Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam problem :(

 

sciagnalem Leo4All v3, taka przerobka MacOs-a, ktora dziala na wielu PC. Wkompilowalem w obraz plik ppf, nagralem na plytke. Normalnie w systemie uzywam dysku sata, ale mam tez zapasowy (nie podlaczony na stale)ata, wiec pomyslalem ze bezpieczniej bedzie pobawic sie w instalacje na tym osobnym dysku. Odpialem wiec dysk z windy, podlaczylem czysty i probuje bootowac z plyty.

 

Sytuacja wyglada tak, ze zaczyna sie bootowac jakby w trybie dosowym, pozniej kolejny ekran z mniejszymi- bialymi literkami (jakby linux) po czym... nastepuje reset systemu :( Gdyby na tym sie skonczylo to ok, trudno nie dziala - ale mam teraz problem, bo po podlaczeniu dysku z windowsem ekran powitalny biosu (ten z wielkim z napisem FOXCONN) zastyga na jakies 15 sekund, zanim pojawia sie charakterystyczny bip i komp odpala sie dalej. Co wiecej pozniej ekran windows z loaderem znika na dobrych 20-30 sekund zanim pojawi sie pulpit (normalnie ladowanie systemu trwalo 30% tego czasu). Cud, ze sie w ogole uruchomil.

 

Co to moze byc? Zepsulem cos w biosie? Reset CMOS (przekladalem zworki) i load setup defaults nie pomaga :(

Probuje sciagnac nowy bios, ale obawiam sie ze cos spieprzylem na powaznie...

 

Moj system:

 

plyta: Foxconn P35-A

CPU: Intel Core2Duo E6750 (sse2, sse3)

Grafika: GF 8600 GT

 

dzieki za pomoc

 

eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Otóż planuję przesiadkę na platformę Intela (odkąd pamiętam tylko AMDeki miałem :P) i nurtuje mnie pytanie odnośnie Foxconna...

Q: Mam pamięci PC6400, które są ustawione w BIOSie jako 800. Czy to normalne że nie mam dostępu do dzielnika 1:1??

A: Dzielnik 1:1 dostępny jest jedynie dla ustawienia 667.

...jak to jest z fsb400 , czy najniższa możliwa wtedy opcja dzielnika to 1:1,2 ? Czy może będę mógł puścić pamięci na 1:1 na fsb395? Czy może opcja 1:1 będzie już niedostępna po przekroczeniu fsb 333??? xD

Docelowo interesuje mnie magistrala oscylująca w sąsiedztwie 400 (c2d e7200).

Mam pamięci Geil cl5 i pracują stabilnie na standardowym napięciu do 440(880ddr) (więcej nie sprawdzałem bo mobo nie pozwala :/ )

Jak to więc jest z tym nieszczęsnym fsb400 na tej płycie ? a może dałoby się zrobić 440 fsb<1:1>pamięci ? Proszę o pomoc najlepiej jakichś zaznajomionych z płytą jej użytkowników :) .

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, wiem że było w tym temacie coś o niedziałającej jak należy zintegrowanej karcie sieciowej. Moje pytanie brzmi, czym się objawia upośledzenie tej karty/? bo mam jakieś problemy z siecią, obarczam za to kabel ale może to być własnie ta zintegrowana karta:/

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko odnośnie sterowników do tej płyty. Czy instaluje dobre sterowniki i w odpowiedniej kolejności?

 

1) Intel Chipset Device Software 9.0.0.1008 (ze strony Intela)

2) Intel Matrix Software Manager 8.8.0.1009 (ze strony Intela)

3) JMicron Raid Driver 1.17.47 WHQL (ze strony jmicron.com.tw - ftp://jmicron.com.tw/jmb36x/XP_Vista_Win7....17.47WHQL.zip)

4) Realtek LAN Driver 6.223.0526 (ze strony Realteka)

 

Mój system to Vista Home Premium SP1 64-bit

Konfiguracja dysków/napędów:

2 nagrywarki IDE (ATA)

3 dyski SATA (2 połączone w RAID0) w portach SATA3, SATA5, SATA4 (tak aby były w BIOS'ie wykrywane po kolei, port1, port2, port3)

 

Do czego służy sterownik jmicrona? Czy muszę go instalować?

