Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - już się pogubiłem...

jak odpalam kompa to słysze krótkie pikniecie - mam pytanie czy to oznaka prawidłowego działania jak mi niektórzy powiedzieli czy bład odświerzania pamieci...?

a jesli bład to co z tym fantem zrobić?

hm... systam raczej pracuje stabilnie choć wczoraj mi sie wywalił ale to z powody magashita czyli płytowego Realteka HDA...

ponawiam prośbę o pomoc...

jak tutaj mi nikt nie odpowie to gdzie szukać pomocy...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z prawidłowym podpięciem dysków ( 2 szt ) i nagrywarek (2 szt) pod SATA na płycie głównej na P35 ( Foxconn Mars). A jest tak : płyta ma 6 złącz SATA i jak podepnę po nie 2 dyski HDD oraz 2 nagrywarki + śledź na E-SATA to muszę instalować Vistę x64 w trybie IDE bo nagrywarki w AHCI nie są widoczne i nie mogę zainstalować nic z płyty( to jest dla mnie zrozumiałe). A jak przełączę na IDE to tracę E-SATA oraz NCQ bo nawet jak załaduję sterownik do AHCI to w momencie przełączenia w biosie po instalacji na tryb AHCI ( z IDE) wywala mi brak BOOTMGR a jak podłacze nagrywarkę pod złacze IDE i zainstaluę system w trybie AHCI to nie mogę nic nagrywać na płytach bo wywala ciągle błędy o nieznanym nośniku lub błędnych sektorach nawet na nagrywarce na ATA. Pomóżcie bo siedzę już 3 tydzień i mnie trafia. Jak Miałem dyski podpięte na SATA ( AHCI) a nagrywarki pod IDE ( na taśmie ATA) to było ok ale zachciało mi się zmienić nagrywarki na SATA i problem. Nagrywarki to Pioneer 216D oraz Samsung 203P ( były już wymieniane przez producenta na nowe + nowy bios bo myśleli ,że to wina lasera). Teraz dla odmiany nie nagrywa na nośnikach DVD-R i ciągle błąd o nieznany nośnik (illegal disk) lub błąd aresu ( na CD-RW, DVD+RW oraz DVD-RW pali bez zająknięcia), czasami uda się wypalić płytkę DVD-R aby za chwilę błąd z nagrywaniem wrócił. System operacyjny to Vista Home Premium x64 SP1 , DMA dysków włączone, teraz są na kanale 1 (0 i 1).

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązamu problemu może ktoś spotkał taki na swojej konfiguracji bo skore nargywarki są nowe to strzelam że to coś z kompatibilnością lub złym ustawieniu ( na defaultowym jest to samo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z prawidłowym podpięciem dysków ( 2 szt ) i nagrywarek (2 szt) pod SATA na płycie głównej na P35 ( Foxconn Mars). A jest tak : płyta ma 6 złącz SATA i jak podepnę po nie 2 dyski HDD oraz 2 nagrywarki + śledź na E-SATA to muszę instalować Vistę x64 w trybie IDE bo nagrywarki w AHCI nie są widoczne i nie mogę zainstalować nic z płyty( to jest dla mnie zrozumiałe). A jak przełączę na IDE to tracę E-SATA oraz NCQ bo nawet jak załaduję sterownik do AHCI to w momencie przełączenia w biosie po instalacji na tryb AHCI ( z IDE) wywala mi brak BOOTMGR a jak podłacze nagrywarkę pod złacze IDE i zainstaluę system w trybie AHCI to nie mogę nic nagrywać na płytach bo wywala ciągle błędy o nieznanym nośniku lub błędnych sektorach nawet na nagrywarce na ATA. Pomóżcie bo siedzę już 3 tydzień i mnie trafia. Jak Miałem dyski podpięte na SATA ( AHCI) a nagrywarki pod IDE ( na taśmie ATA) to było ok ale zachciało mi się zmienić nagrywarki na SATA i problem. Nagrywarki to Pioneer 216D oraz Samsung 203P ( były już wymieniane przez producenta na nowe + nowy bios bo myśleli ,że to wina lasera). Teraz dla odmiany nie nagrywa na nośnikach DVD-R i ciągle błąd o nieznany nośnik (illegal disk) lub błąd aresu ( na CD-RW, DVD+RW oraz DVD-RW pali bez zająknięcia), czasami uda się wypalić płytkę DVD-R aby za chwilę błąd z nagrywaniem wrócił. System operacyjny to Vista Home Premium x64 SP1 , DMA dysków włączone, teraz są na kanale 1 (0 i 1).

