Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Mam P35A-S na biosie P27 lub tez P28. Czy da na nich uruchomic pamięci 1066 MHz (np. tak, żeby działały na 800 MHz CL 4 a potem je kręcić do 1066 MHz i wzyż ?)

Po pierwsze zrób aktualizacje do nowszego biosu (np P40). Pamięci będą chodzić bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, postanowilem sobie zbudowc bude, z taki podzespolow:

 

procesor: e5200 - nowy

plyta: foxconn p35a-s - uzywana

pamiec: Patriot llk - nowa

gfafika, tylko narazie: 6610xl

zasilacz: Cooler MASTER 450W

dysk pata z mojego starego komputera, tez narazie, napedy optyczne takze ze starego komputera.

 

wszystko zlozylem do kupy, uruchamiam, wentylatory sie kreca, czarny ekran na monitorze, chodzi moze 3s i komputer sie restartuje i tak non stop.

 

co moze byc nie tak?

sprawdzane takze na Goodramach 667

Edytowane przez boss711

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś używaną płyte więc raczej jest sprawna. Kumpel kupił nówkę i było to samo na dwóch zestawach pamięci 800MHz, po włożeniu 667 działało. Oddał na gware. Skoro u Ciebie nawet 667 nie chodzą to proponuje spytać się poprzedniemu właścicielowi jaki bios ma płyta i czy kiedykolwiek aktualizował. Najnoszy bios może rozwiązać problem z 45nm prockami. Jednak żeby go wgrać bedzie Ci potrzebny jakiś 65nm lub starszy. Ale zanim to zrobisz, upewnij sie czy płyta nie pamięta ustawień poprzednego sprzętu. Czyli zresetuj CMOS guzikiem lub wyjmij baterię na pół godziny.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś używaną płyte więc raczej jest sprawna. Kumpel kupił nówkę i było to samo na dwóch zestawach pamięci 800MHz, po włożeniu 667 działało. Oddał na gware. Skoro u Ciebie nawet 667 nie chodzą to proponuje spytać się poprzedniemu właścicielowi jaki bios ma płyta i czy kiedykolwiek aktualizował. Najnoszy bios może rozwiązać problem z 45nm prockami. Jednak żeby go wgrać bedzie Ci potrzebny jakiś 65nm lub starszy. Ale zanim to zrobisz, upewnij sie czy płyta nie pamięta ustawień poprzednego sprzętu. Czyli zresetuj CMOS guzikiem lub wyjmij baterię na pół godziny.

Resetowalem CMOS zworka, z bateria nie probowalem. Napisalem do poprzedniego wlasciciela, on pracowal na Core 2 duo, nie podal modelu, ale sadze, ze byl to procesor 65nm. Napisalem jeszcze druga wiadomosc w sprawie biosu ale czekam na odp.

Slyszalem, ze jezeli to pamieci to chodza tylko wentylatory, wiec podejzewalem procesor, skoro piszesz, ze znajomy mial taka sytuacje to moze ta pamiec. W poniedzialek lub wtorek bede mial jeszcze jeden modul pamieci do sprawdzenia.

 

 

Wszystko poprawnie podłączyłeś,wszystkie wtyczki?

Niby wszystko podlaczone jak trzeba.

 

Zaobserwowalem, ze bez pamieci, podlaczonych napedow, sytuacja jest identyczna, wiec albo padl procesor albo plyta ma stary bios. Sprobuje zalatwic jakis procesor 65nm, moze cos z tego bedzie.

 

Wie ktos moze czy ta plyta obsluzy Pentium 4 520j, wedlug listy obsluguje 520, a to j nie wiem co znaczy, niby te same procesory.

 

Witam ponownie, po wlozeniu procesora 520j, dalej to samo, na jeszcze innych pamieciach 667. tez. Podlaczylem tez jakis tandetny zasilacz tracer, powinie pociagnac to chociaz przez chwile i dalej nic.

Mam jeszcze pytanie o moj zasilacz, uruchomilem go bez plyty glowniej, przez zwarcie przewodu zielonego z masa. Napiecia wszystkie ok poza przewodem niebieskim jest ok 12.92v, zasilacz zostal obciazony napedem cd. Po wlozeniu plyty do napedu cd, wieksze obiazenie zasilacz sie wylacza, dlaczego sie tak dzieje, czy to normalne?