Edytowane przez efazeti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

re P43:

 

Fox znow cos skopal z tym biosem: opcja "CPU TM Function" zniknela kompletnie (w Fox Central/CPU Configuration) - cos podobnego juz bylo w P33 - naprawione w P34 (sprawdzcie changelog).

 

===

 

btw wie ktos czemu usuneli opcje "AC power after fail"? Nie dzialala (jak trzeba) czy znowu cos innego?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie daje ten BIOS P43? Czym się różni od P40?

 

Albo inaczej:

Który bardziej opłaca się wgrać, bo na razie mam P37?

Nie wiem jakim cudem ale u mnie o/c E8200 z P43 poszło 200 MHz w górę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

re P43:

 

Fox znow cos skopal z tym biosem: opcja "CPU TM Function" zniknela kompletnie (w Fox Central/CPU Configuration) - cos podobnego juz bylo w P33 - naprawione w P34 (sprawdzcie changelog).

 

===

 

btw wie ktos czemu usuneli opcje "AC power after fail"? Nie dzialala (jak trzeba) czy znowu cos innego?

Użyj modbina i odsłoń opcje sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj modbina i odsłoń opcje sobie

Modbin służy do edycji biosów AWARD. Tak sie składa, że P35A i P35A-S posiadają bios AMI. Do edycji biosów AMI można użyć AMIBCP, ale akurat w biosach Foxconn dla tych płyt nie ma nic do odblokowania. Wiem, bo sam sprawdzałem.

 

Pytanie z innej beczki, czy ktoś z wam ma problem z osiąganiem wysokiego FSB na procesorach 45nm (Yorkfield i Wolfdale)? Problem ten dotyczy konkretnie tej płyty. Moja sztuka bez problemu robiła FSB równe 530 MHz na E6550 a nie może wyciągnąć 430MHz z Q9550. Tak jakby chipset się uparł i robił FSB Wall, niezależnie od napięcia.

Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki, czy ktoś z wam ma problem z osiąganiem wysokiego FSB na procesorach 45nm (Yorkfield i Wolfdale)? Problem ten dotyczy konkretnie tej płyty. Moja sztuka bez problemu robiła FSB równe 530 MHz na E6550 a nie może wyciągnąć 430MHz z Q9550. Tak jakby chipset się uparł i robił FSB Wall, niezależnie od napięcia.

Próbowałeś innych biosów? Ja na razie lecę na P40 i żadnych problemów nie stwierdziłem, co prawda z e7200 na pokładzie..

Przy okazji powiedz mi jak ta płyta radzi sobie z twoim quadem? Za jakiś czas mam zamiar zmienić procka na Q9550 i zastanawiam się czy aby jej nie zmienić na noś lepszego, martwię się przede wszystkim ze względu na słabą sekcje zasilania względem 4 rdzeniówek... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kipps

To czy poprawili buga dla procków z FSB=800MHz to nie wiem, bo już takowego procka nie mam.

 

@Sinrock

Nie mogę wgrać starszego biosa bo płytka nie obsłuży mojego nowego Q9550 E0. Dopero od P43 dodali cpuid i poprawnie go wykrywa. Co do sekcji zasilania to Q9550 spokojnie idzie na 3600MHz i muszę stwierdzić, że płyta mniej się grzeje niż wcześniej z E4500 na 3355MHz. Także te cztery fazy wbrew pozorom mają mniej do roboty. Pozatym żeby te 3600MHz wyciągnąć musiałem tylko podnieść napięcie mostka na 1,35V. Procek jest na VID=1,225V. Niezależnie od napięć nie mogę niestety zrobić więcej niż FSB=425MHz.