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązamu problemu może ktoś spotkał taki na swojej konfiguracji bo skore nargywarki są nowe to strzelam że to coś z kompatibilnością lub złym ustawieniu ( na defaultowym jest to samo).

A napisz jeszcze pod jakie numery portów SATA podłączasz urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1-2 , 5-6, 1-3 a teraz 2-4 , nawet jak są pojedyńczo podpiete to jest tak samo , teraz np wywalił błąd nagrywania błędnego adesu ?

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1-2 , 5-6, 1-3 a teraz 2-4 , nawet jak są pojedyńczo podpiete to jest tak samo , teraz np wywalił błąd nagrywania błędnego adesu ?

Kurcze, u mnie bez problemu bootuje dvd w trybie AHCI, zmieniałem też tryb z IDE->AHCI po instalacji. I działało bez problemów. Zwróć uwagę, że zmieniając tryb czasem zmienia się kolejność dysków do bootowania. Moja nagrywarka to jakiś tam LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze takie pytania, jaka jest roznica miedzy tym JMicron RAID Driver a INTEL Ride Driver :D? Bo zawsze instalowalem JMicron (gdzies tak przeczytal ze to lepsze), mam procek intela w sumie (c2d e8400), moglby mi to ktos wytlumaczyc ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zauważyłem iż jeśli mam na maxa głośność ustawioną w Windowsie to jak dysk twardy pracuje lub ruszam myszką to słysze cichutkie buczenie w słuchawkach - w pokoju musi być bardzo cicho aby to usłyszeć. Jest to nieskorelowane z obciążeniem procesora - jak zapuszczam Orthosa to wszystko jest ok. Co to może być? Płyta jest walnięta? Generalnie to mi to nie przeszkadza ale płyta jest jeszcze na gwarancji i jak jest to objaw "psucia się" płyty i ma się zwalić w przyszłości to wolę ją oddać na gwarancję puki ją jeszcze mam. Co ciekawsze na Linuksie nie mam ww. objawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze takie pytania, jaka jest roznica miedzy tym JMicron RAID Driver a INTEL Ride Driver :D? Bo zawsze instalowalem JMicron (gdzies tak przeczytal ze to lepsze), mam procek intela w sumie (c2d e8400), moglby mi to ktos wytlumaczyc ;)?

Podbijam, odpowie mi ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zauważyłem iż jeśli mam na maxa głośność ustawioną w Windowsie to jak dysk twardy pracuje lub ruszam myszką to słysze cichutkie buczenie w słuchawkach - w pokoju musi być bardzo cicho aby to usłyszeć. Jest to nieskorelowane z obciążeniem procesora - jak zapuszczam Orthosa to wszystko jest ok. Co to może być? Płyta jest walnięta? Generalnie to mi to nie przeszkadza ale płyta jest jeszcze na gwarancji i jak jest to objaw "psucia się" płyty i ma się zwalić w przyszłości to wolę ją oddać na gwarancję puki ją jeszcze mam. Co ciekawsze na Linuksie nie mam ww. objawów.

To objaw występujący często w kiepskich dźwiękówkach. Możesz spróbować wyciszczyć wszystkie kanały oprócz PCM. Takie zakłócenia nie są podstawą do reklamacji. Polecam zakupienie dedykowanej karty dźwiękowej :)

 

A mam jeszcze takie pytania, jaka jest roznica miedzy tym JMicron RAID Driver a INTEL Ride Driver :D? Bo zawsze instalowalem JMicron (gdzies tak przeczytal ze to lepsze), mam procek intela w sumie (c2d e8400), moglby mi to ktos wytlumaczyc ;)?

Z tego co się orientuje na płycie są dwa kontrolery dysków. Intelowski, zintegrowany z chipsetem i drugi dodatkowy - właśnie ten JMicron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To objaw występujący często w kiepskich dźwiękówkach. Możesz spróbować wyciszczyć wszystkie kanały oprócz PCM. Takie zakłócenia nie są podstawą do reklamacji. Polecam zakupienie dedykowanej karty dźwiękowej :)

 

 

 

Z tego co się orientuje na płycie są dwa kontrolery dysków. Intelowski, zintegrowany z chipsetem i drugi dodatkowy - właśnie ten JMicron.

Czyli powinienem instalowac oba ;>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam prośbę o pomoc...

jak tutaj mi nikt nie odpowie to gdzie szukać pomocy...?

