworki na czyszczenie biosu i wtedy restart neistety nikt jeszcze teog nie przetestował :D czy tutaj może być podobnie ?

Mi jeszcze nie zawiesiło się podczas aktualizacji(odpukać;P), a od początku wgrywam nowe biosy przez windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem od poniedziałku jestem na Viście x64 30 dniowej posiadam płytę główną P35A-S Procesor E8500 kartę graficzną 8800 GT 1 GB pamieci 2 x 2GB Z wisty jestem zadowolony bardzo i to bardzo pozytywnie ale mam jeden błąd który mam od początku i denerwuje mnie coraz mocniej chodzi o INternet. Mam 6 MB neostrada Router PENTAGRAM Cerberus ADSL2+ Wi-Fi Plus P6331-6 podłączony do kompa po sieciówce i jak korzystam z netu wszystko śmiga ładnie pięknie ale wystarczy ze wyłączę komputer na więcej niż godzinę i włączam Viste to nie mam Internetu?? A w dolnym rogu prawym jak jest pokazane połączenie z internetem na sieciówce jest w trójkącie wykrzyknik ! Nie wiem o co chodzi nawet zostawiłem komputer na dłużej niż 24 godziny bez wyłączania internet działał wystarczyła wyłączyć na więcej niż godzinę internetu nie ma. Oczywiście mam sterowniki ze strony najnowsze do x64. Proszę pomóc właśnie miałem chęć zamawiać oryginalna Viste (ta ma tylko jeszcze 26 dni) ale ta jedna rzecz mnie wstrzymuję A swojego oryginalnego XP już prawie sprzedałem a Vista mi się podoba Proszę a Nawet Błagam o pomoc.

 

P.S. Jestem w pracy wiec sprawdzić wasze pomysły będę mógł po 18 pozdrawiam

 

P.S.2 . Tak się zastanawiam a może to się dzieję jak zmienia się IP może to ma jakiś wpływ co??

Ja mam Viste i nic takiego mi się nie dzieje, a do tego mam router linksysa 200WAG i też przez sieciówkę zintegrowaną na płycie się łączę. Do tego kiedyś miałem problem ze sterownikami sieciówki ze strony foxconna, ale zainstalowałem ze strony realteka i wszystko biega dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż chciał bym prosić o podanie optymalnego zakresu napieć na tej płycie dla NB? Od jakiegoś czasu bawie sie w oc jednak ustawienie v na chipsecie zostawiłem na auto przez co odnosze wrazenie ze mobo daje sobie za duzo papu, a skutkuje to tym ze przy ok 3ghz na e2160 radiator był już baardzo gorący.... Znacie moze jakies alternatywne chłodzenie dla tego foxa które bedzie na niego pasowac?:> Bios P40, wczesniej mialem p28 i dzialo sie to samo...

 

Dzisiaj przesiadlem sie na e7200 i nadal mam z tym problem... :sad:

Edytowane przez SinRock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż chciał bym prosić o podanie optymalnego zakresu napieć na tej płycie dla NB? Od jakiegoś czasu bawie sie w oc jednak ustawienie v na chipsecie zostawiłem na auto przez co odnosze wrazenie ze mobo daje sobie za duzo papu, a skutkuje to tym ze przy ok 3ghz na e2160 radiator był już baardzo gorący.... Znacie moze jakies alternatywne chłodzenie dla tego foxa które bedzie na niego pasowac?:> Bios P40, wczesniej mialem p28 i dzialo sie to samo...

 

Dzisiaj przesiadlem sie na e7200 i nadal mam z tym problem... :sad:

Kup wentylatorek 40 mm, zamontuj na NB i po sprawie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem nie bede mieć problemów z zamontowaniem tego Thermalrighta HR-05 na mobo? Z tego co widze Fox ma takie dziwne zapinki, a nie otwory jak wiekszosc płyt... :rolleyes: Jak juz to skusił bym się na podstawową wersje, bo z tego co widze IFX jest droższy aż o połowe -_- Wentylek odpada bo będzie robić za dużo hałasu :D

 

Edit

Dzisiaj zamówiłem HR-05 Sli, bo z tego co widzę prościej będzie mi go ustawić w przypadku zmiany chłodzenia na coś większego :)

Edytowane przez SinRock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamówiłem HR-05 Sli, bo z tego co widzę prościej będzie mi go ustawić w przypadku zmiany chłodzenia na coś większego icon_smile3.gif

Tylko, o ile dobrze pamiętam, już w tym temacie były zdjęcia właśnie tego HR z wygiętymi finami, ponieważ inaczej koliduje z grafiką w górnym slocie PCI-E.