Czekam na jakies sugestie, pozdrawiam.

Edytowane przez boss711

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem posiadaczem P35A-S z procesorem C2D E4300 szyna 800MHz już od dłuższego czasu i płyta sprawowała się Wyśmienicie!

Na początku nie mogłem się z nią troszkę dogadać ale dzięki waszej pomocy udało się nam dojść do konsensusu.

Po kurtce powiem o co chodziło:

Zamontowałem w w/w płycie pamięci GEIL DDR2 2048MB PC800 DUAL 2 x 1024 ULTRA CL4-4-4-12 GX22GB6400UDC

Komputer się wieszał i występował problem z Blue Screen,

Dowiedziałem się od was że muszę podnieść napięcie do 2,1V i ustawić opóźnienia na podane prze producenta oraz ustawić DRAM Frequency na 800MHz.

Problem został rozwiązany! :damage_wall:

 

Teraz mam taki problem że dokupiłem jeszcze 2GB tych samych GX22GB6400UDC pamięci, czyli łącznie 4GB!

Wkładam do kompa i odpalam windowsa.

I tu pojawia się problem ponieważ pojawia się niebieski ekran i komputer się restartuje!

W biosie sprawdzam ustawienia, jest wszystko tak jak było, z tym że nie moge zmienić ustawień DRAM Frequency na 800MHz, zawsze wskakuje AUTO.

Wtedy zmieniłem FOX RATIO SELECT na 1:2 a Configure DRAM Timings by SPD na automatycznie, komputer się włącza i działa ok.

Niestety Timingi mam już nie takie jak producent podaje czyli zamiast 4-4-4-12 mam 5-5-5-18 !

Gdy tylko zmienie je w BIOS znowu komputer wariuje.

 

Zamieszczam Screeny:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Z tego co zauważyłem to między starymi a nowymi kośćmi jest różnica w tRAS 18 / 15

Oprócz tego różnią się Pary Number, Serial Number no i oczywiście datą produkcji.

 

Przy takich ustawieniach biosu komputer wariuje:

Dołączona grafika

 

Mam nadzieje że z waszą pomocą znów uda się rozwiązać ten problem.

Pozdrawiam

Edytowane przez JerzyG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że fox ratio nie ruszałeś,ustaw na najniższe taktowanie memory target i zobacz czy lepsze timingi możesz ustawić

Witam!

Zmieniałem FOX RATIO SELECT na 1:2 i ustawiałem timingi na te od producenta.

Niestety tak samo komputer po pewnym czasie się restartuje.

Edytowane przez JerzyG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem zresetować bios. Odpalam kompa to mi nic się nie odzywa komp, nie dostaje sygnału mionitor -> problem z za niskim ustawienień default'owym napięcia ram (już to kiedyś miałem). Poszedłem do kumpa po inne kości, wkładam i gdy odpalam kompa mobo wydaje krótkie dźwięki bez końca -> około 6-7'u na sekunde. Czy ktoś wie o czym mobo chce mnie poinformować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie P40 i P38, cos mi sie po aktualizacji biosu wszystko posypalo Visty nie moge uruchomic, a w XP wszystko mi sie wylacza. Hmm ktos mial taki problem? W ogole nie moge ustawic e4500 na 3ghz wczesniej smigal przy takich ustawieniach az milo.

 

P37 wszystko naprawil.

Edytowane przez hef44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Odłożyłem wymianę pamięci na moim foxconnie p35a-s na teraz i mam pytanie jakie moduły pamięci ram 2x2gb tak do ok. 200zł będą działały bez żadnych problemów ważne żeby w miarę dobrze podkręcały się i żebym nie miał żadnych przygód po ich włożeniu.

Edytowane przez pawel2910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam problemy z o/c proców o def fsb=200mhz na P35AP-S, jednocześnie informując że lekarstwem jest BSEL mod.

 

A czy robiłeś BSEL moda? Czy to pomogło przeskoczyć walla płyty dla 200 mhz procesora? Jak co to napisz coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Odłożyłem wymianę pamięci na moim foxconnie p35a-s na teraz i mam pytanie jakie moduły pamięci ram 2x2gb tak do ok. 200zł będą działały bez żadnych problemów ważne żeby w miarę dobrze podkręcały się i żebym nie miał żadnych przygód po ich włożeniu.