 

Jeśli chodzi o podkręcanie Yorkfieldów to zrobiłem małe rozeznanie u znajomych co mają inne płyty główne (OC turnee z moim Q9550). Na żadnej płycie z P35/Q38/Q48 nie wyciągnie się więcej niż FSB~430!!! Niezależnie od sekcji zasilania. Po prostu tak już jest. Jak chce się wyciągnąć 4GHz na Q9550 to po prostu musi być płyta na P45 i to z regulacją napięć GTL i VTT. Zdziwiłem się bo miałem przez 2 dni na wypróbowanie Asus P5E z 8-fazową sekcją, którego już prawie kupiłem i tam max FSB to tylko 410MHz (niezależnie od ustawień i wersji biosu). Wróciłem do mojego P35A-S i tak już chyba zostanie.

 

Jedno tylko mnie strasznie nęci... Czy ktoś tu jeszcze korzysta z biosu od MARS'a na P35A? Znalazłem sposób, jak zmienić wpisy w tym biosie (Modbin, bo to akurat AWARD), żeby nie było problemów z ustawieniami napięć. Można by pozmieniać ich oznaczenia, żeby odpowiadały rzeczywistym napięciom i wyłączyć te dzielniki co nie działają. Proszę, wypowiedzcie się czy BIOS od MARS jest rzeczywiście lepszy? Ma regulację VTT i VSB a dla Yorkfielda to ważne.

Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wypróbować ten BIOS od MARS-a i zdać nam relacje :lol2: Ja mam E2160 i raczej do niczego nie przyda mi się regulacja napięć VTT i VSB.

Edytowane przez DollarMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Obecnie używam BIOSU od MARSA ale zrobiłem tak że wgrałem biosa z początku tematu a potem zaktualizowałem programem foxa do najnowszej wersji, problemy z dzielnikami i napięciami występują, ale ogólnie BIOS dobry i nie narzekam. Alpha timingi są ale nie wszystkie poprawnie działają, napięcia pamięci i mostka to pomieszane są, ale idzie to wyczuć. Mnożniki napięć też nie działają jak i niektore dzielniki. Chciałem wrócić do oryginała ale nie wiem jak. Wie ktoś jak z Awarda zrobić Ami, bo hard flash to nie bardzo jak Bios innej firmy PS- zmieniłem na MARSA żeby sprawdzić czy pamięci 2x2GB będzie lepiej kręcił- i kicha,tak samo jak oryginał.

I tak dla informacji-płyta nowe pamięci A-DATA 2x2GB prowadzi rewelacyjnie -1.9v przy 1075MHz cl5-5-5-12. Ale płyta ma problem z każdymi 2x2GB powyżej 1100MHz.

Edytowane przez PawloBoss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym żeby te 3600MHz wyciągnąć musiałem tylko podnieść napięcie mostka na 1,35V. Procek jest na VID=1,225V. Niezależnie od napięć nie mogę niestety zrobić więcej niż FSB=425MHz.

 

Jeśli chodzi o podkręcanie Yorkfieldów to zrobiłem małe rozeznanie u znajomych co mają inne płyty główne (OC turnee z moim Q9550). Na żadnej płycie z P35/Q38/Q48 nie wyciągnie się więcej niż FSB~430!!!...

...Asus P5E z 8-fazową sekcją, którego już prawie kupiłem i tam max FSB to tylko 410MHz

Daj mu więcej napięcia, 1.4v nic mu być nie powinno chyba, że chłodzenia nie masz.

Jeśli to nic nie da to przykro mi ale twój quad to padaka...

 

Ahh czekaj, chodząc do znajomych chodziłeś ze swoim RAM? Bo jeśli tak to może to wina pamięci a jeśli nie to pewnie masz quada padakę.

 

Mój e8400 od roku śmiga na 1.4v i ma się dobrze temperatury pod orthosem max 72* bodajże a w normalnej pracy czyli nie orthos na pewno wiele niższe.