 

Odnośnie temperatury chipsetu. Kiedyś myślałem, że to ona jest powodem występującego czasami BSOD. Jednak po obserwacjach winne jest coś innego. Te problemy występują w momencie kiedy ram mam podkręcony. Czyli albo winne są kostki ramu, albo zasilacz, albo sama płyta zaczęła się kłócić z ramem. Temperatura nie jest winna bowiem niedawno się zapomniałem i podczas gier nie przyspieszyłem wentylatorów i czyjnik Kaze Master pokazał, że radiator na NB ma 65 stopni - i nic złego się nie stało. A ramy muszę mieć niepodkręcone - czyli na fabrycznym 800MHz - wtedy też jest wszystko OK.

Więc gorący radiator na NB to nic strasznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temp na mobo dochodzą do 68-69C...także wydaje mi sie to troche za duzo tym bardziej, że buda jest dobrze chłodzona <_< Z tego co widzialem to ten HR siedział na płycie razem ze Scythem, u mnie narazie siedzi AC ale w przyszłosci chciał bym kupic coś większego, a jeżeli wybrał bym standardowego HR to prawdopodobnie nic wiekszego by nie weszło.... :wink2:

 

Co do pamięci to widze ze ta płytka ma jakieś z nimi problemy, moje a-daty za nic nie chca wstać na timingach niższych niż podane w opisie, nawet na standardowych 800 przy 4-4-4-12 nie da rady ich podniesc :damage_wall:

 

Kolejny problem dotyczy oc procka. Mianowicie w przeszły wekend zmienilem sprzet na e7200, po krotkim czasie zabawy doszedlem do 3,6/1,16v co w zupelnosci mnie satysfakcjonowało. Dzisiaj jednak tak dla picu wlaczylem sobie Orthosa i jakież było mojej zdziwienie gdy nagle okazało sie, ze procek ktory wczoraj przechodzil go po paru godzinne katowanie bez zadnego bledu, dzisiaj nie pociągnął orthosa nawet przez 3min, ciągle sypał błedami... Dopiero po podniesieniu napiecia o jedno oczko znowu sie ustabilizował :/ W zasadzie nie wiem czyja to wina bo pierwszy raz sie na cos takiego natknąłem. :angry:

 

Inny ból to to że nie moge wogole zmienić mnożnika.... :lol2:

Edytowane przez SinRock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem nie bede mieć problemów z zamontowaniem tego Thermalrighta HR-05 na mobo?

Edit

Dzisiaj zamówiłem HR-05 Sli, bo z tego co widzę prościej będzie mi go ustawić w przypadku zmiany chłodzenia na coś większego :)

HR-05 SLI raczej ci nie wejdzie. Dlatego pisałem o HR-05 bo kiedyś sam przymierzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HR-05 SLI raczej ci nie wejdzie. Dlatego pisałem o HR-05 bo kiedyś sam przymierzałem.

No to wychodzi na to że będę miec problem... tym bardziej, że zamówilem juz Mugena który do małych nie należy, pozatym jak z Ninja były problemy to pod tego drugiego HR-05 czy to zwykły czy SLI raczej na bank nie wejdzie :sad:

Jednak gdyby udało mi sie jakimś cudem upchnąć te potworki w budzie to na pewno się pochwale :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedzi Ninja + HR-05 SLI, jest przyciasno, więc z Mugenem albo nie wejdzie albo będzie się stykać. Żeby HR o nic (VGA, Ninja, elementy na mobo) nie zawadzał musiałem go ustawić pod kątem 45* w stosunku do chipsetu oraz go podgiąć.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedzi Ninja + HR-05 SLI, jest przyciasno, więc z Mugenem albo nie wejdzie albo będzie się stykać. Żeby HR o nic (VGA, Ninja, elementy na mobo) nie zawadzał musiałem go ustawić pod kątem 45* w stosunku do chipsetu oraz go podgiąć.