Doradzi ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy robiłeś BSEL moda? Czy to pomogło przeskoczyć walla płyty dla 200 mhz procesora? Jak co to napisz coś więcej.

Tak, zrobiłem BSELa na 266mhz. Pewnie że pomogło - przed bselem płyta nie puszczała proca powyżej fsb~360, po bselu proc się kręci do granic swoich możliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Odłożyłem wymianę pamięci na moim foxconnie p35a-s na teraz i mam pytanie jakie moduły pamięci ram 2x2gb tak do ok. 200zł będą działały bez żadnych problemów ważne żeby w miarę dobrze podkręcały się i żebym nie miał żadnych przygód po ich włożeniu.

Pomóżcie bo będę musiał w tym tygodniu coś wybrać a nie mam pojęcia które bez problemu będą pracować z p35a-s 2x2gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zrobiłem BSELa na 266mhz. Pewnie że pomogło - przed bselem płyta nie puszczała proca powyżej fsb~360, po bselu proc się kręci do granic swoich możliwości :)

BSEL mod na Foxconnie p35a działa (sprawdzałem na procesorze 2140 z szyną 200 Mhz), ale niestety potem płyta nie pozwala na jakikolwiek overclocking i fsb jest na sztywno 266 Mhz.

Edytowane przez Kipps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Będę podłączał starszy dysk ATA i napęd CD-RW też na ATA pod jedną taśmę i jak myślicie mogą mnie spotkać jakieś niespodzianki przy pierwszym uruchomieniu komputera na foxie p35a-s ? Muszę coś najpierw w biosie przestawić przed instalacją windy ? A po instalacji windowsa muszę zainstalować ze sterowników dołączonych do płyty sterowniki od raidu i Jmicron ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Będę podłączał starszy dysk ATA i napęd CD-RW też na ATA pod jedną taśmę i jak myślicie mogą mnie spotkać jakieś niespodzianki przy pierwszym uruchomieniu komputera na foxie p35a-s ? Muszę coś najpierw w biosie przestawić przed instalacją windy ? A po instalacji windowsa muszę zainstalować ze sterowników dołączonych do płyty sterowniki od raidu i Jmicron ?

Podpowie ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli instalujesz Winde XP to dysk musisz w biosie ustawić na emulacje IDE, jeśli Viste to tryb AHCI (czy jakoś tak) i wtedy idzie instalka bez problemu. Na XP instalujesz dodatkowe sterowniki od Jmicron na Viscie nic nie musisz doinstalowywać prócz sterów do chipsetu. Przynajmniej ja tak mam, ale mam P35A bez raidu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli instalujesz Winde XP to dysk musisz w biosie ustawić na emulacje IDE, jeśli Viste to tryb AHCI (czy jakoś tak) i wtedy idzie instalka bez problemu. Na XP instalujesz dodatkowe sterowniki od Jmicron na Viscie nic nie musisz doinstalowywać prócz sterów do chipsetu. Przynajmniej ja tak mam, ale mam P35A bez raidu :)

Ok dzięki, myślę że emulację na ATA gdzieś znajdę w biosie, a już po zainstalowaniu windy (w moim przypadku XP) muszę zainstalować sterowniki Jmicron i jeszcze dodatkowo od raidu nawet jak nie mam ? Czy może to to samo ?

A i jakie sterowniki od jmicron zainstalować te dołączone na płycie czy może z neta najnowsze pobrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli instalujesz na dysku podłączonym na ATA nie musisz instalować sterów od raida bo i po co. Wystarczą stery od płtyty głównej , grafiki i dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli instalujesz na dysku podłączonym na ATA nie musisz instalować sterów od raida bo i po co. Wystarczą stery od płtyty głównej , grafiki i dźwięku.

Aha ok, ale jeszcze dodatkowo muszę zainstalować Jmicron żeby freezów nie mieć jak to się często zdarza w urządzeniach ATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeszukaniu tematu widze ze nikt nie poradzil sobie jeszcze z komunikatem: "Warning: Current CPU clock setting beyond system capability"

U mnie powyzej 340Mhz FSB. Bios p40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...