Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem, otóż mam pamiątki (sig) i problemem dla nich (?) są mnożniki 3:5 i 2:3. Na tych mnożnikach działają, tylko do ok 700mhz, a potem już klops. Na 1:1, 4:5, 5:6 wszystko działa fajnie. Kolejny problem, to to, że robią one spokojnie 960Mhz Cl5 na 1.9V, ale więcej już nie chcą zrobić nawet na 2.3V :| Nie ważne jak timingi, nie ważne jakie napięcie, po prostu nie ruszą wyżej :( I teraz mam pytanie- czy to wina płyty, czy może ramu? Ram zapowiadał się ciekawie i raczej wykluczam żeby miał jakąś blokadę, choć pewny być nie mogę, a innej mobo do sprawdzenia nie mam. Poradźcie coś! :)

Mam dokładnie takie same pamięci jak Ty i u mnie nie ma żadnych problemów, dzielniki działają i wyciągnąłem z tych kości 1111MHz (CL5, 2.15V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eureka! Doszedłem jak zmieniac predkosc wentyli w Speedfanie. :D

No to zaczynamy !

Wieczorem zrobie Screeny.

1.Uruchom Speedfana (ja mam ver.4.34)

2.Głownym oknie klikamy Configure

3.Wchodzimy w zakładke Adavanced

4.Z listy chip wybieramy "F71882F at $A00 on ISA"

5.teraz zalezy ile mamy wiatrakow ale mozna ustawic ręczne sterowanie wszystkich :)

6.Klikamy np. "PWM 2 Mode" i wybieramy Manual set PWM" (niewiem jak jest dla innych bo ja mam wentyl PWM Arctic Coolinga"

7.Klikamy w okienko "remember it" a nastepnie ok

8.Po wprowadzeniu procentowej prędkosci czekamy ok 2 sek i zawalnia.

 

Jak kilka osob potewiedzi to prosze o przeniesienie tego do 1 posta

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Posiadam foxcona p35 od 7 miesiecy. Na poczatku był do niego podpięty dysk sata 500 gb ktory padl po 3 miesiacach.( wczesniej ten dysk dzialal pol roku na innym kompie.Wymienili mi twardziela na nowy ostatnio byl u mnie kumpel z dyskiem maxtora podlaczylem i to samo dysk przeslał działac. Pare dni temu ten wymieniony wczesniej 500 gb znowu pada :o. 3 dyski umarły w ciagu 7 miesiecy Warunki pracy w obudowie bardzo dobre niska teperatura..Nie wiem moze to przypadek (pech) ale czy mozliwe ze plyta mogla by psuc dyski ??Rozumiem 2 ale ze 3?? jezeli tak to jak udowodnic ze plyta nadaje sie do reklamacji??

ps tez mialem problemy z karta sieciowa.Dzieja sie magiczne rzeczy.Raz działa raz nie teraz mam podlaczona sieciowke na pci ( i wykrywa mi obie karty sieciowe) jezeli tą na pci wyjme to zadnej nie widzi magia czy jakies czary ?? to samo sie dzieje w systemie windows xp jak i linux ( ubuntu)

Edytowane przez Archi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak.. ostatnio po formacie zrobiłem aktualizacje biosu, zapominając że zresetuje mi to wszystkie ustawienia :/ i zwlekałem aż do teraz do ponownej zabawy w overclookera. Ustawilem wszystkie rzeczy mniejwiecej na pamięć, i biore sie za testowanie ramów.. i za każdym razem mam błędy. Po 30sec, po 10min, po 15min.. więc ustawiłem wszystko w biosie na default - i po około 15minutach wywaliło mi ponad 1000 bledow -.- (w bodaj 7mym teście) nie mam pojecia o co chodzi.. komputer nie sprawia żadnych problemów, po resecie biosu musiałem tylko przestawic napiecie na 2.2v tak jak zaleca producent, i już probowałem z napięciem default i 2.2v, zmieniałem też timingi z 5-5-5-15 / 4-4-4-12 i tak samo mam błędy.

 

Czy jest coś co moge zrobić oprócz wysyłania kostek na gwarancje? Kupowałem caly sprzęt z niemczech wiec średnio mi się to uśmiecha.. <_< komp chodzi bardzo dobrze jak już napisałem, tylko te błędy..