Edytowane przez ohuzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ohuzo

 

Z pamięciami nie chodziłem, bo i nie mialem potrzeby. Akurat mój Q9550 to nawet niezła sztuka, bo na płycie kumpla P5Q SE, przy napięciu 1,3 na procku zrobiliśmy 4,1GHz. Bez zmiany napięcia dało radę 4GHz wycisnąć. Trzeba było ustawić VTT=1,2V i GTL-e na 0.67.

 

Wczoraj udało mi sie podciągnąć procka do 3666 MHz (znaczy minimalnie więcej, ale te liczby jakoś tak się ładnie prezentują). Nie zmianiałem napięć (VCPU=1,225, VNB=1,35), wyłączyłem tylko C1E. Wiem, że powinno się wyłączać także EIST do OC, ale wyłączenie obu nie robiło różnicy. Temperaturki mam poniżej 60 stopni (godzina pracy LinX).

 

Na P35A-S, nawet jak podniosę napięcie VNB=1,5V i VCPU=1,3V , to nie mogę wycisnąć stabilnych >3,7GHz? Brakuje mi regulacji VTT i GTL. Może nadejdzie BIOS, który na to pozwoli...nie będący MARSem.

Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie witam, i odrazu przechodze do rzeczy

 

chcialem prosic o pomoc bo widze ze jest tu sporo doswiadczonych posiadaczy foxcoona p35a/a-s i chyba w dobre miejsce trafilem

 

porzeczytalem sporo opini testow oraz artykułów na jej temat ale praktyka to duzo lepsze zrodlo wiec mam pare pytan jesli mozna, chcialem kupic ta plyte pod swoj procesor e4500 2,2GHz (11x200) do oc w granicach (3-3,4GHz)

 

-czytalem opinie (test z podkrecaniem e4300 dosc negatywny) ze jezeli chodzi o oc to plyta sredno lubi wspolpracowac z procesorami fsb800 i z nizszymi fsb(na starcie) czy to prawda?

-podobno jest marudna jezeli chodzi pamieci (i tu tez pytanie, chce 2x1GB: czy brac 800 dobrze kretliwe (np partiot LLK, goodram PRO) czy jakies 1066?) moze cos takiego (podobny model tylko 6400 ma oficjalny support):

 

http://www.allegro.pl/item700083453_nowe_c...z_cl5_w_wa.html

 

-jak wyglada w koncu kwestia biosu i jego update, bo czytalem ze to inny bios niz wszytskie:) inaczej zmienia sie fsb, inaczej fsb ram i dzielniki ram napiecia cpu ram itp (wczesniej chodzilem na biose tez AMI ale od gigabyte BARDZO czytelny i przejrzysty (wszytsko praktycznie w jednej rubryce) robilem tam 266x11 (2,9GHz) na zwyklych kingstonach 800 z dzielnikiem 1,50 bez wiekszych problemow i troche sie obawiam tego "nowego biosu"

 

mam jeszcze do wyboru abita ip35p-e (tam podobno jest troche latwiej w biosie) ale po przeczytaniu tylu artykułów ten foxconn wydaje mi sie solidniejszy

 

mam nadzieje ze nie za duzo tego:) pytania wynikaja z tego ze bawilem sie w oc dopiero na jednej plycie i teraz sie wacham, ale wiem ze jest ktos kto troche przeszedl z ta plyta to napewno mi pomoze z gory WIELKIE DZIEKI za odpowiedzi

Edytowane przez lipaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze testy nowego biosu

Dual Core E5200 smiga jak smigal na 3.5ghz ale przy 1.375 (orthos lecial 12h) - duzy plus na biosu

brak opcji CPU TM - minus

problemu z moim ramem wciaz takie same (Patriot 800mhz LLK 4-4-4-12) - tylko na 800 chodza 4-4-4 ciut wyzej i juz musze ustawiac - 5-4-4-12 :( ma ktos moze pomysl coz to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...