Wydaje mi się że z Mugenem może się stykać, jemu to nie zaszkodzi, z grafą to raczej odpada. Chyba, że przedzielił bym je czymś nie przewodzącym prądu, np. folią antystatyczną od grafy, powinna być dobra? :mrgreen: .

Epoxer mógł bym Cie jeszcze prosić o zrobienie zdjęcia z boku na tego HR, o ile da rade?(od strony śmigła na Ninji). chciał bym zobaczyć jak mocno go odgiąłeś.

Zastanawiam się też czy dało by rade tak wygiąć tego HR-05 SLI, żeby pracował poziomo w stosunku do kraty graficznej... :lol: Czy aby HeatPipey nie będą przeszkadzać i czy nic się nie połamie... ^_^

Thermalright już doszedł ale czekam jeszcze na Mugena, do środy powinien dojść także w czwartek jak będę mieć trochę więcej czasu to zaczne się z tym bawić... B-)

Edytowane przez SinRock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kiedys juz pisalem ze po zMARSowaniu P35A-S wyszedl mi piekny wal.

Mianowicie jakiego FSB nie ustawilem >400 to i tak smigalo w granicach 395-401.

W koncu udalo mi sie wgrac spowrotem stary kochany bios od P35.

I nadal mam to samo ;/ dzielniki ramu pokazuja glupoty, ustawie 1066, realnie jest ok 950.

FSB nadal nie moze przekroczyc 400. Moge i 500 ustawic a plytka i tak ochoczo wstanie z 395-401.

Do tego zauwazylem ze 1szy boot danego dnia ma wyzsze fsb(401) a po ilustam uruchomieniach zaczyna spadac az do 395 ;/

Support Foxconna oczywiscie milczy ;/ Dzieje sie tak na kazdym biosie jaki testowalem. Od P28 do P40 :/

A wiem ze ta plytka z moim prockiem spoko robila 430 i ramy na 1100.

CPU to E2160 a ramki to a-datki extreame+ 800. Rece mi opadaja juz, a nie usmiecha mi sie odsylac jej na gwarancje (bo moga jej nie uznac :P ). Ktos kiedys mial podobne czary?? Dodam jeszcze ze odMARSowanie bylo zewnetrznym programatorem wiec nie mozliwe by zostaly jakiekolwiek bloki z Marsa (zreszta i tak by nie odpalila bo MARS bios to award). bios P35 zmieniam juz nie FoxUpdate czy jak mu tam a orginalnym flasherem ami (AFUWIN) z zaznaczeniem wymuszonego programowania wszystkich blokow. Czy mozliwe jest jakies fizyczne uszkodzenie mobo po wgraniu marsa, ze nawet teraz ma centralnie gdzies ustawienia >400FSB?? niezaleznie od napiec cpu, ramu, pciex, chipsetu. dodam ze do magicznej wartosci 400fsb plyta zachowuje sie normalnie, pomijajac dzielniki ramu ;/

Do tego ogladajac plyte zauwazylem kilka niewykorzystanych zworek. Oznaczen teraz nie pamietam bo pisze z pracy ;)

niektore sa zmostkowane w jakis ustawieniach, innych wogole brak. Ma ktos pojecie do czego sluza? wiem ze jedna zmostkowana jest od blokady zapisu biosu, 2ga chyba od blokowania badz uruchamiania jakiegos bootblocka (nie pamietam ;) )

 

sorrki za przydlugiego posta i mam nadzieje ze cos z niego zrozumiecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten problem z prockami z szyną 800Mhz na foxie to normalka. Długo z tymi debilami wojowałem odnośnie tych bugów biosów a oni kit tylko wciskają...

Ręce opadają!!!

Moja korespondencja z foxem wyglądała tak:

 

 

Cytat:

Allendale core issue, memory ratio 1:1 issue

 

Hello!

I've filled in your online form with my configuration, but apparently it dissapeared from it (it's next thing you should improve, I suppose :) ). So my congiguration is:

 

CPU: Intel Pentium E 2140 (Allendale) rev.M0 1.6Ghz @ 3.2Ghz 1.27V

CPU Fan: Arctic Cooling Freezer 7Pro

Motherboard: Foxconn p35a bios version p40

Memory: 2x1 GB Kingston 667MHz @ 802Mhz 5 5 3 9 2.1V (in 1 and 3 motherboards' banks)

VGA: Palit Sonic 7300GT 500/1000Mhz @ 800/1680Mhz 1.65V

HDD: Samsung 320GB

Power supply: Modecom MC 400W (+12V - 312W)

OS: Windows XP Pro Sp3

And all the newest drivers from your download section.