 

mobo Foxconn p35a

ramy patriot 2x1gb 800mhz LLK 4-4-4-12

bios najnowszy p40

 

Wtedy gdy podkręcałem (~rok temu) bios był oczywiście starszy. Czy to może mieć znaczenie? Wtedy oczywiście nie miałem żadnych błędów.. dopiero teraz, po roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak.. ostatnio po formacie zrobiłem aktualizacje biosu, zapominając że zresetuje mi to wszystkie ustawienia :/ i zwlekałem aż do teraz do ponownej zabawy w overclookera. Ustawilem wszystkie rzeczy mniejwiecej na pamięć, i biore sie za testowanie ramów.. i za każdym razem mam błędy. Po 30sec, po 10min, po 15min.. więc ustawiłem wszystko w biosie na default - i po około 15minutach wywaliło mi ponad 1000 bledow -.- (w bodaj 7mym teście) nie mam pojecia o co chodzi.. komputer nie sprawia żadnych problemów, po resecie biosu musiałem tylko przestawic napiecie na 2.2v tak jak zaleca producent, i już probowałem z napięciem default i 2.2v, zmieniałem też timingi z 5-5-5-15 / 4-4-4-12 i tak samo mam błędy.

 

Czy jest coś co moge zrobić oprócz wysyłania kostek na gwarancje? Kupowałem caly sprzęt z niemczech wiec średnio mi się to uśmiecha.. <_< komp chodzi bardzo dobrze jak już napisałem, tylko te błędy..

 

mobo Foxconn p35a

ramy patriot 2x1gb 800mhz LLK 4-4-4-12

bios najnowszy p40

 

Wtedy gdy podkręcałem (~rok temu) bios był oczywiście starszy. Czy to może mieć znaczenie? Wtedy oczywiście nie miałem żadnych błędów.. dopiero teraz, po roku.

 

Spróbuj na innym (starszym) biosie, swego czasu też miałem cyrki z ramami i jakiś starszy ładnie działał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, na którym konkretnie? :P

tzn, który jest jakiś w miare stabilny.. w ogóle nie wspomniałem o tym, ale miałem problemy z podkrecaniem bo.. specjalnie sie nie znam, ale widze że Fox ratio sie zmieniło, tzn przedtem mialem do wyboru np 1:1.5 i pare innych, teraz mam zupełnie inne. do tego nie moge ustawić tak jak na tym zdjeciu: http://www.egielda.com.pl/images/art/22aaa...bb0348cce43.jpg ; gdy ustawie 1:1 to nie mam w ogóle do wyboru DRAM FREQUENCY, pojawia sie dopiero jak ustawie te fox ratio na disabled, ale wtedy dram frequency jest na auto i nie da sie zmienić. tzn pole nie jest szare, ale klikanie +/- nic nie daje.. dziwne to. to w najnowszym biosie mam jak już pisałem.

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK wgrałem bios p28, czyli chyba ten na którym chodziło mi poprzednio, ustawiłem timingi z domyślnych [55515] na 44412, i przeszedł test 7 (na którym miałem wysyp błędów) bez problemu. Teraz bede probował z nowymi biosami chyba, choć te nowe mi sie nie podobają bo mają poblokowane jakby niektóre opcje..

 

EDIT:

Ok raport sytuacyjny jest taki.. udało mi sie wgrać starszy bios, i po wielu próbach ram przeszedł cały test bez problemu. Niestety.. procek c2d e4400 podkręcony na 3Ghz osiąga zboczone temperatury, w idle tempy są mniej więcej rdzeń #01 - 45C, rdzeń #02 ~40C.. niestety jak odpale orthosa temperatury wzrastaja w ciagu 10sekund do 80C, a w ciagu nastepnych 10 core temp (którego używam do testowania.. zreszta speed fan tak samo) osiąga ~123C i kompletnie wariuje.

 

So just.. wtf? Gdy podkreciłem procek na poprzednim (najnowszym czyli) biosie to temperatury w stresie były 70C.. troche za dużo, miałem zamiar to zmniejszyć, no ale i tak był problem z ramami. A teraz COS takiego. Chłodzenie na procku to Scythe Ninja Plus, więc chyba nie tak źle.. nie zamontowałem tylko na niego wiatraka, bo nie było miejsca, jest jeden wiatrak zaraz obok który wywiera powietrze z tyłu obudowy.