Krótkie piknięcie to o ile sie nie myle od zawszze oznaczało pomyślne zakończenie testów POST czy coś takiego a więc chyba piknięcie to nie powód do niepokoju? Ja na płycie MSI z P35 mam aż 3 piknięcia przy poście a jak pendriva w usb to 4 nawet i nigdy mi przez myśl w sumie nie przeszło żeby to oznaczało coś złego... :rolleyes:

PS. I to w dwóch róznych tonacjach nadają :D

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam od wczoraj, tzn wczoraj dopiero zauważyłem ze jak startuje komp to nie reaguje na klawiaturę. Nie mogę wejść do biosu ani zabootowac kompa z płyty. Pod windowsem klawiatura działa poprawnie. Klawiatura jest na 100 % sprawna sprawdziłem na drugim kompie i tam wszystko działa. Klawiaturka jest na PS2. Miał ktos taki problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam probem związany z FoxONE oraz wentylatorem. Otóż mam pod wentylator procka podłączone jeszcze 2 (PWM i każdy osono zasilany). Chciałbym ustawić domyślną wartość obrotów na 500 RPM. Na tę chwilę za każdym razem gdy uruchamiam komputer muszę włączać ten program i ustawiać to ręcznie. Szukałem w plikach *.ini i rejestrze, lecz na nic zdały się moje poszukwiania. Ma ktoś pomysł jak mógłbym zmienić domyślną prędkość tych wiatraków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pytanko do czego służy 4 pionowe złącze sys_fan na foxie ale te złącze nie przy procesorze tylko na samym dole płyty głównej. To znaczy że nie mogę do niego podłączyć zwykłego wentylatora do obudowy na złącze 3 pin ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pytanko do czego służy 4 pionowe złącze sys_fan na foxie ale te złącze nie przy procesorze tylko na samym dole płyty głównej. To znaczy że nie mogę do niego podłączyć zwykłego wentylatora do obudowy na złącze 3 pin ?

Ono jest kompatybilne z 3-pinowymi wtyczkami. Po prostu można do niego podłączyć lepszy wentylator z PWM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć czy może wiecie skąd mógłbym ściągnąć najnowszą wersję fox one do p35a-s jeżeli taka istniej bo chciałbym regulować ręcznie obroty wiatraka na chłodzeniu boxowym intela.

http://www.foxconnchannel.com/PL-PL/suppor...ID=pl-pl0001202

Pierwszy temat->FAQ <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj samoczynnie skasowały mi się ustawienia w Setupie, tzn. powróciły do ustawień fabrycznych. Co mogło być przyczyną? Wcześniej brat korzystał z komputera, następnie go wyłączył. Po kilku minutach ja go włączyłem i już pracował na domyślnych ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj samoczynnie skasowały mi się ustawienia w Setupie, tzn. powróciły do ustawień fabrycznych. Co mogło być przyczyną? Wcześniej brat korzystał z komputera, następnie go wyłączył. Po kilku minutach ja go włączyłem i już pracował na domyślnych ustawieniach.

Może być niskie napięcie na bateryjce, zbyt duży oc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś problemy z działaniem karty dźwiękowej? U mnie przestał grać lewy kanał. Po podpięciu czekającej na ławce rezerwowych SB Live wszystko jest OK. Pewnie czeka mnie oddanie płyty na gwarancję. Czy taka usterka ma szanse na skuteczna naprawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mako222

Witam. Mam jedno małe pytanko. Wczoraj aktualizowałem bios w moim foxie. Robiłem to za pomocą dołączonego programu, kliknąłem na automatyczne pobranie najnowszego biosu i update. Wszystko chodzi ok, ale jak wchodze do programu cpu-z to pisze ze mam wersję biosu z 10/24/2008 a w programie fox liveupdate P11, czy to jest najnowszy bios????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest najnowszy Bios. P40 jest ostatnim dostepnym na stronie. Wiecej inforomacji znajdziesz tutaj. Ogolnie polecalbym aktualizowac z trybu dos, jakos nie jestem przekonany do live updatow :-P

Edytowane przez hef44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mako222

Próbowałem live update ale wyskoczył jakiś błąd. Mógłbyś mi wytłumaczyć jak sie robi aktualizację z trybu dos???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagasz archiwum z biosem ze strony foxconna, robisz bootowalny pendrive wypakowujesz wszystkie plika na nosnik restartujesz kompa odpalasz z pendriva i wystarczy tylko flash.bat uruchomic reszta zrobi sie sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mako222

Sciagasz archiwum z biosem ze strony foxconna, robisz bootowalny pendrive wypakowujesz wszystkie plika na nosnik restartujesz kompa odpalasz z pendriva i wystarczy tylko flash.bat uruchomic reszta zrobi sie sama.

 

jak zrobić botowalny pendrive??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...