 

I've noticed that there is problem with limited overclocking of Allendale processors (800 bus speed) from family PentiumE 2XX0. It is possible to OC this kind processors only to 1600 Mhz, while they have a possibility to go more. Other Conroe processors doesn't have this limit as I've read it at many portals and reach even 540mhz on this motherboard of what I know and reach maximum processor FSB...

 

It'is very common bug with your motherboard bacause I've read it at many internet forums and portals...

Could you answer me what is the cause of this problem? Is' it maybe some bios bug?

Could you improve next bios version to this issue?

 

Next thing in p40 bios is that when using 1:1 memory ratio OC of memories stops on 430Mhz. Increasing FSB in bios doesn't come with increase real memory fsb (in Windows it is not more than 430Mhz) :(

But using 5:6 ratio they goes 540Mhz without any problem.

 

The last thing of what I and many Foxconn P35a/a-s users dreams is you to add to bios ability to manage of memory alpha timings. Could you add this function?

 

Replay od deblili:

 

Cytat:

Sorry for the delayed response

1. as you know, OC performance was much related with the cooler environment and also peripheral devices except the motherboard, such as the cpu, memory, vga card and the power supply.

about the memory, we suggest that you could try a 800mhz ram to have a test, which may improve the oc results.

2. it is true that Conroe processors do have better OC performance than Allendale ones due to its more cache.Thank you.

 

 

I moja ostatnia odpowiedź do nich:

 

Cytat

Hello!

I'am very sad to read that you don't believe me, that is problem with P35a bios.

1.Maybe reading of this article (it's in Polish but you can use google translator or ask your Polish division of foxconn if you have one):

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-30

They tests Pentium dual core 2160 but it's the same family as my pentium 2140. This CPU's easly reach 400mhz fsb and above! And they write they weren't able to reach maximum fsb of this processor :( So maybe everybody in Poland doesn't know how to overclock or there is something wrong with bios.

When I used your older bios versions CPU OC ended at 387 fsb, in p40 bios it increased to 402 MHz. I highly reccomend you to check OC of Allendale using p36 bios version and compare it usind p40. The conclusion will be simple that the bios need some little improvements so please improve your bios.My CPU has much more potencial.

You write that OC performance is related to many things.

I've checked all options in bios and every configuration of it and this problem isn't still resolved. Check the screen I attached to you if you think the CPU is overheating or power supply changes it's voltages. There everything is OK!!!

About RAM I advice you to check OC using 1:1 memory ratio of memories. Increasing FSB in bios doesn't come with increase real memory fsb in Windows. But using 5:6 ratio they goes much higher without any problem.

2. I suggest you to visit this site:

http://hwbot.org/browseHardwareProcessors....SubFamilyId=122

and you easly notice that allendale processors have amazing OC potential (with ordinary air cooling) due to its less cache :)

3. What about adding manage of memory alpha timings?

So in my opinion this issues are still unresolved so I'am still waiting for your answer and improvements. I'f you will have any questions don't be affraid to ask because I will help you with pleasure :)

 

I nadal te ######## nic nie odpowiadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno sobie z tego zdają sprawę wątpię aby nie wiedzieli jak ich płyta radzi sobie z o/c a jak płyty innych firm,ale zyski mają i z płyt pod AMD jak i pod Intela,czy przez "naprawienie" możliwości o/c na fsb800 jakikolwiek zysk foxowi da?wątpię tym bardziej że p35a nie jest sztandarową płytą firmy aby dbać o dobre biosy,support itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na tej płycie działa E5x00? Ma ktoś z Was taką konfigurację? Gdzie na stronie Foxconna można znaleźć listę procków, które pójdą z tą płytą? Szukałem kiedyś, ale mi się nie znalazło.

Działa, działa ;)

http://forum.purepc.pl/Socket-423-478-775-...06#entry3131406

Na razie tyle, potrzebne dłuższe testy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...