 

Co może powodować takie temperatury? Aha na tych ustawieniach sprzet chodzi OK, orthos działał 30minut po czym włączyłem właśnie core tempa i zobaczyłem co się dzieje.

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy to nowa pasta na procek, bo gdy wszystko składałem wykorzystałem tą dołączoną do wiatraczka z procesorem.

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie napisałem przeciez, że za duże, tez umiem wyciągać wnioski z tego co sam napisze. Sprobuje jeszcze raz zalożyć chłodzenie choć na początku miałem z tym problemy ech.. no ale sprobuje.

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z FoxconnLiveUpdate. Kiedy chcę właczyć "Online Update" pokazuje mi komunikat, że niemożliwe jest połączenie z internetem i mam sprawdzić swoje połaczenie lokalne. Necik mi śmiga normalnie, ktoś wie o co kaman? Problem leży po mojej stronie?

Sprawdzałem czy może antywirus blokuje dostęp ale nic niepokojącego nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś bo chcę kupić pamięci ale nie wiem której firmy będą działały poprawnie.

Ja mam pamiątki Patriot 800 4-4-4-12 LLK, konkretnie 2 zestawy 2x1GB. Smigają sobie w cztery giga stabilnie na 950Mhz z timingami 5-5-5-15 i napięciem 2,2V. Patriot to pewna firma i robi dobre pamiątki. W porównywalnej cenie nie ma lepszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad a-datami ale słyszałem że te co teraz sprzedawane są nowe w sklepach nie kręcą się zbyt dobrze.

A powiedzcie mi jeszcze jedno bo jeden pan sprzedałby mi okazyjnie 2x2gb a daty 800mhz czy jak przy składaniu wszystkiego w całość komp odpali bez problemu z tymi pamięciami z napięciem 1.9v ? A jeżeli odpali to czy najlepiej byłoby podnieś napięcie do 2.1v w razie OC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mobo przypadkiem nie dobiera sobie napięcia pracy które jest zapisane w SPD pamięci??

 

Dla przykładu mam fox'a p35ap-s i po włożeniu patriotów llk ( 2x1GB - to te z czarnymi radiatorami :)) mobo ustawiło napięcie 2,2V i 1066MHz CL5 i full stabilnie ( tak w ogóle w SPD mają zapisane 1000MHz CL5 ).

 

"Arroyo" rozwiń proszę swoją myśl "Patriot nie chodza stabilnie poniżej zalecanych 2,2V, dla przykładu" ,

bo u mnie latają 1000MHz CL5 przy 2,1v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz duże szczęście bo trafiły ci się na micronach, jak masz w SPD wpisane takie dane. Kiedyś Patriot takie wypuszczał....ahh piękne to były pamiątki. Potem przeszli na elpide.

U mnie ostatni wpis w SPD to 4-4-4-12 800Mhz 2,2V (Elpida AG-6E-E). Mobo nie wiedzieć czemu nie potrafi sobie tego przeczytać a napięcia poniżej 2.2V są niestabilne nawet dla 800Mhz. Może to też być kwestia tego, że mam 4 kostki po 1GB i dlatego potrzebują więcej papu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze jedno jaki muszę ustawić dzielnik pamięci aby podkręcić c2d e6750 2.66ghz na mniej więcej 3.0-3.2 aby po podkręceniu pamięci mogły chodzić nadal na CL4 ? Aha i jakie standardowe napięcie dla tego procka ustawia p35a-s ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, bo mam okazję kupić tanio chłodzenie Thermaltak'a Sonic Tower rev.1 i chciałem się upewnić że będzie pasowało do P35A-S.

Jeśli chodzi o wymiary to nie powinno być problemów bo pomierzyłem wszystko. Mam wątpliwości co do zapinki, producent niby podaje że ma pasować do 775 ale w zestawie nie widziałem zapinki która miałaby rozstaw śrub taki jak na foxconie.

 

Może mi ktoś pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdania na temat Patriotów są podzielone.

 

Ja tez miałem do czynienia z tymi właśnie pamiątkami 2x1GB 800MHZ.

 

Wszystko działało bez problemu do momentu resetu biosu( przy podkręcaniu podzespołów czasem jest to nieuniknione)

Po zrobieniu resetu komp sie po prostu nie podniósł. Czarny ekran i tyle tak było do momentu zakupu kingstona.

obecnie 4x1GB kingston

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Myślę że posiadacze tej płytki - szczególnie tacy którzy ją wyczuli i mają w jednym paluszku :D - pomogą lub zasugerują coś pożytecznego gdyż mam problem. A konkternie kumpel mój. Chciał złożyć kompa na tej płycie i mu się to udało jednak komp sie nie uruchamia wogóle. Myśle ze to znany problem, więc opisze dokładnie:

Kupił tą płytkę (P35a-s) i do niej E7200. Z pamięciami miał problem gdyż przed świętami były opóźnienia w wysyłce to pożyczyłem mu jedną kość 2GB Corsair XMS2 800MHz CL5. Było ok, komp chodził z kostką włozoną w 1-szy lub 2-gi slot. (na 3 i 4 nie chodziło - zagadka). Gdy doszły jego OCZ Gold Edition 800MHz CL5 2x1GB to zaczęły sie problemy. W pełni trzeźwo gdy wyjmował moją kość to ustawił napięcie na 2.0v aby nie mieć problemów, mimo że na kościach OCZ jest napisane 1.8v - ale jak na złość. Komp nie wstaje ani na dwóch ani na jednej kości w żadnym slocie. Nieraz przy uruchamianiu piszczy głośniczek tak jakby nie włożono Ramu wogóle. Mało tego - już nawet moja kość nie chce działać a wtedy działała :blink: . Nawet po resecie biosu zworką i bateryjką nic nie rusza. O co tu chodzi?? :blink: Może oznaczać walniętą płytę czy jest jakieś lekarstwo na takie coś?? Dodam że próbowaliśmy na grafice pciex jak i na zwykłej pci... :sad: myśle, że procka nie ma sensu wyjmować skoro działało wszystko wcześniej tylko były kombinacje z ramem... A! no i jego OCZy działają na mojej płycie żeby nie było wątpliwości. Pomóżcie ziomki! :wacko:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączone wszystko. Właśnie sie przymierza do aktualizacji biosu bo nie wie jaki wgrany. Tylko problem ze skołowaniem starszego procka :mad:

 

Edit: Bios najnowszy wgrany a Ram OCZ nie chodzi! Stare hynixy czy elixiry (nie pamietam) 667MHz działają. :blink: Nie spotkał sie ktoś z tym że na płycie jest problem z 800MHz pamięciami?? Bo wyraźnie jest problem z OCZ Gold 800MHz i z Corsairami XMS2 800... Na żadnych płyta nie bootuje a są dobre - na moim kompie działają. Narazie kumpel jedzie na tych 667. Jakie dobre kostki ma kupić? Kto może polecić w miare niedrogi zestaw 2x2GB w 100% działający na tej płycie??

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam taki problem, nie dawno kupiłem dysk SEAGATE 500 GB, 32 MB, SATA II - ST3500320AS podpiołem go razem z dyskiem Samsunga 160GB ATA.

Na dysku 500GB miałem Windows`a XP i on też bootował jako pierwszy.

Na dysku 160GB mam Ubuntu 8.10

Do dzisiaj wszystko śmigało ok.

Aż tu włączam kompa i [gluteus maximus]! Komp się wiesza na ekranie BIOS podczas wykrywania sprzętu.

Wykrywa procka, kontroler USB i ilość pamięci RAM, w tym momencie się wiesza i muszę go restartować!

 

Przywróciłem BIOS do ustawień początkowych, - ale to nic nie dało.

Po odłączałem wszystkie urządzenia: dyski, napęd DVD (na SATA) - komputer się włączył, można pogrzebać w BIOS`ie.

Podłączyłem dysk 500GB SATA II i komp znów się wiesza podczas startu na ekranie BIOS`u.

 

Na dysku 160GB z Ubuntu wszystko działa OK!

 

Czy to możliwe że NOWY mało eksploatowany dysk jest przyczyną tego problemu?

Zostaje tylko reklamacja i wymiana na nowy?

 

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam P35A-S na biosie P37 lub tez P38. Czy da na nich uruchomic pamięci 1066 MHz (np. tak, żeby działały na 800 MHz CL 4 a potem je kręcić do 1066 MHz i wzyż ?)

Edytowane przez darkghost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...